Čo sú WordPress Témy a doplnky?

Čo sú WordPress Témy a doplnky?

Základná platforma WordPress poskytuje slušnú škálu možností na prispôsobenie vašich webových stránok. Umožňuje vám tiež pridávať a upravovať kód svojich webových stránok akýmkoľvek spôsobom, ktorý uznáte za vhodný. Ak však chcete skutočnú flexibilitu, ale nemáte čas ani skúsenosti potrebné na vykonanie zmien ručne, budete potrebovať nejaké ďalšie nástroje.


Inými slovami, mali by ste sa pozrieť na rozsiahly svet tém a doplnkov WordPress. Jedná sa o doplnky, ktoré vám umožňujú prispôsobiť vzhľad a funkcie vašich stránok a sú k dispozícii tisíce. Bez ohľadu na to, čo chcete robiť – spravujte fórum, vytvorte internetový obchod alebo úplne zmeňte vzhľad svojich stránok – existuje tu špecifický nástroj WordPress, ktorý vám pomôže splniť úlohu s minimálnym rozruchom..

Ak o témach a doplnkoch ešte neviete nič, nebojte sa. Aby sme vám pomohli, vysvetlíme vám, o čo ide, kde ich nájsť a ako ich začať využívať vo svoj prospech. Začnime základmi!

Čo sú WordPress Témy a doplnky?

Téma Total WordPress.

Súčet je príkladom témy WordPress, ktorá vám môže pomôcť prispôsobiť vzhľad vašej stránky.

Predtým, ako budeme diskutovať o tom, ako nájsť a nainštalovať témy a doplnky, môžeme hovoriť o tom, čo sú. Napokon, ak ste novým používateľom WordPress, možno ste tieto podmienky ešte nikdy nepočuli.

Stručne povedané, témy a doplnky sú jednotlivé kusy softvéru, ktoré fungujú ako doplnky k základnej platforme WordPress. Nainštalovaním motívu alebo doplnku získate prístup k ďalším funkciám. Webové stránky WordPress potreby téma existuje, ale nepotrebuje žiadne doplnky. To znamená, že pravdepodobnosť, že sa chcete vyhnúť zásuvným modulom, je veľmi vzdialená.

Témy WordPress

Téma WordPress je to doplnok riadi vzhľad vašich stránok – ako to vyzerá a ako je zostavené. Niektoré témy sú veľmi jednoduché a môžu zmeniť iba základné veci týkajúce sa dizajnu vašich stránok, ako sú farby a písma. Mnoho tém však ponúka celý rad nových rozložení a štýlov. V oboch prípadoch máte zvyčajne možnosť prispôsobiť si tému podľa svojich potrieb. Nájdete flexibilné témy, ktoré sú prispôsobiteľné mnohým situáciám (napríklad naše celkom spolu), alebo môžete hľadať tému s možnosťami a rozloženiami špecifickými pre typ stránok, ktoré vytvárate (napríklad obchodné témy WordPress alebo vzdelávanie WordPress). témy).

Doplnky WordPress

Ak chcete niečo zmeniť o spôsobe, akým sa vaše stránky nachádzajú funkcie, budete však potrebovať Doplnok WordPress. Účel doplnku znamená pridanie nových funkcií alebo funkcií na vaše stránky (alebo rozšírenie toho, čo už existuje). Bez ohľadu na to, čo chcete so svojím webom robiť, existuje takmer určite doplnok, ktorý to umožní. Niektoré umožňujú jednoduché zmeny, napríklad pridanie nových miniaplikácií na použitie na vašich bočných paneloch, zatiaľ čo iné umožňujú prístup k úplne novým funkciám, ako je kalendár udalostí WordPress alebo internetový obchod. Existujú tiež doplnky, ktoré vám môžu pomôcť s praktickými úlohami, ako je zabezpečenie bezpečnosti vašich stránok.

Nie je možné opísať všetky rôzne možnosti témy a doplnkov. Teraz, keď už chápete, ako tieto kľúčové nástroje fungujú, povedzme si však, ako nájsť potrebné nástroje.

Kde nájsť najlepšie WordPress Témy a Pluginy

Online sú k dispozícii tisíce tém a doplnkov a sú k dispozícii v mnohých variantoch – bezplatné a prémiové, jednoduché a zložité. Potrebné často nájdete jednoduchým vyhľadaním. Keďže však každý, kto chce vytvoriť tému alebo doplnok, môže byť ťažké vedieť, ktoré z nich sú spoľahlivé a nemajú negatívny vplyv na vaše stránky..

Preto môže byť užitočné navštíviť adresár, v ktorom sú uvedené témy, doplnky a komentáre a komentáre. Môžete tiež prejsť priamo na webovú stránku renomovanej spoločnosti, ktorá je známa vytváraním spoľahlivých doplnkov. Tu je len ukážka niekoľkých vynikajúcich miest na vyhľadanie tém a doplnkov:

 • WordPress.org: Oficiálna stránka WordPress obsahuje oboje adresár témy a adresár doplnkov.
 • WPExplorer: Na našej vlastnej stránke ponúkame veľa vysoko kvalitných tém a doplnkov.
 • ThemeForest a CodeCanyon: Toto sú sesterské stránky, ktoré ponúkajú témy a doplnky.
 • ThemeIsle: Ako už názov napovedá, je to predovšetkým zdroj tém.
 • Kreatívny trh: Nájdete tu veľa tém a malý výber doplnkov.
 • Elegantné motívy: Ďalší členský web, ktorý ponúka populárne témy ako napr divi.
 • StudioPress: Títo chalani ponúkajú malý výber solídnych výberov tém s titulkom Genesis.

