Monitorovanie prevádzkyschopnosti a prestojov vo WordPress

Máte dobrú webovú stránku a usilovne ste pracovali na rozvoji svojej čitateľskej základne. Ste si však istí, že váš web je neustále funkčný? To je samotný účel webovej stránky, však? Webová stránka musí byť vždy k dispozícii na prezeranie a jej prevádzka je dôležitá na udržanie a zvýšenie prevádzky. V opačnom prípade prídete o zákazníkov a dôveryhodnosť vášho webu je povinná poklesnúť.


Hostingové služby často inzerujú 99% dostupnosti, ale faktorom je to, že 1% prestoje znamená o niečo viac ako 3,5 dňa. A ak sa to rozdelí na množstvo prípadov prestojov, bude sa to znižovať podľa vášho hodnotenia. Preto musíte svoj web neustále sledovať, aby ste sa uistili, že je neustále funkčný. Je dôležité sledovať dostupnosť a prestoje webových stránok.

Počet a typ testov na monitorovanie dostupnosti sa môžu líšiť – od jednoduchých kontrol HTTP po zložité kontroly typu backend, aby bolo možné súčasne sledovať 50+ kontrolných bodov. Niektoré testy sa zvyčajne vykonávajú,

  • Test programu Ping Monitor čo v podstate dá vedieť, že vaše stránky sú v prevádzke a kontrolujú rýchlosť siete. Čiastkové rýchlosti nie sú dobré a takmer rovnaké ako prestoje.
  • HTTP test ktoré vás informujú o skutočnej výmene údajov medzi internetom a počítačom.
  • Monitor servera DNS ktorý kontroluje, či adresa DNS vášho webu a adresa vášho webu sú rovnaké. Týmto testom sa zistia poruchy siete a protokolu.
  • Monitor portu riadenia prenosu ktorý testuje prenos údajov z jedného zariadenia na druhé cez internet.

Poruchy môžu byť zistené a webové stránky budú upozornené.

Existujú bezplatné, platené a freemiové služby, ktoré monitorujú dostupnosť. Môžu sa použiť aj niektoré doplnky. Tieto služby a doplnky budú v pravidelných intervaloch kontrolovať vaše webové stránky a upozornia vás, či je stránka nefunkčná. Frekvencia kontrol a režim varovania sa môžu líšiť. Niektoré populárne služby a doplnky sú podrobne opísané v tomto článku.

Pingdom

Pingdom je popredným poskytovateľom služieb na monitorovanie výkonnosti webových stránok, ktorým dôverujú osoby ako Google a Apple. S Pingdom sa nemusíte učiť od tretej strany, že vaše webové stránky sú nefunkčné. Ak vám štandardné balíčky nevyhovujú, môžete s nimi pre svoj web vypracovať prispôsobený balík podľa objemu a potreby prémiovej podpory..

Pingdom 2

Pingdom umiestnil viac ako 60 testovacích serverov v celej Amerike a Európe na monitorovanie webových stránok a súvisiacich služieb. Prestoje alebo prestávky sa zaznamenávajú takmer okamžite, pretože frekvencia kontrol je len jedna minúta. Tieto chyby sa pred upozornením dôkladne skontrolujú, takže počet falošných upozornení sa zníži. Pomocou koreňovej analýzy môžete skrátiť čas potrebný na to, aby sa vaše webové stránky dostali na nohy.

Skutočné skúsenosti koncového používateľa z rôznych miest, vykonávanie zmien na stránkach a sledovanie času načítania pre každú zmenu, monitorovanie transakcií a analýza príčin sú niektoré z uvedených funkcií. Pomôžu vám prevziať kontrolu nad vašimi webovými stránkami.

Pingdom používa viac ako 700 000 používateľov na celom svete. Ak si nie ste istí, môžete využiť 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Prémiové balíčky začínajú na 13,95 dolárov mesačne.

DownNotifier

DownNotifier je nástroj, ktorý môžete použiť na sledovanie svojich webových stránok a upozornenie na akékoľvek prestoje. Navštívte domovskú stránku tohto poskytovateľa služieb a vyplňte webovú adresu sledovanej webovej stránky. Dostanete e-mailové upozornenia na prestoje na zadané ID e-mailu. Ak chcete tieto upozornenia dostávať do svojho telefónu, povoľte upozornenia SMS. Môžete sa rozhodnúť dostávať upozornenia, keď je web off-line alebo keď web neobsahuje konkrétny text. Pokúsil som sa vybrať obe možnosti, ale nástroj ma automaticky obmedzil na jednu.

