Spoznajte svoje publikum WordPress lepšie: Je potrebné zvážiť dôležité metriky

Lepšie publikum WordPress: Je potrebné zvážiť dôležité metriky

Aj keď mnohí z nás trávia hodiny a hodiny tvorbou, aktualizáciou a propagáciou našich webových stránok, nemáme tendenciu venovať rovnaké množstvo času a energie porozumeniu analytike používateľov..


Mnohí uvádzajú dôvod, prečo je analýza nudná, ale myslím si, že ľudia sú prepustení, pretože čas strávený analýzou toho, ako vaše publikum používa vaše stránky, neprináša okamžité výsledky..

Pochopením toho, ako ľudia interagujú s vašimi stránkami, však môžete porozumieť a potom vykonať potrebné zmeny, aby ste zvýšili návštevnosť, získali viac potenciálnych zákazníkov a konvertovali zobrazenia na predaj..

Google Analytics

Google Analytics vám môžu pomôcť rozobrať a porozumieť rôznym metrikám vášho webu WordPress. V tomto článku sa dozviete, ako možno túto bezplatnú službu využiť na lepšie porozumenie publika.

Zistite, odkiaľ vaše publikum pochádza

Zdroj návštevnosti Google Analytics

Vaše publikum príde na váš web z rôznych miest; sociálne médiá, vyhľadávače, iné webové stránky alebo zoznam adries, aby sme vymenovali len niektoré z nich. Je dôležité vedieť, odkiaľ prišli, aby ste mohli zvýšiť svoju prítomnosť a úsilie v týchto oblastiach, ako aj zamerať sa na zdroje, z ktorých nedosahujete požadované konverzie lepším spôsobom..

Je vaša organická prevádzka dosť vysoká?

Graf Google Analytics

Nie sú stanovené žiadne termíny o tom, čo znamená „dobrý“ počet ľudí prichádzajúcich na vaše stránky prostredníctvom organického vyhľadávania. Na základe toho môžete pomocou svojich metrík zistiť, či vaše organické vyhľadávania potrebujú výrazné zlepšenie alebo nie, porovnaním s inými zdrojmi návštevnosti..

Ak priťahujete väčšinu svojej prevádzky prostredníctvom sociálnych médií alebo iného sprostredkovacieho toku, musíte do SEO venovať viac úsilia. Vylepšite svoj obsah a vytvorte viac blogových príspevkov pomocou všetkých dôležitých kľúčových slov a fráz. Časom by to malo pomôcť vylepšiť vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch a generovať viac organického prenosu.

Ak je vaša ekologická prevádzka v porovnaní s inými zdrojmi vysoká, možno je čas zamerať sa viac na inú oblasť.

Zvyšujú vaše publikum sociálne médiá?

Je dôležité sledovať metriky sociálnych médií, pretože vám poskytne jasný obraz o tom, čo funguje a čo nie je súčasťou vašich marketingových kampaní na sociálne médiá..

Tieto metriky vám môžu ukázať, aký typ obsahu funguje s vaším publikom, čo sa zdieľa a páčilo sa mu a na čo by ste sa mali naďalej zameriavať. Ak prevádzkujete propagačné akcie alebo súťaže, môžete sledovať popularitu týchto aktivít a zistiť, či sa im vracia čas a úsilie, ktoré vyvíjate..

Ľahký doplnok pre sociálne metriky WordPress

Easy Social Metrics Pro je pôsobivý doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje sledovať výkonnosť sociálnych médií z ovládacieho panela WordPress. Social Metrics Pro vám pomôže pochopiť, kde sa publikum hlavne zúčastňuje hangoutov, čím vám ušetrí čas tým, že sa budete môcť sústrediť na najobľúbenejšie platformy a menej na ostatné. Sledovaním vašej prítomnosti na sociálnych sieťach v priebehu času môžete tiež zistiť, či vaša marketingová stratégia funguje dlhodobo alebo či si vyžaduje prepracovanie.

Zlepšiť počet odporúčaní budovaním vzťahov

Odporúčania z iných webových stránok sú skvelým spôsobom, ako získať návštevnosť, pretože to bude viac ako pravdepodobné, že diváci už majú záujem o vaše miesto alebo odvetvie. Skontrolujte svoje metriky a zistite, z ktorých webových stránok diváci prichádzajú, a potom s nimi budujte vzťahy. Silné vzťahy s ostatnými vo vašej oblasti môžu zvýšiť váš online profil, propagovať vašu značku a zvýšiť návštevnosť vašich stránok.

