Predajte svoj obchod WooCommerce pomocou Google Merchant Center

Predajte svoj obchod WooCommerce pomocou Google Merchant Center

Každý majiteľ internetového obchodu bude hľadať inovatívne spôsoby uvádzania svojich výrobkov na trh. Jedným z preferovaných kanálov pre marketing v digitálnom priestore sú reklamy v službe Nákupy Google. Vaše reklamy na produkty s obrázkami sa zobrazia, keď používateľ vyhľadáva na Googli s relevantným dopytom. Keďže sú vizuálne príťažlivé a ponúkajú aktualizované informácie, reklamy na nakupovanie Google sú veľmi účinné aj pri zvyšovaní konverzií. Jedným zo základných aspektov marketingu prostredníctvom reklám v službe Nákupy Google je vytvorenie informačného kanála produktu pre službu Google Merchant Center. V tomto článku budeme diskutovať o základoch marketingu vášho obchodu WooCommerce s Google Merchant Center.


Čo je Google Merchant Center?

Google Merchant Center

Google Merchant Center je platforma ponúkaná spoločnosťou Google, ktorú môžu vlastníci internetového obchodu použiť na nahrávanie a udržiavanie svojich informácií o produkte. Poskytuje tiež možnosti prepojenia údajov o produktoch s inými službami Google, ako sú napríklad reklamy Google. So službou Google Merchant Center budete mať lepšiu kontrolu nad svojím marketingovým úsilím pomocou služieb Google.

Výhody služby Google Merchant Center

Vytvorenie účtu Google Merchant Center ponúka majiteľom internetového obchodu niekoľko výhod. Je dôležité porozumieť týmto výhodám, aby ste ich mohli plne využiť.

Pomáha sprístupniť vaše produkty pre reklamy v službe Nákupy Google

Jednou z najzreteľnejších výhod vytvorenia informačného kanála produktov pre službu Google Merchant Center je to, že budete môcť svoje produkty sprístupniť pre reklamy v službe Nákupy Google. Tieto reklamy sa líšia od textových reklám Google, ktoré vyžadujú, aby ste pre svoje produkty vybrali skupinu kľúčových slov. Ak chcete svoje produkty zobrazovať v reklamách v službe Nákupy, musíte si vytvoriť informačný kanál svojich produktov v určenom formáte a nahrajte ho do služby Google Merchant Center. Potom môžete prepojiť svoj účet Merchant Center s reklamami Google a nastaviť vhodné cenové ponuky. Na základe vyhľadávacieho dotazu a relevantnosti vášho informačného kanála Google zobrazí používateľom vaše reklamy na produkty. Tým sa výrazne zlepší viditeľnosť vášho obchodu a výrobkov a pomôže vám získať nových zákazníkov.

Integrácia s ostatnými službami Google

Google Merchant Center predstavuje perfektnú platformu, ktorá vám pomôže sprístupniť informácie o produkte rôznym iným službám spoločnosti Google, ako sú reklamy Google. Môžete tiež získať konkrétne informácie zo služby Google Analytics na vytvorenie lepších marketingových stratégií.

Prepojiť recenzie produktov

Informačný kanál produktov v službe Google Merchant Center umožňuje bohaté údaje vrátane recenzií produktov, aby používatelia mali lepšie vedomosti o reklamách na produkty, ktoré uvidia. Používatelia môžu ľahko vidieť údaje o kontrole produktov a môžu tak používateľom pomôcť pri rozhodovaní o kúpe. Automatizáciou procesu kontroly budete tiež môcť získať pravidelnú spätnú väzbu od zákazníkov.

Pomáha predstavovať miestne produkty

Niekedy, keď máte pre svoj obchod fyzické umiestnenie, môžete dokonca vytvoriť konkrétny informačný kanál produktu pre reklamy Google Local Inventory. To má potenciál uvádzať na trh vaše výrobky, ktoré sú k dispozícii iba v mieste obchodu.

Nákupné akcie

V USA a Francúzsku budú môcť používatelia priamo nakupovať od spoločnosti Google pomocou konkrétnych zariadení. Ak je to relevantné pre váš obchod, môžete svoj kanál Merchant Center odoslať na akcie v službe Nákupy.

