Najhoršie chyby na voľnej nohe Návrhári WordPress

Najhoršie chyby na voľnej nohe Návrhári WordPress

Nenávidíte robenie chýb, aj keď je to nevyhnutné. A občas je robiť chyby dobre, pretože je to príležitosť učiť sa a zlepšovať sa. Ak však stále robíte rovnaké chyby ako akýkoľvek iný nezávislý dizajnér WordPress, nakoniec na stole necháte veľa peňazí. Teraz to určite nechcete.


Ani my, to je dôvod, prečo upozorňujeme na niekoľko nepríjemných chýb, na ktorých sa návrhári WordPressu na voľnej nohe podieľajú. Naším cieľom je pomôcť vám identifikovať chyby, ktoré vám bránia v ceste k úspechu. Pritom budete nadšení, aby ste sa vyhli chybám, a ak bude príliš neskoro, vykonajte potrebné zmeny.

Úspech nespočíva v tom, že by sme sa nikdy nedopustili chýb, ale aby sme nikdy neurobili to isté druhýkrát. – George Benard Shaw

To znamená, dajte nám vedieť chyby, ktoré ste urobili pri budovaní kariéry ako nezávislý dizajnér WordPress. V žiadnom prípade zdieľajte aj ponaučenia, ktoré ste sa naučili a ako sa vyhnúť chybám. Ako? Na konci môžete bez problémov použiť sekciu komentárov. Ale zatiaľ začnime!

1. Hryznutie viac, ako môžete žuť

Chyba na voľnej nohe: hryzenie viac, ako môžete žuť

Nie sme za to všetci vinní? Pokračovanie projektu po projekte, až doska preteká, a potom boom, vypršal termín. Nezávislí a spech na poslednú chvíľu nie sú cudzinci. Ale všetko zlyhá, keď začnete priveľa práce – práca, ktorá pravdepodobne na prvom rade pravdepodobne neovplyvní váš spodný riadok.

Bez ohľadu na to, aké lákavé sú otázky, jednoducho to nerobte. Zdokonaľujte sa na svojich najlepších klientov a účtujte presne to, čo stojí za to. Musíte samozrejme poskytnúť hodnotu, ale nemyslím si, že je to možné, keď sa dusíte pod horou práce. Použite techniku ​​známu ako Pareto princíp 80/20.

Inými slovami, sústredte sa na budovanie svojho portfólia a potom sa zamerajte na 20% zákazníkov, ktorí vám prinesú 80% podnikania. Prebieha príliš veľa práca je tu relatívna v závislosti od toho, ako pracujete. Ale príliš veľa, že nemôžete priniesť hodnotu, je len strieľať na nohy.

To isté platí pre zvýšenie rozsahu práce. Povedzme, že klient chce jednoduchý internetový obchod, čo je v poriadku, pretože poznáte cestu okolo WooCommerce. Potom z ničoho nič vás klient požiada o pridanie blogu vo viacerých jazykoch. Stále teda súhlasíte s väčším počtom prác, ale konečný termín (a pravdepodobne aj plat) zostáva rovnaký. Pozrite sa, kam s tým idem?

Stručne povedané, neskúšajte potešiť každého klienta, ktorý vám príde. Ak stretnete toxického klienta (môžete ho ľahko nájsť jeden milión míľ ďaleko), ponuku zdvorilo odmietnite. Ak klient neustále rozširuje rozsah súčasného projektu, objasnite, že to bude stáť viac času a peňazí. Viem, že sa to ľahšie povie, ako urobí, o to viac, ak si účtujete pevnú cenu.

Požiadavka na viac času a peňazí je zároveň lepšia ako trpieť vkrádaním ticha a nízkymi vibráciami, ktoré vyplývajú z chýbajúceho termínu. Na linke je aj vaša reputácia – vaša najväčšia online mena – takže to nerobte.

