Testovanie výkonnosti WordPress: Prečo, ako a ktoré nástroje použiť

Tony článkov napísaných ako jeden sprievodca po výkone na WordPress, tony obsahu venovaného predmetu po ruke, ale čo nástroje, ktoré používame na meranie?


Online a softvérové ​​nástroje, ktoré používame, tvoria veľkú časť rovnice. Zlý nástroj alebo nesprávne výsledky vás môžu priviesť na scestie. Dnes sa chystáme urobiť pravý opak, dnes sa chystáme porovnávať referenčné hodnoty a uvidíme, či dokážeme prísť s lepšou predstavou o tom, čo je dobré, čo je prijateľné a čomu by sa malo určite vyhnúť, keď sa snažíme analyzovať naše stránky podľa potreby pre rýchlosť.

Hviezdy noci budú: GTMetrix, KeyCDN Speed ​​Test, Pingdom Tools, Google Pagespeed Insights, Webpagetest a Monitis Speed ​​Tools. porozprávame sa o silných a týždenných bodoch a potom vám ponúkneme výsledky.

Pre Techno Geeks

V tomto článku budeme používať web a službu, o ktorej sme si istí, že je vhodná pre optimálny výkon. Táto stránka bude vysoko optimalizovaný digitálny herný časopis s množstvom článkov. Stránka používa minifikované CSS, statickú vyrovnávaciu pamäť HTML, minifikované JS, CDN a beží pod HTTP / 2. Na strane servera beží na procesore Xeon, 24 vláknach, 24 GB pamäte RAM, gigabitovom pripojení a je hosťovaná v dátovom centre v Severnej Karolíne, množstvo požiadaviek, ktoré má server, je minimálne a je veľmi nedostatočne využívané, procesor použitie je výrazne nad 0,5 pre celkový počet 12 jadier a 24 vlákien, nginx je načítaný do vyrovnávacej pamäte a beží pod PHP 7.1 RC

Testovanie výkonnostných nástrojov WordPress

To všetko znamená, že ide o jeden výkonný server hostený v dôveryhodnom dátovom centre, ktorý prevádzkuje optimálny webový server a web. Pamätajte, že tento článok je o porovnávanie, na tento účel vyberieme najbližší server k nášmu pôvodu, ktorým je New York a Dallas pretože nechceme brať do úvahy rýchlosť siete, ale mierka presnosť. Všetky online nástroje nám umožnili vybrať Dallas / New York, s výnimkou webpagetestu, ktorý v New Yorku neustále využíva nadmernú kapacitu, čo nás núti ísť do Kalifornie EC2 na testy.

Chystáme sa zmerať doba načítania podľa každého nástroja a potom vám ponúkneme konečnú tabuľku porovnania medzi nimi, zmyslom tohto článku je vidieť variácie v testovaní a určiť, ktorá z nich je najpresnejšia, najrýchlejšia a najjednoduchšia na použitie odporúčania. Zmyslom tohto článku je tiež ukázať vám, prečo niektoré testy sú úplne zbytočné, dokonca prichádzajú od veľkých hviezd, ako je Google.

Testy vykonáme trikrát pri každej službe. Poďme sa ďalej obzerať, ako reagujú na testy.

Test 1: GTMetrix

GTMetrix je vynikajúci nástroj na porovnávanie s veľmi dobre vytvoreným rozhraním, ktoré vám umožní nielen vidieť čas načítania, ale aj získať podrobnosti o skóre Google Pagespeed a Yahoo YSlow. Po dokončení testu sa zobrazí aj zoznam položiek, ktoré spoločnosť GTMetrix považuje za potrebné opraviť.

Je dôležité si uvedomiť, že spoločnosť GTMetrix má sklon používať kanadský server ako východiskový bod, čo nie je to, čo chceme, takže sa radšej zaregistrujte do servera GTMetrix. Pri registrácii vám umožní zmeniť testovaciu webovú adresu, prehliadač a druh pripojenia.

Prvý beh nám dal skóre B a B pre oba Google Pagespeed a YSlow, o to sa nestaráme príliš, ako uvidíte neskôr v časti Štatistiky stránok. Skutočný čas potrebný na načítanie bol 3,3 s pri prvom spustení, 4,0 s pri druhom a 1,1 s pri poslednom spustení. Variácia je dosť vysoká, v skutočnosti je to 2,9 sekundy! Okrem toho sme pri vykonávaní testu monitorovali zaťaženie nášho vlastného servera a potvrdzujeme, že to bolo dobre pod 0,5, čo jasne ukazuje, že zmena prichádza striktne z GTMetrix a siete, nie zo strany servera..

GTMetrix nedáva konzistentné výsledky v dobe načítania, perióde.

