Optimalizácia stránok WordPress na generovanie potenciálnych zákazníkov

Optimalizácia stránok WordPress na generovanie potenciálnych zákazníkov

Potenciálni zákazníci sú jedným z najdôležitejších aspektov akéhokoľvek podnikania. Bez potenciálnych zákazníkov nezískate nových zákazníkov a bez nových zákazníkov vaša firma pravdepodobne nebude trvať príliš dlho. Preto podniky kladú taký veľký dôraz nielen na novú generáciu potenciálnych zákazníkov, ale aj na ich konverziu na predaj.


Pre používateľov WordPress je optimalizácia vašich stránok pre potenciálnych zákazníkov jednoduchá. K dispozícii je veľa nástrojov a doplnkov WordPress, ktoré vám môžu pomôcť s generáciou potenciálnych zákazníkov, ale niekedy je ťažké vedieť, kde začať. Na tento účel uvádzame spôsoby, ako môžete optimalizovať svoje stránky WordPress na generovanie potenciálnych zákazníkov, spolu s niektorými najlepšími nástrojmi, ktoré vám to môžu pomôcť..

1. Vyberte motív čistého vzhľadu

Vyberte si dobrú tému pre generovanie potenciálnych zákazníkov

Odporúčame flexibilnú a prispôsobiteľnú tému Total Drag & Drop WordPress

Jednou z prvých vecí, ktorú by ste mali mať, je skvelá téma WordPress. K dispozícii máte tisíce možností, ale nie všetky sú rovnaké. Niektoré sú jednoducho lepšej kvality, zatiaľ čo iné sa pre vaše stránky hodia lepšie. Nestačí sa len s prvou témou, s ktorou sa stretnete, pretože vaša téma zohráva veľkú úlohu vedie a konverzie.

Správna téma vám pomôže s generáciou potenciálnych zákazníkov dvoma spôsobmi. Po prvé, ak sa váš web ľahko pozerá a používa, ľudia s väčšou pravdepodobnosťou na ňom zostanú. To znamená, že máte viac času na konverziu potenciálnych zákazníkov na predaj. Po druhé, ľudia s väčšou pravdepodobnosťou zdieľajú vaše stránky s ostatnými, ak sa im to páčilo. Nikto nechce zdieľať web, ktorý je pre neho ťažko použiteľný, takže si môžete vybrať viac vhodných tipov tým, že si vyberiete ten správny motív..

2. Usporiadajte ponuky

Usporiadajte svoje ponuky a bočné panely

Výber správnej témy samozrejme nestačí. Po nainštalovaní novej témy WordPress je ešte potrebné vykonať veľa práce. Musíte optimalizovať bočné panely, pridať svoj obsah, upraviť farby a ďalšie. Na účely generovania potenciálnych zákazníkov sa budete chcieť zamerať na svoje ponuky.

V ponuke je spôsob, akým ľudia nájdu cestu okolo vášho webu. Ak chcú nájsť konkrétny produkt alebo informácie, mali by pre nich byť ľahké zistiť, kde sa nachádza v ponuke. Vaše najdôležitejšie kategórie by mali byť uvedené v hornej časti ponuky a pod nimi veľa podkategórií. Ak si nie ste istí, ako začať, použite túto príručku o tom, ako používať ponuky WordPress.

Niekedy vynaložíme veľa úsilia, aby sme niekoho priviedli na naše stránky. Keď sa tam však dostanú, rozhodnú sa, že majú záujem o iný produkt, ako ten, ktorý ich priniesol. Ak nechcete prísť o svoje vedenie, musíte im uľahčiť vyhľadanie týchto informácií. Najzákladnejším spôsobom je vaše menu, preto sa uistite, že je web správne usporiadaný a ponuky sú ľahko použiteľné.

3. Pridajte súvisiace príspevky a produkty

Pridajte súvisiace príspevky na zvýšenie potenciálnych zákazníkov

Okrem svojich ponúk môžete ľuďom pomôcť nájsť informácie, ktoré hľadajú, prostredníctvom súvisiacich príspevkov a produktov. Povedzme, že prevádzkujete právnickú firmu. Niekto nájde váš web po hľadaní odpovedí týkajúcich sa imigračného zákona. Po prečítaní vášho príspevku zistia, čo ich skutočne zaujíma, rodinné právo. Ak máte odkaz na iný príspevok, ktorý ste napísali o rodinnom práve, jeho odkaz by pomohol udržať túto osobu na vašich stránkach.

