Sprievodca optimalizáciou miery konverzie vo WordPress

Optimalizácia miery konverzie (CRO) je významná technika optimalizácie webových stránok, ktorá sa zaoberá tým, ako návštevníci interagujú s vašimi webovými stránkami. Je to v podstate spôsob, ako sledovať a optimalizovať počet návštevníkov, ktorí sú skutočne kupujete váš produkt alebo vykonaním požadovanej akcie.


Tu je zaujímavá skutočnosť: Web s vysokou návštevnosťou, ale nízkym konverzným pomerom, generuje menšie príjmy ako web s relatívne nižšou návštevnosťou, ale vyšším konverzným pomerom. Inými slovami:

Vyšší konverzný pomer vytvára lepšie príjmy.

glosár

Nasleduje niekoľko pojmov, ktorým musíme porozumieť skôr, ako budeme pokračovať v tejto príručke. Zoberme si to, aby sme nezabudli:

 • konverzie: Keď návštevník vykonáva konkrétne akčné na vašom webe sa nazýva konverzia.
 • akcie: Akcia môže byť akákoľvek aktivita alebo transakcia, ktorú má návštevník vykonať. Mohlo by to byť prihlásenie na odber bulletinu, nákup vašej (alebo propagovanej) služby, prihlásenie na odber vášho sociálneho kanála atď..
 • Konverzný kurz: Vezmite počet ľudí, ktorí konvertujú a rozdeľte ich celkový počet návštevníkov na vaše stránky. Ak má napríklad vaša stránka 1 000 návštevníkov, z toho 50 na konverziu, máte mieru konverzie 5%

Konverzný pomer

 • Konverzná cesta: Postupnosť akcií, ktoré návštevník vykoná, aby sa premenil na zákazníka. (Zákazník v tomto kontexte je niekto, kto vykonáva požadovanú akciu)

Jednoduchý konverzný lievik

 • Výzva na akciu (CTA): Je to tlačidlo, ktoré návštevníci mali by kliknutím vykonajte požadovanú akciu. Môže to byť čokoľvek od „Kúp teraz“, „Registrácia na bezplatnú skúšobnú verziu“ alebo kreatívnych, napríklad „Zistite, prečo strácate peniaze“..

Bounce Exchange

Bounce Exchange je jednou z hraníc v technológii zameranej na odchod. Tlačidlá, ktoré vidíte, sú CTA. 

Kľúčové ukazovatele

Ďalej uvádzame niekoľko základných usmernení pre CRO, požičaných od Neila Patela (známeho analytického odborníka)..

 • Vaše úsilie CRO by malo byť zamerané na dosiahnutie väčšieho počtu konverzií, t. J. Zvýšenie konverzného pomeru.
 • CRO nie je založené na tom, čo chcete. Je to o vložiť sa do topánok návštevníkov a myslenie z ich pohľadu. Je to proces, pri ktorom je požadovaná akcia pre vášho návštevníka čo najjednoduchšia a najspoľahlivejšia.
 • K CRO sa dá pristupovať dvoma spôsobmi – podporené dôkazy a všeobecné techniky. Prvý z nich vyžaduje viac úsilia a zvyčajne má lepšiu návratnosť investícií.
 • Generické techniky nemusí vždy fungovať. Čo funguje pre jednu webovú stránku, nemusí fungovať pre inú webovú stránku.

