Rýchla a jednoduchá služba Google Analytics pre WordPress

Stručný sprievodca Google Analytics pre WordPress

Spustenie nového blogu môže byť ťažké, najmä preto, že je úplne nové. Kľúčovou súčasťou pokroku po spustení je možnosť sledovať a monitorovať váš pokrok pomocou merateľných faktorov, ako sú ukazovatele návštevnosti a publika.


Určite ste už počuli vekové príslovie „nemôžete vedieť, kam idete, kým nebudete vedieť, kde ste boli.„Toto platí po celý život a za mnohých okolností, ale to platí najmä pre prevádzku WordPress. Musíte sledovať svoje štatistiky, zistiť, čo robíte správne (alebo zle) návštevnosť svojich webových stránok, a potom vykonať úpravy na zvýšenie návštevnosti.

Prečo by ste mali sledovať štatistiku svojich webových stránok

Analytics sú skvelý spôsob, ako to vidieť SZO navštevuje vaše stránky, kedy navštevujú počas dňa (alebo noci) a kde vo svete, z ktorého pochádzajú. Toto je dôležitý zdroj, takže môžete skutočne optimalizovať svoj obsah vytvorením relevantných a cielených článkov pre publikum, ktoré sa majú zverejniť v absolútnom najlepšom čase.

Ďalším dôležitým dôvodom použitia analytiky je vidieť čo vaši návštevníci robia na vašom webe a ako váš obsah funguje. Analytics vám umožňuje zistiť, ktoré články získavajú najviac zobrazení, ako dlho na nich vaši čitatelia zostávajú, či / na ktoré odkazy klikajú a súvisiacu mieru odchodov (návštevníci, ktorí opúšťajú stránku bez čítania). Toto sú dôležité nástroje, vďaka ktorým môžete vytvoriť lepší obsah, na ktorý vaše publikum bude reagovať.

Prečo používať Google Analytics?

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako merať a udržiavať si prehľad o premávke, je Google Analytics. Čo dáva zmysel – Google je vyhľadávací nástroj číslo 1, takže majú konečný nástroj, ktorý pomáha používateľom optimalizovať ich metódy SEO. Je to tiež úplne bezplatná služba na analýzu webu, pomocou ktorej môžete sledovať a interpretovať návštevnosť svojich webových stránok. Pomocou tohto nástroja budete môcť objavte fakty a trendy súvisiace s vašimi webovými stránkami, ktoré vám môžu pomôcť lepšie porozumieť jeho výkonnosti.

Používanie služby Google Analytics má niekoľko výhod, je to však predovšetkým kľúčový nástroj na zistenie, ako návštevníci používajú vaše stránky. Preto môžete lepšie analyzovať výkonnosť svojho obsahu a tiež si všimnúť trendy, ako je vysoká miera odchodov.

Čo môžete robiť so službou Google Analytics

Google Analytics je komplexným miestom pre všetky záležitosti súvisiace s prevádzkou a publikom. Pomocou tohto nástroja môžete zhromažďovať údaje o zdrojoch návštevnosti, zariadeniach, udalostiach atď. Navyše existuje mnoho nástrojov na vytváranie prehľadov, ktoré vám umožňujú prezerať údaje v ľahko zrozumiteľnom formáte, ako sú grafy, percentá, mapy a časové harmonogramy. Týmto spôsobom uvidíte na prvý pohľad, ktoré príspevky sa zobrazujú, kde väčšina vašich čitateľov pochádza alebo dokonca ako zákazník prechádza z vašej domovskej stránky na dokončený nákup..

Existuje veľa skvelých funkcií a správ, príliš veľa na to, aby sme ich práve prešli. Viac informácií o službe Google Analytics sa môžete dozvedieť na stránke Vlastnosti a potom sa naučte, ako ich používať prostredníctvom svojich bezplatných online kurzov Analytics Academy.

Ako sa zaregistrovať v službe Google Analytics?