Pozrite sa na fyzické umiestnenie vášho publika

Poloha návštevníka

V závislosti od vašej firmy môže byť dôležitá poloha. Ak máte obchod s tehlami a maltou, do ktorého chcete prilákať miestnych stálych zákazníkov, ľudia, ktorí si prezerajú vaše stránky z druhej strany sveta, sú milí, ale možno nie to, čo vaše podnikanie potrebuje. Vaše analýzy vám umožňujú skontrolovať, či svojím obsahom a propagáciou priťahujete to správne publikum.

Ak chcete prilákať miestnych klientov, urobte svoje stránky a najmä váš blog relevantnými pre vašu polohu. Píšte o dianí vo vašej oblasti. Organizujte súťaže pre ľudí v obchode a propagujte ich online. Nie je nič zlé na tom, aby ste prilákali širšie publikum, ale urobte z ľudí vo vašej bezprostrednej blízkosti svoju prioritu.

Pochopte, čo ovplyvňuje vaše miery odchodov

Miera odchodov zo služby Google Analytics

Často je ťažké presne zistiť, čo spôsobuje ľuďom opustenie vašich webových stránok. Analýza metrík vám môže pomôcť získať predstavu o tom, kam vás váš web prepúšťa.

Ako znížiť mieru odchodov na blogu

Miera odchodov je často vysoká pri blogových príspevkoch, ktoré odpovedajú na otázku „ako na to“. Toto sa dá ľahko vysvetliť, pretože ľudia prišli na príspevok konkrétne, aby dostali odpoveď na otázku. Keď splnia svoj dotaz, odídu.

Ak je to váš prípad v blogu, mali by ste sa pokúsiť tento problém vyvážiť pridaním výzvy na akciu. Odkazy na iné články a propagačné akcie na vašom webe alebo bezplatná ponuka výmenou za e-mail sú skvelým spôsobom, ako povzbudiť návštevníkov, aby preskúmali vaše stránky ďalej..

Čo by mohlo spôsobiť vysoké miery odchodov na domovskej stránke?

Vysoké miery okamžitých odchodov na vašej domovskej stránke sú takmer vždy zlé. Ak je to váš prípad, prečítajte si pozorne analýzy, ktoré vám pomôžu zistiť, prečo ľudia opúšťajú váš web bez toho, aby sa najprv obzerali..

Najprv sa pozrite, ako dlho zostávajú ľudia na vašej domovskej stránke. Ak ľudia odchádzajú iba po niekoľkých sekundách, pravdepodobne je to kvôli tomu, že vaše stránky majú pomalé časy načítania, nie sú responzívne pre mobily alebo nejakým spôsobom narušené. Čas na opravu!

Čo keď ľudia zostanú dlhšie ako 5 sekúnd, ale potom nekliknú na inú stránku? V takom prípade je pravdepodobné, že dôjde k ďalším problémom, ktoré sa nedajú rýchlo opraviť. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vyskytnú problémy s dizajnom a použiteľnosťou stránok alebo s obsahom, ktorý nebude dostatočne zaujímavý. Znova však skontrolujte, či je stránka úplne responzívna.

Domovské stránky musia byť jasné, stručné a návštevníci sa musia do 5 sekúnd po vstupe na vašu stránku „dostať“. Je zrejmé, čo je vaše podnikanie a čo ponúkate? Na svoju domovskú stránku nepoužívajte priveľa textu a žargónu, len to zostaňte jednoduché. Dizajn domovskej stránky musí byť čistý a ľahko ovládateľný, aby ukazoval návštevníkom, kam majú ísť ďalej. Použite výzvu na akciu, ale nie príliš veľa, nechcete ohromiť a zmiasť vaše publikum.

Analýza jednotlivých stránok

Populárne stránky služby Google Analytics

Google Analytics obsahuje veľa informácií o každej stránke vášho webu WordPress. Pomôže vám to dôkladne sa pozrieť na to, čo vaše publikum robí na vašom webe, a pochopiť, ako môžete vylepšiť svoje stránky, aby ste si udržali a zvýšili svoje publikum..

