The Ultimate WordPress Cheatheet

WordPress sa rýchlo stáva menom domácnosti, ak ešte neexistuje. Je to všade, táto benígna krása, poháňajúca niektoré z najlepších webových stránok a webových aplikácií, aké kedy svet videl. Je to premiérový redakčný systém a platforma blogov, ktorá je nielen neuveriteľne všestranná, ale tiež úžasne ľahko naučiteľná a použiteľná. Prečo inde by WordPress rástla v popularite každý nasledujúci deň?


To, čo vidíte na povrchu, keď nastavujete a spúšťate WordPress, je len malý zlomok toho, čo sa deje v zákulisí. V skutočnosti je krásne UI, ktoré všetci milujeme, v porovnaní so zákulisím činnosti v zákulisí ničím. Čo tým myslím, je, že WordPress beží na dvoch trochu komplikovaných webových technológiách známych ako PHP a MySQL.

Medzi ďalšie technológie, ktoré zohrávajú úlohu, patrí JavaScript, je to blízky bratranec jQuery, CSS a HTML. Témy WordPress (a dokonca aj doplnky) sú väčšinou napísané v PHP a na spustenie databáz sa spoliehajú na databázy MySQL. Závisia tiež od vyššie uvedených webových technológií. Všetky tieto technológie musia spolupracovať.

Teraz ako začiatočník nemusíte chápať, že na to, aby platforma WordPress, témy a doplnky fungovali unisono, vývojári používajú sadu štandardizovaných kódov, ktoré sú súhrnne známe ako značky PHP. Sú to tieto kódy, ktoré uvádzame v dnešnom príspevku, ktoré vám ukazujú, ako sú užitočné. V niekoľkých príkladoch tu niekde stlačíme niekoľko príkladov, takže sa pripravte na výpravu tematikou.!

Téma Anatómia

anatonmy-of-a-WordPress-theme

Téma WordPress nie je nič viac ako len niekoľko súborov PHP prepojených dohromady. Je dodávaný so súborom so šablónami CSS, ktorý je zodpovedný za to, ako vyzerá vaša téma (a web). Späť k základom však téma WordPress je iba niekoľko súborov PHP. Hore je snímka skvelého Tuts + cheatsheet pre anatómiu témy WordPress. Na vytvorenie témy WordPress budete potrebovať nasledujúce súbory:

 • header.php– Tento súbor šablóny obsahuje informácie o hlavičke, ktoré sa zobrazujú v rámci a pred otvorením tag. Sem môžete pridať metadáta, názov stránok a odkaz na svoju šablónu so štýlmi CSS.
 • index.php – Toto je hlavná šablóna tela pre vašu tému (alebo lokalitu) WordPress. Jeho jediným účelom je dať dohromady ďalšie súbory tak, že ich zahrniete pomocou značiek šablón (viac o značkách šablón za okamih).
 • sidebar.php – Toto je vaša časť bočného panela. Môžete umiestniť miniaplikácie, kategórie, špeciálne ponuky, vyhľadávací formulár a čokoľvek iné, čo chcete
 • footer.php – Toto je časť päty. Pridajte svoje informácie o autorských právach, odkazy RSS, widgety, odkazy, sociálne ikony atď
 • page.php – Vždy, keď vytvoríte stránku na svojom webe založenom na WordPress, je to zodpovedná šablóna
 • single.php – V týchto súboroch šablón sa nachádza jediný príspevok na blogu
 • comments.php – Šablóna zodpovedná za pripomienky
 • 404.php – Šablóna, ktorá sa zobrazí, keď váš čitateľ zaznamená nechvalne známú chybu 404
 • search.php –  Ponúka svojim čitateľom možnosť nájsť obsah na vašom webe WordPress
 • searchform.php – Budete potrebovať vyhľadávací formulár, ktorý ponúka vyššie uvedenú funkcionalitu, teraz vás však nebude?
 • archive.php – Pretože nájsť obsah, ktorý ste uverejnili v roku 2008, nebude problém
 • features.php – Sem umiestnite všetky špeciálne funkcie a dokonca aj vlastné doplnky. Kvôli kompatibilite naprieč témami však odporúčame pridať vlastný kód ako samostatné doplnky. Môžete pridať ďalšie ponuky, aktivovať widgety a ešte oveľa viac. Tento súbor vám dáva toľko sily na to, aby ste svoj web / tému WordPress premenili ľubovoľným spôsobom.
 • style.css – Toto nie je súbor šablóny PHP ako taký. Je to však súbor, do ktorého pridáte svoje štýly CSS na ovládanie estetiky. Dodáva sa tiež s hlavičkou informácií pre vašu tému WordPress.

