Príručka pre začiatočníkov k údržbe webových stránok WordPress

Väčšina majiteľov webových stránok nemyslí na údržbu. Namiesto toho, aby sa považovala za nevyhnutnosť, často sa naň pozerá ako na fušku. A nanešťastie je to často fuška, ktorá sa nikdy neurobí.


Nesprávna údržba vášho webu vystavuje ho mnohým potenciálnym problémom, napríklad zvýšeniu pravdepodobnosti, že dôjde k jeho napadnutiu, zvýšeniu rýchlosti načítania a zníženiu hodnotenia vyhľadávacieho nástroja..

V tomto príspevku sa chystáme preskúmať najdôležitejšie oblasti vášho webu, ktoré je potrebné zachovať, ako aj odporúčaný postup pre každú z nich..

Hlavné oblasti údržby, ktoré je potrebné zvážiť

Pred vykonaním akýchkoľvek významných zmien nezabudnite zálohovať webovú stránku, len v prípade, že urobíte akékoľvek chyby a budete musieť obnoviť pôvodnú formu. Správny program údržby WordPress bude obsahovať nasledujúce oblasti:

 1. Zálohovanie vašich webových stránok
 2. Inštalácia aktualizácií
 3. Spracúvanie komentárov
 4. Nastavenie zabezpečenia
 5. Sledovanie stavu webových stránok
 6. Optimalizácia databázy

zálohy

Zálohy WordPress

Zálohy sú nevyhnutnou súčasťou zabezpečenia dlhodobého zdravia vášho webu. Sú však jednou z najčastejšie zanedbávaných častí procesu údržby.

Automatické zálohy budú najjednoduchším postupom, ale je dôležité pravidelne zálohovať, aby ste sa uistili, že fungujú správne. Pri výbere záložného systému máte na výber z viacerých možností. Nižšie nájdete niektoré z najpopulárnejších.

Výber doplnku

Existuje niekoľko vysoko hodnotených doplnkov WordPress, ktoré pomôžu automatizovať a zjednodušiť celý proces zálohovania. Medzi najbežnejšie platené doplnky patria:

Ak hľadáte alternatívu zadarmo, WordPress ponúka niekoľko vysoko kvalitných doplnkov, ktoré sú stále skvelými možnosťami. Tie obsahujú:

Ak hľadáte prehľad jednotlivých doplnkov a ich najlepšie využitie, pozrite sa na tento príspevok.

Práca s webovým hostiteľom

Väčšina webových hostiteľov ponúka aj možnosti pravidelného plánovaného zálohovania vašich webových stránok. Toto je niečo, čo treba preskúmať v rámci programu cPanel, alebo preskúmaním vašej pôvodnej dohody o hostení, aby ste zistili, či sú v pláne zahrnuté pravidelné zálohy..

Použite viac možností zálohovania

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť vyberiete, je dôležité, aby ste svoj web zálohovali na viacerých rôznych miestach. Napríklad, hoci by ste mohli mať pravidelne naplánovanú zálohu, ktorá odosiela súbory vášho webu do DropBoxu, mohli by ste mať aj miestne zálohy na vašom počítači alebo na externom pevnom disku..
Táto dodatočná úroveň bezpečnosti zaisťuje, že vám nikdy nezostane bez možnosti obnovenia vašich webových stránok.

Aktualizácie WordPress

Aktualizácie softvéru WordPress sa vydávajú pravidelne. Zahŕňa to jadro WordPress spolu so všetkými nainštalovanými témami a doplnkami.

Tieto aktualizácie je potrebné použiť na vaše webové stránky, aby naďalej fungovali správne. Bez pravidelnej inštalácie týchto aktualizácií riskujete, že konflikty kódu a prvky vášho webu budú zastarané. Váš web tak zostane otvorenejší pre hackerov a nebude fungovať tak efektívne, ako by mohol mať inak.

Pri inštalácii týchto aktualizácií nezabudnite inovovať jadro WordPress, tému a všetky doplnky v tomto poradí. Pomôže to zabrániť konfliktom doplnkov a tém, ktoré môžu zničiť celú vašu webovú stránku.

Aktualizácie doplnkov

Ak má váš web veľa doplnkov, nezabudnite ich inovovať po jednom. Ak teda dôjde ku konfliktu, budete vedieť, ktorý doplnok bol vinníkom a bude ľahšie ho vyriešiť.

Komentáre a spam

Spam komentárov zvyčajne prichádza vo forme nekvalitných komentárov, ktoré sa spravidla zverejňujú iba z dôvodu vytvorenia spätného odkazu. Tieto komentáre sú veľmi všeobecné, netýkajú sa vášho článku a neprinášajú malú hodnotu.

Najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať s nevyžiadanou poštou, je zastaviť ju pred tým, ako sa dostane Ak nastavíte opatrenia proti spamu, zabránite tomu, aby vaše webové stránky zaplavili komentáre spamu.

Akismet

Tento doplnok sa zvyčajne dodáva s každou inštaláciou programu WordPress. Ak to tak nie je, spustite ho podľa nasledujúcich pokynov:

1. Prejdite na Doplnky> Pridať nové, a vyhľadajte Akismet, keď ho nájdete vo výsledkoch vyhľadávania ‘Nainštalovať teraz’.

