Najlepšie online nástroje na sledovanie vašej konkurencie

Najlepšie online nástroje na sledovanie vašej konkurencie

Keď prevádzkujete akúkoľvek firmu alebo webovú stránku, musíte mať prehľad o podnikateľskom prostredí okolo seba. Je dôležité, aby ste sa sami porovnali, stanovili štandardy, dosiahli ciele a monitorovali a zlepšovali SEO. Našťastie to nie je v tomto svete priateľskom k internetu príliš ťažké. Existuje mnoho bezplatných online nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť zistiť, čo sa deje vo vašom výklenku a inšpirovať sa tým. Okrem toho, že ich používate na sledovanie metrík svojich vlastných webových stránok, môžete tieto konkurenčné nástroje sledovať aj pomocou týchto online nástrojov.


Ak vás zaujíma, prečo by ste sa pri sledovaní vašej konkurencie mali vôbec spoliehať na online nástroje, uvádzame niekoľko solídnych dôvodov:

 • Môžete zostať v kontakte s najnovšími trendmi a udalosťami
 • Môže dôjsť k inšpirácii, keď vám dôjdu nápady
 • Pomáha vám strategizovať a udržať krok s konkurenciou
 • Pomáha vám stanoviť štandardy pre vaše podnikanie alebo web
 • Učenie sa od tých, ktorí to majú, nie je na škodu

Čo povedalo – dostaneme sa k niektorým z najlepších online nástrojov na sledovanie vašej konkurencie.

1. Upozornenia Google

Upozornenia Google je nástroj, ktorý vám umožní sledovať akékoľvek kľúčové slovo, ktoré chcete – vaše meno, firma alebo konkurencia. Vyhľadávacie slová môžete ponechať tak úzke alebo podrobné, ako si želáte. Služba Google Alerts vyhľadáva na webe akékoľvek zmienky o týchto slovách a upozorní vás prostredníctvom e-mailu. Aj keď sú kľúčové slová uvedené ako odkaz, budete o nich počuť.

Online nástroje na sledovanie vašej konkurencie - Google Alerts

Stačí si vybrať slová, ktoré chcete sledovať, a určiť zdroje, ktoré má Google sledovať. Zdroje sa môžu líšiť ako blogy, web, správy, videá, knihy alebo diskusie. Môžete si ju nechať v ktorejkoľvek konkrétnej zemepisnej oblasti alebo obsadiť sieť po celom svete. E-maily môžete prijímať kedykoľvek, keď si vyberiete, alebo dokonca ako prehľad v jedinej pošte.

Okrem toho, že vám pomáhate udržať si prehľad o sociálnych zmienkách vašej spoločnosti, viete tiež, aká viditeľná je vaša konkurencia.

2. Prieskumník stránok

Ako identifikujete najlepšie webové stránky vo svojom výklenku? Prieskumník stránok vám tu môžu pomôcť. Pomáha vám identifikovať weby, ktoré majú maximálnu autoritu domény a spätné odkazy na výskum. Takto získate informácie o krokoch, ktoré musíte urobiť, aby ste sa dostali na vrchol svojej domény.

Všetci vieme, že vysoko kvalitné spätné odkazy môžu vylepšiť vaše SEO. Pomocou nástroja Site Explorer môžete nájsť najlepšie stránky vo svojom výklenku a potom si prehliadať nedávno objavené odkazy, ktoré smerujú späť na stránku vášho konkurenta. Jednoduchým porovnaním s profilom spätného odkazu vášho konkurenta získate spravodlivú predstavu o tom, ako vylepšiť svoj vlastný profil spätného odkazu..

Prehliadač odkazov

Prehliadač odkazov (stále vo verzii beta) tento nástroj čoskoro nahradí. Nový nástroj používa podrobnejšie algoritmy na určenie oprávnenia domény a analýzu spätných odkazov. A s bezplatným účtom Moz môžete mesačne získavať 10 otázok. Tento nástroj tiež zobrazuje skóre spamu, ktoré odhaľuje, koľko podobných stránok spoločnosť Google penalizovala. Budete môcť posúdiť kvalitu prichádzajúcich odkazov na vaše stránky a sledovať vlastné aj konkurenčné adresy URL..

3. Nástroje, ktoré pomáhajú nájsť CMS / Témy / Pluginy

Veľmi často sa stretávame s funkciami na iných webových stránkach, ktoré potom chceme implementovať samostatne. Ako vieme, aký softvér použil tento web na implementáciu tejto funkcie? Tieto online nástroje na sledovanie vašej konkurencie vám tiež môžu pomôcť.

Po prvé, možno budete chcieť vedieť, čo CMS web používa. Ak to chcete urobiť, jednoducho navštívte Aké CMS a zadajte adresu URL webových stránok. Tento nástroj je pomerne presný a zisťuje viac ako 378 systémov na správu obsahu. Ďalší nástroj IsItWp, skontroluje, či webová stránka používa WordPress, ako aj informácie o téme a doplnkoch.

