Ktorý typ obrazového súboru sa použije pre WordPress

Ktorý typ obrazového súboru sa použije pre WordPress

Ak už dlhšiu dobu prevádzkujete webovú stránku WordPress, pravdepodobne sa pýtate, ktorý typ obrazového súboru je pre váš web najlepší. Mali by ste používať JPG alebo PNG? Možno budete chcieť použiť iný typ obrazového súboru, napríklad WebP, ale nie ste si istí, čo máte robiť. Ak to tak nie je, možno by ste chceli nahrať obrázok PSD, AI alebo INDD a sú zaseknuté.


Bez ohľadu na to, prečo ste tu, dnešný príspevok vám pomôže vybrať správny typ súboru obrázka pre vaše webové stránky WordPress. Prečo je potrebné zvoliť správny typ obrazového súboru? Aj v príspevku to pokrývame. Okrem toho upozorňujeme na akceptované typy obrázkových súborov, ako pridať ďalšie typy súborov a dotknite sa niekoľkých osvedčených postupov pre obrázky WordPress..

Ak to znie skvele, zvážte kotvu a vyplávame, pretože sa toho treba veľa naučiť.

Prečo je dôležité vybrať správny typ súboru obrázka?

Výber perfektného typu obrazového súboru je ťažší, ako ste si mysleli, a chápem ho. Musíte však venovať veľkú pozornosť typu súboru, ktorý používate, pretože to koreluje s výkonom vašich webových stránok. Prečo je preto dôležité zvážiť zvolený typ obrazového súboru?

 • Rýchlosť a výkon – Niektoré typy obrazových súborov zaberajú viac miesta ako iné. Ak používate veľké obrazové formáty, spomaľujete svoje webové stránky a zvyšujete výdavky na server. Vyhľadajte ľahké obrázky, ktoré zaručujú vyššiu rýchlosť a výkon stránky optimálne užívateľské prostredie (UX).
 • Skóre SEO – Vedeli ste, že rýchlosť stránky je a priamy signál SEO poradia? Ak na svojom webe používate obrázky s vysokou alebo nízkou kvalitou, prichádzajú vám o lepšie výhody UX a súvisiace SEO. Výber vysokokvalitných obrázkov a obrázkov pripravených na SEO zaistí vašim stránkam vynikajúce skóre SEO.
 • estetika – Niektoré formáty obrázkov zachovávajú detaily lepšie ako iné, a to aj po kompresii. Chcete obrazový formát, ktorý vyzerá skvele pre leštený, kvalitný a profesionálny vzhľad �� Každý formát obrazu je ideálny pre konkrétne použitie, takže si vyberte múdro.
 • Citlivý dizajn – V súčasnosti používatelia navštevujú vaše webové stránky na rôznych zariadeniach s rôznymi prehliadačmi a veľkosťami obrazovky. Musíte ísť o responzívne typy obrazových súborov, ktoré sú podporované vo väčšine prehliadačov. Okrem toho potrebujete obrázky, ktoré na rôznych obrazovkách vyzerajú úžasne. Viac o tom neskôr.
 • konzistencia – Z dôvodu konzistentnosti vám odporúčame, aby ste pre svoje obrázky prilepili jeden hlavný typ súboru. Iné formáty súborov môžete použiť na požiadanie alebo podľa vašich potrieb, ale jeden alebo dva formáty by mali byť dosť.

Okrem toho si povedzme o dostupných typoch obrazových súborov.

Dostupné typy obrazových súborov

Pred mnohými začiatočníkmi sa skrýva skutočnosť, že existuje svet obrazových formátov. Yap, sú stovky typov obrazových súborov že potrebujeme elektronickú knihu, ktorá ich pokryje všetky. Nerobte si starosti; Zameriavame sa iba na obrazové formáty, ktoré sú ideálne pre webové stránky WordPress.

Obrazové formáty sú rozdelené do dvoch širokých kategórií: rastervektor snímky.

Rastrové obrázky sú tvorené sériou pixelov, aby vytvorili obraz. Práve z tohto dôvodu rastrové obrázky zvyčajne strácajú svoje rozlíšenie, keď sú komprimované alebo roztiahnuté. Tri populárne formáty obrázkov – JPG, PNG a GIF – sú rastrové obrázky, ktoré tvoria väčšinu všetkých fotografií, ktoré vidíte online..

Na druhej strane sú vektorové obrázky konštruované skôr pomocou matematických vzorcov ako pixelov, čo znamená, že pokiaľ ide o časté zmeny veľkosti, sú flexibilnejšie. Medzi obľúbené typy vektorových obrázkov patria okrem iného formát Adobe EPS (Encapsulated PostScript), SVG (Scalable Vector Graphics), PDF, WEBP a AI vo formáte Adobe Illustrator..

Pre bežné používanie webových stránok choďte na rastrové obrázky. Zároveň si môžete vytvoriť vektorové obrázky svojich log a ďalších obrázkov, ktoré si vyžadujú časté úpravy a zmenu veľkosti. V ideálnom prípade by ste mali všetky vektorové obrázky previesť na rastrové obrázky skôr, ako ich použijete na svojej webovej stránke WordPress.

prečo?

