Moderovanie komentárov WordPress: Príručka pre začiatočníkov

Sekcia komentárov pod príspevkom WordPress vám umožňuje komunikovať priamo so svojimi čitateľmi. Ale WordPress ide o stupeň vyššie: dáva vám možnosť moderovať komentáre používateľov pomocou funkcie moderovania komentárov. Miernou alebo nie miernou otázkou je však veková otázka, ktorá zjavne nemá definitívnu odpoveď. Nakoniec je na vás, ale musíte starostlivo zvážiť výhody a nevýhody oboch možností.


Pretože toto je príručka pre začiatočníkov k moderovaniu komentárov WordPress, rád by som pred navrhnutím ideálneho riešenia zdôraznil niekoľko dôvodov pre a proti moderovaniu komentárov..

Prečo by ste mali moderovať komentáre

 • Bez moderovania a správnych nástrojov na filtrovanie spamu sa váš blog môže ľahko stať spamovým útokom, najmä ak je obľúbený. Moderovanie vám dáva plnú kontrolu nad zobrazovaním komentárov iba od dôveryhodných používateľov, čím eliminuje spam a ďalšie nekvalitné komentáre. Zapojenie dôveryhodných používateľov buduje dôveru a váš blog rýchlo získa autoritu vo vašom vybranom výklenku.
 • Komentáre spamu zvyčajne obsahujú odkazy, z ktorých niektoré môžu presmerovať na potenciálne škodlivé webové stránky. Ak používateľ klikne na odkaz, ktorý ho presmeruje na miesto, ktoré nechce byť, stratí vieru a dôveru vo váš blog – čo je v podstate to isté, ako stratiť vieru vo vás. Moderovaním môžete blokovať potenciálne škodlivé odkazy.
 • Dobre moderované vlákno komentárov môže pridať hodnotu pre inak nudný príspevok. Môžu existovať čitatelia, ktorí majú viac vedomostí o danej téme a ich príspevok môže zvýšiť váš príspevok. Komentáre dobrej kvality priťahujú informovaných ľudí, ktorí pridajú cenné informácie, a to je to, čo chcete pre svoj príspevok. Nezabudnite, že komentáre sa stávajú súčasťou obsahu vášho blogu, pokiaľ príspevok vo vašom blogu existuje.

Prečo by ste nemali zmierňovať komentáre

 • Moderovanie komentárov môže byť časovo náročné. Pre väčšie webové stránky s dobrou čitateľnosťou to môže byť skutočná bolesť alebo dokonca nepraktická (pokiaľ nepoužívate komentárový systém tretej strany).
 • Moderovanie frustruje mnohých skutočných používateľov, ktorí sa chcú zapojiť do diskusie. Používatelia zvyčajne chcú vidieť svoj komentár ihneď po zásahu pošta. Čo ak nie ste v okolí, aby ste to schválili?
 • Pomocou doplnku môžete riešiť spam s komentármi. Napríklad doplnok Akismet, ktorý je dodávaný so základným softvérom WordPress, odvádza nevyžiadanú poštu veľmi dobre, ak ste ju správne nastavili..

Teraz, keď viete príčiny a proti moderovaniu, čo budete robiť? Moje odporúčanie je moderovať, ale byť o tom inteligentní.

Primárny systém komentárovWordPress je sám o sebe dosť slušný. To vám umožní moderovať komentáre efektívne a zároveň zabrániť veľkej väčšine spamu s komentármi.

Ideálne nastavenie pre moderovanie komentárov WordPress

Ak chcete nastaviť blog na moderovanie, prejdite na adresu Nastavenia> Diskusia.

nastavenia diskusie

Vyhľadajte časť, ktorá hovorí Pošlite mi e-mail kedykoľvek. Tu povolíte alebo zakážete moderovanie komentárov pomocou základného systému a je to celkom rovno: ak začiarknete druhé políčko (Komentár sa koná s cieľom moderovania), budete môcť moderovať všetky komentáre.

Mierni prví autori

Jedným z jednoduchých spôsobov, ako zmierniť bolesť, je povolenie automatického schválenia autorov komentárov, ktorí boli schválení raz. Ak chcete toto nastavenie povoliť, prejdite na Nastavenia> Diskusia a skontrolujte Predtým, ako sa objaví komentár časť začiarknite druhé políčko, ktoré znie Autor komentára musí mať predtým schválený komentár. Políčko ponechajte nezaškrtnuté.

moderovanie komentárov

Ak autor komentára zmení spôsob, akým zadáva svoje údaje – meno a e-mail -, bude musieť byť znova moderovaná.

Dajte si tiež pozor na autorov komentárov, ktorí boli predtým schválení: niektorí z nich sa dozvedeli o výhodách systému a môžu spočiatku urobiť nejaké kvalitné komentáre, ale potom si môžu odbremeniť budúce komentáre, pretože vedia, že sa automaticky schvaľujú.

