Poučenie z môjho prvého komerčného doplnku WordPress

Spustil som svoj prvý komerčný doplnok WordPress, Posuvník sociálnych médií WP, asi pred rokom a pol. Nikdy predtým som neuviedol komerčný doplnok, takže sa vyskytlo veľa pokusov a omylov. Počas tohto procesu som sa naučil (a stále sa učím) niekoľko mimoriadne cenných lekcií, ktoré ovplyvnia môj budúci vývoj doplnkov WordPress.


Ak ste už túto cestu prešli, môžete mať pocit, že veľa z týchto lekcií nie je inteligencia; Takto sa určite cítim, keď sa na ne pozerám späť. Dúfajme však, že existuje niekoľko z vás, ktorí uvažujú o vývoji prémiového doplnku WordPress a zaujíma vás, čo možno očakávať a ako ďalej. Dúfajme, že nasledujúce hodiny vám ušetria čas a stres, rovnako ako to urobili pre mňa.

1. Uvoľnenie komerčného doplnku je oveľa jednoduchšie, ako som očakával.

Tu a tam píšem doplnky pre stránky svojich klientov od tej doby, čo som začal pracovať v WordPress. Milujem používanie doplnkov z dvoch hlavných dôvodov:

 1. Udržiavajú funkčnosť modulárnu
 2. Umožňujú zdieľanie funkčnosti (aspoň medzi vašimi vlastnými webmi)

Keď som sa pripravil ponoriť do sveta komerčných doplnkov WordPress, mal som trochu neistoty, pokiaľ ide o to, aký veľký bude tento podnik. Spotreboval by môj nový doplnok môj život? Musel by som investovať svoje životné úspory do reklamy, aby som získal jediný predaj?

S ohľadom na tieto obavy som sa potápal v hlave … a bol som veľmi príjemne prekvapený tým, čo som našiel. Ukazuje sa, že písanie komerčného doplnku je iba o niečo ťažšie ako písanie jedného z tých bezplatných doplnkov, ktoré som celý čas robil. Môj život vôbec nespotreboval. A čo sa týka reklamy, bol som schopný získať svoj prvý predaj aj bez reklamy. Mŕtve jednoduché, správne?

Takže by som povedal, že ak už viete PHP, nie je dôvod, prečo by ste nemali písať doplnky WordPress – a to ani komerčné. Je to najjednoduchší čas na návratnosť investícií, aký som zistil vo svete PHP.

2. Eliminujte druhotnú prácu, aj keď musíte platiť.

Jednou z najťažších lekcií pre mňa bolo, že aj keď dokážem všetko urobiť sám, niekedy by som to nemal robiť.

Príklad 1: Licenčný a aktualizačný systém

Prvý príklad bol s mojím licenčným a aktualizačným serverom. Krátko som uvažoval o použití WooCommerce API Manager, ale po pohľade na jeho cenovku som sa rozhodol, že radšej použijem bezplatné riešenie: stále populárnejšie Aktualizačný server WP autor: Jānis Elsts.

Dokončil som to a prepracoval som to do môjho doplnku a webu a je to celkom dobre. Nakoniec to však trvalo veľa času a je tu menej funkcií ako niečo podobné WooCommerce API Manager poskytuje. A zrazu sa cena za cenu $ 129 (alebo čokoľvek stála v tom čase) vo WooCommerce API Manager javila ako nízka cena za skvelú funkčnosť a kratší pracovný čas. Nakoniec som investoval viac peňazí (pretože čas sú peniaze, nie?) Do „lacnejšieho“ riešenia.

Aj keď som si istý, že server WP Update Server je v niektorých scenároch vynikajúci, dozvedel som sa, že pre mňa je lacnejšie a ľahšie jednoducho rozdeľovať peniaze a používať Správcu API rozhrania WooCommerce..

Príklad 2: Hosting

Miloval som Digitálny oceán od jeho objavenia. Majú čistý dizajn, skvelé ceny a všetko je pod mojou kontrolou. Aj keď moje srdce chce ísť s Digital Ocean, uvedomil som si, že by som sa asi nemal starať o správu serverov, keď je moja doska už tak plná..

Takže som prešiel na väčšinu svojich stránok WordPress na zotrvačník. Poskytujú plne riadený hosting, čo je presne to, čo som potreboval. Na chvíľu som toho rozhodnutia neľutoval. Čas, ktorý ma zachránili, sa oplatí zaplatiť stále vyššiu cenu.

Zotrvačník bol pre mňa dokonalý.

Zotrvačník bol pre mňa dokonalý.

3. S dobrou podporou môžete využívať chyby vo svoj prospech.

Bez ohľadu na to, do akej miery svoj doplnok testujete na chyby, budete mať zákazníkov, ktorí narazia na chyby. Rozmanitý svet WordPress sa o to postará. Ak svoje požiadavky na podporu dobre zvládnete, môžete chyby skutočne využiť vo svoj prospech.

