Prijímanie pracovných postupov Pro teraz, keď je všetko WordPress vyrastané

Pamätám si nastavenie svojho prvého blogu WordPress. Strávil som hodiny sledovaním pokynov online, aby som si stiahol WordPress, pokúsil som sa ho znova nahrať a potom zistil, ako nastaviť databázu.


Len som FTP poslal každú zmenu priamo na live server a dúfal som, že blog nezmizne, ak som omylom napísal otáznik..

WordPress medzitým vyrástol. Masívne mediálne spoločnosti používajú WordPress ako svoj hlavný spôsob komunikácie so svetom. Prejdite na stránku Tech Crunch alebo New Yorker a pozrite si zdrojový html. Zistíte, že webová stránka je vytvorená pomocou programu WordPress. Beyonce? Áno. Vykopáva WordPress.

Zároveň má WordPress medzi vývojármi túto hroznú povesť. Stereotypom je skriptovanie detí, ktoré odovzdávajú súbory cez FTP, nepoužívajú riadenie verzií a vo všeobecnosti upúšťajú od každého rozumného princípu vývoja softvéru, ktorý ľudstvo pozná.

Samozrejme, nejde o spravodlivé obvinenie. WordPress vyrástol. Je to plnohodnotné REST API tento rok. Teraz môžete nainštalovať WordPress a závislosti z príkazového riadku pomocou WP-CLI.

Vývojári WordPressu a návrhári tém vyrastajú. Roots.io je príkladom riešenia projektov WordPress ako akéhokoľvek seriózneho projektu vývoja softvéru. Nehrávajú sa s nahrávaním FTP pomocou drag-n-drop. Namiesto toho používajú git na riadenie verzií a capistrano na nasadenie.

Joel of Fog Creek Software o ňom skvele písal 12 krokov k lepšiemu softvéru, a jeden z nich bol sledovač problémov alebo chýb. On má pravdu. Je ťažké si zapamätať všetky rôzne požiadavky na funkcie a chyby vo vašej hlave. Je ešte ťažšie zapamätať si všetky kroky na reprodukciu chýb, čo používateľ očakával a čo v skutočnosti dostal.

Na stole je iba toľko poznámok, ktoré môžete písať po svojom stole. Samotné WordPress používa Trac ako jeho nástroj na sledovanie emisií. Spolupracoval som s Redmine, ďalším nástrojom na sledovanie problémov s otvoreným zdrojovým kódom a nástrojom na správu projektov, pretože som v spoločnosti Planio, ktorá ponúka hosťované servery Redmine a git hosting..

Typický prípad použitia nástroja na sledovanie problémov

Predstavte si teda, že vytvárate nový doplnok pre WordPress. V práci máš malý tím – vývojár alebo dva, návrhár a obchodník.

Už nie ste tímom jednej osoby. Nepracujete na jednom mieste, pretože práca na diaľku je úžasná a v zime nie je na severnej pologuli taká zábava..

Používateľ pošle e-mail s oznámením, že doplnok „nefunguje“. Ak máte skutočne šťastie, dostanete snímku obrazovky s chybovým hlásením „nefunguje“.

E-mail posielate ďalej. Niekto e-maily vracia s otázkou, aký prehliadač používal, a zrazu máte vlákno služby Gmail s 12 e-mailami. Existuje niekoľko problémov, ktoré sú tu zhrnuté, a sledovače problémov vám ich pomáhajú vyriešiť.

Tri kritické kúsky každej opraviteľnej chyby

Prvým je, že pre každú správu o chybe potrebujete skutočne tri veci:

 1. Aké kroky podnikol používateľ a ktoré viedli k chybe?
 2. Čo očakával používateľ??
 3. Čo používateľ skutočne videl?

Musíte byť schopní reprodukovať chybu, pretože je skutočne ťažké opraviť chybu, ktorú v akcii nevidíte. Po druhé, musíte sa uistiť, že chyba je v skutočnosti chyba alebo či používateľ očakával niečo, čo váš softvér neposkytuje..

Tu je ďalší spôsob, ako to uviesť:

A nemôžete sa vzdať osoby, ktorá hlási chybu klasickým riadkom: “Nejde o chybu. Je to vlastnosť!“Ak neviete, čo namiesto toho osoba očakávala.

Používanie nástroja na sledovanie problémov, napríklad systému Redmine znamená, že máte štandardizovaný spôsob prijímania týchto informácií.

Existuje jeden spôsob, ako sa ubezpečiť, že sa úloha nikdy nezrealizuje: vágne navrhol, aby tím s tým niečo urobil. Pokiaľ nie je priradený k jednému „vlastníkovi“, jednoducho sa to neurobí.

Sledovatelia problémov vás nútia priradiť problém jednej osobe v danom čase, takže vždy viete, kto v súčasnosti vlastní chybu alebo úlohu. Problémy zároveň prechádzajú rôznymi pracovnými postupmi, ako napríklad „Prebieha“, „Kontrola kvality / testovanie“ alebo „Pripravené na nasadenie“..

Väčšina sledovačov vám poskytne správy na základe aktuálneho stavu problému, aby ste videli aktuálny objem rozpracovanej práce a množstvo zostávajúcej práce. Môžete dokonca vytvoriť burndown grafy, ktoré sú popularizované v agilných metodológiách.

Tesne integrujte Git do vášho pracovného postupu pri riadení projektu

Ako sme uviedli vyššie, použitie gitu vo vašom procese vývoja WordPress vám uľahčí život, keď sa niečo pokazí. Git vám dá tlačidlo vzad vo svojom kóde a môžete vytvoriť viac paralelných verzií svojich stránok.

Zakaždým, keď „odovzdáte“ nový kód do svojho úložiska git, vytvoríte prirodzený bod na prerokovanie zmeny v kódovej základni. Okrem toho považujem za ľahšie diskutovať o problémoch skôr na základe skutočného záväzného kódu ako len na nejasných nápadoch.

To je miesto, kde problém sledujú problémy, pretože napríklad Redmine je pevne integrovaná s git alebo svn. Môžete rýchlo zistiť, kto sa proti problémom dopustil, a potom tieto problémy prediskutovať.

Vytvorte systém pre vývoj WordPress

Sledovanie problémov vám pomôže rozšíriť rozsah, ktorý presahuje iba seba. Určite si budete istí, že problémy neprepadnú cez trhliny.

Väčšina našich zákazníkov v spoločnosti Planio využíva naše hostované zariadenie Redmine na sledovanie projektov vývoja softvéru vrátane projektov WordPress. Sledujú chyby, nové funkcie a sprinty v súvislosti s kontrolou verzií.

Redmine, rovnako ako WordPress, je otvorený zdroj, takže získate výhodu, že nie je zablokovaný v proprietárnom softvéri. A podobne ako WordPress, môžete outsourcing hostingu zadať niekomu inému ako je spoločnosť Planio, alebo si ho môžete nainštalovať sami, ak dávate prednosť pred Redmine.org.

Nad tebou

Takže – ako spravovať svoje pracovné postupy? Skúsili ste Redmine? Radi by sme počuli vaše myšlienky a komentáre nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map