Najlepšie hosting WordPress pre vaše webové stránky

Najlepšie hosting WordPress pre vaše webové stránky

WordPress je najlepším spôsobom, ako zostaviť svoje webové stránky, ale predtým, ako budete môcť začať používať témy a doplnky, musíte nájsť najlepší hosting WordPress pre svoje webové stránky. To môže byť ťažké. Existujú stovky spoločností ponúkajúcich plány, ktoré na prvý pohľad vyzerajú pekne podobne. Nie každý hosting je však rovnaký a existujú určité kľúčové faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri rozhodovaní, ktorý z nich je pre váš web najlepší hosting WordPress..


V tomto príspevku vám ukážeme, ako zvoliť plán, ktorý je pre váš web najvhodnejší, a zdieľať najlepšie hostingové plány programu WordPress, ktoré sme mali možnosť osobne otestovať. Začnime!

Dobrý kontrolný zoznam hostingu

Dobrý kontrolný zoznam hostingu

Pri hľadaní najlepšieho hostenia WordPress pre vaše webové stránky existuje niekoľko políčok, ktoré chcete mať na odbavenie. Aby sme sa dostali k veci, každá webhostingová spoločnosť, ktorá stojí za svoju soľ, bude mať nasledujúce:

 • PHP verzia 7+
 • MySQL verzia 5.6+
 • Podpora HTTPS
 • Inštalácia WordPress jedným kliknutím alebo predinštalovaná (ak je spravovaná)
 • Vstavaný ukladací priestor *
 • Záruka dostupnosti
 • E-mailová podpora, chat alebo telefonická podpora

Prví traja v zozname vám môžu znieť trochu cudzie, pokiaľ nie ste vývojár alebo ste si predtým zakúpili hosting. Aby to bolo jednoduché, hostingové spoločnosti používajú servery (ktoré sú ako mega počítače) na zabezpečenie svojich hostingových plánov. Tieto servery by mali byť schopné nainštalovať najnovšiu verziu programu WordPress bez problémov, čo podľa WordPress.org je v súčasnosti na PHP 7.2 a MySQL 5.6.

WordPress tiež odporúča HTTPS a my tiež. Dobrá hostiteľská spoločnosť buď predá prémiové certifikáty SSL, alebo vám umožní používať bezplatnú službu tretej strany, napríklad Poďme šifrovať, aby ste zabezpečili bezpečný prístup čitateľov blogov na váš web..

Dôrazne odporúčame vybrať hostiteľa, ktorý je buď úplne spravovaný (kde je pre vás WordPress predinštalovaný a udržiavaný), alebo ktorý ponúka ľahkú inštaláciu jedným kliknutím. Aj keď určite môžete nainštalovať program WordPress manuálne na hostingový plán, odporúčame vám ho, iba ak ste skúsený vývojár.

Nakoniec, dobré hostingové spoločnosti ponúknu záruky dostupnosti a horná línia podpory. Záruky prevádzkyschopnosti vás vo všeobecnosti ubezpečujú, že 99,9% alebo viac času, počas ktorého bude váš web v prevádzke, zostane zlomok času aktualizácií servera. A podpora je skutočne kľúčová. Ak máte niekedy problém s hostingom, chcete sa niekoho zmocniť. Dobrý hosting spoločnosti budú mať niekoľko jednoduchých spôsobov, ako sa dostať do kontaktu s podpornou technikou.

Typy hostenia WordPress

Typy hostenia WordPress

Pokiaľ ide o hosťovanie, nie je nedostatok možností. Existujú plány so všetkými rôznymi názvami od všetkých druhov spoločností, ale tu je rýchle zhrnutie najbežnejších typov hostenia WordPress, ktoré by ste mohli zvážiť pri pokuse nájsť najlepší hosting WordPress pre svoj web..

