Ste Plugin Hoarder? Ako vyčistiť váš web WordPress

Ste Plugin Hoarder? Ako vyčistiť váš web WordPress

Ste správca doplnkov? Premýšľajte o tom na chvíľu. Najprv to znie trochu smiešne a samozrejme si ani jeden z nich. Ale so stovkami odborníkov „WordPress“ odporúčajúcich každý nový doplnok každý týždeň, niet divu, že niektoré webové stránky a webmasteri skončia trochu … príliš dobre vybavených pre danú úlohu. Polovica času, keď sa doplnok dostane sakramentsky blízko záruky, že to nejakým spôsobom pozitívne ovplyvní váš spodný riadok, a ak je zadarmo, môže byť ťažké povedať nie.


Vedel by som, že som nainštaloval a vyskúšal takmer každý doplnok na zdieľanie sociálnych sietí, ktorý existuje. Radšej by som to nepriznal, ale som si celkom istý, že som to urobil v nádeji, že sa publikum objaví z prakticky tenkého vzduchu s trochou stlačenia správneho doplnku. A viem, že nie som jediný.

7 varovných signálov, že ste program WordPress Plugin Hoarder

Ak niektoré z výstražných značiek zazvonia, je pravdepodobné, že váš web WordPress by mohol použiť nejaké jarné čistenie. Pokračujte v čítaní a zistite, ako môžete urýchliť WordPress odstránením nepoužitých doplnkov.

1. Nemáte potuchy, čo robia polovica vašich doplnkov

Celý dôvod, prečo je nainštalovaný doplnok, je jeho skutočné použitie. Ak nepoužívate iba polovicu vašich doplnkov, ale nemôžete si spomenúť ani na to, čo majú pre vaše webové stránky robiť, je to zlé znamenie, že môžete byť správcom doplnkov.

2. WordPress nemôžete aktualizovať z dôvodu zastaraných doplnkov

Nielenže vám to zabráni v prístupe k novým funkciám samotných aktualizácií WordPress, môže to tiež znamenať, že musíte upustiť od aktualizácie doplnkov alebo témy, pretože už nie je kompatibilná so starou verziou WordPress..

3. Máte viac doplnkov ako kusov obsahu a váš web je starší ako pár týždňov

Nie vždy je to relevantné, ale zvyčajne je to dobrý náznak, že ste možno prešli trochu cez palubu.

4. Udržiavanie aktualizovaných doplnkov sa rýchlo stáva prácou na plný úväzok a vy ste niekoho skutočne zamestnali, aby to urobil

Aspoň teraz máte na palube niekoho, kto pre vás môže vykonať upratovanie, aj keď by sa mohlo zdráhať, ak si uvedomí, že skráti, ak nie úplne zruší svoju pracovnú dobu..

5. Máte niekoľko neohrabaných multifunkčných doplnkov typu „Heavy-Duty“, ktoré používate iba pre jednu alebo dve funkcie

Menej niekedy neznamená lepšie alebo rýchlejšie. Niekedy je lepšie mať rovnakú funkciu niekoľko ľahších doplnkov.

6. Stále máte doplnky, ktoré ste „vymenili za lepší“

Niekedy môže byť ľahké zabudnúť odstrániť staré, keď prídu nové a lepšie. Dobrou správou je, že pokiaľ sú neaktívne, aspoň zaberajú iba priestor na pozadí. Zlou správou je, že upcháva adresár doplnkov a môže naznačovať horšiu a škodlivejšiu situáciu..

7. Máte nainštalovaných veľa doplnkov, ktoré „Určite budete mať na určitý deň použitie“

Aj keď sa to môže zdať rozumné, je oveľa lepšie vytvoriť popisný zoznam doplnkov v Evernote alebo v dokumente Google a postupom času ich testovať. Ak máte okolo seba len hromadu doplnkov, je pravdepodobné, že to bude všetko, čo kedy urobia. Použite ich alebo ich stratte.