cro proces

CRO je vývojový proces

 • Dôkazy podporené Úsilie CRO by malo byť zamerané na používateľa a na základe údajov. Nemalo by sa zakladať iba na taktike učebnice. Musíte študovať svojich používateľov, získať informácie a vytvoriť hypotézy, otestovať ich a opakovať postup, kým nedosiahnete cieľ konverzie.
 • výskum ukazuje, že príliš veľa možností ovplyvňuje náš rozhodovací proces. Preto by sa mala každá požadovaná akcia umiestniť na svoju vlastnú vstupnú stránku. Najlepšie je nezaťažovať jednu stránku s príliš veľkým počtom možností alebo výzvami na akciu.
 • V nadväznosti na vyššie uvedené by sa vaše úsilie v oblasti CRO malo zamerať aj na najvyššia používateľská skúsenosť. Nenechajte používateľa hádať, či si chce stiahnuť iba elektronickú knihu alebo sa prihlásiť samostatne k odberu noviniek. Namiesto toho im ponúknite jednotný registračný formulár na odber bulletinu, kde dostanú bezplatnú kópiu vašej elektronickej knihy.
 • pamätať, menej možností = kratší čas na rozhodovanie = rýchlejšia konverzia.
 • Obrázky majú hodnotu 1 000 slov a niektoré obrázky fungujú lepšie v závislosti od cieľového publika. Skutočné obrázky niekedy prekonať obrázky.

Čo odlišuje CRO – prečo je to tak dôležité?

CRO je jednou z techník, ktoré sa berú do úvahy kvalita pred kvantitou. Ako som už spomenul, webové stránky s vysokou návštevnosťou, ale žiadne konverzie, vás nebudú stáť peniaze. Takže namiesto zamerania marketingového úsilia na získavanie väčšej prevádzky by ste mali pracovať prevádzka už prevádzkovanej prevádzky. Maximalizuje vaše zisky bez toho, aby ste museli platiť za väčšiu premávku (samozrejme, musíte znášať náklady na proces CRO).

Úsilie CRO si vyžaduje značné časové (a potenciálne finančné) investície. Dobré je rozdeliť marketingový rozpočet rovnomerne na prevádzku a SEO a CRO. Preosievaním vašej prevádzky vám CRO pomáha oddeliť správny typ návštevníkov pre vaše podnikanie. S riadené údajmi výskumný prístup, môžete porozumieť svojmu typu zákazníkov. Tieto zistenia môžete použiť na dolaďte svoje SEO a úsilie o získanie dopravy na získanie cieľového prenosu. Títo návštevníci sú s väčšou pravdepodobnosťou previesť.

cro zlepšuje získavanie dopravy

CRO zlepšuje proces získavania návštevnosti

Proces CRO

1. Identifikujte stránku, ktorú potrebujete optimalizovať

Položte základy – viete, čo musíte urobiť. identifikovať prvok na vašom webe potrebuje optimalizáciu. Nie je to také ľahké, ako to znie. Ako sme už videli, CRO závisí od vášho webu a predovšetkým od vášho publika. Taktika, ktorá skvele funguje na jednom webe, nemusí fungovať na vašom webe.

Tu je príklad. Zvážte situáciu, v ktorej sa špecializujete na konzultačné služby WordPress a ponúkate bezplatnú konzultáciu. Vaším cieľom by malo byť optimalizovať stránku a CTA, ktoré vedú bezplatné konzultácie. Ľudia s väčšou pravdepodobnosťou konvertujú, ak sú Páči sa mi to počiatočná bezplatná ponuka.

2. Vytvorte základnú líniu

Predtým, ako začnete s optimalizáciou, musíte vedieť, aký bol predchádzajúci výkon. Tu prichádza základná línia. Vyhľadajte štatistické údaje konverzií a stanovte ich ako východiskovú hodnotu. Nezabudnite vybrať a životaschopné trvanie (dni, týždne alebo mesiace) v závislosti od vašej prevádzky a držte sa ho pri aktuálnom procese CRO.

Ako na to v programe WordPress:
Experimenty s obsahom Google, ktorá je súčasťou služby Google Analytics, je skvelým spôsobom rozdelenia testovacích stránok WordPress. Umožňuje vytváranie cieľov a registráciu variantov stránok na sledovanie. Pomôže webmasterom identifikovať „víťaznú“ stránku. Existuje a zapojiť na integráciu experimentov s obsahom Google s vašou webovou stránkou WordPress a poskytnutím rozhrania na jednoduché pridanie útržku kódu na vaše stránky. Celý zoznam nástrojov na optimalizáciu konverzie v programe WordPress diskutujeme v nasledujúcom článku v sérii.