Zdieľaný hosting WordPress

Najbežnejší a spravidla najdostupnejší zdieľaný hosting kombinuje viac užívateľských účtov na jednom serveri. To znamená, že zdieľate zdroje, ako je šírka pásma a pamäť, s ostatnými používateľmi. Zdieľaný webhosting je ideálny pre nových blogerov, pretože pri prvom spustení pravdepodobne nebudete potrebovať veľa zdrojov. Vždy však môžete zväčšiť veľkosť plánu alebo pridať zdroje neskôr..

Pokiaľ ide o prevádzku WordPress, zdieľaný hosting je často viac ako schopný poskytnúť potrebnú silu. Inštalácia programu WordPress je zvyčajne pomerne jednoduchá, pretože väčšina poskytovateľov zdieľaného hostingu ponúka proces inštalácie „jedným kliknutím“. Stačí, keď si vyberiete program WordPress, keď sa zaregistrujete pre svoj plán, a budete pripravení začať blogovať takmer okamžite.

Cloud WordPress Hosting

Cloud hosting ponúka používateľom individuálne virtuálne servery hostené na „cloud“, čo je v tomto prípade sieť serverov po celom svete. Výhodou cloudového hostingu je, že (teoreticky) vaše webové stránky nikdy neklesnú, pretože servery by v určitom čase mali byť niekde na svete funkčné. Cloud hosting je tiež známy svojou škálovateľnosťou, pretože je veľmi jednoduché pridať ďalšie zdroje podľa potreby.

Odporúčame cloudový hosting pre technicky zdatných ľudí, ktorí chcú spravovať svoje vlastné nastavenia servera, avšak existujú spoločnosti ponúkajúce spravovaný cloudový hosting, čo z neho robí životaschopnú alternatívu aj pre nových blogerov. Pretože je škálovateľný, je to vynikajúca voľba pre webové stránky so sociálnymi sieťami, zdieľaním obrázkov alebo vírusovým obsahom, ktoré môžu mať kolísavý prenos alebo veľké / sporadické výbuchy.

 VPS Hosting pre WordPress

VPS je skratka pre virtuálny súkromný server a práve vtedy, keď hostiteľská spoločnosť používa softvér na digitálne rozdelenie fyzického servera na viacero samostatných virtuálnych serverov. Toto je dostupnejšia možnosť mať svoj vlastný server, aj keď to vyžaduje pokročilé technické zručnosti, aby ste mohli pracovať tak, ako máte kontrolu nad nastaveniami virtuálneho servera..

Pre stredne veľké blogy alebo firmy je VPS vynikajúcou voľbou. Nezabudnite, že budete musieť nainštalovať WordPress manuálne na server a správcu všetkých nastavení servera. Z tohto dôvodu odporúčame tráviť čas učením o serveroch alebo najímaním špecialistov.

Dedikovaný serverový hosting

Dedikovaný server je váš vlastný, samostatný server, ktorý si môžete požičať od hostiteľskej spoločnosti. Udržiavajú fyzický server pre vás, ale všetky nastavenia a softvér sú vo vašich rukách. Je to nákladnejšie, ale máte 100% kontrolu a vy využijete 100% zdrojov servera, vďaka čomu je najlepšou voľbou pre veľký blog, web alebo firmu..

Podobne ako VPS vám dôrazne odporúčame, aby ste si najali profesionála na správu dedikovaného servera alebo aby ste strávili veľa času učením sa o rôznych nastaveniach, softvéri a kódovacích jazykoch, aby ste mohli server správne prevádzkovať. Toto nie je odporúčaná možnosť hostenia pre začiatočníkov.

Spravovaný hosting WordPress

Spravovaný hosting WordPress je najjednoduchší (a podľa nášho názoru najlepší) spôsob hostenia webovej stránky WordPress. Vďaka riadenému hosťovaniu hostingová spoločnosť plne optimalizuje váš server pre WordPress a spravuje všetky aktualizácie a nastavenia.

Väčšina riadených hostingov WordPress je založená na zdieľanej alebo cloudovej platforme, vďaka čomu je úžasná pre blogerov, malé podniky, online portfóliá atď. Dobré hostingové spoločnosti však ponúkajú plne spravované dedikované serverové plány pre veľké webové stránky a podniky (čo používame). pre WPExplorer).