Google Analytics SIgnup

Registrácia do služby Google Analytics je rýchla, jednoduchá a bezplatná. Pred registráciou potrebujete iba niekoľko vecí:

 1. Bezplatný účet Google, ktorý môžete použiť na analýzu
 2. Doplnok Google Analytics OR prístup na vaše webové stránky WordPress cez FTP OR kompatibilná téma (napríklad celkom)

Prvým krokom je kliknutím na tlačidlo sa zaregistrujte. Skontrolujte, či je vybratá nová možnosť účtu pre webovú stránku. Potom zadajte názov účtu, názov webových stránok, adresu URL a informácie o odvetví alebo časovom pásme. Potom kliknite na modré tlačidlo a získate ID sledovania.

Ďalej sa zobrazí kód sledovania vášho webu. Skopírujte svoj kód vložiť do svojho preferovaného doplnku Google Analytics (ako jeden z tých, ktoré zdieľame nižšie).

Ak nechcete používať doplnok, ktorý je úplne v poriadku – niektoré témy, ako napríklad téma Total WordPress, zahŕňajú zabudovanú podporu služby Google Analytics. Napríklad Total má vlastné pole akcie, do ktorého môžete prilepiť svoj kód priamo na informačný panel WordPress (ďalšie podrobnosti nájdete v dokumentácii). Alebo ak máte viac rúk (a viete, čo robíte), môžete tento kód vložiť do svojich súborov funkcií.php pomocou nasledujúceho úryvku:


// Sem vložte kód Google Analytics z kroku 4

Posledným krokom je vráťte sa do svojho účtu Google Analytics a uložte. Teraz musíte počkať, kým Google zhromaždí údaje z vášho webu, aby ste mohli začať odhlasovať svoje štatistiky a prehľady.

Najlepšie doplnky Google Analytics

Samozrejme sa môžete prihlásiť do svojho účtu Google Analytics a prehľadávať všetky (veľa, veľa) prehľady, grafy a ďalšie poskytované nástroje. Za týmto účelom by ste vložili svoj sledovací kód do svojich tematických alebo základných súborov WordPress. Alebo môžete svoj život oveľa jednoduchšie pomocou doplnku. Nasledujúce doplnky prinášajú službu Google Analytics priamo na informačný panel WordPress.

Google Site Kit

Google Site Kit pre WordPress

Pokiaľ ide o Google Analytics, s oficiálnym doplnkom Google Site Kit sa nemôžete pokaziť. Vďaka nemu môžete ľahko pristupovať ku všetkým svojim nástrojom Google z hlavného panela WordPress, ktoré zahŕňa Analytics (spolu so Správcom značiek, Search Console, PageSpeed ​​Insights a ďalšími). Stačí nainštalovať doplnok, kliknite na Pripojte službu pre službu Analytics, prihláste sa pomocou svojho účtu Google a potvrďte to dovoliť Súprava stránok na prístup k službe Analytics. Potom stačí kliknúť na ikonu Konfigurácia služby Analytics tlačidlo dokončiť. Všetko, na čo by ste sa normálne prihlásili do služby Analytics, sa pohodlne zobrazuje na hlavnom paneli WordPress.

Ak sa chcete dozvedieť viac, máme úplného sprievodcu súpravou Google Site Kit, ktorý vám pomôže uviesť doplnok do prevádzky na vašom webe WordPress..

Google Analytics od spoločnosti MonsterInsights

MonsterInsights Analytics pre WordPress

Informácie a sťahovanieZobraziť ukážku

Google Analytics od MonsterInsights je populárne bezplatné riešenie pre integráciu Google Analytics s vašou inštaláciou WordPress. Stačí pridať svoj sledovací kód Google a začať sa učiť o svojej premávke! Existujú ďalšie možnosti na sledovanie demografických údajov, zaznamenávanie odchádzajúcich odkazov ako zobrazení stránky, prispôsobenie sledovania interných odkazov a ďalšie. Navyše pre ešte viac funkcií (a podporu) môžete upgradovať na prémiové a pridať ďalšie prehľady a sledovanie elektronického obchodu.