Tu je to, čo myslím. Keď väčšina ľudí rozmýšľa o podpore, pomyslí si na pomalé odpovede, tvrdohlavého podporného personálu a na záver možno len riešenie problémov, ak budú mať šťastie. Vzdorujte tejto norme. Poskytujte rýchlu a kvalitnú podporu. Ak tak urobíte, je tu veľká šanca, že si o vás bude váš zákazník myslieť lepšie, ako keby k chybe nikdy nedošlo.

Každopádne to pre mňa často funguje. V jednom prípade som mal zákazníka, ktorý ma kontaktoval ohľadom chyby, a rýchlo som jej pomohol vyriešiť ho. Potom, čo jej pomohla, dychtila po mojej „úžasnej podpore“ a spýtala sa ma, či by ma mohla pochváliť môjmu nadriadenému. Nemám nadriadeného, ​​napriek tomu som vďačný za vďaku. A tu je tá vec: chyba a podpora ju vlastne spôsobili viac nadšený z doplnku. Pekne upravené, správne?

Formality, šermality.

Pokiaľ ide o podporu, tu je to, čo som zistil, že funguje najlepšie: neskúšam byť príliš formálny. Inými slovami, snažím sa byť iba priateľský a nápomocný. Jednou z vecí, ktoré mnohí ľudia kvôli výzvam na podporu nenávidia, je to, že sa cítia ako pracovníci technickej podpory jednoducho recitujú vopred napísané otázky a odpovede bez toho, aby si vypočuli váš problém. Takže to nerobím. Namiesto toho sa snažím vždy:

 • Reagujte rýchlo; ak je to možné, v rovnaký pracovný deň
 • Buďte pozorní; Snažím sa počúvať a pracovať so zákazníkom, akoby s priateľom
 • Nepodpíšem svoje podporné odpovede s menom mojej spoločnosti. Namiesto toho používam svoje vlastné meno (s podpisom mojej spoločnosti pod ním)
 • Ak si žiadosť o podporu vyžaduje ďalšie sledovanie, snažím sa o to rýchlo postarať
 • ja ako príležitostné používanie idiómov (napr. vyšteknutie nesprávneho stromu) a neformálnych kontrakcií (napr. čo si myslí Whatcha?)
 • Okrem vyššie uvedeného sa snažím dosiahnuť dokonalú kapitalizáciu, interpunkciu a gramatiku

Samozrejme, niekedy mi šialenstvo života bráni v poskytovaní dokonalej podpory, ktorú by som mal Páči sa mi to dať, ale myslím si, že je stále dôležité mať správne ciele.

Takže to všetko majte na pamäti. Chyby sú zlé, ale ak ponúkate veľkú podporu, zmeníte z hroznej situácie na potenciálneho vracajúceho sa zákazníka. A aj keď sa nevrátia, aspoň ste niekomu spríjemnili deň.

4. Pluginy sú skvelé pre vytváranie sietí.

Prekvapivo (pre mňa) som sa stretol s novými priateľmi a obchodnými vzťahmi jednoducho preto, že našli a používali môj doplnok. Blázon! Ukazuje sa, že uvoľnením doplnku získate príležitosť spoznať úžasných nových ľudí vo svete WordPress.

Tu je tip, o ktorý sa snažím byť lepší: čo najlepšie využite každú príležitosť sledovaním ľudí, ktorých stretnete. Sledujte ich na Twitteri. Navštívte ich webovú stránku a dajte im vedieť, či sa vám páčilo to, čo ste našli. Ak ste introvert ako ja, občas sa vám môže zdať divný, ale zistil som, že ľudia takmer vždy užívajte si, aby sa niekto odhlásil a (úprimne) ho pochválil za svoju prácu.

5. Každý vývojový zápas je myšlienka doplnku.

V mojom prípade ide o Posuvník sociálnych médií WP sa narodil, keď som videl, že neexistuje žiadny doplnok online, ktorý by mi umožnil pekne zobraziť moje príspevky na Facebooku, Twitteri a Instagrame priamo na mojich stránkach. Naozaj som to potreboval pre projekt, na ktorom som pracoval, a po dlhých hodinách hľadania som dospel k záveru, že riešením je postaviť ho sám. Keďže to pre mňa bolo také užitočné, bolo ľahké ho zverejniť.

Odvtedy, čo som ho úspešne vydal, som uvažoval o doplnkoch inak. Zakaždým, keď nemôžem nájsť doplnok, ktorý vyhovuje mojim potrebám, v mojej hlave sa spustí alarm, ktorý hovorí: „Pravdepodobne nie si jediný, kto chce takýto doplnok.“

Posledný príklad je tento: Nedávno som urobil niekoľko stránok, ktoré vyžadovali veľa správy CSV (export vlastných údajov, import vlastných údajov na vytvorenie CPT, pomenujte ich). Existujú niektorí pluginy tam druh urobil, čo som chcel, ale nič sa úplne nezmestilo na účet. Takže v mojej hlave bol alarm „skvelý nápad na doplnok“ a vyvinul som vlastné riešenie, ktoré som nazval CSV Ace. Zjednodušuje importovanie a exportovanie súborov CSV, ktoré obsahujú takmer čokoľvek do (alebo z) príspevkov, CPT a používateľov. (Mimochodom, ak to znie ako niečo, čo by vás mohlo zaujímať, neváhajte a zaregistrujte sa csvace.com za oznámenia o jeho vydaní.)