Prečo je veľa doplnkov zvyčajne zlé (a prečo je potrebné vyčistiť)

plugin-vyčistenie

Prebytočné doplnky môžu vašu prácu sťažiť a skomplikovať, ako je potrebné. Aj keď nie je nič zlé na tom, že máte veľa potrebných doplnkov, problémom je veľa doplnkov, ktoré načítavajú veľa zdrojov. To môže spomaliť rýchlosť načítania vášho webu pridaním ďalších žiadostí o http. Jednoducho povedané, umožňuje prehliadaču preskočiť ďalšie obruče skôr, ako sa môže skutočne načítať a zobraziť vaše webové stránky, čím sa zaťaženie spomaľuje. A pomalšie načítavanie vašich stránok môže mať brutálne účinky na váš konečný výsledok.

Ak sa váš web načíta obzvlášť pomaly, môžete vás prenasledovať ohromujúcimi mierami okamžitých odchodov, stratou dôvery zákazníkov alebo horšie, pozrite si priamy vplyv na váš predaj. Amazon napríklad zaznamenal pokles predaja až o 1% na každých 100 ms, čím sa načítaná stránka spomalila (zdroj: Strangeloop). Ďalšia štúdia zistila, že 1-sekundové zvýšenie času načítania spôsobilo 7% pokles konverzií, 13% menej zobrazení stránok a 17% menej spokojnosti zákazníkov (Zdroj: Tagman). Dobrou správou je, že zvýšenie rýchlosti načítania by malo ukázať opačné výsledky.

Ako bolo stručne uvedené vyššie, doplnky môžu tiež náhodne (alebo aj nie veľmi náhodne vo veľmi zriedkavých prípadoch) poskytnúť bezpečnostné diery, ktoré môžu ľudia zneužiť, aby získali prístup k backendu vášho webu..

Posledný dôvod je menej zrejmý. Ak máte príliš veľa doplnkov, môže vám ponúknuť príliš veľa rozptýlenia, ktoré vašu pozornosť sústreďujú tam, kde je potrebné. Ospravedlniť sa za malé veci sa môže ospravedlniť. A starosti s malými vecami vám môžu zabrániť v hľadaní skvelých nových obchodných príležitostí alebo vylepšovaní vašej kópie, aby ste výrazne zvýšili počet konverzií, alebo v hľadaní času na sieťovanie a rozširovanie publika..

Ako dešifrovať vaše stránky WordPress

Našťastie čistenie vašich doplnkov nie je také ťažké. Zistíte, aké doplnky v skutočnosti pre váš web znamenajú rozdiel, a potom sa zbavíte zvyšku.

Môžete byť v pokušení opýtať sa: „Aké sú všeobecné náležitosti?“ Odpoveď je, že na túto konkrétnu otázku existuje veľa rôznych názorov. A zatiaľ čo niektorí ľudia majú tendenciu odporúčať širokú škálu doplnkov, iní sú oveľa minimalistickejší a navrhujú iba: Analytics, ukladanie do pamäte cache pre rýchlosť, bezpečnosť, sociálne siete, SEO a samozrejme prihlásenie.

Podľa mňa je oveľa dôležitejšou otázkou to, ktoré doplnky sú nevyhnutné pre vás a vaše stránky?

Existuje mnoho rôznych druhov webových stránok s mnohými rôznymi druhmi cieľov a potrieb. Krásou programu WordPress je univerzálnosť a schopnosť zvládnuť množstvo problémov prostredníctvom doplnkov, ale niekedy sa môže stať doplnkom pre modulátora pluginov. Tak zistite, na ktorých doplnkoch záleží, a zvyšok zlikvidujte.

