Skutočné náklady na vytvorenie webovej stránky pomocou WordPress

Dnešný príspevok sa zameriava na jednu z najbežnejších otázok, na ktoré sa kladú otázky a otázky kladené na WordPress. Aké sú skutočné náklady na vytvorenie stránky WordPress? Na vyriešenie tohto hádanky začnem krátkym príbehom, pretože príbehy sú … dobre … skvelé. Pripravený? dobrý.


Ak ma budete oddávať, prečítajte si prosím nasledujúci odsek tohto britského prízvuku, ktorý všetci milujeme.

Raz som sa skóroval účet hosťujúceho predajcu s populárnym hostiteľom v Middlesbrough vo Veľkej Británii. Po tom, čo som pár dní zdvihol svoj mozog, som sa rozhodol ísť do biznisu ponúknuť špinu lacný hosting WordPress. Čo iné by ste mohli urobiť s bezplatným hostingovým účtom predajcu?

WordPress je zadarmo

WordPress.org, WordPress s vlastným hosťovaním

Zostavil som web WordPress a začal marketing. Príbeh krátky, veci vyzerali dobre podľa mnohých štandardov, pretože – hneď prvý deň som dostal šesť vyhliadok z krku lesa. Je to nejaký problém, pretože odkaz som zdieľal vo svojom profile Facebook iba raz.

Jediný problém? Boli opatrní, aby sa dopustili, pretože podľa ich pochopenia – všetkých šesť – WordPress (a všetko, čo s tým súvisí) má byť zadarmo! Jedna z vyhliadok, dáma, bola tak prepracovaná, že ju označila za skutočne podvodníka účtovanie ročného poplatku za WordPress. To je pravda, úplne zabudla na hostiteľskú časť.

Siahla až tak ďaleko, že ma smerovala k WordPress.com, ale predtým, ako som mohla vysvetliť, že neúčtujem poplatky za WordPress, ale hosťujem, bola preč. Teploš! Takto zmizol do tenkého vzduchu.

„Prestaňte s tým, chlapci, WordPress je zadarmo!“ Kdekoľvek ste spravodlivá dáma, nikoho som nekonkurovala a robila som to samostatne. Nezúčastnili sa žiadni ďalší chlapci. Naučil som sa lekciu, celú vec som zavrel a predal som účet na predajcovia na prenájom peňazí. Čo? Život je iba.

Tvorba webových stránok pomocou WordPress stojí peniaze

Konzultácie vývojárov programu WordPress

Vytvorenie profesionálnej stránky hostenej pomocou WordPress vás bude stáť peniaze. Predtým, ako sa vydáte na dobrodružstvo WordPress, musíte zvážiť náklady, ako sú názov domény, hosting, dizajn atď. Bezpochyby môžete začať svoju blogovú cestu zadarmo na WordPress.com, ale chuť WordPressu, ktorú tam dostanete, je výrazne obmedzená funkčnosťou a štýlom.

Musíte sa tiež vyrovnať s nútenými reklamami a subdoménou (napr. Yoursitename.wordpress.com), kým nevykonáte upgrade na jeden zo svojich prémiových balíkov, a, chlapče, chlapče, sú smiešne drahí alebo čo !? Ak chcete rovnakú flexibilitu a možnosti vlastného hosteného webu, musíte sa vydať na VIP balíček – hovoríme o 5 000 $ + mesačne (pri zavádzaní systému sa nezapočítavajú vysoké poplatky za nastavenie)!

Začnite s plánom

Aké sú skutočné náklady na vybudovanie plnohodnotného webu WordPress? To všetko sa scvrkáva na vás a na funkcie, ktoré potrebujete. Pamätajte, že musíte začať s plánom, ktorý odpovedá na niektoré základné otázky, ako napríklad:

 • Aký je účel alebo cieľ vašich webových stránok?
 • Kto je vaša cieľová skupina?
 • Kto je váš najideálnejší zákazník (známy aj ako persona)?

Váš plán bude informovať o všetkých činnostiach na vašom webe WordPress vrátane vývoja, obsahovej stratégie, marketingu atď. Na konci dňa a pokiaľ hovoríme o nákladoch, vyhradíte si čas na to, aby ste urobili všetko sami, alebo utrácali peniaze za najaté ruky. Výber je na tebe.