Ak si nie ste istí, kde začať, odporúčame si najskôr vyskúšať oficiálne adresáre WordPress – všetko, čo je úplne zadarmo, a môžete si prezerať hodnotenia od ostatných používateľov. Prezrite si aj naše predchádzajúce príspevky o tom, ako kúpiť tému a ako vybrať najlepší doplnok, ktorý vás bude sprevádzať pri hľadaní..

Ako nainštalovať WordPress Témy a doplnky

Ak hľadáte doplnky z WordPress.org, môžete si nainštalovať témy a doplnky priamo zo zadného konca WordPress. V opačnom prípade musíte najprv stiahnuť požadovaný súbor a uložiť ho do svojho počítača, potom postupujte podľa príslušných pokynov uvedených nižšie. Súbor by mal byť zazipovaný – nevyťahujte ho!

Inštalácia motívu WordPress

Ak chcete nainštalovať tému, najskôr prejdite na Vzhľad> Témy na vašom konci WordPress. Potom kliknite na ikonu Pridať nové tlačidlo v hornej časti obrazovky:

Sekcia Témy zadného konca WordPress.

Odtiaľto môžete prehľadávať bezplatné témy, ktoré ponúka WordPress. Ak máte odkaz, stačí kliknúť na modrú Inštalácia a potom na Aktivovať na používanie témy.

Alebo môžete nahrať svoju vlastnú tému WordPress, ktorú ste si stiahli z webových stránok alebo trhovísk tretích strán (napríklad Themeforest). Kliknite na ikonu Nahrať motív a vyberte Vyberte súbor. Prejdite na miesto, kde ste uložili súbor so zipsom a otvorte ho. Dostanete sa späť do Pridajte témy obrazovku, kde si môžete vybrať Nainštalovať teraz:

Možnosť nainštalovať novú tému.

Spustí sa inštalátor, potom sa zobrazí správa, že téma bola úspešne nainštalovaná. V tomto okamihu si môžete zobraziť ukážku témy alebo zvoliť Aktivovať začať ihneď používať:

Správa oznamujúca, že vaša téma bola úspešne nainštalovaná.

To je všetko! Vaša nová téma je pripravená. Môžete tiež sledovať spolu s Sprievodca schránky WP ktorá zahŕňa inštaláciu bezplatných tém a odovzdávanie tém prostredníctvom FTP.

Inštalácia doplnku WordPress

Doplnky sa inštalujú v podstate rovnakým spôsobom ako témy. Začnite tým, že prejdete na plugins a výber Pridať nové v hornej časti obrazovky:

Sekcia Témy zadného konca WordPress.

Rovnako ako v prípade tém nájdete tu všetky svoje bezplatné doplnky WordPress.org, ktoré môžete presvedčiť. Ak chcete nainštalovať bezplatný doplnok, na ktorý by ste lízali Inštalácia potom Aktivovať tlačidla.

Alebo nahrajte doplnky pomocou Odovzdať doplnok a výberom Vyberte súbor. Vyhľadajte a otvorte súbor doplnku so zipsom v počítači a potom kliknite na ikonu Nainštalovať teraz tlačidlo:

Možnosť nainštalovať nový doplnok.

Po chvíli sa zobrazí správa s informáciou o tom, či bol doplnok úspešne nainštalovaný. Teraz jednoducho kliknite na Aktivujte doplnok:

Správa oznamujúca, že vaša téma bola úspešne nainštalovaná.

Váš nový doplnok je teraz pripravený na použitie! Niektoré doplnky môžu po aktivácii vyžadovať ďalšie nastavenie. Ak je to potrebné, prečítajte si stránku, z ktorej ste doplnok stiahli, alebo web vývojára.


Pripravená dostupnosť tém a doplnkov je jedným z najpútavejších dôvodov na používanie WordPress. Základná platforma je sama osebe fantastická, ale keď začnete používať témy a doplnky, máte naraz prístup k takmer neobmedzeným možnostiam. Bez ohľadu na typ stránok, ktoré chcete vytvoriť, širší svet WordPress ponúka nástroj na splnenie úlohy – s najväčšou pravdepodobnosťou jednoduchým a dostupným spôsobom.

Ak chcete začať využívať výhody tém a doplnkov WordPress, mali by ste sa najskôr pozrieť na spoľahlivý adresár. Niektoré vynikajúce možnosti sú samotný WordPress.org, ThemeForest a CodeCanyon a naše vlastné webové stránky. Uistite sa, že viete, ako vybrať najlepší motív a vybrať si ten správny doplnok pre vaše potreby. Potom môžete jednoducho nainštalovať nový motív alebo doplnok podľa našich pokynov vyššie a všetko bude pripravené!

Máte nejaké otázky, ako začať s témami a doplnkami WordPress? Zverejnite svoje otázky v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map