Ak takto vždy premýšľate o svojich zápasoch ako o skvelých nápadoch pre doplnky, nikdy vám nebude chýbať nápad a vždy budete mať aspoň jednu osobu (vy), ktorá by z nich mala úžitok!

6. Je veľmi dôležité mať bezplatnú verziu doplnku v oficiálnom adresári doplnkov WordPress.

Marketing je tvrdý. Aspoň je to ťažké, ak o marketingu veľa neviete. Preto ste absolútne musieť využiť výhody Adresár doplnkov WordPress– pravdepodobne najjednoduchší a najlacnejší (bezplatný) marketing pre pluginy WordPress. Môže to byť váš najväčší zdroj premávky. Viem, že v mojom prípade som bol prekvapený, koľko ľudí nájde Posuvník sociálnych médií WP cez adresár doplnkov.

Adresár doplnkov WordPress

WP Social Media Slider Lite v adresári doplnkov WordPress

Okrem jednoduchej marketingovej príležitosti je bezplatná verzia doplnku tiež skvelým spôsobom, ako potenciálnym zákazníkom umožniť vyskúšanie doplnku. Viem, že veľa ľudí chce, aby sa ubezpečilo, že doplnok vyhovuje ich potrebám skôr, ako sa vyplatia peniaze, a bezplatná verzia je presne to, čo potrebujú..

7. Vracajúci sa zákazníci sú skutočnou vecou – aj keď máte na predaj iba jeden doplnok.

Momentálne mám iba jeden vydaný doplnok, takže som najskôr nemyslel na návrat zákazníkov. Myslím, že vo väčšine softvérového priemyslu si zákazník zakúpi softvér iba raz.

Prišiel som sa dozvedieť, že prémiové odvetvie doplnkov WordPress je iné. V priemysle zásuvných modulov WordPress bude veľa (pravdepodobne väčšina) vašich zákazníkov kupovať váš doplnok v mene ich klienta. Ak sa vám váš doplnok páči, môžu zvážiť jeho zakúpenie pre budúcich klientov.

Nezabúdajte, že pri poskytovaní podpory klientovi. Ak na nich zanecháte dobrý dojem, môžete im získať viac ako ten prvý prvý predaj.

8. Nepodceňujte sa; stanoviť primeranú cenu. Vývojári to pravdepodobne aj tak účtujú svojim klientom.

Keď som prvýkrát spustil doplnok, rozhodol som sa, že zvýšim svoje šance na predaj stanovením nižšej ceny, ako som zvyčajne videl predávať doplnky. S týmto vedomím som začal s cenovkou 15 dolárov za Posuvník sociálnych médií WP.

Po niekoľkých mesiacoch predaja som si uvedomil, že sa predávam sám. To bolo oveľa lacnejšie ako väčšina predávaných doplnkov WordPress a môj doplnok bol rovnako cenný ako mnoho z nich. Takže som zvýšil cenu na 29 dolárov a nevidel som žiadne zmeny v predaji; rovnako ako to veľa ľudí kupovalo. To ma priviedlo k dôležitej realizácii: pre mnohých vývojárov programu WordPress nie je výrazný rozdiel medzi $ 15 a 29 $ … alebo dokonca vyšší. Kupujú doplnok a účtujú ho iba ako náklady pre svojho klienta. Prinajmenšom pre mňa nastavenie super nízkej ceny nepriťahovalo ďalších ľudí, aby si ju kúpili.

To určite nemyslím ako odporúčanie odtrhnúť ľudí. Chcem tým len povedať, že by ste mali úprimne vyhodnotiť, čo si myslíte, že váš doplnok stojí za to, a predať ho za túto cenu. Ponúkate niečo jedinečné? Znamená povaha doplnku, že budete tráviť veľa času podporou? Koľko času šetríte svojim zákazníkom?

Stanovte primeranú cenu a ak je to skutočne spravodlivé, vaši zákazníci ju pravdepodobne radi zaplatia.

Toľko toho, čo sa mám naučiť, a veľa času.

To je to, čo som sa doteraz naučil. Som presvedčený, že pri skúmaní prémiového sveta doplnkov WordPress je potrebné sa naučiť veľa ďalších lekcií. Pre mňa je to celkom vzrušujúce.

A čo ty? Vyvinuli ste doplnky WordPress? Dozvedeli ste sa o lekciách, o ktorých sa chcete podeliť, v komentároch nižšie?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map