Prečo a ako vylepšiť svoje vnútorné vyhľadávanie WordPress

Priznajme si fakty. Možnosti vyhľadávania na stránkach WordPress nie sú také dobré, ako by mohli byť. Od návratu výsledkov, ktoré nie sú usporiadané podľa ich relevantnosti, ktoré nemajú možnosť vyhľadávať v nahraných súboroch alebo nenájdu zodpovedajúci obsah, je spravodlivé povedať, že existuje priestor na zlepšenie..


Aj keď by ste mohli čakať na budúcu aktualizáciu nášho obľúbeného publikačného softvéru, aby ste to vyriešili, môžete problém vyriešiť aj dnes. Nainštalovaním jedného z vhodných doplnkov, ktoré boli vytvorené na vylepšenie základného nástroja na vyhľadávanie na stránkach WordPress, môžete dať tomuto prvku svojej webovej stránky potrebné zvýšenie výkonu..

Ak nedáte svojim návštevníkom možnosť prehľadávať obsah svojej webovej stránky, aby ste našli viac toho, čo hľadajú, alebo nie ste spokojní s výkonom svojho súčasného riešenia na vyhľadávanie na stránkach, čítajte ďalej a získajte lepšie pochopenie výhod pridania efektívnej funkcie interného vyhľadávania na web, nasledované niektorými návrhmi doplnkov, ktoré vám k tomu môžu pomôcť;.

Výhody poskytovania efektívneho nástroja na vyhľadávanie na interných stránkach

Výhody poskytovania efektívneho nástroja na vyhľadávanie na interných stránkach

Možno ste sa rozhodli pre svoj web nezahrnúť nástroj na vyhľadávanie na stránkach, alebo si nie ste istí výhodami inovácie tejto funkcie na svojich stránkach. Ak áno, prečítajte si ďalej a zistite, prečo by ste sa mali zamerať na ponúknutie efektívneho nástroja na vyhľadávanie stránok vašim čitateľom.

Zvýšte počet zobrazení stránok a čas na metrikách stránok

Ak svojim návštevníkom uľahčíte vyhľadanie väčšieho množstva obsahu, o ktorý sa zaujímajú na vašom webe, môže ich udržať dlhšie. Zvyšujú sa zobrazenia stránky a čas na stránkach pre každého návštevníka údajne faktory, ktoré spoločnosť Google berie do úvahy pri rozhodovaní o tom, kde uviesť web vo výsledkoch svojho vyhľadávacieho nástroja.

Priemerná doba strávená na vašom webe na jedného návštevníka poskytuje vyhľadávacím nástrojom dobrý údaj o úrovni kvality vášho webu, pričom viac času naznačuje vyššiu kvalitu stránok. Preto je rozumné urobiť všetko, čo môžete, aby ste povzbudili svojich návštevníkov, aby sa zdržiavali dlhšie, a umožniť vyhľadávanie na webe môže byť jedným zo spôsobov, ako tak urobiť..

Lepšie miery konverzie cieľov

Táto výhoda nadväzuje na poslednú, pretože čím dlhšie návštevník zostane na vašom webe, tým väčšia je šanca na konverziu proti jednému z vašich cieľov..

Čím viac stránok si prezerajú na vašom webe, tým viac výziev na akciu uvidia. Ak ste experimentovali s testovaním rozdelenia s cieľom porovnať rôzne variácie výzvy na akciu vrátane jedinečných návrhov a ponúk, potom, ako vaši návštevníci hľadajú a nájdu viac vášho obsahu, budú vystavení viac príležitostí na pripojenie sa k vášmu zoznamu adries, stanú sa členom (odporúčame tieto členské doplnky WordPress) alebo vykonajú nákup.

Zdroj nápadov blogového príspevku generovaných používateľom

Keďže Google prestal zdieľať, ktoré kľúčové slová a hľadané výrazy viedli vašich návštevníkov na váš web z ich vyhľadávacieho nástroja, cenný zdroj inšpirácie už pre vás nie je k dispozícii. Povolením vyhľadávania na webe však môžete získať prístup k podobnému súboru údajov.

Preskúmaním kľúčových slov, ktoré vaši návštevníci používajú na hľadanie obsahu na vašom webe, získate okamžite pre používateľa vytvorený zoznam obsahových nápadov pre váš blog. Hoci niektoré z výrazov, ktoré návštevníci hľadajú, ich presmerujú priamo do relevantného článku na vašom webe, iné kľúčové slová nemusia.

Tento zoznam vám potom poskytne inšpiráciu a poskytne vám nápady na to, ktoré témy sa budú na vašom blogu ďalej zaoberať a čo bude podložené dôkazom, že pre ne existuje trh. Mnohé z vyhľadávacích doplnkov, ktoré uvádzame nižšie, vám poskytujú prístup k týmto údajom, čo vám dáva ďalší dôvod na inováciu funkcie interného vyhľadávania na vašom webe..

Ak sa niekedy snažíte prísť s nápadmi na uverejnenie svojho blogu, táto výhoda by mohla byť dôvodom, prečo povoliť vyhľadávanie na vašom webe..