V ideálnom prípade by ste chceli len veľmi hmatateľne udržiavať doplnky, ktoré sú užitočné pre cieľ, ktorý máte pre svoj web. Doplnky, ktoré vylepšujú váš spodný riadok. Aj keď máte iba osobný blog, niekde je zvyčajne merateľný cieľ, napríklad získať väčšie publikum. A pre firmy, návrat návštevníkov, zapojenie používateľov, predplatiteľov a predaj. A potom je tu samozrejme bezpečnosť. Pretože nikto nechce, aby ich stránky boli unesené na akékoľvek množstvo času.

Doplnky, ktoré chcete zachovať

WordPress PLugins by ste si mali nechať

Doplnky na zvýšenie bezpečnosti

Doplnky, ktoré zvyšujú bezpečnosť vašich webových stránok, znižujú riziko budúcich problémov. To ovplyvňuje vaše spodný riadok tak, že sa nemusíte utrácať peniaze a hodiny frustrácie sa snaží získať kontrolu nad webom, ktorý bol unesený kvôli nedostatku predvídavosti.

Kevin nedávno napísal recenziu Hide My WP, ktorá vysvetľuje, ako doplnok zvyšuje vašu bezpečnosť tým, že skryje skutočnosť, že vaše webové stránky fungujú na WordPress, a Tom tiež napísal recenziu doplnku Security Ninja, ktorý by ste mohli chcieť vyskúšať. Ide o vynikajúce doplnky, ktoré by ste mohli zvážiť, aby ste zaistili bezpečnosť a zabezpečenie svojich stránok.

Mimochodom, doplnky môžu niekedy poskytnúť bezpečnostné diery pre ľudí, ktoré zneužívajú, takže mať menej prebytočných doplnkov nie je z bezpečnostného hľadiska ani zlý nápad..

Doplnky na zvýšenie rýchlosti načítania

Zvýšenie rýchlosti načítania môže pomôcť výrazne znížiť mieru odchodov. Najmä ak rýchlosť načítania vášho webu prekročí niekoľko sekúnd, môže byť získanie doplnku pre vyrovnávaciu pamäť skvelou voľbou. Nielen to, náš vlastný Sourav vás dokonca prevedie, ako nastaviť WP Total Cache na dosiahnutie optimálnych výsledkov (a nezabudnite si prečítať celý jeho sprievodca po WordPress caching post series, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako cache funguje a ako ho môžete používať. vylepšiť svoje stránky WordPress).

Bonusom je, že pri úprave rýchlosti načítania webových stránok môže pomôcť aj čistenie zásuvných modulov, ktoré slúžia iba na iné funkcie, než vám poskytujú funkcie, ktoré naozaj nepoužívate..

Doplnky na zlepšenie zapojenia používateľov

Zvyšujúce sa zapojenie používateľov je dôležité, pretože čím dlhšie sa niekto drží na vašom webe a interaguje s ním, tým je väčšia pravdepodobnosť, že skutočne venuje pozornosť vašej správe a nakoniec sa stane súčasťou vášho publika / stáva sa platiacim zákazníkom. A v posledných niekoľkých rokoch je veľká časť zapojenia používateľov „zdieľanie“ a doplnky, ktoré pomáhajú zvýšiť zdieľanie, pomáhajú vášmu spodnému riadku tým, že získavajú väčšiu návštevnosť. Ak hľadáte vhodný doplnok na zdieľanie, prečítajte si náš zoznam najlepších doplnkov pre sociálne médiá a tiež Tomov článok o tom, ako vylepšiť web WordPress..

Doplnky na zlepšenie sadzieb prihlásenia a konverzných sadzieb

Či už ide o doplnok, ktorý vylepšuje vaše prihlasovacie pole, alebo o doplnok, ktorý zhromažďuje údaje o správaní používateľov (samozrejme musíte mať údaje o správaní používateľov, aby ste zistili, čo pluginy skutočne robia zmenu), pluginy optin sú samozrejme dôležité pre váš konečný výsledok, a dostať sa zostať. Jedným z doplnkov, ktoré by sme vám odporúčali zvýšiť, je OptinMonster.