Ktorý hosting by ste si mali zvoliť?

Najprv zvážte účel vášho webu. Blog oproti obchodu s elektronickým obchodom bude mať veľmi odlišné potreby hostingu. Blogy, osobné portfóliá alebo malé profesionálne webové stránky sú zvyčajne ľahké a s menšou potrebou obrovského plánu hostenia. Alternatívne bude elektronický obchod, adresár alebo spoločenské stránky vyžadovať veľa zdrojov, a preto väčší a nákladnejší hostingový plán.

V rovnakom duchu ako náš prvý bod, zvážte svoje obsah. Webová stránka s jednou stránkou bude v pohode fungovať na malom spoločnom pláne hostenia. Firemná obchodná webová stránka so stovkami strán, aktívny blog a súkromná sieť zamestnancov budú pravdepodobne s dedikovaným serverom najlepšie robiť.

Nakoniec vaše prevádzka bude hrať dôležitú úlohu vo vašich hostiteľských potrebách. Nová webová stránka bude nejaký čas trvať, kým sa vytvorí a zvýši pravidelný prenos. Pokiaľ ste si už nezaviedli veľkú prítomnosť na inej sieti alebo na stránkach sociálnych médií, pravdepodobne s bezpečnosťou začnete od najnižšej úrovne s plánom hostingu a rozširujte alebo upgradujte s rastúcim webom..

Jednoduché porovnanie špičkových spoločností poskytujúcich WordPress

Zatiaľ čo mnoho spoločností poskytujúcich hosting ponúka podobné funkcie, nie dve spoločnosti sú úplne podobné. Každý hostiteľ ponúka špecializované hostingové plány a všetky hostiteľské spoločnosti, ktoré odporúčame, sú skvelé pre WordPress. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o našich tipoch na najlepší hosting WordPress a zistili, ktoré by mohli byť pre vaše potreby vhodné.

Bluehost: Dostupný zdieľaný hosting WordPress

Webhosting Bluehost

Bluehost je jedným z najväčších hráčov v oblasti hostingu az nejakého dôvodu – ponúkajú cenovo dostupné hostingové plány s množstvom zdrojov, dobrou podporou a ďalšími výhodami, ktoré každý nový majiteľ webových stránok bude milovať. Bluehost ponúka bezplatné doménové meno, SSL, bezplatné e-mailové účty a bonusové marketingové ponuky (ako napríklad 200 dolárov v marketingových ponukách pre plus a prvotriednych používateľov). Najlepšie je, že ich plány sú niektoré z najdostupnejších možností – navyše ponúkajú obrovskú zľavu 63% pre čitateľov WPExplorer, takže to, čo sa nemiluje?

Ďalšie informácie o Bluehost

Cloudways: Cloud Hosting je ľahké

Cloudways Web Hosting

Cloud hosting je flexibilný spôsob hostenia vašich webových stránok, ale pre niektorých používateľov je manuálna inštalácia WordPress na AWS, Digital Ocean alebo Azure nad ich technické možnosti. To je miesto, kde Cloudways prichádza. Cloudways podporuje platformy AWS, Google Cloud, Digital Ocean, Linode a Vultr. Stačí si len vybrať svoje obľúbené, ako svoj CMS zvoliť WordPress a nechať spoločnosť Cloudways zvládnuť proces konfigurácie za vás. Najlepšia časť o službe Cloudways je, ako ľahko sa používa. Vytvorenie a údržba vlastného cloudového servera môže byť časovo náročná, ale s rozhraním Cloudways máte k dispozícii špeciálne zdroje (CPU, RAM, IP, storage) na špičkách prstov. Medzi funkcie patrí inštalácia WordPress jedným kliknutím, klonovanie stránok, zálohovanie, škálovanie (RAM a úložisko), rozmiestnenie, viac databáz a veľa ton úžasných doplnkov (e-mail, konzola, monitorovanie atď.).