To isté platí pre výrobky. Amazon je toho dobrým príkladom. Zakaždým, keď si prezeráte produkt na Amazone, existuje zoznam ďalších podobných produktov, ktoré by vás mohli zaujímať. Na svojom webe WordPress môžete urobiť to isté buď manuálnym pridaním odkazov alebo pomocou doplnku na zobrazenie súvisiacich produktov..

Keď niekoho pritiahnete na svoje webové stránky, budete chcieť urobiť všetko pre to, aby ste ich tam nechali a konvertovali na predaj. Zobrazovanie súvisiacich príspevkov alebo produktov je skvelý spôsob, ako to urobiť. Tu je niekoľko súvisiacich príspevkov Doplnky WordPress, ktoré môžete použiť na zjednodušenie tohto procesu a zlepšenie generovania potenciálnych zákazníkov.

4. Zrýchlite svoj web WordPress

Zrýchlite WordPress pre generovanie potenciálnych zákazníkov

Povedzme, že ste už všetky vyššie uvedené kroky vykonali. Našli ste skvelú tému WordPress, usporiadali ste obsah a ponuky, aby ste ich ľahko používali, a podobné príspevky a produkty zobrazujete na všetkých svojich stránkach. Je tu len jeden problém – pri kontrole Štatistiky PageSpeed vaše stránky sú príliš pomalé.

Všetci sme mali skúsenosti s webom, ktorý trvá príliš dlho, kým sa načíta. Častejšie ako ne, jednoducho opustíme web a vyskúšame iný. Štúdie to podporujú, čo ukazuje, že ľudia s väčšou pravdepodobnosťou odídu, ak načítanie trvá dlhšie ako niekoľko sekúnd. Okrem toho vyhľadávacie nástroje ako Google s väčšou pravdepodobnosťou budú penalizovať váš web a ak klesajú príliš pomaly, umiestnia sa nižšie v rebríčku..

Ak teda chcete zachovať potenciálnych zákazníkov, ktoré ste vygenerovali, musíte svoj web urýchliť. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, a mnoho doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu. Môžete zmenšiť veľkosť alebo počet obrázkov, prepnúť na rýchlejší server alebo použiť vyrovnávaciu pamäť. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si túto príručku o metódach na zlepšenie rýchlosti vášho webu WordPress.

5. Priložte formulár na odber e-mailov

Priložte formulár na odber e-mailov

Použite doplnok ako Bloom alebo OptinMonster a pridajte prihlasovací formulár

Niekto často navštívi vaše stránky bez jasného cieľa. Možno narazili na príspevok, ktorý ste napísali na sociálnych médiách, a to vzbudilo ich záujem, alebo možno mali len krátku otázku, ktorú napísali do vyhľadávacieho nástroja. Táto osoba ešte nie je v štádiu nákupu, to však neznamená, že raz nebude.

Zahrnutím a Registračný formulár WordPress na svojich stránkach môžete vziať aktuálnych návštevníkov a neskôr ich previesť. Zhromažďovanie zoznamu e-mailov od ľudí, ktorí majú o váš produkt alebo služby najmenší záujem, je neoceniteľným nástrojom. K týmto ľuďom sa môžete znova a znova obracať propagáciou svojich nových produktov alebo zliav na mieste, ktoré pravidelne kontrolujú.

WordPress uľahčuje začatie zhromažďovania e-mailových adries od vašich návštevníkov. K dispozícii sú nástroje na zahrnutie formulára do bočného panela alebo dokonca môžete nechať nových návštevníkov, aby sa objavili vyskakovacie okno. Ak sa chcete dozvedieť viac o nastavení formulára zoznamu e-mailov na svojom webe WordPress, môžete si prečítať túto príručku o základoch e-mailového marketingu. Po dokončení budete mať vynikajúci nástroj na premenu mäkkých káblov na vysoko kvalitné káble.

6. Optimalizujte svoje stránky WordPress pre vyhľadávače

Optimalizujte svoj web WordPress pre vyhľadávače a generovanie potenciálnych zákazníkov

Jedným z najlepších spôsobov, ako získať potenciálnych zákazníkov, sú vyhľadávacie nástroje. Väčšina ľudí používa vyhľadávacie nástroje v týchto dňoch, keď chcú niečo zistiť – či už ide o to, ako opraviť netesný drez alebo kde môžu v ich rodnom meste získať košíčky. Bez ohľadu na to, aký typ stránok prevádzkujete, pravdepodobne budete chcieť byť odpoveďou na otázku niekoho.