Toto je problém, aby GTMetrix bol dôveryhodný nástroj, musí dať presnejšie skóre. Uvidíte, že s inými nástrojmi máme oveľa lepšie výsledky. GTMetrix meria plný čas načítania a nie čiastočný čas potrebný na spustenie zobrazovania webovej stránky. Keďže naša stránka používa lenivé načítanie obrázkov, nejde o spravodlivé vyjadrenie toho, čo používateľ očakáva, keď sa web otvorí, a ešte viac, veľká zmena od 4 sekúnd do 1,1 s znamená, že nedokáže správne identifikovať, čo sa deje..

Chceli sme si byť istí, že to nie je naša chyba, a tak sme spustili ďalšiu sadu testov a dostali sme 3,7, 1,2 a 5 s, ktoré sú stále veľmi chaotické. GTMetrix potom zostáva dobrou alternatívou na identifikáciu potenciálnych optimalizácií, ale nemali by ste dôverovať skutočnému času načítania to dáva.

Test 2: Test rýchlosti KeyCDN

KeyCDN Speed ​​Test je jednoduchý nástroj, ktorý vám ukáže načítanie majetku a celkový čas potrebný na dokončenie webovej stránky. Ako zdrojový server sme vybrali Dallas a dali sme mu to.

Toto je znázornenie načítania majetku a čas potrebný na načítanie každej časti.

Podľa výsledkov môžete vidieť, že celkový čas, ktorý strávil, bol 2.4 s, 3.1 s a 2.8 s, v rozmedzí 2.4 s až 3.1 s, čo je variácia 0,7 s medzi najhorším / najlepším skóre. Hneď na začiatku je tento test oveľa dôveryhodnejší ako GTMetrix v skutočnom čase načítania a oveľa lepší nástroj na rýchle testovanie lokality. Nezahŕňa všetky nástroje, ktoré má GTMetrix na optimalizáciu stránok, ale pre skúsených používateľov je to oveľa lepší nástroj, pretože testy sú rýchlejšie a presnejšie. Zdá sa, že je to veľmi jednoduchý nástroj.

Test 3: Pingdom Tools

Pingdom Tools je jedným z najznámejších nástrojov porovnávania a čoskoro zistíte prečo. Skúsme to a uvidíme, čo sa stane.

Prvé spustenie nám ponúka celkovú dobu načítania 2,22 s, druhé spustenie je výsledkom 1,86 s a tretie 1,85 s! Môžete jasne vidieť, aký presný je tento test, keď dokážete takmer zopakovať test a získať takmer identické výsledky. Variácia kratšia ako 1 sekunda od 2,22 do 1,86 s, čo je variácia 0,37 s! Nástroj referenčných hodnôt poskytuje aj užitočné informácie, napríklad dobré informácie o tom, čo by sa malo zlepšiť, a pekný a veľmi podrobný protokol o aktívach. Môžete dokonca monitorovať každú dobu načítania majetku a skontrolovať FTTB (prvýkrát na bajt), ktorý nie je k dispozícii pri ostatných testoch.

Test 4: Štatistiky služby Google Pagespeed

Štatistiky Pagespeed je nástroj Google na optimalizáciu rýchlosti. Po trojhodinovom spustení sme dostali toto.

Takže .. žiadna doba načítania?, Žiadne prvýkrát na informácie o byte ?, žiadne prostriedky na načítanie stromu? a čo skóre? Ako je možné, že naše stránky sú tak strašne zlé pre mobily, keď sú skutočné nový mobilný testovací nástroj od spoločnosti Google nám ukazuje a Zelený stav

Je to výsledok nového nástroja na testovanie mobilných zariadení spoločnosti Google. Majú dokonca nervy povedať, „došlo k chybe pri načítaní niektorých položiek“, ale hádajte čo? Chyba pochádza z Knižnica Google Analytics!

Inými slovami. Štatistiky služby Google Pagespeed neposkytujú vôbec žiadne výsledky v rýchlosti, namiesto toho vám hodia zoznam vecí, ktoré by ste mali vylepšiť, a potom vám vrhnú skóre, ktoré neviete, ako sa to stalo, že by dokonca bolo v rozpore s vlastným nástrojom pre mobil. skúška.

Vysvetlenie je jednoduché. Štatistika služby Google Pagespeed je úplne a úplne k ničomu. Skóre, ktoré vyvolá, je založené na „veciach, ktoré spoločnosť Google verí, že by ste mali optimalizovať“, a nie na základe skutočných rýchlostí stránok.

Odporúčame, aby ste službu Google Pagespeed nikdy nepoužívali na nič súvisiace s rýchlosťou. Optimalizácia pre nástroj, ktorý je v rozpore s inými nástrojmi od tej istej spoločnosti, je ako pokúsiť sa vystreliť lietajúcu loptu na oblohe, v noci, slepo a veľkým vetrom.

Test 5: WebPageTest

WebPagetest je ďalší užitočný nástroj podobný GTMetrix.