Hlavný odber: Nabíjajte to, čo stojí za to. Neuspokojte sa s arašidmi, aby ste získali prúžky / skúsenosti. Pracujte samozrejme na svojich schopnostiach a vybudujte silné portfólio. Potom nezaujímajte všetkých klientov – dodržiavajte pravidlo 80/20. Okrem toho môžete svoje podnikanie obchodovať inteligentne ako Don Draper Mad Men. Nie každý je vašim klientom.

2. Zabudnutie na tému dieťaťa

Nezávislé chyby: zabudnutie na tému dieťaťa

Medzi vami a mnou mám priateľa – plateného dizajnéra programu WordPress, ktorý ma najíma na malé úlohy na niekoľkých webových stránkach, na ktorých pracuje. Ako ste očakávali, dostanem administratívny prístup, pretože niektoré úlohy zahŕňajú zmenu témy a nastavenie demonštračných stránok. Dlhý príbeh krátky, môj priateľ nepoužíva detské témy WordPress a porušuje mi to srdce.

Keď ma nedávno prijal na zmenu témy, vytvoril som pre túto tému detskú tému a nebol múdrejší. Ale povedal som mu o tom všetko a teraz nemôže mať dosť detských tém. Preto sme tu v tejto chvíli. Stavím všetky webové stránky na detských témach a mali by ste tiež.

Vďaka podradeným témam môžete svoje stránky značne prispôsobiť. Môžete „… vytvoriť nové súbory šablón, ktoré neboli súčasťou rodičovskej témy. Môžete pridať nové funkcie, štýly a ešte oveľa viac. “ Musím povedať viac? Áno?

Prispôsobenie podradenej témy nezmení nadradenú tému o jeden bit. Úpravy nadradenej témy majú navyše jednu dôležitú nevýhodu. Bezpochyby prídete o všetky svoje vlastné zmeny, keď vy (alebo ešte horšie, váš klient) aktualizujete nadradenú tému. Podradená téma chráni vaše vlastné štýly, aj keď aktualizujete nadradenú tému.

Vytvorenie podradenej témy je také ľahké, neočakávam od vás, že odteraz budete prispôsobovať nadradenú tému. Môžete dokonca použiť šikovný doplnok pre detské témy, napríklad Dieťa Themify alebo Konfigurátor detských motívov. Ak by ste chceli mať nejaké praktické skúsenosti, tu je náš kompletný sprievodca témou WordPress pre deti.

Špeciálne upozornenie pre nezávislých dizajnérov WordPress, ktorí upravujú základné súbory WordPress. Len prestaň. Prečo to dokonca robíš? Ak je WordPress plný zásuvných filtrov, môžete použiť na pridanie zmien, ktoré pri aktualizácii platformy WordPress nezmiznú. Úpravy základných súborov WordPress a rodičovskej témy sú problémy.

Hlavný odber: Použite hombre podradenej témy alebo nastavujete svojho klienta tak, aby zlyhal v riadku, najmä ak ide o nováčikov. Neupravujte základné súbory WordPress.

3. Nemáte systém

Chyba na voľnej nohe: Nemáte systém

„Systém“ je pravdepodobne silné slovo a pravdepodobne sa budete cítiť ako grganie. To vám dáva pocit, že ste uviazol v 9 až 5 grind alebo Matrix. Napriek tomu viete, že vás donching bol naším cieľom. Hovoríme o tom, že ste konali ako živnostníci namiesto podnikateľov.

A viete, to vás stálo podnikanie vľavo, vpravo a v strede – pálenie diery vo vrecku ako zapálená cigareta. Neviete však, ako to zastaviť – všetok ten finančný odpad – a ťahá vás za vaše srdce. Ťažká je váha vášho srdca, ale ako zvyčajne vám už nedovolíme poškriabať hlavu.

Potrebujete podnikateľský plán (znie lepšie ako systém). Hovorím to preto, že do svojho podnikania musíte nasmerovať celé svoje ja, ale ako to urobíte, ak neviete, kam idete? Ani neviete, koľko máte účtovať, jednoducho preto, že sa nestaváte ako k firme. Navyše si nevyhradíte ani dosť času na prácu, pretože – žiadny plán.