Informačný panel Google Analytics pre WP

Informačný panel Google Analytics pre doplnok WP

Bezplatný doplnok Google Analytics Dashboard for WP umožňuje zobraziť kľúčové analytické metriky priamo na hlavnom paneli WordPress. Niektoré prehľady zahŕňajú počet návštev, návštevníkov a zobrazení stránok, ktoré ste dostali, mieru odchodov a mnoho ďalších.

Najväčšou výhodou použitia doplnku je samozrejme možnosť zobraziť vaše kľúčové metriky výlučne v rámci WordPress, než priame prihlásenie do služby Google Analytics. Tento doplnok obsahuje rôzne možnosti, vďaka ktorým si môžete zobraziť svoje štatistiky Google v reálnom čase z hlavného panela. Prezrite si mnohé zo štandardných prehľadov Google pre svojich návštevníkov, relácie, zobrazenia stránky, mieru odchodov a ďalšie. Je to rýchlejšie a umožňuje vám zdokonaliť sa v tých metrikách, ktoré sú pre vás skutočne dôležité, namiesto toho, aby ste sa brodili cez nespočetné množstvo ďalších (menej dôležitých) prehľadov..

Ako interpretovať vaše prehľady Google Analytics

Mať prístup k svojim analytickým prehľadom je samozrejme zbytočný, pokiaľ neviete, ako ich používať. Niektoré z kľúčových prehľadov, ktoré budete pravdepodobne chcieť zobraziť, sú:

 • zobrazenie stránok. Jeden z najjednoduchších prehľadov, ktoré služba Google Analytics generuje, vám jednoducho povie, koľkokrát bola stránka zobrazená. Na základe týchto informácií sa dozviete, čo je na vašom webe populárne a čo by sa dalo robiť s nejakou prácou. Toto samozrejme nehovorí o celom príbehu a pravdepodobne ho použijete v spojení s inými prehľadmi.
 • Zdroje návštevnostiGoogle Analytics môže sledovať, odkiaľ prichádzajú návštevníci na webe, a ich geografickú polohu. Táto metrika môže byť kľúčom k meraniu efektívnosti marketingových kampaní.
 • Miera odchodov. Meria sa to, koľko návštevníkov navštívilo vašu domovskú stránku, a potom okamžite odišli bez toho, aby s tým interagovali. Vysoká miera okamžitých odchodov naznačuje, že ľudia sa nezdržiavajú pri prezeraní vášho obsahu (čo je zlé!). Keď si to však budete vedomý, môžete zistiť, prečo sa to deje.

V službe Google Analytics je k dispozícii množstvo ďalších prehľadov a tento článok ich nemôže začať ani pokrývať všetky! Pravdepodobne budete chcieť vykonať svoj vlastný prieskum toho, čo je v ponuke, a poraďte sa s praktickým sprievodcom Google Analytics alebo dvoma..

Existuje alternatíva na sledovanie štatistík stránok?

Možno nechcete prejsť všetkými nastaveniami na nastavenie služby Google Analytics, alebo sa jednoducho nechcete spoliehať na webové stránky tretích strán. Žiadny problém – základné štatistiky o návštevnosti webových stránok môžete stále sledovať sami. V našej nedávnej príručke Matomo Analytics si pozrite, ako môžete sledovať svoje štatistiky úplne sami.


Google Analytics sa dá použiť na generovanie množstva informácií o návštevníkoch vašich stránok a ich správaní. Tieto informácie vám môžu pomôcť lepšie posúdiť výkonnosť vašich stránok a umožniť vám stanoviť konkrétnejšie ciele stránok.

Máte nejaké otázky o tom, ako integrovať Google Analytics s WordPress? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map