Najlepšie vstupné stránky

Pozrite sa, kam ľudia prichádzajú na vaše stránky, a identifikujte svoje najvyššie vstupné stránky. Vedomie toho vám môže pomôcť dvoma spôsobmi:

  1. Vytvorte viac takéhoto obsahu, pretože to očividne priťahuje ľudí.
  2. Chcete, aby prichádzajúci návštevníci zostali na vašom webe, aby na týchto stránkach poskytovali kvalitný obsah pomocou niektorých „výziev na akciu“. To povzbudzuje ľudí, aby zostali na vašich webových stránkach a zvyšuje sa tak možnosť potenciálnych zákazníkov alebo predaja.

Zobrazenie najvyššej stránky

Zobrazenia na hornej stránke ukazujú, aký obsah je najobľúbenejší a čo vaše publikum zaujíma. Toto sú naozaj dôležité informácie, pretože vám pomôžu pochopiť, aký typ obsahu oslovuje vaše publikum. Tiež by ste mali umiestňovať odkazy a propagácie na podporu predaja alebo zhromažďovania e-mailových adries.

Nezabudnite tiež skontrolovať svoje metriky sociálnych médií a zistiť, čo sa zdieľa. Získate tak dobrý prehľad o tom, aký typ vášho obsahu je populárny na sociálnych médiách.

Opustiť stránky

Ak chcete, aby boli ľudia uvedení vo výstupe svojej analýzy ako analytická stránka, musíte navštíviť viac ako jednu stránku vášho webu. Sú to ľudia, ktorí prejavujú určitý záujem o vaše stránky a obsah, takže to môže byť potenciálny vracajúci sa návštevníci alebo zákazníci.

Je v poriadku, ak vidíte ľudí opúšťajúcich váš web z kontaktnej stránky, kontaktného formulára alebo objednávkového formulára. Nechcete, aby boli metriky ukazujúce divákov, ktorí opúšťajú domovskú stránku, alebo ešte horšie, počas pokladnice pred dokončením nákupu. Ak je to váš prípad, musíte skontrolovať proces platby, aby ste sa uistili, že je plynulý, užívateľsky prívetivý a netrvá príliš dlho..

Vracajúci sa návštevníci

Chcete sledovať počet vracajúcich sa návštevníkov, aby ste zistili, či sa časom zvyšuje. Vracajúci sa návštevníci sú dôležití, pretože to sú tí, ktorí majú skutočný záujem o vaše miesto a s väčšou pravdepodobnosťou sa stanú zákazníkmi. Ak je váš počet vracajúcich sa návštevníkov nízky, je pravdepodobnejšie, že musíte vylepšiť svoj obsah. Urobte to zaujímavejšie, aby sa ľudia chceli vrátiť a prečítať si viac.

Pozrite sa na svoje miery konverzie

Pravdepodobne najdôležitejšou metrikou, ktorú je potrebné sledovať, je miera konverzie, ktorá informuje, či vaše stránky dosahujú svoj hlavný cieľ. Robí vaše publikum to, čo chcete? Môže to byť zber e-mailov, rozširovanie členstva alebo predaj produktov.

Ak sú vaše miery konverzie nízke, ale návštevnosť vašich stránok je vysoká, mohlo by to naznačovať niekoľko vecí. Buď priťahujete nesprávny druh publika, alebo váš web nie je dosť dobrý. Môže to zahŕňať zlý obsah, málo výziev na akciu alebo nepoužiteľné webové stránky. V takom prípade je čas zamerať sa na zlepšenie miery konverzie.

Záverečné myšlienky

Aj keď analýza údajov vašich stránok môže spočiatku trvať, akonáhle pochopíte, čo hľadať, bude to jednoduchšie a rýchlejšie. A čo je dôležitejšie, pochopením interakcie publika s vašimi stránkami môžete urobiť potrebné vylepšenia, aby ste povzbudili vracajúcich sa návštevníkov, prilákali nových návštevníkov a nakoniec umožnili konverziu svojich stránok oproti svojim cieľom..

Čo vám bráni v tom, aby ste sa podrobnejšie venovali analýze a metrikám návštevníkov? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map