Kontrolný zoznam pred spustením webových stránok WordPress

Kontrolný zoznam pred spustením webových stránok WordPress

Vytvorenie a spustenie webovej stránky je záležitosťou každej firmy. Veľa času a úsilia sa venuje zabezpečeniu toho, aby bol náš web navrhnutý správne a spĺňal naše obchodné potreby.


Napriek tomu existuje v deň začatia niekoľko prehier, ktoré môžu hrať spoilsport. Šance, že k tomu dôjde, môžete minimalizovať začiarknutím políčok v tomto užitočnom kontrolnom zozname pre nové webové stránky WordPress.

Začnime!

1. Skontrolujte, či váš hostingový plán podporuje WordPress

Tento sa môže zdať zrejmý, ale keďže sa jedná o kontrolný zoznam, zahrniem ho aj tak. Uistite sa, že hostiteľ servera podporuje WordPress. Ak je to možné, choďte s hostiteľom, ktorý ponúka novšiu verziu automatického inštalátora PHP a WordPress.

Alebo ešte lepšie, vyberte si spravovaný hostingový plán WordPress. Osobne používame (a veľmi odporúčame) WP Engine, ktorý bol vždy rýchly, ponúka veľa serverového priestoru pre všetky naše webové stránky a má fantastický tím podpory..

2. Optimalizujte Permalink pre SEO

Od verzie 4.2 WordPress v predvolenom nastavení generuje permalinkové štruktúry, ktoré obsahujú poštové meno a sú priateľské k SEO. Pri mojej inštalácii WordPress je predvolený permalink kombináciou dňa a mena. Môže to byť vhodné pre niektoré webové stránky, ako sú noviny a časopisy, zatiaľ čo pre iné nie.

Kontrolný zoznam nových webových stránok WordPress - trvalých odkazov

Hneď na začiatku musí každý web zvoliť štruktúru permalinku, ktorá je ideálna pre účely SEO. Názov príspevku voľba bude fungovať dobre pre väčšinu webových stránok. Keďže je krátky a pekný, je tiež priateľský k SEO. Väčšie webové stránky, ktoré potrebujú kategórie a značky, ktoré sa prejavia v adresách URL, sa môžu rozhodnúť pre webovú adresu Vlastná štruktúra voľba.

Zmena permalinks niekedy v budúcnosti nie je šikovný krok SEO. Časom budete pravdepodobne vytvárať spätné odkazy a ak tieto zmeny dočasne zmeníte, tieto odkazy stratíte. Inak možno budete musieť pridať 301 presmerovaní.

Ušetrite si prácu tým, že vytvoríte pekné permalinky hneď na začiatku. Choďte na Nastavenia> Permalinky kde pravdepodobne uvidíte štandardné prepínacie tlačidlo Obyčajný. namiesto, vyberte možnosť že potrebujete a Uložte zmeny.

V tom prípade si rozmyslite, či vaša adresa URL musí obsahovať adresu www alebo nie. Niektoré adresy URL s adresou www a iné bez nich môžu zmiasť vyhľadávacie nástroje.

3. Rozhodnite sa, či bude vaša e-mailová adresa označená na webe

Príliš často označujeme naše e-mailové účty na našich webových stránkach a oba sú spravované rovnakým poskytovateľom hostingu. Ak teraz podnikáte v prvom rade e-mailom, môžete si všimnúť katastrofu, ktorá čaká. Ak sa na vašom webe vyskytujú výpadky, nebudete mať prístup k svojmu e-mailu.

Tejto situácii sa môžete ľahko vyhnúť tým, že budete mať pre svojich webových stránok a pre svoj e-mail rôznych poskytovateľov hostingu. To vám tiež ušetrí starosti so zmenou e-mailu pri každej zmene hostiteľa. Alebo sa zaregistrujte na Účet G Suite vytvárať a spravovať vlastné e-mailové účty pre svoju firmu so spoločnosťou Google.

Takže, ak je e-mail pre vaše podnikanie rozhodujúci a chcete hrať bezpečne, pravdepodobne budete chcieť oddeliť svoje ID pošty od webhostingu.

4. Skontrolujte, či sú e-maily správne zobrazené

Skontrolujte, či sú všetky e-mailové adresy zobrazené správne. Všetky chyby môžete opraviť v Nastavenia> Všeobecné. Skontrolujte všetky ID správcu vrátane nastavení doplnku.

Iste, e-maily môžete kedykoľvek opraviť. Môže vám však chýbať e-mailová prevádzka, ktorá pravdepodobne zasiahne vašu doručenú poštu v dôsledku akýchkoľvek buzzov offline, ktoré vytvoríte v súvislosti so spustením webových stránok. Tento nesprávny postup môže zabrániť rýchlemu prechodu všetkými e-mailovými adresami.

5. Vymažte falošný obsah

Každá inštalácia WordPress sa dodáva s nejakým falošným obsahom, napríklad Ahoj svet alebo Toto je váš prvý príspevok, a Vzorová stránka naštartovať. pravdepodobne a Okrem toho importujeme aj falošný obsah a zároveň budujeme našu webovú stránku, aby sme otestovali písma, farby, medzery a ďalšie.

Falošný obsah

Predstavte si, že ste stlačili tlačidlo Spustiť v deň D a Iba ďalší web WordPress na obrazovke výrazne bliká.

Aby ste tomu zabránili, pred uvedením na webovú stránku do prevádzky odstráňte všetok falošný obsah. Nezabudnite, že vyhľadávacie nástroje si vyžadujú čas na aktualizáciu, takže akákoľvek oprava, ktorú vykonáte na svojom webe, nemusí mať okamžitý vplyv na výsledky vyhľadávania.