Celkovo vzaté uvádzame prehľad najbežnejších nákladov, ktoré vám vzniknú pri vytváraní stránok WordPress:

 • Pre začiatočníkov potrebujete doménové meno, napríklad wpexplorer.com
 • Webhostingový účet, kde žije vaša webová stránka
 • Vývojárske poplatky alebo rozpočet na prémiové témy a doplnky WordPress
 • Generovanie obsahu
 • Marketingové výdavky, samozrejme
 • Niektoré vzdelávanie na WordPress
 • Údržbové služby, ako napríklad zálohovanie a zabezpečenie
 • Osobný čas, ktorý prichádza s príležitostnými nákladmi

S týmto zhrnutím, ktoré vám podá chuť do jedla, sa pozrime na jemné detaily.

Prehľad nákladov na webové stránky WordPress

Ako už bolo uvedené, WordPress môže byť zadarmo, ale váš web sám o sebe nie je. Toto je zaokrúhlenie nákladov.

Názov domény: 15 USD
Ochrana údajov SSL a domény: 8 USD+

Vaše doménové meno je spôsob, akým vás potenciálni zákazníci nájdu na webe. Predstavte si to ako obchodnú adresu vášho digitálneho obchodu, portfólia, agentúry, obchodu atď. Teraz môže byť vaše doménové meno čokoľvek, čo sa vám páči, len sa ubezpečte, že je vhodné pre vašich zákazníkov, chytľavé a nezabudnuteľné. Viete, niečo, z čoho by ste pravdepodobne mohli urobiť slogan. Maximálny počet slov je tri.

Typická doména .com je ročne asi 10 – 15 dolárov (v závislosti od používaného registrátora), čo je lacnejšie miesto. Môžete tiež získať .net, .org, .iz, .guru alebo bodku čokoľvek iného, ​​čo si len chcete zapamätať, nezabudnite, že ceny sa líšia. Niektorí weboví hostitelia vás dokonca spoja s bezplatnou doménou na celý rok, pretože rockujete, ale následné poplatky za obnovenie vyjdú z vášho vrecka.

Potom máme doplnkové doplnky, ako sú WhoisGuard (ochrana osobných údajov) a HTTPS, pretože nemôžete stanoviť cenu za anonymitu a bezpečnosť. HTTPS je nevyhnutnosťou, ak budete zhromažďovať citlivé údaje na svojich webových stránkach. Mimochodom, je to tiež Metrika Google SEO V súčasnej dobe áno, zabezpečte svoje stránky, chlapci. HTTPS môže stáť kdekoľvek od 0 dolárov (pomocou šifrovania Poďme šifrovať) až do výšky 960 dolárov ročne za doménu a navyše k tomu pridaná ochrana súkromia v doméne alebo služba WhoisGuard bude stáť približne 8 dolárov za rok za doménu.

Poznámka: Niektoré balíčky webhostingu, ako napríklad zdieľaný hosting, nepodporujú protokol HTTPS, preto sa najprv obráťte na svoju hostiteľskú spoločnosť, aby ste predišli sklamaniu.

Existujú doménové mená a rozšírenia, ktoré stoja bohatstvo, ale je dobré rozveseliť párty s typickou dostupnou opravou názvu. Po tom všetkom, čo je povedané a urobené, aj keď doména stojí medzi $ 15 a 100 $ ročne, skontrolujte počiatočné registračné náklady a ročnú obnovu, aby ste uviazli s drahou možnosťou.

Mnoho ľudí používa veľkých registrátorov ako GoDaddy a NameCheap. Vyberte si doménu rozumne, pretože bude reprezentovať vás a vašu značku teraz aj v budúcnosti.

GoDaddy 0,99 dolárov .COM domény

Kliknite sem a získajte svoju doménu .COM za iba 0,99 dolárov za prvý rok od GoDaddy. Domény zvyčajne stoja 14,99 dolárov, takže prvý rok, keď sa zaregistrujete, ušetríte 14 dolárov.