Pretože rastrové obrázky sú ľahšie a podporujú ich všetky prehliadače, mali by ste použiť formát JPG alebo PNG. Ak potrebujete animácie, máte formát GIF. Teraz máme iba tri zo stoviek obrazových formátov.

To vyvoláva otázku: Ale ktoré typy obrázkových súborov podporujú WordPress?

Akceptované typy obrazových súborov

Podľa kódex, WordPress v predvolenom nastavení akceptuje formáty obrázkov JPG, JPEG, PNG, ICO a GIF. Ak ste zmätení, JPEG je iba JPG a ICO je obrazový formát, ktorý používate pre ikony. Na webových stránkach WordPress sa zvyčajne používa ikona pre váš favicon, nie obrázky vo vašich príspevkoch alebo stránkach.

V predvolenom nastavení môžete na svoje stránky a príspevky nahrávať iba súbory JPG a PNG. Ak chcete z akéhokoľvek dôvodu pridať ďalšie typy obrázkových súborov, môžete použiť doplnok, ako je napr Extra typy súborov WP. Ak sa vám nepáčia doplnky, môžete do svojho počítača pridať nasledujúci kód wp-config.php súbor.

define ('ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS', true);

Pri alternatívnej metóde pridajte do svojho kódu nasledujúci kód functions.php file:

Vyššie uvedený kód pridá podporu pre rozšírenia SVG a JSON. Ak chcete pridať rozšírenia pre iné formáty obrázkov, upravte vyššie uvedený kód zodpovedajúcim spôsobom. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa ako nahrať ďalšie typy súborov do.

Ak narazíte na problémy s pridávaním nových typov súborov, kontaktujte najskôr svojho poskytovateľa hostingu, pretože môže mať obmedzenia. To stranou, čo je najlepší formát obrazového súboru na použitie?

Ktorý je najlepší typ obrazového súboru na použitie?

V nasledujúcej časti sa zaoberáme tromi najpopulárnejšími formátmi obrázkov pre webové stránky. Pokrývame JPG, PNG a GIF a zdôrazňujeme najlepší formát pre rôzne použitia. Začnime JPG.

JPG

JPG (tiež známy ako JPEG) je skratka pre Joint Photographic Experts Group. Obrázky JPG sa veľmi dobre hodia pre vysoké úrovne kompresie a môžu zobraziť milióny farieb, vďaka čomu sú ideálne pre fotografie a obrázky so živými farbami..

Tento formát obrazu podporuje stratovú kompresiu, ktorá po optimalizácii vedie k miernemu poklesu kvality obrazu. Môžete však ovládať úroveň kompresie, aby ste zaistili najlepšiu kvalitu a výkon. Obrázky JPG nepodporujú priehľadné pozadie.

PNG

PNG je skratka pre Portable Network Graphics, obrazový formát, ktorý bol pôvodne navrhnutý na prenos obrázkov cez internet. Obrazy PNG zobrazujú milióny farieb, ale môžu byť ťažšie ako JPG. Sú vynikajúce pre snímky obrazovky, logá, infografiky a hlavné obrázky hlavičiek, ktoré identifikujú značku.

PNG podporuje bezstratovú kompresiu, čo znamená, že počas optimalizácie sa nestratia žiadne údaje. Obrazy PNG sú preto po kompresii ostrejšie a ostrejšie ako obrázky JPG. Typ obrazového súboru PNG navyše podporuje priehľadné pozadie.

GIF

GIF je skratka pre Graphics Interchange Format. Je to obrazový formát, ktorý podporuje animované aj statické obrázky. Väčšina animácií, ktoré vidíte na sociálnych médiách, sú obrázky GIF. Na rozdiel od súborov JPEG a PNG typ súboru obrázkov GIF podporuje iba 256 farieb, čo ho robí nevhodným pre farebné fotografie a iné ilustrácie s farebnými prechodmi..

GIF používa bezstratovú kompresiu na zníženie veľkosti súborov bez straty vizuálnej kvality. GIF navyše podporuje textové štítky a priehľadné pozadie, vďaka čomu je formát ideálny pre jednoduché animácie a videá s nízkym rozlíšením.

Takže z ktorých troch by ste mali použiť? Všetko záleží na vašich potrebách. PNG je ideálny pre logá, snímky obrazovky, grafy, infografiky a vysoko kvalitné obrázky značky. JPEG je vynikajúci pre malé obrázky na vašom webe, ako aj pre fotografie, ktoré majú živé farby. GIF je úžasný pre animácie a jednoduché videá.

Výber typu súboru s obrázkom však nestačí, ak nakoniec použijete obrázky nedbanlivo. V nasledujúcej časti nájdete niekoľko osvedčených postupov a tipov pre obrázky WordPress.