6. Vytvorte súbor XML Sitemap

Súbor XML Sitemap je súbor s dokumentom, ktorý obsahuje všetky adresy URL vašich webových stránok. Je to ľahká navigačná mapa, ktorú zadáte vyhľadávacím nástrojom, aby im pomohla inteligentnejšie sa pohybovať na vašom webe a nájsť vhodný obsah. Aj keď to nemá priamy vplyv na rebríček SEO na webovej stránke, pomáha vyhľadávacím nástrojom ľahšie nájsť a indexovať vaše stránky.

Vaše nastavenia XM

Súbory XML XML sú obzvlášť dôležité pre nové webové stránky, pretože tieto stránky nemajú žiadne spätné odkazy, ktoré môžu nasmerovať návštevnosť na začiatku. Nezabudnite teda vytvoriť súbor XML Sitemap a odoslať ho spoločnosti Google. Ak ste nainštalovali, nie je to príliš ťažké doplnok Yoast. Povoľte rozšírené nastavenia v doplnku na vygenerovanie súboru Sitemap pre vaše webové stránky.

7. Zvýšte rýchlosť načítania svojich webových stránok

Pomalé webové stránky sú pre používateľov internetu veľkým vypnutím. Pravdepodobne ste si vedomí, že na urýchlenie vášho webu môžete urobiť veľa vecí. Jednou z najdôležitejších bytostí je pridanie vyrovnávacej pamäte, ako je napríklad Super vyrovnávacia pamäť WP  alebo WP Rocket.

WP Rocket

Ďalšími opatreniami na zlepšenie rýchlosti sú výber dobrých hostiteľských služieb, inštalácia CDN, umožnenie lenivého načítania a optimalizácia obrázkov.

8. Nastavte zálohy webových stránok

Ak staviate web na lokálnom hostiteľovi alebo pracovnom prostredí, nezabudnite migrovať databázu na live server čisto. Presúvanie webu môže byť zložitejšie, takže pred pokusom o jeho premiestnenie musí byť k dispozícii jeho záloha. Skontrolujte, či nový web používa živé adresy URL na všetkých správnych miestach.

Zálohujte kamaráta

Môj obľúbený doplnok pre zálohovanie je Backup Buddy. Pomáha to nielen k zálohovaniu vašich webových stránok, ale môže sa tiež použiť na obnovenie a migráciu vašich webových stránok WordPress.

9. Zrušte začiarknutie políčka Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja

Pri nastavovaní programu WordPress nájdete na paneli Nastavenia možnosť viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja. Zvyčajne začiarkneme toto políčko, keď je web vo výstavbe, takže vyhľadávací nástroj preskočí indexovanie predvoleného obsahu WordPress alebo iného nedokončeného obsahu..

Možnosť nastavení viditeľnosti vyhľadávacieho nástroja

Tesne pred spustením povolte viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja návštevou Informačný panel> Nastavenia> Čítanie a zrušte začiarknutie políčka „Zabráň vyhľadávaciemu nástroju indexovať túto stránku“.

10. Vykonajte test priateľský k mobilným zariadeniam

Dnes, prenos z mobilných zariadení začína preberať desktopy. Ak chcete byť radarom týchto ručných zariadení, musíte zabezpečiť, aby vaše webové stránky reagovali. Väčšina tém WordPress reaguje, a preto by to nemalo predstavovať problém. Viditeľnosť mobilného telefónu môžete skontrolovať spustením svojich webových stránok Test spoločnosti Google pre mobilné zariadenia.

Test Google Mobile Friendly

s Google prechádza na stratégiu vyhľadávania prvého mobilného telefónu, Toto je dôležitá kontrola, ktorú si nemôžete dovoliť prehliadnuť.

Ak vytvárate zrýchlené mobilné stránky, musíte adresy URL zodpovedajúcim spôsobom upraviť.

11. Nastavte Google Search Console

Bezprostredne pri spustení vášho webu je jednou z prvých vecí, ktoré by ste mali urobiť, informovať spoločnosť Google o existencii vášho webu. Google Search Console pomáha odoslať váš súbor Sitemap priamo spoločnosti Google. Môžete otestovať, či Google dokáže vášmu obsahu porozumieť. Budete tiež vedieť o všetkých bezpečnostných problémoch ovplyvňujúcich vaše stránky.

Google Search Console

Prístup do Konzoly vyhľadávania Google, zadajte podrobnosti svojich webových stránok a postupujte podľa pokynov. Konzola Search Search Console má tiež mnoho ďalších funkcií, ako sú vylepšenia HTML, verzia AMP a analytika vyhľadávania, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť viditeľnosť stránok.

12. Viac o čom premýšľať

Tu je viac informácií, ktoré môžete pridať a neskôr prečiarknuť (v závislosti od konkrétnych potrieb webových stránok):

 • Navrhnite si domovskú stránku pre svoj web (páči sa nám vývojár stránky Visual Composer)
 • Skontrolujte kvalitu kódu vašej témy
 • Vytvorte a pridajte vlastný favicon
 • Navrhnite vlastnú stránku 404
 • Ak znova spúšťate svoj starý web, nezabudnite pridať 301 presmerovaní
 • Nastavte si obchod WooCommerce
 • Pridajte otázky a odpovede, zákaznícke alebo otvorené fórum
 • Vytvorte online portfólio, ktoré vám predstaví vašu prácu
 • Overte, či sú obrázky zahrnuté s náležitým uvedením zdroja alebo sú zdarma na komerčné použitie
 • Priložte vyhlásenie o ochrane osobných údajov a podmienky používania, ako aj právne vylúčenie zodpovednosti, ak je to potrebné
 • Dôkaz číta každý kúsok vášho obsahu

Áno, to znie ako veľa práce, ale budete radi, že ste sa dostali do problémov. Prejdite si kontrolný zoznam a zažite krásny deň spustenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map