Nezáleží mi na tom, či pracujete odkiaľkoľvek, alebo či ide o operáciu jedného človeka, ale nemôžete ďalej uvažovať ako nezávislý pracovník. Je čas začať premýšľať ako o firme. Potrebujete podnikateľský plán pre začiatočníkov. Okrem toho potrebujete systémy sledovať čas a zdroje používate pri svojej práci.

Potrebujete aplikácie na správu zákazníkov a riadenie projektov. A ak bojujete pod horou práce, pravdepodobne by ste mali zvážiť outsourcing, ak máte príjmy, čo nie je vždy tak. Zjednodušene povedané, transformujte sa na voľnej nohe na majiteľa firmy. Kúpte si obchodný kurz a učte sa.

Hlavný odber: Ak sa chcete tešiť zo všetkých sladkých vecí, ktoré prichádzajú s podnikaním, musí sa váš návrhársky koncert WordPress na voľnej nohe zmeniť z koníčka na rozrastajúci sa podnik. Získajte obchodný plán, naučte sa nejaké financie a zaregistrujte svoju firmu už. Nezabudnite tiež na daňovníka.

4. Nevytvárate zálohy

Chyba na voľnej nohe: Nevytvárate zálohy

Usudzujem tu, ale vaša práca dizajnéra WordPress sa neskončila, keď ste dali klientovi webovú stránku. Z času na čas vás zvyčajne požiadajú o zmeny. Repeat business baby – zlatá hus, ktorá uniká mnohým nezávislým návrhárom WordPress. Áno, viem, že dostanete tie suché kúzla, takže opakovaný obchod znamená dobré veci kedykoľvek.

Čo sa však stane, keď klient webové stránky poruší? Vybudujete celú vec od nuly, alebo máte pripravené núdzové riešenie. Napríklad, ak si klient na všetkých webových stránkach, ktoré robím, prehodil pár vecí, klikol som na tlačidlo obnovenia a deň sa uloží.

Ale to preto, že používam ManageWP na všetkých klientskych webových stránkach, ktoré spravujem, a títo chlapci (ManageWP) skutočne spravujú prírastkové zálohy. Ak to nestačí, vytvorím zálohy v rámci programu cPanel a tretiu manuálnu zálohu zakaždým, keď sa chystám vykonať zmeny na ľubovoľnej lokalite..

Znie to ako veľa práce, ale nie je to a všetko to stojí za to. Môžem obnoviť webovú stránku v rekordnom čase, čo mi ušetrí veľa času. Klient je rád, že web je okamžite späť online, čo znamená, že nebude mať pochybnosti o platení za obnovenie svojho webu. Nie je to návratový obchod? Podľa môjho názoru sú tieto peniaze dobre zarobené – to všetko z stlačenia tlačidla obnovenia.

Sakra, nerozumiem tomu, prečo by ste svojho klienta zaťažili týmto záložným obchodom, keď existuje milión a jeden spôsob vytvorenia automatických záloh. V skutočnosti povzbudzujem nováčikovských klientov, aby sa hrali s webovou stránkou a rozbíjali sa čo najviac, pretože mám zálohy. Haha. Áno, niektorí klienti sa nenaučia, pretože majú strach rozbiť veci v oblasti správy WordPress!

Mimochodom, pred chvíľou som stratil hackera šesť webových stránok. Musel som znovu vytvoriť webové stránky od nuly, pretože som nemal žiadne zálohy. Môžete si predstaviť, koľko času som stratil pri prestavovaní vecí, ktoré by som jednoducho obnovil zo zálohy. A nespoliehajte sa na riešenia zálohovania, ktoré ponúka váš hostiteľ.

Hlavný odber: Vytvorte si zálohy už kámo alebo zaplatíte cenu v prípade najhoršieho. Záloha vám pomôže vyriešiť väčšinu problémov vášho klienta v okamihu. Existuje veľa riešení automatického zálohovania, ktoré podľa môjho názoru nemáte vážne, ak nemáte zálohy. Skvelá, cenovo dostupná a spoľahlivá možnosť je VaultPress – ktorý bol vyvinutý autormi WordPress.