Propagácie a remarketing

Ak chcete zaistiť lepšiu mieru konverzie, môžete zobraziť ponuky a ponuky spojené s vašimi produktmi. Google Merchant Center ponúka možnosť s názvom Propagácie obchodníka, ktorá vám pomôže zobraziť dostupné zľavy so svojimi produktmi. Nájdete tu tiež relevantné remarketingové stratégie spoločnosti Google, ktoré sú mimoriadne užitočné na zlepšenie konverzií a vernosti zákazníkov.

Ako prepojiť produkty obchodu WooCommerce s Google Merchant Center?

Ako je uvedené vyššie, reklamy na nakupovanie Google nefungujú na základe konkrétnych kľúčových slov, na ktoré zacieľujete. Spoločnosť Google namiesto toho zobrazí vaše produkty, keď získajú relevantné otázky. Preto musíte zaistiť, aby bol váš informačný kanál výrobku relevantný a aktuálny. Spoločnosť Google má veľmi prísne pokyny, ktoré podrobne popisujú, ako majú byť informácie o produkte usporiadané v informačnom kanáli. Účelom je zaistiť, aby spoločnosť Google mohla dobre porozumieť vašim produktom a zobrazovať ich, keď získa relevantné vyhľadávacie dopyty.

Jedným z prvých krokov marketingu vášho obchodu pomocou služby Google Merchant Center je preto vytvorenie informačného kanála produktu. Môžete ho vytvoriť ručne pomocou šablóny Tabuľky Google, ktorú nájdete vo svojom účte Merchant Center. Prípadne môžete pomocou nástroja vytvoriť presný informačný kanál v požadovanom formáte súboru a potom ho odovzdať.

Doplnky informačného kanála produktu Google pre produkty WooCommerce

Existujú nástroje, ktoré vám pomôžu vygenerovať presný informačný kanál vašich produktov v požadovanom formáte súboru. Ak pre svoj internetový obchod používate platformu WooCommerce, existuje niekoľko doplnkov, pomocou ktorých môžete vytvárať a pravidelne aktualizovať informačný kanál produktu do svojho účtu Merchant Center..

1. ELEX Doplnok pre informačný kanál produktu Google

ELEX Doplnok pre informačný kanál produktov Google

Pomocou tohto doplnku budete môcť nahrať informačný kanál produktov Google do svojho účtu Merchant Center. Doplnok poskytuje možnosť mapovať kategórie Google a atribúty produktu s príslušnými kategóriami a atribútmi vo vašom obchode WooCommerce. Počas používania tohto doplnku môžete dokonca nastaviť pravidlá a podmienky pre mapovanie atribútov. Pomáha vám tiež nastaviť plány obnovenia pre váš informačný kanál produktu, aby sa každá zmena vo vašom obchode odrazila aj v informačnom kanáli produktu.

ELEX Informačný kanál produktov Google

Tu je stručný prehľad funkcií doplnku Google Product Feed:

 • Vytvorte jeden alebo viac informačných kanálov produktov vo formátoch XML, TSV alebo CSV, ktoré môžete nahrať do svojho účtu Google Merchant Center..
 • Vytvorte denné, týždenné alebo mesačné plány obnovovania, ktoré vám pomôžu zaistiť, aby bol váš informačný kanál produktu synchronizovaný s údajmi v obchode.
 • Zahrňte do svojho informačného kanála variácie produktov, ktoré používateľom pomôžu nájsť vaše produkty, keď používajú vyhľadávacie dopyty s týmito hodnotami atribútov.
 • Mapujte svoje kategórie obchodu WooCommerce s kategóriami Google.
 • Ak chcete obohatiť svoj informačný kanál produktu, pridajte ďalšie polia atribútov produktu.
 • Selektívne vylúčte produkty z krmiva.
 • Ľahko spravujte viacero informačných kanálov produktov pomocou jednoduchých možností ich odstránenia alebo stiahnutia.
 • Spoľahlivý podporný tím.

Ak do svojho informačného kanála nechcete zaradiť variabilné produkty, môžete vyskúšať bezplatná verzia doplnku Google Product Feed ELEX.