Down Notifier

Bezplatná služba skontroluje vaše stránky každých 10 minút a sledovanie prémií každú minútu. Prémiový balík je možné použiť na 5 webových stránok za cenu 14,95 USD ročne. Môžete tiež dostávať správy a históriu prestojov.

Monitis

Monitor Us sa zlúčil s Monitis ponúkať monitorovacie služby, analýzy a zlepšený výkon webových stránok pomocou bezplatných a prémiových plánov. Vykonáva 4 kontroly – sledovanie prevádzkyschopnosti, sledovanie načítania celej stránky, monitorovanie transakcií a tester záťaže na webe – aby ste udržali svoj web na najvyššom výkone.

Pomocou nástrojov založených na cloude sa vykonávajú testy monitorovania dostupnosti, aby sa skontrolovala dostupnosť a doba odozvy webových stránok, aplikácií a služieb. Kontroly sa vykonávajú z viac ako 30 miest po celom svete v jednominútových intervaloch a je prístupná dvojročná história.

Monitis

Vykonáva sa viacero kontrol – kontroly obsahu webových stránok, testy viacerých protokolov, testy e-mailov a verejné kontroly IP – a odosielajú sa okamžité správy o poruchách. Takže rýchlo viete, že váš web nefunguje. Monitorovanie úplného načítania stránky bude sledovať čas načítania stránok od začiatku do konca. Čas načítania obrázkov môže byť známy a pri neúspešnom načítaní stránok sa zobrazí 404 chybových správ.

Funkcia sledovania transakcií v tejto službe sa zameriava na všetky aspekty vášho elektronického obchodu, aby sa zabezpečilo, že pri žiadnych transakciách nedochádza k žiadnym transakciám v kľúčových oblastiach, ako je registrácia a nákupný košík. Aby ste sa ubezpečili, že ste pripravení na prudký nárast premávky, najmä počas kampaní ako Super Bowl alebo Čierny piatok, dôkladne si prečítajte testy Web Stress Tests. Poskytne vám predstavu o tom, koľko zaťaženia môže váš web zvládnuť.

K dispozícii je 15-dňová bezplatná skúšobná verzia zdarma a okrem toho si musíte zostaviť vlastný balík na základe frekvencie kontrol a počtu miest, z ktorých sa má testovať. Monitída má viac ako 200 000 používateľov, medzi ktorými sú známe obchodné názvy.

Prevádzková doba prevádzky

Prevádzková doba prevádzky je bezplatná služba založená na odbere, ktorá monitoruje dostupnosť a výkonnosť webových stránok pomocou globálnej siete serverov. Frekvenciu kontroly môžete nastaviť na ovládacom paneli v čase nastavenia služby.

Prevádzková doba prevádzky

Vykonáva sa celý rad kontrol – na webových stránkach sa kontroluje obsah kľúčových slov, testy ping na kontrolu pripojenia na úrovni IP, webové servery (HTTP a HTTPS) a testy odkazov, testy servera POP 3 na získavanie e-mailov, testy serverov SMTP na odosielanie e-mailov, Testy servera IMAP na správu „poštových schránok“, testovanie serverov na stiahnutie (FTP servery), testy serverov DNS a MySQL na úrovni protokolu a testy vlastných serverov na monitorovanie všetkých protokolov TCP / IP. Pre bezplatný účet si môžete vybrať ktorúkoľvek službu alebo port na testovanie.

Pravidelné správy o dostupnosti a výkone, podrobné mesačné správy a zhrnutie celého monitorovacieho obdobia vás budú informovať o výkonnosti vašich webových stránok. Viac ako 50 000 webových stránok sa zaregistrovalo v službe Service Uptime pre svoje bezplatné monitorovacie služby. Prémiové balíčky sú k dispozícii už od 4,95 dolárov mesačne.

Miesto 24 × 7

Miesto 24 × 7 funguje rovnako ako iné služby, aby ste zaistili, že vaši zákazníci môžu nepretržite obchodovať z celého sveta. Táto služba môže tiež kontrolovať adresy URL cez internetové, intranetové, 3G a 4G siete, takže môžete monitorovať aj mobilné aplikácie a mobilné webové stránky. Vďaka včasnej analýze to dokáže zachytiť problémových tvorcov skôr, ako ovplyvnia koncových používateľov, a skontroluje, ktoré komponenty aplikácie zabezpečujú hladký výkon transakcií..