Získajte svoje doménové meno za 99 centov

Web Hosting: zdieľajte, spravujte a ďalšie

V minulosti sme sa zaoberali výberom najlepšieho hostenia WordPress. Okrem toho sme sa touto témou zaoberali mnohokrát, čo znamená, že v tejto oblasti by ste mali byť dobre informovaní. Z tohto dôvodu si ponechám túto sekciu krátku, ale ak ste si nečítali naše predchádzajúce príspevky, tu je šťava:

 • Čo potrebujete vedieť o Managed WordPress Hosting
 • Ako si vybrať správny hosting WordPress
 • Odporúčaný hosting WordPress

Výber perfektného hostenia pre váš web WordPress opäť závisí od vás a od funkcií alebo úrovne výkonu, ktorý potrebujete. Malý osobný blog vyžaduje menšie serverové zdroje v porovnaní s blogom pre viacerých autorov, ktorý slúži miliónom zobrazení stránky denne.

V rovnakom svetle prichádzajú rôzne hostingové balíčky WordPress s rozdielnymi funkciami a rôznymi cenami. Začnime najlacnejším a najbežnejším typom webhostingu.

Zdieľaný hosting: 2,95 $ + mesačne

Ak začínate s osobným blogom a chceli by ste si vyskúšať vodu, je pre vás ideálnym riešením zdieľaný hosting, ktorý stojí približne 5 dolárov za mesiac. Funkcie sú obmedzené, máte menej energie a sú náchylnejšie k bezpečnostným hrozbám, pretože zdieľate server s miliónom a jedným ďalším serverom.

Táto voľba je však dostatočná pre ľahké weby s nízkym objemom premávky. Medzi spoločnosti, ktoré v tejto aréne bojujú proti zubom a nechtom, patria Siteground a Bluehost.

Zdieľaný hosting Bluehost 2,95 dolárov

S naším exkluzívnym odkazom len pre čitateľov WPExplorer môžete získať zdieľaný hostingový plán od spoločnosti Bluehost za pouhých 2,95 dolárov mesačne za prvý rok (a potom obnoviť iba za 7,99 dolárov / mesiac). To zahŕňa bezplatné doménové meno, inštaláciu WordPress jedným kliknutím a veľkú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Navyše majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže nemusíte nič stratiť!

Získajte zdieľaný hosting 2,95 USD

Spravovaný hosting WordPress: 20 dolárov + mesačne

Tento typ služby sa špecializuje na weby WordPress a je optimalizovaný pre veľké množstvo prenosu, takže je ideálny pre malé a stredné webové stránky. Títo muži sa zameriavajú výlučne na WordPress, čo znamená, že okrem iného získate vyššiu úroveň zabezpečenia, väčšiu silu a mimoriadnu podporu.

Spravované ceny hostingu sa líšia v závislosti od každého hostiteľa, rovnako ako vlastnosti každého balíka. Spravovaný hosting WordPress nájdete od 15 dolárov (alebo v niektorých prípadoch počas propagačných období), ale balíčky sa zvyčajne pohybujú v rozmedzí 20 – 30 dolárov. Hostíme naše webové stránky s WPEngine a nikdy sme nemali problém.

WP Engine 20% zľava plus 2 mesiace bezplatného hostenia

S naším exkluzívnym odkazom ušetríte 20% z prvej platby za ľubovoľný plán hosteného riadeného WordPress od spoločnosti WP Engine a po výbere ročného plánu dostanete ďalšie 2 mesiace bezplatného hostingu.!

Ušetrite 20% plus a získajte 2 mesiace zadarmo v službe WP Engine

Chrám médií 2 mesiace zadarmo

Použite náš odkaz, aby ste s vami získali 2 mesiace zdarma a vyberte si osobný plán spravovania WordPress Hosting od spoločnosti Media Temple. Osobné plány sú 20 $ / mesiac, takže za prvý rok ušetríte 40 dolárov.

Získajte 2 mesiace zadarmo v mediálnom chráme

Samozrejme existuje veľa ďalších možností hostenia. Medzi ďalšie vysokorýchlostné a výkonné možnosti hostenia patria:

 • Virtuálne súkromné ​​servery – Virtuálne stroje, ktoré vám poskytujú superužívateľskú kontrolu nad webovým serverom. Sú mimoriadne silné, ale majú vyššiu cenu. Priemerné náklady sú asi 75 dolárov mesačne. Nezdieľate serverové prostriedky s nikým, ale fyzický hardvér zdieľate s ostatnými.
 • Dedikované servery – Tu si webový server prenajímate sami. Nezdieľate žiadny zdroj vrátane fyzickej infraštruktúry s nikým iným. Ste šéf a hráte vo veľkých ligách, pretože požadovaná cena je približne 150 dolárov za mesiac.