2. Produktový kanál spoločnosti WooCommerce Google

Informačný kanál produktu WooCommerce Google

Toto rozšírenie vám pomôže vygenerovať a aktualizovať informačný kanál produktu z Google Merchant Center z vášho obchodu WooCommerce. Okrem tohto informačného kanála produktov Google môžete pomocou tohto rozšírenia vytvoriť informačný kanál pre spoločnosť Bing aj pre recenzie produktov Google. Podporuje viac ako 50 polí atribútov a zaisťuje, že vaše produkty poskytujú spoločnosti Google bohaté údaje. Podľa potreby si môžete vytvoriť ďalšie vlastné polia. Rozšírenie je kompatibilné s niekoľkými obľúbenými doplnkami, ako sú balíčky produktov, značky, zložené produkty atď.

Informačný kanál produktu WooCommerce Google

Medzi vlastnosti tohto doplnku patria:

 • Vytvorte informačné kanály produktov v reálnom čase a poskytnite najnovšie informácie o produktoch Google Merchant Center.
 • Možnosti jednoduchého mapovania na prepojenie údajov o produkte WooCommerce s povinnými poľami spoločnosti Google.
 • Vytvorte vlastné polia na zachytenie ďalších údajov požadovaných spoločnosťou Google, ktoré nie sú v predvolenom nastavení k dispozícii na stránkach WooCommerce.
 • Podporuje hromadný dovoz pomocou dovozcu WooCommerce.
 • Flexibilné pre prispôsobenie pomocou WordPress filtrov a akcií.
 • Rozsiahla dokumentácia.

3. WooCommerce Google Feed Manager

WooCommerce Google Feed Manager

Ak chcete vytvoriť informačný kanál produktov Google s menej ako 100 produktmi, tento bezplatný produkt by mohol byť pre vás skvelou voľbou. Doplnok automaticky vytvorí informačný kanál produktu zahrnutím všetkých polí, ktoré spoločnosť Google stanovila ako povinné. Okrem toho môžete informačný kanál upravovať podľa konkrétnych požiadaviek vašej firmy alebo miesta. Inštalácia a nastavenie doplnku je veľmi jednoduché, takže s ním budú môcť pracovať aj noví používatelia programu WordPress. Pomôže vám tiež optimalizovať informačný kanál, aby sa vaše produkty lepšie zobrazovali prostredníctvom reklám v službe Nákupy Google. Zabezpečuje tiež aktualizáciu informačného kanála v reálnom čase, keď sa vykonajú akékoľvek zmeny v informáciách o produkte.

Informačný kanál produktu Google WP Pro

prémiová verzia doplnku Google Feed Manager bude vhodný pre váš obchod, ak máte veľké množstvo produktov.

Bezplatný doplnok obsahuje funkcie pre:

 • Ľahko mapujte kategórie produktov WooCommerce s kategóriami Google pomocou šablón.
 • Optimalizujte svoj informačný kanál vykonaním vhodných zlepšení, aby bol informačný kanál bohatší.
 • Automaticky aktualizujte svoj informačný kanál zadaním plánov obnovenia.
 • Pokročilé filtre na selektívne vylúčenie určitých produktov z generovaného informačného kanála.
 • Jednoduchý proces inštalácie a spoľahlivá podpora.

Získajte lepšiu viditeľnosť svojich produktov prostredníctvom služby Google Merchant Center

Ako sme už diskutovali, Google Merchant Center poskytuje skvelú platformu, ktorá zaistí, že vaše produkty oslovia viac zákazníkov a trhov. Pomôže vám to integrovať sa s inými službami Google, ako sú napríklad reklamy Google, ako aj Google Analytics. Jedným zo základných krokov pri uvádzaní vašich produktov v reklamách v službe Nákupy Google je vytvorenie presného informačného kanála produktov Google.

Ak máte obchod WooCommerce s veľkým počtom produktov, môžete pomocou jedného z vyššie uvedených doplnkov automaticky vygenerovať informačný kanál produktu. Tieto doplnky vám pomôžu zaistiť, aby bol informačný kanál aktualizovaný v pravidelných intervaloch, aby nedošlo k nesúladu medzi predajňou a informačným kanálom. Dúfajme, že základy marketingu vášho obchodu WooCommerce pomocou Google Merchant Center sú v tomto článku jasné. Ak máte nejaké otázky, zanechajte nám komentár.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map