5. Ignorovanie školenia klienta

Nezávislá chyba: ignorovanie školenia klienta

WordPress je rozkošný výtvor, ktorý sa ľahko používa. Platí to však len preto, že ste už chvíľu pracovali na platforme as platformou. Váš nový klient jednoducho požaduje web a pravdepodobne ani nevie, že ho budete stavať na WordPress.

Takže idete do práce, pretože máte konečný termín, a odošlite webovú stránku klientovi. Je smutné, že klient ani nevie, ako sa prihlásiť do správcu WordPress. A ak im ukážete, ako sa prihlásiť, informačný panel im vyzerá úplne cudzí. Okrem toho nemôžu uverejniť článok na záchranu svojich životov.

Osobne verím, že inteligentný dizajnér programu WordPress môže v tejto oblasti zabiť. Za školenie som musel platiť klientov dlho predtým, ako požiadali o školenie! Jeden z klientov bol rád: „Hej, poslal som ti nejaké peniaze vopred, aby som mohol získať hodinu tvojho času.“ Cítil sa ako pasívny príjem, brácho.

Len si predstavte, že môžete zarobiť webové stránky na vytváranie peňazí a urobiť nejaké ďalšie školenia tých istých ľudí, ktorí vás najali predovšetkým. A čo ich trénujete? Mimoriadne úlohy, ako napríklad uverejňovanie článkov, vytváranie stránok a prípadne moderovanie komentárov. Mal som klienta, ktorý nevedel, ako obnoviť svoje heslo, takže aj to.

Ak sa chystáte na blogovanie, môžete zdieľať tieto témy vo svojom blogu s webovým dizajnom a zarobiť si viac zákazníkov, pretože spôsob, akým je online trh nastavený, zdieľanie podobných vecí zvyčajne vám prinesie potenciálnych zákazníkov. Nechápem prečo, ale myslím si, že keď zdieľate tipy, automaticky získate odborný odznak.

Nezabudnite sa opýtať klienta, či potrebuje nejaké školenie na používanie svojich novovytvorených stránok WordPress. Verte mi, väčšina ľudí nevie, že WordPress je systém na správu obsahu (ústne kvapky). Boli by prihlásení do administračného panela WordPress a stále nevedia, že sa pozerajú na WordPress. to je nie vždy vtipné.

Hlavný odber: Nenechajte sa ponáhľať, aby ste webovú stránku umiestnili na pracovnú plochu klienta a odbehli tak rýchlo, ako ste na rýchlostnej ceste. Aké je využitie budovy, ktorú klient efektívne nevyužije? Odomknite túto príležitosť na získanie zárobku tým, že je vašou povinnosťou vyškoliť klientov. Budú vás za to milovať, ďakujem neskôr. Hľadáte jednoduchý spôsob? WP101 ponúka kurzy označené bielou značkou, ktoré môžete zdieľať s klientmi.

Záverečné slová

Je zrejmé, že existuje mnoho ďalších chýb, ktoré môžete urobiť ako nezávislý vývojár WordPress, ale verím, že sa všetky zmestili do bodov, o ktorých sme diskutovali v tomto príspevku. Neradi by sme však boli subjektívni, takže zdieľajte chyby, za ktoré ste vinní a ako sa im vyhnúť.

Okrem toho vám odporúčame, aby ste najskôr mysleli na hodnotu a nie na peňažný zisk. Dávajte si pozor na škaredé klientov, ktorí vás vysajú. Pamätajte, že každý parazit potrebuje hostiteľa, preto neberte na toxického klienta veriaceho, že budete pracovať na svojej mágii a urobíte z neho úžasného.

Iné ako to, byť úžasné a nikdy nedostatočné, pretože každé podnikanie potrebuje na prežitie hotovostný tok. Koniec koncov, hotovostné pravidlá všetko, takže sa zdvihnite a choďte si niečo urobiť. Aké chyby ste urobili ako nezávislý dizajnér WordPress? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map