Aké CMS

Ak chcete zistiť tému alebo doplnky, ktoré používa ľubovoľná webová stránka WordPress, skúste Čo je to téma WordPress. Môžete to zistiť aj pomocou rozšírení prehľadávača, ako sú napr WPSniffer pre prehliadač Chrome (alebo vyskúšajte jeden z ďalších nástrojov, ktoré odporúčame v našom sprievodcovi o tom, ako zistiť, či web používa WordPress).

Dôležité je zapamätať si, že tieto nástroje nemusia zobrazovať témy alebo doplnky vyrobené na mieru. V takýchto prípadoch však môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na webovú stránku a vyhľadať kód, ktorý je odhalený na detekciu CMS, tém a doplnkov.

Ak má vaša konkurencia super rýchly web, budete sa chcieť dozvedieť viac o svojich hostingových službách. K dispozícii je tiež nástroj – WhoIsHostingThis. Aj keď to nie je vždy presné (CDN vás môže vyhodiť z kurzu), stojí za to vyskúšať.

4. postavený S

builtWith je obľúbená u mnohých webových dizajnérov. Tento nástroj na tvorbu profilov webových stránok môže odhaliť množstvo technológií použitých na akejkoľvek stránke. Zahŕňa viac ako 25 000 internetových technológií, ktoré zahŕňajú analytiku, reklamu, hosting, CMS a ďalšie. Trendy internetových technológií vám pomáhajú sledovať zmeny používania internetových technológií každý týždeň.

builtWith

Môžete zistiť, ktoré weby používajú nákupné vozíky, analýzy, hosting a filtrovať výsledky podľa polohy, premávky, vertikálnej polohy a ďalších. Môžete zhromaždiť veľa informácií, ktoré potrebujete o iných webových stránkach, aby ste zlepšili svoje vlastné informácie o predaji a podiel na trhu.

je lepším nástrojom ako mnoho v rovnakej triede a pre rýchlejšie výsledky môžete jednoducho aktivovať a chrómové predĺženie.

5. Podobný web

Podobné webové stránky poskytuje prehľad o všetkých webových stránkach, ktorých adresu URL zadávate – svojich vlastných alebo vašich konkurentov. Navyše, ak pridáte ďalšiu adresu URL, môžete tieto dva weby porovnávať, buď v celom rozsahu alebo na základe jednotlivých stránok. To je skvelé pre kontrolu toho, ako meriate na svojich partnerských webových stránkach. Vaše webové stránky tiež zaraďujú návštevnosť z celého sveta, ako aj z hľadiska krajiny a kategórie.

SimilarWeb

V prípade akejkoľvek adresy URL, ktorú zadáte, rozdelí návštevnosť do mnohých skupín – prenos z mobilných telefónov / stolových počítačov, celkový počet návštev za určité časové obdobie, trvanie návštevy, miera okamžitých odchodov a počet stránok na návštevu. Sleduje sa aj mnoho ďalších metrík – rozdelenie návštevnosti podľa krajín, stránky odkazujúce späť na túto adresu URL a hlavné kľúčové slová, ktoré generujú návštevnosť. Dozviete sa tiež informácie o celkovom percentuálnom podiele údajov generovaných jednotlivými sociálnymi kanálmi a inými webmi, ktoré vaši používatelia navštevujú. K dispozícii je aj zoznam podobných a konkurenčných stránok.

6. Alexa

Posledným nástrojom v našom zozname online nástrojov na sledovanie vašej konkurencie je Alexa. Tento nástroj na hodnotenie stránok pochádza z Amazonu a je vynikajúci, ak chcete sledovať konkurenciu, ktorá sa šíri po celom svete.

Alexa

Umožní vám to bližší pohľad na kľúčové slová a odkazy konkurenta a porovná vaše webové stránky s konkurenciou. Budete môcť porovnávať metriky návštevnosti viacerých webových stránok a ďalších. Kôš konkurenčných analytických nástrojov zahŕňa prekrývanie publika, najlepšie weby, nájdenie podobných stránok, odkazy na stránky, jedinečných návštevníkov, screenera stránok a najlepších stránok.

Alexa je tiež k dispozícii ako rozšírenie prehliadača pre ľahší prístup.

Záverečné myšlienky o najlepších online nástrojoch na sledovanie vašej konkurencie

Žiadna firma ani webová stránka nefunguje izolovane. Ak chcete prilákať návštevnosť na svoj web a zvýšiť mieru konverzie, je dôležité vedieť, čo sa deje vo vašom obchodnom prostredí. Tieto online nástroje na sledovanie vašej konkurencie vám môžu pomôcť udržať si prehľad o trendoch a udalostiach vo vašom výklenku. Všetci sú vynikajúcimi nástrojmi, ktoré pomôžu porovnávať vašu vlastnú výkonnosť s konkurenciou a kolegami, a tiež môžu pri optimalizácii svojej vlastnej stránky generovať nových potenciálnych zákazníkov..

Ak máte akékoľvek otázky alebo pripomienky, ktoré chcete pridať, zanechajte nám poznámku nižšie. Radi by sme poznali vaše myšlienky!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map