Najlepšie postupy pre aplikáciu WordPress Image

Postupujte podľa nasledujúcich osvedčených postupov a tipov na obrázky a vyťažte maximum zo svojich obrázkov. Krátko sa venujeme oblastiam, ako je veľkosť obrázka, maximálna veľkosť nahrávania, optimalizácia obrázka a optimalizácia a ako používať Google Analytics na informovanie o vašej obrazovej stratégii WordPress..

Veľkosť obrazu

Už sme zistili, že veľkosť obrázkov, ktoré používate, môže ovplyvniť rýchlosť vášho webu. Preto by ste sa mali zamerať na používanie svetlých obrázkov. Zároveň sa nemusíte vzdať vizuálnej kvality pri pokuse o vytvorenie svetlých obrázkov, čo znamená, že pri kompresii musíte byť opatrní.

Okrem toho nemeňte veľkosť obrázkov pomocou HTML alebo CSS. Ak potrebujete obrázok s rozmermi 300 x 300 pixlov, nepoužívajte obrázky s veľkosťou 400 x 400 pixlov. Okrem toho si vyberte kvalitný hosting WordPress, implementujte ukladanie do vyrovnávacej pamäte a CDN, aby vaše webové stránky zvýšili rýchlosť.

Maximálna veľkosť nahrávania

Niekedy možno budete musieť použiť veľký obrazový súbor z jedného alebo druhého dôvodu. Môžete však mať problémy s odovzdaním súboru, pretože program WordPress má predvolenú veľkosť nahrávania 2 MB. Nerobte si starosti, pretože môžete rýchlo zvýšiť svoju maximálnu veľkosť nahrávania.

Veľkosť nahrávania súboru CLoudways

V mnohých prípadoch poskytovatelia hostingu ponúkajú vstavané nastavenie, ktoré môžete upraviť, aby ste sami zvýšili veľkosť odovzdávania súborov. Napríklad v službe Cloudways sa jednoducho musíte prihlásiť do svojho účtu, prejdite do časti Správa servera a vyberte časť Nastavenia a balíčky (ako je uvedené vyššie). Odtiaľto môžete ručne zvýšiť limit veľkosti nahrávania súborov úpravou povolenej veľkosti MB.

Ale to sa môže a môže líšiť podľa hostiteľa. GoDaddy využíva vo svojom C-paneli možnosť, Media Temple, musíte upraviť súbory php.ini a pomocou WP Engine musíte kontaktovať svoj tím podpory a požiadať o zvýšenie.

Obrázok SEO

Vedeli ste, že okrem odovzdávania správy a vylepšenia stránky vyzerá dobre, že môžete použiť obrázky na zvýšenie skóre SEO? To je správne; môžete použiť obrázkové SEO na zvýšenie návštevnosti svojich webových stránok. Ako? Ak chcete začať, svoje obrázky pomenujte správne. Napríklad namiesto „picture001.png“ použite „how-to-image-seo.png“ a podobne. Okrem toho po odovzdaní pridajte do všetkých svojich obrázkov alt texty. Vďaka alt textom môžu vyhľadávacie nástroje a čítačky obrazovky „vidieť“ vaše obrázky.

Užitočné doplnky pre optimalizáciu obrázkov WordPress

WordPress je pomerne jednoduchý CMS, ktorý sa dá používať vďaka doplnkom. Aj keď je užitočné obrázky pred odovzdaním optimalizovať pomocou softvéru na manipuláciu s obrázkami (napr. Photoshop), môžete využiť doplnky na optimalizáciu obrázkov po nahraní..

Medzi pozoruhodné doplnky pre optimalizáciu obrázkov WordPress patria smush, EWWW Image Optimizer, a Imagify, okrem iného. Vyberte doplnok, ktorý je ideálny pre vaše potreby, pretože každý je dodávaný s jedinečnou sadou funkcií.

Použite službu Google Analytics

Keď je všetko povedané ako hotové, chcete poskytnúť čo najlepší používateľský zážitok, aký môžete. Z tohto dôvodu musíte poznať svojich návštevníkov a zariadenia, ktoré používajú na prístup na váš web. Takto si môžete vybrať perfektné formáty a veľkosti obrázkov. Napríklad, ak väčšina vašich návštevníkov používa prehliadač Apple Safari, budete musieť poskytnúť dodatočnú podporu na používanie obrázkových súborov WEBP vo WordPress..


Výber perfektného typu obrazového súboru pre vaše webové stránky WordPress je nevyhnutný, pokiaľ ide o rýchlosť, UX, výkonnosť webových stránok, SEO a konzistentnosť..

Nemôžete si dovoliť nechať túto oblasť bez dozoru, pretože pri rozvíjaní dobrej obrazovej stratégie budete mať úžitok. Váš sprievodca štýlom by mal poskytnúť pokyny pre obrázky všetkým používateľom.

Nakoniec komprimujte a optimalizujte svoje obrázky, aby ste dosiahli perfektnú rovnováhu medzi kvalitou a výkonom.

Máte otázky týkajúce sa typov súborov s obrázkami? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map