Môžete očakávať, že budete platiť približne 90 až 150 dolárov ročne za zdieľaný hostingový účet. Ak pôjdete s riadeným hosťovaním WordPress, táto suma sa zvýši na približne 360 ​​až 1200 dolárov ročne. Celkovo a vzhľadom na všetky možnosti hostingu, ktoré sú na trhu k dispozícii, môžete zaplatiť medzi 90 a 10 000 $ + (áno, čítate to správne) za rok v závislosti od vašich potrieb. Zadarmo hosting je definitívne nie.

Dizajn a funkčnosť

Dizajn webových stránok WordPress

Určite chcete, aby váš web WordPress vynikal, ak chcete dať konkurenciu na svoje miesto a zarobiť si peniaze. Tu máte dve možnosti. Môžeš:

 • Zbaľte si rukávy (alebo si najmite vývojára) a zostavte svoje stránky od úplného začiatku s vstavanou funkciou, ktorá znižuje vašu závislosť na doplnkoch na polovicu, alebo
 • Kúpte si prémiové témy a doplnky WordPress a vykonajte úpravy

Či tak alebo onak, trávite čas alebo peniaze.

Vlastný webový dizajn: 3 000 dolárov+

Cenovo výhodnejšia z týchto dvoch možností: vytvorenie vlastného webu WordPress má svoje výhody a nevýhody. Najlepšie na zozname profilov je, že získate na mieru šitý dizajn, ktorý je úplne vyrobený na mieru vašej značke – farby, osobný vkus, štýl atď. S týmto plánom, o ktorom sme hovorili, môžete svoj dizajn vylepšiť presne tak, ako ho vidíte pomocou mysle. očné.

Po druhé, a čo je dôležitejšie, môžete rýchlejšie dosiahnuť rýchlosť načítania, ak vy alebo vývojár pozná svoje veci a nezabránite zákruty svojou vstavanou funkciou. Veľké kódovanie zvíťazí stále.

Hlavnou nevýhodou je samozrejme faktor ceny a času. Témy a weby WordPress zostavené na mieru nie sú lacné. Stavba trvá tiež dlho. Podľa Nathana B. Wellera, ktorý publikoval naozaj pekné cenový sprievodca pre WordPress na Elegant Themes, môžete očakávať, že budete odkašľať medzi:

 • 3 000 a 6 000 dolárov na vlastnú tému WordPress
 • 6 000 a 15 000 dolárov za vlastný web WordPress so zabudovanou funkciou doplnku
 • 6 000 a 20 000 dolárov za vlastnú webovú stránku elektronického obchodu WordPress
 • 12 000 a 60 000 USD + pre vlastnú aplikáciu WordPress

K záležitostiam týkajúcim sa ceny ďalej dodáva:

Tento prístup funguje najlepšie, keď odbornosť, vízia a rozpočet všetky zostavy. Klienti, budete chcieť, aby ste sa ubezpečili, že toto je riešenie, ktoré skutočne potrebujete, skôr ako zahodíte tento druh peňazí – a skontrolujte referencie!

Stručne povedané, je zrejmé, že na mieru šitý web WordPress je mimo parku mnohých začiatočníkov s malými rozpočtami. Je to skvelé riešenie, áno, ak máte cesto, ale ak potrebujete lacnejšie a relatívne rýchlejšie riešenie, radi vás upozorňujeme na prémiové témy a doplnky WordPress..

Premium WordPress Themes: $ 2+

Odkedy WordPress vznikol asi pred desiatimi rokmi, videli sme tému WordPress a trhy pluginov rastú obrovským spôsobom. Zažili sme zrod tém a doplnkov všetkých druhov, tvarov a veľkostí.