Stránka 24x7

Monitorovanie webových aplikácií sa vykonáva z viac ako 50 globálnych umiestnení a zisťuje sa akákoľvek stagnácia. Analyzuje sa načítanie webovej stránky a monitorujú sa kritické služby ako HTTP (S), FTP (S), DNS, PING, TCP, SSL, SMTP a POP. Servery, interné siete, sieťové zariadenia, monitorovanie na strane servera, server DNS. Vypršanie platnosti certifikátu SSL, čas potrebný na načítanie a sťahovanie FTP a monitorovanie poštového servera sa vykonávajú často. Všetky testy si môžete prezerať v reálnom čase na jednom hlavnom paneli jednoduchým obnovením bez toho, aby ste sa museli kedykoľvek prihlásiť do svojho účtu.

Plán zadarmo zahŕňa základné monitorovanie 5 webových stránok a je k dispozícii 30-dňová bezplatná skúšobná verzia. Prémiové balíčky sú rozdelené do troch typov služieb – monitorovanie webových stránok, monitorovanie serverov a monitorovanie aplikácií, ako aj balík all-in-one, ktorý obsahuje všetko.

Existuje mnoho ďalších poskytovateľov služieb a niekoľko z nich je uvedených tu. Možno ich budete chcieť vyhľadať:

Doplnky WordPress na sledovanie dostupnosti a výpadkov

Služby sú skvelé, ale niekedy môže byť jednoduchý doplnok rovnako dobrý, ak nie lepší – najmä ak je váš blog nový a nechcete investovať do komplikovanej monitorovacej služby. Tu sú niektoré z bezplatných monitorovacích doplnkov pre WordPress, ktoré odporúčame.

Jetpack pre WordPress

jetpack

jetpack je doplnok s viacerými funkciami, medzi ktoré patrí aj sledovanie prevádzkyschopnosti stránok. Je dodávaný s predinštalovaným programom WordPress a môžete ho aktivovať. Nakonfigurujte ho v časti Nastavenia a uistite sa, že ste zadali správne ID e-mailu. Režim upozornenia je iba e-mailom – nie je to ideálna metóda. Ak však výstrahy rozdelíte do samostatného priečinka, budete mať okamžite históriu výpadkov svojich stránok.

Skutočné monitorovanie používateľov pomocou systému Pingdom

Pingdom Real User Monit_

Nainštalujte si, aby ste vedeli, ako váš web prežíva skutočný používateľ na inom mieste Skutočné monitorovanie používateľov pomocou systému Pingdom a vytvorte si účet na adrese pingdom.com. Tento doplnok vám poskytne hodnotnú spätnú väzbu o časoch načítania v rôznych krajinách a rôznych prehľadávačoch. Všetky tieto údaje si môžete prečítať z ovládacieho panela. Pomocou týchto údajov môžete zvýšiť výkonnosť svojich webových stránok.

Doplnok Robot Uptime pre WordPress

Nastavenia robota prevádzkyschopnosti

Doplnok Robot Uptime pre WordPress je jednoduchý doplnok, ktorý vám umožňuje prezerať si štatistiku prevádzkyschopnosti z hlavného panela alebo z akejkoľvek stránky alebo widgetu. Musíte si nastaviť účet u služby Uptime Robot.com, nainštalovať doplnok a aktivovať ho. Štatistiky a denníky si môžete prezerať z viacerých miest na vašom webe umiestnením krátkych kódov.

konečne

Chcel by som zdieľať jednu ďalšiu možnosť – rozšírenie, ktoré je k dispozícii v prehliadači Chrome na sledovanie prevádzkyschopnosti stránok. Monitor servera si môžete stiahnuť z internetu Internetový obchod Chrome Apps.

1

Môžete pridať ľubovoľný počet webových stránok na sledovanie a stav svojich stránok môžete skontrolovať jednoduchým kliknutím na rozšírenie v prehliadači. Ak je kontextové okno povolené, akákoľvek zmena stavu adresy URL sa okamžite zobrazí ako kontextové okno a môžete sa obrátiť na svojho poskytovateľa hostiteľských služieb.

Teraz, keď viete, existuje toľko možností na sledovanie prevádzkyschopnosti vašich stránok, vyberte niektorú z nich a využite ich. Prevezmite kontrolu nad prestojmi skôr, ako vás to stojí peniaze, povesť alebo zákazníkov. A dajte nám vedieť, ktoré nástroje by ste odporučili v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me