Prakticky každý doplnok, ktorý má viditeľný priamy alebo nepriamy vplyv na váš spodný riadok, sa oplatí zachovať. A každý doplnok, ktorý jednoducho sedí a nerobí nič, musí ísť na malú cestu a už sa nikdy nevráti.

Ako zmerať účinnosť doplnku a jeho vplyv na rýchlosť načítania

Pluginy ovplyvňujú rýchlosť načítania

Nastavte si službu Google Analytics alebo váš obľúbený analytický nástroj na testovanie doplnkov, ktoré by mali pomôcť s mierou konverzie. Ak ste svoje výsledky ešte nikdy netestovali a len predpokladáte, že majú pozitívny účinok, urobte to. Otestujte svoje konverzie bez aktivovaného doplnku. Uistite sa, že ste mu dali správne kontrolné obdobie (pokiaľ nedôjde k veľmi zrejmému a bolestivému poklesu v konverzii, v takom prípade by ste ho mali samozrejme nechať znova spustiť a spustiť.) Na analýzu rýchlosti načítania stránky môžete použiť Nástroje na pingdom alebo iné bezplatné nástroje, ako je meranie, či doplnok spomalí váš web nad rámec jeho hodnoty.

dôležitý: Predtým, ako začnete deaktivovať doplnky, uistite sa, že ste nastavenia naraz nastavili na konkrétne testovacie miesto, a niekoľkokrát vyskúšajte rýchlosť načítania stránky..

Ak máte na testovanie stránok veľa rôznych vecí, je najlepšie urobiť to počas vašich najmenej zaneprázdnených hodín. A ak máte obzvlášť zaneprázdnený web alebo ak cez neho prevádzkujete obchod na plný úväzok, klonujte ho manuálne alebo použite klonovací doplnok ( bezplatný doplnok pre duplikátor je dobrá voľba).

To by malo byť všetko na rovnakom serveri DNS a server, samozrejme, môžete jednoducho vytvoriť nový blog v adresári „wpclone“ na svojej webovej stránke. Potom môžete otestovať rýchlosti bez toho, aby ste nechali svojich návštevníkov vidieť, ako sa vám rozprávajú.

Napríklad jedna vec, ktorá by sa mohla stať, je, ak máte skutočne neohrabaný doplnok prihlásenia do schránky, ktorý spomaľuje rýchlosť načítania, aj keď zvyšuje mieru prihlásenia, môže to mať nepriaznivý dlhodobý účinok na navrátenie návštevníkov. odberatelia.

A teraz … Skutočné čistenie

Ak máte rozsiahly počet nevybavených obsahov, máte veľa zastaraných doplnkov alebo vaše zárobky závisia od toho, ako sa vaše stránky zvyšujú, zálohovanie vašich webových stránok skôr, ako začnete, je skvelý nápad, ak to nie je absolútne nevyhnutné (môžete napríklad použite záložného kamaráta).

Teraz, keď ste zistili, ktoré doplnky sú užitočné a ktoré sú zbytočné (pre vás), je čas, aby ste si zašpinili ruky.

Deaktivujte a odstráňte doplnky

Našťastie je skutočné odstránenie doplnkov veľmi jednoduché. Jednoducho otvorte kartu doplnku a pustite sa do práce. Deaktivujte (ak sa tak už nestalo) a odinštalujte prebytočné a nežiaduce položky. Pokiaľ nemáte nejaké veľmi zastarané alebo nefunkčné doplnky, všetko by sa malo odstrániť, dokonca aj údaje sql. Nie je teda potrebné žiadne ďalšie čistenie!

Ak stále čítate a podarilo sa vám preosiať vaše doplnky a vyčistiť odpadky, odporúčam vám ešte jednu vec. Ďalej optimalizujte svoje webové stránky tým, že sa naučíte, ako správne nainštalovať a používať doplnky z vyrovnávacej pamäte.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map