Máme jednostránkové zázraky, ktoré sú úplne mimo tento svet, obrovské témy, ktoré sú ako dvojsečné meče, pretože sa dodávajú s nadúvajúcimi sa odtiaľmi až po Timbuktu, a ostré elegantné témy WordPress, s ktorými sa dá elegantne pracovať. Hovorím o láskavých témach, ako napríklad:

 • Najlepšie témy WordPress pre vstupnú stránku
 • Témy WordPress pre vzdelávanie, vzdelávanie a správu kurzov
 • 30+ najlepších motívov WordPress pre záhradníctvo a záhradníctvo v roku 2016
 • Odporúčané témy WordPress

Prémiové témy sa vo všeobecnosti začínajú od 2 USD na Creative Market alebo 13 USD na Themeforest, zatiaľ čo členstvá tém z webových stránok ako Elegant Themes and Themify začínajú okolo 70 USD. Môžete dokonca získať pôsobivé témy WordPress, napríklad Total, za menej ako 60 dolárov. Vyskúšajte aj našu stránku s kupónmi WordPress – máme exkluzívne ponuky pre mnoho populárnych tematických obchodov WordPress, takže môžete kliknúť aj na odkaz a ušetriť si peniaze.

Nezáleží na tom, ktorú tému si vyberiete, venujte si čas skúmaniu svojich možností. Nekupujte si iba motív, pretože je pekný (aj keď by mal byť) – pred nákupom sa uistite, že sa pozriete na funkcie motívu, kompatibilitu doplnkov a kvalitu autorovej podpory..

Prémiové doplnky WordPress: 5 dolárov+

Potom máme prémiové doplnky WordPress, ktoré vám umožňujú pridať akúkoľvek funkčnosť vášho webu pomocou jednoposteľová pár kliknutí. Všetko od SEO po sociálne zdieľanie, e-commerce a správu medzi ostatnými. S touto oblasťou sme sa intenzívne zaoberali úžasnými príspevkami, ako napríklad:

 • Dvadsať najlepších zásuvných modulov WordPress pre tvorbu drag and drop stránok
 • 30+ najlepších doplnkov pre WordPress Widget pre (takmer) všetko
 • 10 najlepších doplnkov pre správu WordPress pre viacerých autorov
 • Odporúčané doplnky WordPress

Prémiové doplnky WordPress sú relatívne cenovo dostupné (od 5 dolárov v prípade Codecanyonu) a dajú sa ľahko nakonfigurovať. Čím je doplnok komplexnejší, tým vyššia je cena, takže sa pripravte na nejaký šok z nálepky, pokiaľ ide o doplnky a rozšírenia elektronického obchodu, ktoré sú často nad 100 dolárov..

Poznámka: Ak máte obmedzený rozpočet alebo vám znie skvelý spôsob zavedenia systému, môžete získať bezplatné témy a doplnky WordPress na stránke Téma WordPress.org a úložisko doplnkov resp. S voľnými možnosťami máte obmedzenú funkčnosť, dobre, ale stále tam môžete chytiť nejaké šikovné doplnky a témy. Potrebujete len kopať hlbšie.

Služby údržby stránok: 5 USD+

Vytvorenie stránky WordPress je skvelé, ale je to len začiatok. Po spustení je potrebné udržiavať webovú stránku WordPress, ktorá je za poplatok. Potrebujete napríklad bezpečnostné a zálohovacie riešenia pre prípad, že by zasiahli zlí. Medzi ďalšie úlohy údržby, ktoré je potrebné zvážiť, patria okrem iného aktualizácie, aktualizácie, spam, vyladenia a prerušené odkazy.

Svoju stránku WordPress si môžete sami udržiavať v dobrom stave, čo zaberá veľa času alebo môžete zadať externé služby.

pre Zálohy WordPress, môžete využívať služby tretích strán, ako napríklad:

 • VaultPress, čo zvláda zálohovanie a zabezpečenie už za 99 dolárov ročne
 • Backup Buddy, v súčasnosti cena 80 USD za jednoročnú licenciu na jeden rok
 • BlogVault, ktorý začína pre malé a stredné podniky a blogerov ročne s nákladmi 89 dolárov ročne
 • Alebo akékoľvek iné služby a doplnky, ktoré uvádzame v našom najlepšom sprievodcovi záložnými službami

top Zabezpečenie WordPress služby zahŕňajú:

 • Akismet, ktorá začína na 5 dolárov za mesiac (ale je tiež zahrnutá v členstve vo VaultPress 99 USD)
 • Sucuri, ktorá ponúka ocenené zabezpečenie už od 199,99 dolárov ročne
 • iThemes Security (zadarmo, ale pro verzia začína na 80 dolárov ročne s 25% zľavou na registráciu
 • Bezpečnostný zámok WP (začína na 147 $ mesačne)

A ak nechcete svoj deň spravovať Údržba WordPress (aktualizácie WordPress, motívy, doplnky atď.), môžete si tiež najať spoločnosť, ktorá to urobí za vás. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš článok o najlepších službách údržby WordPress.