Vypnite komentáre po zadanom období

Ďalším inteligentným spôsobom, ako zostať pod kontrolou komentáre vo vašom blogu, je obmedzenie času, kedy sú vaše komentáre blogu prístupné autorom. Spravidla je 30 dní primeraná lehota, ale môže byť viac či menej závislá od vašich konkrétnych okolností. Pomôže to zabrániť spammerom SEO – používateľom, ktorí komentujú vytváranie odkazov na svoje vlastné blogy. Zvyčajne hľadajú blogy, ktoré dosiahli vysokú PageRank.

Vytvorenie vysokej PageRank trvá kdekoľvek od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov, takže spameri SEO sa zvyčajne zameriavajú na blogy, ktoré existujú už niekoľko týždňov alebo mesiacov..

Zvyčajne blogový príspevok zasiahne najvyššiu popularitu do 2 až 3 týždňov od dátumu uverejnenia. To znamená, že počas tejto doby môžete očakávať najvyššiu aktivitu v sekcii komentárov. Plánujte preto obmedziť komentáre na 30 dní (ideálne), aby ste nemali dostatok komentárov na moderovanie. Ak však prebieha veľká diskusia, neváhajte ju predĺžiť.

Ak chcete nastaviť limit času autorstva komentárov, prejdite na Nastavenia> Diskusia a hľadaj Ďalšie nastavenia komentárov oddiel. Skontrolujte možnosť, ktorá znie Automaticky uzatvárať komentáre k článkom starším ako__dni a špecifikujte počet dní, počas ktorých budú pripomienky otvorené:

Záverečné komentáre k príspevkom

Zakázať spätné odkazy

Niekedy by ste radšej riešili spamový komentár ako spamový spam, preto si pred povolením spätného sledovania dôkladne premyslite. Spravidla je dobré ich vypnúť, pretože stále môžete vedieť, kto na vaše stránky odkazuje prostredníctvom sekcie Prichádzajúce odkazy na hlavnom paneli. Upozorňujeme, že táto časť sa nemusí zobraziť pre úplne nový web WordPress. Môžete tiež nastaviť svoj informačný kanál RSS, aby ste videli prichádzajúce odkazy.

Pomocou filtrov môžete filtrovať spam Spam

Spam komentáre môžu byť ťažké nájsť, ale pomocou schopných pluginov, sú ľahšie identifikovateľné, ak nie úplne blokované. Tu je výber doplnkov, ktoré môžete použiť na dosiahnutie tohto cieľa:

Akismet

Akismet

Krátko som predstavil geniálneho Akismet doplnok zabudovaný do základného softvéru WordPress na filtrovanie komentárov, ktoré sa javia ako spam. Všetko, čo musíte urobiť, je aktivovať ho, ale budete sa musieť zaregistrovať a nastaviť jeho kľúč API, aby ste mohli začať. Aj keď vykonáva slušnú prácu s ochranou pred spamom, nie je spoľahlivý a niektoré legitímne komentáre sa niekedy môžu považovať za spam. Pravidelne preto kontrolujte priečinok so spamom, či neobsahuje legitímne komentáre.

WordPress Zero-Spam

wordpress-zero-spam

Pomerne nový doplnok, WordPress Zero-Spam pomáha blokovať spam automaticky bez potreby CAPTCHA. Po inštalácii a aktivácii urobí svoju mágiu okamžite. Nie sú k dispozícii žiadne rozhrania API na nastavenie.

Povoliť používateľom vykonávať moderovanie

Nakoniec, ďalším spôsobom, ako si zachovať zdravý rozum pri moderovaní komentárov, je umožniť určitým autorom moderovanie. Toto oprávnenie môžete poskytnúť iba svojim najvernejším používateľom. Ak váš blog prikazuje značné autorstvo a oprávnenie, môže to byť najlepší spôsob riadenia moderovania komentárov.

Loajálni členovia komunity sa stanú dôveryhodnými používateľmi, ktorým udeľujete prístup moderujúcim iným používateľom. Môžete si vytvoriť systém odmeňovania, ktorý ich motivuje, napríklad povolíte spätné odkazy na ich vlastné blogy. Doplnok, ako je Editor užívateľských rolí môžu byť použité na bezproblémové vytvorenie a pridanie tejto úlohy do vášho blogu. Existuje mnoho ďalších, ktoré by ste mohli tiež preskúmať.


Vždy pamätajte, že máte plnú kontrolu nad tým, kto komentuje vaše príspevky a čo uverejňuje. Venujte tejto časti svojho blogu pozornosť, ktorú si zaslúži, a váš blog sa stane dôveryhodným orgánom. Je časť vášho blogu zaneprázdnená? Ako moderujete autorov komentárov? Máte lepšie nápady, ako vylepšiť filtrovanie spamu bez straty zdravého rozumu? Rád by som počul vaše myšlienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map