Ďalšie informácie o službe Cloudways

Chrám médií: zdieľaný, spravovaný a hosting VPS

Chrám médií: zdieľaný, spravovaný a hosting VPS

Media Temple je pôsobivá hostingová spoločnosť, ktorá ponúka celý rad hostingových produktov, ktoré určite uspokoja potreby všetkých webových stránok. Ponúkajú všetko od zdieľaného hostenia pre blogerov, spravovaného hostenia WordPress pre tých, ktorí majú vážny obsah, od VPS pre profesionálov a dokonca od špecializovaných plánov pre podniky, ktoré potrebujú ďalšie zdroje. Všetky plány programu Media Temple sú optimalizované a s programom WordPress fantasticky fungujú. Navyše ponúkajú ďalšie funkcie, ako je úložisko SSD, škálovateľné zdroje, skenovanie malwaru, e-mailové adresy, špičkový hardvér a najlepšia podpora zo všetkých 24 hodín denne, 7 dní v týždni..

Ďalšie informácie o mediálnom chráme

Kinsta: Managed WordPress Cloud Hosting

Kinsta: Managed WordPress Cloud Hosting

Kinsta nie je len ďalšia riadená hostingová spoločnosť WordPress. Ponúkajú plne spravovaný a optimalizovaný hosting Google cloud, takže vy ako zákazník získate všetky výhody cloudu (rýchly a bezpečný hosting s takmer žiadnymi prestojmi) nakonfigurované tak, aby dokonale podporovali WordPress. Okrem toho je spoločnosť Kinsta personálom odborníkov WordPress pripravených vám pomôcť s akýmikoľvek problémami, s ktorými sa môžete stretnúť pri spustení vašej stránky WordPress na cloudových serveroch. Máte otázky týkajúce sa používania informačného panela Kinsta? Potrebujete poradiť, ako upraviť váš hostingový plán? Nie ste si istí, ako zvýšiť limit pamäte? Len sa spýtaj! Medzi ďalšie významné funkcie hosťovania patrí bezplatné SSL, bezplatné CDN, denné zálohovanie a dokonca aj bezplatná migrácia.

Ďalšie informácie o spoločnosti Kinsta

WP Engine: Prémiový riadený hosting WordPress

WP Engine: Prémiový riadený hosting WordPress

Pokiaľ ide o výber najlepšieho hostenia WordPress pre vaše webové stránky WordPress, dôrazne odporúčame WP Engine. Ponúkajú iba spravované hostingové plány WordPress a vynikajú tým, čo robia. Konkrétne, celá ich hostingová platforma je postavená na špičkovej technológii. Vytvorili optimalizované prostredie pre WordPress založené na vlastných navrhnutých a kódovaných pravidlách, aby ich servery mohli vyhodnotiť požiadavky prehliadača, vyvážiť zaťaženie servera a integrované EverCache na škálovanie zdrojov na požiadanie. V podstate to všetko znamená, že vaše webové stránky môžu fungovať dokonale pri maximálnom výkone bez toho, aby ste museli spravovať čokoľvek súvisiace so serverom. WP Engine tiež ponúka profesionálnu podporu odborníkov WordPress 24/7. Takže aj keď v nedeľu potrebujete trochu pomoci, pomoc je na dosah. Medzi ďalšie funkcie hostiteľa patria pracovné prostredia, voľba SSL, viacstránka WordPress, podpora PHP7 a dokonca zabudovaná CDN (pre programy Pro a vyššie).

