Prečo je nginx najlepším priateľom programu WordPress Hosting

V mojom predchádzajúcom článku som skúmal, prečo je PHP7 cestou pre WordPress av dnešnom článku je rad na webovom serveri..


Veľkou časťou dobrých skúseností s hosťovaním je konfigurácia zásobníka webového servera. Rýchly zásobník je rozhodujúci pre dobrý výkon WordPress a skvelý užívateľský zážitok. Už som hovoril o tom, prečo je PHP7 tak dobrý spôsob, ako automaticky vylepšiť výkon WordPress, ale čo skutočný webový server?

Dnes to vysvetlím: čo je webový server, aké sú najobľúbenejšie a prečo je nginx tak prekliaty dobrý!

Webový server

Jedným z najdôležitejších aspektov hostenia je skutočný stav webový server. Webový server je zodpovedný za poskytovanie statického obsahu, ako je HTML, a za jeho odoslanie klientovi (čo znamená priamo do vášho prehliadača). Takže webový server bude zodpovedný aj za spracovanie všetkých informácií, ktoré prichádzajú prostredníctvom procesora PHP, a za ich prevod na bity, ktoré putujú sieťou do vášho prehliadača. Zásobník webového servera pracuje so serverom model klient / server kde webový server funguje ako server (poskytovateľ obsahu) a klient (vy) ten, ktorý o to požiada.

Najbežnejšími webovými servermi sú Apache, IIS od spoločnosti Microsoft a samozrejme Nginx.

Webový server dokáže spracovať statický aj dynamický obsah, ktorý sa odosiela klientovi, s malými rozdielmi. Časť servera sa načíta do pamäte v tom, čo sa volá pracovník proces a je zodpovedný za poskytnutie požadovaného obsahu. Apache aj nginx spracovávajú statický a dynamický obsah. Aj keď Apache dokáže spracovať oboje v rámci toho istého pracovného procesu, nginx nepotrebuje na to externý procesor.

Prečo sú Apache a nginx tak populárne? Jednoduchá odpoveď je, že sú otvorené a bezplatné. Spoločne tvoria takmer 50% všetkej dopravy na svete, nie je to ľahké!

Čo je Apache?

apache HTTP server bol vytvorený Robertom McCoolom v roku 1995 a stále sa vyvíja v rámci Apache Software Foundation. Tento webový server je najobľúbenejšou voľbou od roku 1996. Je veľmi modulárny v dizajne, má veľa dokumentácie a je tak populárny, že je základom pre všetky hlavné kontrolné panely webhostingu. Je dokonca súčasťou cPanel, najpoužívanejší ovládací panel na svete.

Je to samozrejme flexibilné, to je ospravedlnenie, že drvivá väčšina ľudí, ktorí ju používajú, príde s otázkou, a vo všeobecnosti je to pravda. Je tiež veľmi rozšíriteľná a keďže dokáže načítať moduly dynamicky (na čom nginx stále pracuje), dá sa ľahko nakonfigurovať.

Apache dokáže zvládnuť statický a dynamický obsah sám od seba u toho istého pracovníka, takže je perfektný pre svoju flexibilitu, ale (a vždy existuje, ale) robí tak na úkor výkon.

Apache je známy tým, že je trochu pomalý, ale nič sa nepriblížilo odhaleniu tejto pravdy, keď sa nginx stal populárnym. Rozdiel vo výkone medzi nimi je niečo také nemožno prehliadnuť. Pokiaľ ide o túto záležitosť, väčšina veľkých spoločností prechádza na nginx. Aj keď je Apache stále populárny, veci sa v budúcnosti určite zmenia, pretože technológia dobieha a stále viac softvéru, ktorý predtým pracoval iba na apache, začalo zahŕňať nginx.

A čo Nginx?

Nginx pochádza od matky Ruska. V roku 2002 programátor Igor Sysoev začal pracovať na nginxe, pretože sa hlboko zaujímal o problém C10K. Čo? Jednoducho povedané, optimalizácia sieťové zásuvky zvládnuť veľký počet klientov súčasne, čo bolo hlavnou nevýhodou Apache a skutočnou výzvou pre moderný web. Počiatočné vydanie nginxu bolo zverejnené v roku 2004 na základe architektúry založenej na udalostiach.

Ani Sysoev sám nevidel, aký veľký úspech by mal nginx. Postupom času sa prejavili obrovské výhody rýchlosti pri nginxe a nízke využitie zdrojov. Nginx má skvelý spôsob, ako zabezpečiť statický obsah, ale nemôže zvládnuť dynamický obsah. Ukázalo sa tiež, že to je prínos, pretože dynamický obsah nebol viazaný na toho istého pracovníka, a preto mohol pracovať oveľa rýchlejšie.

Nginx vyniká v poskytovaní rýchlejšieho obsahu pri oveľa väčšom objeme pripojení ako Apache a v súčasnosti je voľbou pre hosťujúce služby, ktoré chcú ponúkať najlepší možný výkon. Architektúra založená na udalostiach a jej asynchrónny charakter sú hlavnými bodmi jej výkonu.

Spočiatku mala nginx jednu hlavnú nevýhodu, je to dokumentácia. Mal hrubý začiatok kvôli ruskému programátorovi a spôsobu, akým dokumentoval jeho fungovanie. Ale ako čas plynul a čoraz viac ľudí používa nginx, dokumentácia sa nesmierne zlepšila.