2. Prejdite späť na obrazovku nainštalovaných doplnkov a vyhľadajte Akismet. Kliknite na odkaz s názvom Zaregistrujte sa pre kľúč rozhrania Akismet API, a získajte kľúč API podľa týchto pokynov.

Akismet

3. Choďte na Nastavenia> Akismet a zadajte svoj kľúč API.

Všetci ste pripravený. Tento doplnok bol stiahnutý takmer 30 miliónov krát a teraz bude počas spánku blokovať spam.

Zakázať komentáre

Ďalšou možnosťou je zakázať komentáre na celom webe. Môžete to urobiť pomocou doplnku s názvom Zakázať komentáre. Stačí nainštalovať tento doplnok a všetko je nastavené.

Prejdite na Doplnky> Zakázať komentáre a vyberte si akékoľvek nastavenie, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

Zakázať komentáre

Pred spustením tohto doplnku sa však uistite, že naozaj chcete vypnúť komentáre na celom svojom webe.

Zdravie a bezpečnosť webových stránok

Udržiavanie zdravej webovej stránky znamená zabrániť útočníkom v bezpečí a zároveň zabezpečiť, aby vaše stránky dosahovali najvyššiu možnú úroveň.

Nástroje ako Nástroje správcu webu Google a Google Analytics vám bude môcť poskytnúť komplexné metriky webových stránok, takže viete, ktoré oblasti vašich stránok fungujú dobre a ktoré nie. Pravidelnou kontrolou štatistík na svojom webe sa budete môcť vyhnúť problémom skôr, ako budú príliš veľké na to, aby ich zvládli.
Bežné zdravotné problémy webových stránok zahŕňajú nadmerné prestoje stránok, pomalé načítanie stránok a nefunkčné odkazy. Sledujte svoje metriky a všimnite si akékoľvek jemné zmeny v týchto oblastiach skôr, ako sa stanú drastickými.
Ďalším aspektom zdravia webových stránok je bezpečnosť webových stránok. Veľkosť vášho webu a celkové bezpečnostné opatrenia určia váš postup. Väčšina vlastníkov webových stránok sa rozhodne pre možnosť doplnku pomocou doplnku, ako je napríklad:

 • Wordfence (zadarmo)
 • Šučur (premium)
 • iThemes Security Pro (prémiový)

Ak budete mať šťastie, váš webový hostiteľ vám môže zaistiť bezpečnosť webových stránok. Nájdite si čas na dobre chránenú webovú stránku, ktorá vám pomôže vyhnúť sa zbytočným bolestiam spôsobeným hackermi alebo zlou bezpečnosťou.

Optimalizácia a údržba databázy

Vyčistenie a optimalizácia databázy

Ak máte rušnú stránku s veľkou prevádzkou a množstvom nahrávok, ktoré sa neustále nahrávajú, vaša databáza by pravdepodobne mohla použiť trochu lásky. Udržiavaním svojej databázy v podstate vyčistíte pavučiny svojho webu, čo vám pomôže zvýšiť rýchlosť načítania a znížiť frekvenciu chýb databázy..

Najjednoduchší spôsob, ako udržať databázu čistú a aktuálnu, je použitie doplnku WordPress na zjednodušenie celého procesu. Ktorýkoľvek z doplnkov uvedených nižšie vykoná množstvo úloh na údržbu a optimalizáciu databázy. A najlepšie zo všetkých sú všetci zadarmo!

Každý doplnok sa môže pochváliť vysokým hodnotením a vysokým počtom stiahnutí, takže zvolený doplnok (-y) je skutočne na vás!

Zostať v slučke

jednoducho zamýšľať na udržanie vašich stránok nestačí; skutočne musíte urobiť prácu. Ak však budete svoju údržbu webových stránok brať vážne od dnešného dňa a pravidelne budete robiť potrebné kroky, budete sa môcť v budúcnosti vyhnúť vážnym bolestiam hlavy..

Najlepším spôsobom, ako zostať na špičke, je vytvoriť plán údržby, ktorý sa hodí do vášho rozvrhu. Či už robíte prácu alebo zadávate prácu profesionálov, uistite sa, že sa s ňou zaobchádza pravidelne.

Môže byť tiež užitočné zostať na vrchole aktualizácií WordPress, vrátane aktualizácií akýchkoľvek doplnkov alebo tém, ktoré by ste mohli používať. Pomôže vám to dozvedieť sa o všetkých bezpečnostných chybách, na ktoré si treba dávať pozor, ao ich príslušných opravách, ktoré je potrebné nainštalovať.

záver

Pravidelná údržba webových stránok WordPress udrží vaše stránky v prevádzke v nasledujúcich rokoch. S doplnkami, ktoré sme zvýraznili nad procesom, nemusí byť až také ťažké. Nie viac ako len hodinu za mesiac a môžete zaistiť, aby bol váš web zdravý a aby fungoval najnovšie aktualizácie.

Máte pravidelnú pravidelnú údržbu, ktorú dodržiavate? A čo obľúbený doplnok údržby WordPress? Rád by som o nich počul!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map