Ďalšie informácie o programe WP Engine

Pagely: Zákaznícke podnikové riešenia hostingu

Pagely: Zákaznícke podnikové riešenia hostingu

Pre veľké podniky ponúka spoločnosť Pagely na webe tie najlepšie riešenia podnikového hostingu. Pagely nie je lacná, ale je to vynikajúca investícia do vášho podnikania. Sú postavené na spravovanom cloudovom systéme a ponúkajú spoľahlivý a bezpečný hosting, ktorý sa dá ľahko prispôsobiť potrebám vašej firmy. Pagely ponúka pôsobivé funkcie vrátane dynamickej optimalizácie obrazu, pokročilého zabezpečenia, globálneho CDN, zabudovaného ukladania do vyrovnávacej pamäte, analýzy výkonnosti, podpory HTTP2 a PHP7. Toto je doplnok k špecifickým funkciám WordPress, ako sú plne spravované základné aktualizácie a WP-CLI. Stručne povedané, zatiaľ čo ceny vyššie ako ktorýkoľvek z ostatných hostiteľov v tomto zozname, Pagely ponúka prestížnu službu, ktorá viac ako stojí peniaze.

Viac informácií o Pagely

Upozorňujeme, že toto nie sú všetky dostupné možnosti hostenia. Ide skôr o jednoduchú kolekciu obľúbených populárnych a dobre hodnotených hostingových spoločností, ktoré sme mali osobne možnosť vyskúšať.

Čo je najlepší hosting WordPress?

Pretože si nemôžeme vybrať len jeden, dáme vám naše prvé dve.

Podľa nášho názoru je WP Engine najlepším hosťom WordPress. To je to, čo používame na hosťovanie našich webových stránok, a mali sme s nimi skvelé skúsenosti. Sú plne riadené, majú skvelý čas, podpora je vždy rýchla a priateľská a máme k dispozícii viac ako dostatok zdrojov na náš súčasný plán na rozvoj nášho podnikania..

Bluehost je podľa nášho názoru blízkym hráčom, pretože sa perfektne hodí pre blogerov, ktorí sa práve začínajú. Poskytujú cenovo dostupné hostingové plány, ktoré sa dajú ľahko nastaviť, majú dostatok zdrojov na napájanie systému WordPress a na spustenie získate nejaké bonusové výhody, ako je názov domény a niektoré reklamné kredity. Pre nových blogerov je to celkom príjemné riešenie.

Časté otázky a odpovede týkajúce sa hostingu

Pri skúmaní hostingu sa môže objaviť veľa otázok. Tu je niekoľko rýchlych odpovedí na bežné otázky, ktoré sme v predchádzajúcom článku nezaoberali. Dúfajme, že vám to pomôže pri výbere najlepšieho hostenia WordPress pre vaše webové stránky.

Potrebujete hostingovú službu pre WordPress?
Áno, pre WordPress s vlastným hosťovaním (ktorý sa nachádza na WordPress.org) určite potrebujete hostingový plán. To je to, čo ho robí samostatným-hostil.
Je WordPress hostiteľom?
WordPress síce ponúka svoj vlastný VIP hosting, ale je veľmi pekný a odporúčame ho iba pre podniky, ktoré potrebujú vlastné prispôsobené riešenie hostingu (napríklad ak by ste chceli založiť vlastnú bezplatnú online blogovaciu platformu, sociálnu sieť založenú na WordPress alebo web na zdieľanie fotografií).
Ako hostím svoj blog WordPress?
Ak chcete hostiť svoj vlastný blog, potrebujete hostingový plán, ktorý si zakúpite každý mesiac alebo ročne od renomovanej hostingovej spoločnosti. Existujú stovky webových hostiteľov, ale z väčšej časti ponúkajú podobné plány, ako sú zdieľané, cloudové, VPS, vyhradené alebo spravované.
Existuje bezplatný hosting pre WordPress?
Nie naozaj. Existujú webové stránky, ktoré tvrdia, že ponúkajú „bezplatný“ hosting, ale zvyčajne ponúkajú málo alebo vôbec žiadne zdroje a nie sú to typy webových stránok, s ktorými chcete zdieľať osobné informácie. Je tiež možné, že uvažujete o WordPress.com, čo je bezplatná sieť blogov, ako je Tumblr. Je veľmi odlišná od stránky WordPress.org (o čom všetci hovoríme) a môžete sa dozvedieť viac o rozdieloch medzi WordPress .ORG a .COM.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map