3. Identifikujte prekážky

Teraz, keď ste sa usadili na konkrétnej stránke, ktorú chcete optimalizovať, začnite rozdelením konverzného zúženia na logické časti. Ak máte vysokú mieru odchodov, identifikujte časť, z ktorej majú používatelia tendenciu odísť. To je časť, ktorú chcete zmeniť. Pripravte si rôzne verzie tejto časti a A / B testujte každú z nich.

Nie je to vždy tak, že používatelia chcú opustiť vaše stránky. Niekedy možno budete chcieť na svoju vstupnú stránku implementovať malé (alebo veľké) zmeny a zistiť, akú výkonnosť dosahujú v porovnaní so starou..

Môžete napríklad umiestniť svoju CTA do karuselu – čo je naozaj zlý nápad. V automatickom posúvači s troma snímkami by sa CTA skryla dve tretiny času! Je oveľa lepšie mať statická vstupná stránka s informáciami ľahko viditeľnými. To isté platí pre úvodné stránky vo formáte Flash a HTML5. Sú to staré školy, štýlové a hrozné pre SEO aj CRO, bez ohľadu na to, ako pekne vyzerajú.

4. Zrušte bariéry

Ak je vaša miera odchodov vysoká, opýtajte sa sami seba – prečo je to, že návštevníci opúšťajú túto konkrétnu stránku?

Tu je niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu nájsť vinníka:

 • Je CTA správne viditeľný alebo je ťažké ho nájsť?
 • Ak sa na CTA dá kliknúť? Klikajú ľudia na CTA?
 • V obidvoch prípadoch na dosiahnutie toho istého použite analytický softvér Heatmap.
 • Je riziková lišta príliš vysoká? Napríklad požiadať o podrobnosti o kreditnej karte pre bezplatnú konzultáciu nie je taký dobrý nápad. Na druhej strane, zobrazenie „nevyžaduje sa žiadna kreditná karta“, ponúka väčšiu šancu na konverziu.

Ak chcete na svojej vstupnej stránke implementovať malé zmeny, môžete experiment s týmto:

envato homepage

Domovská stránka Envato používa prístup založený na posudkoch + CTA

 • Vymeňte mikroskopiu na CTA
 • Zmena rozloženia CTA (väčšie tlačidlá, veľkosť textu, štýl písma atď.)
 • Vyskúšajte inú sadu farieb pre celú vstupnú stránku. Výskum ukazuje, že farba ovplyvňuje náladu a správanie používateľa.
 • Zmena množstva údajov na vstupnej stránke – používatelia sa príliš posúvajú na to, aby dosiahli CTA?
 • Ako často zobrazujem CTA? Aký vplyv má viacnásobné zobrazenie CTA na konverzný pomer?
 • Sú moje titulky dostatočne magnetický?
 • Zmena postavenia klientov, portfólia a klientela.
 • Ja som príliš veľa informácie vo formulári registrácie? Napríklad je dobré nepožiadať o adresu klienta, keď to služba spracovania kreditných kariet nevyžaduje.

5. Opláchnite a opakujte

Musíme tomu porozumieť CRO je proces, ktorý sa neustále vyvíja. Po experimentovaní so súborom techník pre konkrétny súbor prvkov získate konkrétny konverzný pomer. Zmeny v priemyselnom trende ovplyvňujú masy. Zamyslite sa nad rozmachom smartfónov a internetom vecí. To vedie k posunu v záujme mas.

Včera to bolo o vlastníctve slušných slúchadiel. Dnes sa jedná iba o bezdrôtové boom boxy – Beats Pill.

Všeobecné spôsoby zlepšenia CRO

Zatiaľ sme hovorili o marketingových technikách – identifikácia prekážok, Optimalizácia CTA, microcopy, atď Poďme sa teraz pozrieť na niektoré z ostatné spôsoby, ako môžete zvýšiť mieru konverzie. Tieto metódy sú všeobecné a vzťahujú sa na všetky webové stránky zamerané na dobrú používateľskú skúsenosť (UX)..