Ak chcete prilákať potenciálnych zákazníkov, musíte byť v hornej časti výsledkov vyhľadávania pre kľúčové slová a frázy súvisiace s vašimi stránkami. Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja je spôsob, ako to dosiahnuť, a WordPress to uľahčuje. Na začiatok odporúčame použiť doplnok SEO pre WordPress. Môžeš Dozviete sa viac o tom tu a o tom, ako ho efektívne používať.

7. Pridajte tlačidlá zdieľania v sociálnej sieti

Pridajte sociálne zdieľanie a získajte nových potenciálnych zákazníkov

Nakoniec chcete ľuďom uľahčiť zdieľanie vašich stránok – či už ide o vaše produkty alebo o vaše blogové príspevky. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je pridať tlačidlá sociálneho zdieľania na každú zo svojich stránok.

Tlačidlá zdieľania v sociálnych sieťach umožňujú návštevníkom zdieľať túto stránku so svojimi sledovateľmi v oblasti sociálnych médií iba kliknutím na tlačidlo. Používatelia WordPress ich pridávajú neuveriteľne ľahko. Tu je niekoľko skvelých doplnkov pre zdieľanie v sociálnych sieťach pre WordPress, ktoré vám pomôžu začať.

S týmito tlačidlami na mieste môžete ľahko začať priťahovať nových potenciálnych zákazníkov. Váš vynikajúci obsah a produkty pôjdu cez sociálne médiá a oslovia ľudí, ktorí o vás nikdy predtým nepočuli. Čím viac ľudí môžete osloviť, tým viac potenciálnych zákazníkov môžete vygenerovať.

8. Zabráňte strate potenciálnych zákazníkov a zachráňte svojich zákazníkov

Vytváranie vysokokvalitných elektród môže byť dosť zložitý proces, zatiaľ čo strata elektródy nie je vôbec ťažká. A keď trávite toľko času a úsilia pri získavaní potenciálnych zákazníkov, nechcete ich stratiť za každú cenu.

Existuje veľa spôsobov, ako premeniť svojich návštevníkov na zákazníkov. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako udržať svoje vyhliadky, je použitie vyskakovacích okien. Dobre navrhnuté a premyslene kontextové okná nezbavia vašich potenciálnych zákazníkov. Ďalej zlepšia zážitok vašich návštevníkov, generujú viac registrácií na vašom webe, rozširujú zoznam vašich e-mailov a nakoniec zabraňujú strate potenciálnych zákazníkov na vašom webe..

Často sa stáva, že zákazníci zrušia alebo zrušia služby a produkty. Mali by sme pripustiť, že strata zákazníkov je nevyhnutná, ale existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili odliv. Jedným z najúčinnejších spôsobov znižovania odlivu, šetrenia zákazníkov a udržania klientskej základne je použitie užitočných nástrojov, ako je napríklad LessChurn ktoré pomáhajú pri identifikácii zákazníkov, ktorí ich mávajú, a povzbudzujú ich k tomu, aby im zostali, a ponúkali im rôzne možnosti na výber, okrem ukončenia.

LessChurn

Kľúčom k zachráneniu vašich zákazníkov je dôkladné porozumenie tomu, čo chcú, čo im chýba a ako im to dá.

Vyťažte maximum zo svojej generácie potenciálnych zákazníkov so svojím webom WordPress

Jednou z najlepších vecí na WordPress je, že je ľahké vykonať rýchle zmeny. Ak chcete niektoré z vyššie uvedených položiek vykonať pomocou bežnej konštrukcie webových stránok, musíte otvoriť súbory HTML, PHP alebo Javascript a začať s tvrdým kódovaním zmien. S WordPress môžete jednoducho klepnúť na niekoľko tlačidiel alebo nainštalovať niektoré z najlepších doplnkov pre WordPress a ste pripravení ísť.

Využite čo najviac svoje stránky WordPress tak, že ich optimalizujete na generovanie potenciálnych zákazníkov. Nakoniec budete mať stránky, ktoré vyzerajú skvele, dobre fungujú, priťahujú viac ľudí a prevádzajú viac z nich na predaj, a to všetko za relatívne malé množstvo času a úsilia. Nemôžete požadovať oveľa viac.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me