Prvou vecou, ​​ktorú sme si všimli na webpageteste, je to, že ich server v New Yorku je skutočne nadmerný. Po 40 minútach čakania v rade sme museli zmeniť servery na California EC2. Ako vidíte z výsledkov, na nás to neprekvapilo.

Najskôr hodí dokument za 8,7 s, druhý za 7,0 s a tretí za 8,0 s, čo je 1 sekundová variácia, vyššia ako variácia rýchlostného testu KeyCDN 0,7 s 3krát dlhšou dobou čakania. Načítanie aktív je veľmi chaotické, niekedy vykazuje veľmi vysoké skóre po prvom bajte, zatiaľ čo iné ukazujú lepšie skóre. Nástroje Pingdom Tools hlásia prvýkrát menej ako 0,6 s, zatiaľ čo webpagetest hovorí, že sme takmer na 1s čakacej doby! Skóre sú tiež čudné. Prvé skóre vám hodí F ako vo vás, aby ste sa prvýkrát dostali do byte. Toto je so serverom, ktorý bol porovnávaný s servermi WPEngine a bežal od špičky k päte. Druhý test nás hodí ako v tebe, naozaj rock, ale tretí test potvrdzuje, že skutočne cicame.

Zdá sa, že hlavným problémom webpagetestu sú servery, ktoré používajú, ktoré sa zdajú byť preťažené.

Nepoužívajte webpagetest, ak vám záleží na konzistentných výsledkoch, ich písmená sú najmenej pochmúrne a nezdá sa, že by predstavovali skutočné údaje o výkonnosti. V skutočnosti sme viac naklonení presvedčeniu, že prechádzajú cez vysoko preťaženú sieť, ktorá pridáva do testov latenciu.

Test 6: Monitis Speed ​​Tools

Monitis je ďalší porovnávací nástroj podobný nástroju Pingdom Tools s podrobnou dobou odozvy od každého diela.

Problém s Monitídou je dvojaký. Na jednej strane udáva celkový čas načítania namiesto skutočného času, ktorý je potrebný na zobrazenie stránky, čo znamená, že neguje vplyv na lenivé načítanie. Druhým problémom je, že sú uložiť výsledok do vyrovnávacej pamäte na veľmi dlhú dobu, čo znemožňuje opakované testovanie.

Monitída sa nezdá byť presným testom, robíme ďalšie 2 testy s odstupom niekoľkých hodín a pre druhý test máme 12 sekúnd a tretí 7 sekúnd. Tento druh variácie nemôže konkurovať ani GTMetrix.

Výsledky

Tu je kompletný zoznam výsledkov všetkých porovnávacích nástrojov v jednom peknom grafe.

Výsledky do značnej miery ukazujú, kto je víťazom oddelenia časovania. Myslíme si však, že ešte jeden graf by vám mal veci objasniť ešte viac.

Ak urobíte časový rozdiel medzi najlepšou a najhoršou hodnotou na všetkých nástrojoch porovnávania, porovnanie je ešte grotesknejšie. Pingdom Tools utiera podlahu so všetkým, čo sa týka presnosti tým, že dáva variáciu menšiu ako 0,37 s, jediný, ktorý sa blíži, je KeyCDN Speed ​​Test s 0,7 s. Webpagetest má niečo, čo sa deje s variáciou 1,7 s a GTMetrix a Monitis sú mimo rovnicu s takmer 3-sekundovou variáciou medzi jednotlivými cyklami.

A víťazom je …

Pingdom Tools! Ak vám záleží na výkone, neexistujú žiadne ďalšie testy, ktoré by vám mohli dať taký presný a rýchly výsledok. Nie je to len dôveryhodnejšia skúška zo všetkých, je to najrýchlejší medzi jazdami. V čase, keď GTMetrix vykoná jeden pokus, môžete vykonať 4 spustenia Pingdom Tools. Ak proces GTMetrix alebo webpagetest trvá tak dlho, prečo majú oba testy toľko problémov, aby vyhodnotili skutočnú rýchlosť načítania?

Môžeme urobiť lokálny test linux s niekoľkými stovkami pripojení na našu webovú stránku, iba aby sme potvrdili, čo hovorí Pingdom Tools. Ak potrebujete urobiť viac testov, môžete použiť SpeedCDN Speed ​​Test, ktorý je celkom dobrý a slušný, ale všetky ostatné nástroje sú viac zamerané na dizajn / opravu ako výkonové nástroje. Ak vám záleží na dobrých výsledkoch, Pingdom Tools sa javí ako najbezpečnejšia stávka.

Máte ďalšie nástroje na testovanie výkonnosti WordPress, ktoré by ste odporučili? Podeľte sa o to nižšie! Alebo máte otázku o testoch, ktoré sme vykonali? Neváhajte a opýtajte sa a my urobíme maximum, aby sme vám poskytli skvelú odpoveď.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map