Marketing a reklama

Marketing, inzercia, SEO a tvorba obsahu

Keď stlačíte tlačidlo Publikovať prvýkrát, pošle sa vám do chrbtice vlny vzrušenia, ale ak sa nikto neprečítal, rýchlo sa stratí. Do marketingu musíte investovať čas a peniaze, aby ste si mohli všimnúť svoj obsah, a teda vašu ponuku.

Potrebujete okrem iného SEO, skvelý obsah a informačné letáky, aby ste sa dostali k slovu. Aj keď môžete robiť lacno alebo zadarmo marketing, dosiahnutie výsledkov vyžaduje veľa času.

Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja: 69 dolárov+

Musíte naladiť svoj príspevok pre vyhľadávače, ktoré, ak sa to urobí správne, vám prinesú veľa cielenej premávky. Môžete použiť prémiové doplnkové služby alebo bezplatné možnosti, aj keď tieto budú zaberať viac času. Doplnky SEO a tipy, ktoré je potrebné zvážiť, zahŕňajú:

 • Moz ponúka veľa skvelých vecí bezplatné nástroje SEO, ale ich služba Pro (od 99 dolárov mesačne) ponúka tony viac (ak si to chcete vyskúšať, máte k dispozícii 30-dňovú skúšobnú verziu)
 • Váš SEO, ktorý je bezplatný, ale prémiová verzia vás vráti medzi 69 až 1499 dolárov ročne v závislosti od počtu stránok.
 • Tipy na správu a zlepšovanie SEO na vlastnú päsť:
  • WordPress SEO Best Practices pre rok 2015 a ďalšie roky
  • 10 najdôležitejších funkcií WordPress SEO od Yoast
  • Sprievodca pre začiatočníkov k WordPress SEO (po sérii)
  • WordPress SEO: vyššie hodnotenie vo vyhľadávačoch
  • Medzi mnoho ďalších článkov WordPress SEO

Generovanie obsahu: 50 dolárov + za článok

Nebudem klamať, vytváranie pravidelného webového obsahu nie je ľahká úloha. Opýtajte sa ma, robím to na bývanie, ale nemôžem sa sťažovať, pretože – účty. To je pre mňa potešením z písania. Môžeme o vás povedať to isté? Na to, aby ste spoločnosti Google predali a predali svoje produkty / služby, budete potrebovať nový obsah.

Ak nemáte dostatok času alebo nemôžete napísať jediný odsek bez uhynutia mačiatka, musíte investovať do webových stránok a najať si spisovateľa na voľnej nohe. Platíte úhľadnú sumu v závislosti od zložitosti témy a spisovateľa, ktorého si najmete, ale neplakajte; všetko to stojí za to. Blogy pre viacerých autorov fungujú oveľa lepšie ako sólové misie, pretože:

 • Získajte články od odborníkov
 • Pravidelne aktualizujte svoj blog a
 • Ušetrite čas na ďalšie úlohy

Dobré príspevky začínajú v rozmedzí 50 – 80 dolárov, ale uznávaní autori (často s väčšími spoločenskými sledovaniami a množstvom úžasných blogov, ktoré klepajú na ich dvere), budú účtovať poplatok 150 dolárov + kus. Mohli by ste zostaviť mesačnú zmluvu so svojím spisovateľom, aby ste zo svojho doláka dostali čo najviac rany. Prípadne sa môžete pustiť do práce a písať svoj vlastný obsah. Rovnako ako tanec, písanie je ľahké, len čo sa pustíte do drážky.