Vylepšená používateľská skúsenosť

Napokon, povolenie vyhľadávania na vašom webe môže zlepšiť celkový dojem používateľa. Účinný nástroj na vyhľadávanie na webe nielenže prinesie relevantnejšie výsledky, ale pridanie tejto funkcie na vaše stránky môže pomôcť osloviť skôr segment návštevníkov, ktorí dávajú prednosť vyhľadávaniu, a nie interagovať s navigačnými ponukami..

Bezplatné a prémiové doplnky pre vyhľadávanie na stránkach WordPress

Teraz, keď viete, prečo by ste mali premýšľať o inovácii funkcií vyhľadávania na vašom webe WordPress, je čas sa pozrieť, ako to môžete urobiť. Našťastie existuje hrsť bezplatných a komerčných doplnkov, ktoré môžete zmeniť, aby sa vaše vyhľadávanie na stránkach WordPress stalo efektívnejším.

Relevanssi

Relevanssi

Relevanssi je k dispozícii v bezplatnej aj komerčnej verzii, čo vám dáva možnosť vyskúšať si vylepšené vyhľadávanie na vašom webe WordPress bez výdavkov na cent. Keď bude doplnok na vašej stránke aktívny, návštevníci si potom ľahšie nájdu to, čo hľadajú – alebo aspoň budú vedieť, že urobili všetko, čo je v ich silách, aby sledovali obsah, ktorý hľadajú..

Niektoré z funkcií tohto vyhľadávacieho doplnku zahŕňajú: výsledky vyhľadávania zoradené podľa relevantnosti skôr ako podľa dátumu, fuzzy párovanie, vyhľadávanie dokumentov, vyhľadávanie fráz a schopnosť vyhľadávať prostredníctvom komentárov. Ak sa rozhodnete pre inováciu na prémiovú verziu Relevanssi, môžete začať používať funkcie, ako sú: vyhľadávanie používateľských profilov, návrhy na vyhľadávanie a váženie obsahu, ktoré ovplyvňujú výsledky vyhľadávania..

Hľadať všetko

Hľadať všetko

Vyhľadávanie Všetko je ďalšia bezplatná možnosť. Musím sa však priznať, že je to možnosť, ktorú som do značnej miery nevyužil. Aj keď s viac ako 80 000 aktívnymi inštaláciami a 4,3 z 5 hviezdičiek, určite stojí za zmienku.

Vďaka vyhľadávaniu všetkého nainštalovaného na vašom webe môžu vaši návštevníci doslova vyhľadávať všetko. Patria sem aj príspevky a stránky: výňatky, prílohy, komentáre, značky a vlastné polia. Aj keď nastavenia doplnku však môžete ľahko vylúčiť položky z výsledkov a presne nakonfigurovať, ako bude fungovať na vašom webe.

SearchWP

SearchWP

SearchWP je prémiová možnosť. Ak však vážne uvažujete o vylepšovaní možností vyhľadávania na webe WordPress a využívaní všetkých odmien spojených s tým, mali by ste určite zvážiť tento doplnok. Používam ho už nejaký čas na svojom blogu, a napriek relatívne nízkej úrovni návštevnosti zo štatistík vyhľadávania vyplýva, že pomáha mojim návštevníkom nájsť obsah, ktorý hľadajú, keď vyhľadávajú..

Po nainštalovaní služby SearchWP na svoje stránky je doplnok pripravený na použitie hneď po vybalení z krabice. Zahŕňa však niektoré veľmi podrobné nastavenia, ktoré vám umožňujú presne nakonfigurovať, ako to funguje. To zahŕňa: nastavenie váženia po príspevku, výber obsahu, ktorý sa má indexovať, a ešte oveľa viac.

Doplnok tiež obsahuje funkciu aktívneho vyhľadávania, ktorá vašim návštevníkom uľahčuje vykonávanie vyhľadávaní, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou vrátia výsledky, ktoré hľadajú. SearchWP má schopnosť indexovať všetky súbory PDF, ktoré sú súčasťou vašich stránok, čo z neho robí skvelý nástroj, ktorý umožňuje návštevníkom vyhľadávať všetko, čo ponúkate..

záver

Aj keď možno budete chcieť prehliadať usporiadaný súbor ponúk, pravdou je, že niektorí z vašich návštevníkov uprednostňujú vyhľadávanie na vašom webe a chcú prístup k obsahu, ktorý hľadajú teraz. Pre generáciu vytvorenú s okamžitým prístupom k obsahu, ktorý poskytujú vyhľadávacie nástroje, ako je Google, môže zlyhanie v pridaní efektívneho vyhľadávacieho nástroja na vaše webové stránky WordPress spôsobiť, že vaše stránky budú zastarané a nebudú zrozumiteľné pre používateľov..

Našťastie výberom jedného z bezplatných alebo prémiových vyhľadávacích doplnkov dostupných pre WordPress môžete túto funkciu ľahko pridať na svoj web ešte dnes. Aké sú vaše myšlienky pri vyhľadávaní na webe? Mali by mať všetky webové stránky funkčný vyhľadávací nástroj? Podeľte sa o svoje návrhy v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me