Ďalšou nevýhodou nginxu je nedostatok modulárneho dizajnu, ktorý to znamená nemôže spracovávať pravidlá v reálnom čase ako Apache s týmto súborom .htaccess a Nemožno načítať ani moduly v reálnom čase. To je niečo, na čom nginx už pracuje, ale stále bude potrebovať čas, aby zodpovedal flexibilite Apache.

Nevýhody sú napriek tomu rýchlo zatienené vynikajúcim výkonom. To samo osebe umožnilo nginxu stať sa populárnou voľbou pre výkonovo orientovaný hosting a je to základ pre služby, ktoré sa bežne používajú parný, dokazujúc, že ​​môže neustále dosahovať vyššie skóre ako Apache vo všetkých smeroch.

Prečo je Nginx preferovanou voľbou pre hosting WordPress?

Existuje niekoľko bodov, v ktorých je nginx omnoho lepší ako Apache na hosťovanie stránok WordPress. Pokúsim sa to zhrnúť do nasledujúceho zoznamu.

Jednoduchá inštalácia

Nginx je kompletný balík, ktorý vyžaduje veľmi málo externých modulov na prácu a drvivú väčšinu času, aby to umožnil iba jeden riadok v Linuxe.

apt-get install nginx

yum install nginx

Je to všetko, čo potrebuje nginx, aby bol aktívny ako služba. Zvyšok je v konfigurácii.

Môže fungovať ako proxy server Apache alebo iného webového servera

Nginx môže poskytnúť okamžité zvýšenie výkonu ľubovoľnej konfigurácii webového servera Apache spustením ako proxy server bez toho, aby to akýmkoľvek spôsobom ovplyvnilo funkčnosť servera..

Môže pracovať priamo s medzipamäťou microcache alebo dokonca fastcgi

Nginx je skvelý vďaka svojej zabudovanej mikrokache a môže dokonca pracovať s vyrovnávacou pamäťou Fastcgi na zrýchlenie výkonu faktorom 10. Nginx môže tiež poskytnúť obrovský nárast výkonu pri práci s vyrovnávacou pamäťou Fastcgi a nebude potrebovať ani externý mechanizmus vyrovnávacej pamäte, ako je memcache.

Poskytovanie obsahu je neuveriteľne rýchle

Pri manipulácii so statickým obsahom Nginx svieti rýchlo a na tieto účely je veľmi jednoduché ho nakonfigurovať. Jediný riadok kódu umožňuje prístup k najbežnejším súborom, ako je napríklad statický obsah, a zvyšuje jeho výkonnosť. Navyše, ak viete, ako nakonfigurovať HttpProxyModule, môžete dokonca dosiahnuť rovnakú úroveň výkonu pre dynamický obsah bez ovplyvnenia funkčnosti webového servera..

Takmer 4-krát viac súbežných pripojení ako Apache

Ak uvažujete o hosťovaní webovej stránky s veľmi vysokým dopytom s tisíckami návštev za deň, bolo by dobré vedieť, že nginx dokáže spracovať až štvornásobok množstva súbežných pripojení ako Apache, čo znamená 2 veci:

  • Vaše webové stránky budú celkovo rýchlejšie
  • Na to budete potrebovať menej zdrojov ako Apache.

Je to z dôvodu udalosti nginx riadenej udalosťami a je zodpovedná za ďalšiu výhodu.

Veľmi ľahký

Nginx je tak dobre vytvorený, že je neuveriteľne ľahký na zdroje. To znamená, že sa použije menej času procesora spracovať každú žiadosť o pripojenie a urobí tak pomocou oveľa menej pamäte. To vám umožní hostiť väčšie weby pomocou toho istého servera, ktorý predtým nebol schopný tak urobiť v Apache.

Tajomstvom úspechu je samotný motor. Nginx funguje ako webový server spustený udalosťou, čo znamená, že bude počúvať „udalosti“ na pracovníka a bude reagovať iba v prípade potreby. na požiadanie Argument vo vnútri služby nginx umožňuje službe spestriť a odstrániť poslucháčov na požiadanie. Pomáha to znížiť využitie pamäte a zvýšiť efektívnosť. Apache sa pokúsil zahrnúť režim udalostí do pracovníkov mpm-event, ale zlyhal pri porovnávaní rýchlosti nginx, pretože Apache nebol skonštruovaný ako webový server riadený udalosťami..

To môže urobiť Load Balance

Nginx je možné nakonfigurovať tak, aby vyvažoval záťaž, a teda ešte viac zvyšuje mieru súčasných pripojení rozložením zaťaženia medzi niekoľko serverov, čo je ideálne pre projekty, ktoré majú veľmi vysoké zaťaženie súčasných pripojení..

Čo to všetko znamená?

To znamená, že nginx je ideálne pre WordPress takmer vo všetkých smeroch. Znamená to, že budete mať výhody z jeho používania takmer okamžite po implementácii. Ak ste správca systému, inštalácia programu Nginx nie je žiadnou záležitosťou. Ak naopak chcete navrhnúť projekt alebo hostiť svoj web a chcete ho hostiť inde, je veľká šanca, že ak váš hosting používa nginx, bude to fungovať rýchlejšie.

Vysoko kvalitné hostingové spoločnosti ako WP Engine a Flywheel už bežia na nginx. Ale ak idete s inou hostingovou spoločnosťou, urobte si prieskum alebo požiadajte o technickú podporu, ak zásobník webového servera obsahuje nginx. Môžem vám zaručiť, že ak je služba kvalitná, bude mať v niektorých častiach zásobníka nginx.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map