Formuláre + informačné letáky: 39 dolárov+

Potrebujete formuláre na zhromažďovanie informácií od svojich čitateľov. Pomyslite na výpožičný formulár, svoju kontaktnú stránku, prieskumy a registrácie na odber bulletinu a čo posledné dve môžu urobiť pre vaše e-mailové marketingové kampane. Tu máte niekoľko možností, ako napríklad:

  • Gravity Forms, ktoré sa integrujú do hlavných e-mailových marketingových služieb
  • WPforms ktorá obsahuje super ľahké rozhranie drag & drop na vytváranie formulárov

Tieto nástroje sa kombinujú s e-mailovou službou, ako je MailChimp, Aweber alebo Mad Mimi vám môžu pomôcť vytvoriť užitočný zoznam účastníkov. A keďže hovoríme o marketingu, tu je viac príspevkov pre vaše potešenie:

 • Trendy v oblasti marketingu WordPress: Zameranie na proces predaja s vyššou úrovňou dotyku
 • Tipy a triky na Facebooku pre prácu s mágiou pre vaše stránky WordPress
 • Ako zvýšiť návštevnosť vašich stránok WordPress

Vzdelanie WordPress: 0 dolárov+

Predtým, ako budete môcť používať WordPress na zostavenie a spustenie svojich webových stránok, musíte sa naučiť laná. Množstvo peňazí a času, ktoré tu strávite, závisí od toho, čo sa chcete naučiť. A rozsah je široký s predmetmi, ako sú blogovanie WordPress a vývoj, ktorý zdôrazňuje. Máme tu kolekciu bezplatných návodov a zdrojov WordPress tu na WPExplorer, ale existuje veľa možností ako WP101., Lynda, Treehouse a ďalšie, ak hľadáte sprievodcovské videozáznamy, z ktorých sa môžete poučiť.

Náklady na váš čas

Či už si najímate dodávateľov alebo to robíte sami, vytváranie a prevádzka webovej stránky WordPress zaberá veľa času. Je to tak najmä v prípade, že to robíte na plný úväzok.

Práca s WordPress a vo WordPress je ľahká záležitosť, ale rovnako ako každý iný záväzok v živote to zaberie váš čas. Ak v súčasnosti zarobíte 20 dolárov za hodinu, ale na prácu na vašom webe WordPress potrebujete dve hodiny každý deň, bude vás to stáť 40 dolárov za deň.

Aj keď nezarobíte cent a hľadáte točiť stoly pomocou stránky WordPress, náklady na premyslenie sú tu. Tak či onak, budete tráviť čas a / alebo peniaze na svojom webe WordPress. Koľko presne? Závisí to úplne od vás a od toho, čo chcete so svojím webom dosiahnuť.

Záverečná hra

Náklady na prevádzku webovej stránky WordPress

Všetci spolu, ak sa rozhodnete pre spravovanie hostingu WordPress, bezplatnú tému s primeranou cenou a niekoľko kľúčových doplnkov, na ktoré sa v prvom roku spúšťa vaše webové stránky, pozeráte sa na niečo vyše 1200 dolárov. Nezohľadňuje to žiadnu tvorbu obsahu (ktorá bude stáť kdekoľvek od stovky do viac ako tisíc každý mesiac, ak zadávate externé služby), marketingové náklady (ktoré sa budú líšiť v závislosti od toho, kde inzerujete, ktoré kľúčové slová zacieľujete atď. ) alebo ďalšie doplnky pre elektronický obchod.

Takže za približne 100 dolárov mesačne (plus váš čas) môžete mať svoj vlastný super úžasný web poháňaný WordPress so všetkými zvonmi a píšťalkami. Nie príliš zlé?

Záverečné slová

Platforma WordPress je 100% zadarmo. Je to projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý umožnila komunita vývojárov, blogerov, prekladateľov, dizajnérov a ďalších.

Na druhej strane budovanie a správa profesionálneho webu WordPress je spoplatnené. Budete vkladať hodiny a minúť peniaze na vybudovanie úspešnej webovej stránky pomocou WordPress. Nerobte si starosti, všetko to stojí za to a nakoniec to naozaj nestojí všetko toľko. Je to veľké dobrodružstvo a jeden z najlepších zážitkov, aké kedy budete mať.

Zodpovedal tento príspevok všetky vaše otázky? Máte nejaký návrh alebo odporúčanie? Chceli by sme od vás počuť ako váženého člena komunity WPExplorer. Neváhajte a zdieľajte v sekcii komentárov nižšie. Vopred ďakujem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map