Pomalý web nemá nikto vrátane spoločnosti Google.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok – predtým sme ich zakryli v blogu, takže dúfajme, že tieto vyzerajú trochu oboznámene.

Podivínské a / alebo časovo náročné techniky (bez ohľadu na to, ako malé):

Chcete okamžité uspokojenie? Môžete implementovať lepšie ukladanie do vyrovnávacej pamäte alebo CDN, aby ste dnes mohli zvýšiť rýchlosť svojich stránok. Tu sú naše obľúbené možnosti.

1. Implementácia vyrovnávacej pamäte WordPress

2. Použite sieť na doručovanie obsahu

Bezproblémové techniky:

Spravidla stoja viac, ale dajú vám pokoj mysle. Tu je zoznam rôznych techník hostenia zoradených podľa klesajúcich nákladov:

1. Spravovaný hosting WordPress

wpengine

Preneste svoje stránky WordPress na dobre známe riadený hosting WordPress spoločnosť – sú neuveriteľne rýchlo a nemusíte sa obávať problémov s hostovaním / rýchlosťou / bezpečnosťou / aktualizáciou. Všetko, čo musíte urobiť, je zaplatiť mesačnú faktúru a máte zadarmo zamerajte sa na svoj obsah.

 • Príklad: My vo WPExplorer používame a odporúčame WPEngine
 • náklady: 30 – 250 USD / mesiac

2. Zdieľaný hosting WordPress

Siteground

Použité a zdieľaný hosting WordPress service. Toto je forma zdieľaného hostenia špecializovaného pre WordPress a nedávno ho zaviedli hlavné hostingové spoločnosti.

 • Príklad: SiteGround, Media Temple
 • náklady: 15 – 80 USD / mesiac

3. Spravovaná cloudová hostingová služba

cloudways

Použite a spravovaná cloudová hostingová služba ako sú Cloudways – hostia a spravujú vaše stránky WordPress v poskytovateľoch cloudových služieb, ako sú Microsoft Azure, DigitalOcean a Google Cloud..

 • náklady: $ 5 – 300 Sk / mesiac

4. Cloud Hosting Services

digitalocean wordpress

Spoločnosti ako DigitalOcean robia cloud hosting jednoduchý a cenovo dostupné. Poskytujú tiež inštalácie WordPress jedným kliknutím, takže môžete nasadiť web pripravený na WordPress za menej ako jednu minútu.

 • Nevýhoda: Musíte byť technicky zdravý a riešenie problémov je skutočná bolesť.
 • Pros: Pozitívne je, že získate väčší výkon a kontrolu nad svojím serverom, pričom v porovnaní so zdieľaným hostingom sa minútu zvýšia náklady na hosťovanie.
 • náklady: $ 5 – 300 Sk / mesiac

5. Zdieľaný hosting

Bluehost

Zdieľaný hosting nevyžaduje žiadne uvedenie. Je to cenovo dostupný prvý krok pre CRO a pomocou inštalácie WordPress jedným kliknutím môžete začať na svojom webe pomerne rýchlo.

 • Príklad: Bluehost
 • Pros: Jeden z najjednoduchších a najspoľahlivejších spôsobov nasadenia stránky WordPress pre začiatočníkov.
 • Zápory: Mohlo by to viesť k výpadkom a pozastaveniu účtu počas dopravných špičiek.
 • náklady: $ 4-8 / mesiac

záver

Teda vaša organizácia Úsilie CRO nie je jednorazová vec. Podobne ako SEO musí držať krok s najnovšie záujmy vášho návštevníka.

Research. Narušiť. opakovať.

V nasledujúcom článku sa pozrieme na niekoľko úžasných doplnkov WordPress, ktoré vám pomôžu zamerať sa na proces optimalizácie miery konverzie s minimálnymi technickými nákladmi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me