Bezpochyby môžete vytvoriť tému s menším počtom šablón, ale neodporúčame vám z nej robiť zvyk. Koniec koncov, na vytvorenie štandardnej témy WP potrebujete iba uvedených 10 súborov. Trinásť nie je veľká postava, však? Stručne povedané, váš index.php môže vyzerať asi takto:// Sem vložte hlavný obsah, vrátane slučkyPohybujúc sa poďme hovoriť o šikovnom útržku kódu slučka.

Slučka

V niektorých predchádzajúcich sériách príspevkov, napríklad v populárnom návode WordPress: Ako vytvoriť tému WordPress z HTML, sme spomenuli slučku, hoci sme ju absolvovali. Čo robí z slučky obľúbený úryvok? Bez tohto špeciálneho kódu by ste museli ručne kódovať každý príspevok spolu s úryvkami do svojej témy WordPress. Urobili by ste to vždy, keď uverejníte nový článok.

Úsilie a čas, ktorý by ste stratili, by vás zmenilo na modré a tuhé. Uhlíkový odtlačok, ktorý by ste zanechali – po vykonaní ľutovania sa seba samého na smrť – by roztrhol dieru o veľkosti dvanástich štadiónov Yankee cez ozónovú vrstvu. Fakty (alebo ich nedostatok) presahujem, ale boli by ste dobrí, keby ste manuálne kódovali každý príspevok na svojom webe WordPress manuálne..

Slučka je záchranca života. Stačí zahodiť nasledujúci útržok kódu kdekoľvek do súborov šablóny WordPress a zobrazí sa v ňom zoznam všetkých príspevkov, ktoré ste kedy vytvorili:

Slučku v index.php zvyčajne používame na zobrazenie zoznamu príspevkov, ale neváhajte experimentovať; pridajte ho kamkoľvek chcete. Okrem toho v rámci slučky pridajte vlastné značky HTML a PHP a prispôsobte svoje príspevky podľa vášho uváženia. Čo sa týka značiek, čo je k dispozícii vo WordPress?

Zahrnúť značky

WordPress tagy

Značky zahrnutia šablón sú jednoducho kódy PHP, ktoré používate v akomkoľvek súbore šablón na zahrnutie (alebo skôr zavolanie) ďalších súborov šablóny z priečinka s témou WordPress. O čom hovoríme:

 • – Použite to v index.php na vyvolanie (alebo zahrnutie) súboru header.php. Načíta hlavičku header.php a zobrazí jej obsah v indexe.php – to je všetko vrátane súboru.
 • – Zahŕňa sidebar.php
 • – Zahŕňa súbor šablóny footer.php
 • – Rýchly kvíz: Čo si myslíte, že táto značka obsahuje?

Šablóny bloginfo značiek

Existuje ďalšia kategória značiek šablón, ktorú jednoducho nazývame značky bloginfo. Zohrávajú jednu úlohu, ktorou je získavanie informácií o vašom webe WordPress z databázy. Jedná sa hlavne o informácie, ktoré odovzdávate na svoju stránku WordPress vo vašej správcovskej oblasti prostredníctvom Užívateľský profilNastavenia -> Všeobecné. Po získaní informácií z vašich databáz sa tieto značky zobrazia na vašom webe rovnako, ako ich umiestnite.

Štruktúru bloginfo môžete mierne upraviť, takže namiesto zobrazovania získaných informácií ich môžete použiť (informácie) kdekoľvek vo svojom PHP kóde. Ako pohodlné? Viac o tom za chvíľu. Tu sú najbežnejšie značky bloginfo:

 •  – Zobrazí sa názov vášho blogu / webu WordPress
 • – Táto značka šablóny zobrazuje adresu URL vášho blogu
 •  – Týmto sa zobrazí popis alebo radšej označenie vášho blogu.
 •  – Zobrazuje znakovú sadu použitú na kódovanie vašej stránky. Predvolená hodnota je UTF-8
 •  – Týmto sa zobrazí adresa URL na šablóne so štýlmi CSS vašej aktívnej témy
 •  – Zobrazuje verziu WordPress, ktorú používate
 •  – Zobrazuje jazyk WordPress
 •  – Zobrazí adresu URL informačného kanála RSS 0.92
 • – Zobrazí adresu URL pre informačný kanál RSS 2.0

Existuje niekoľko ďalších značky bloginfo môžete použiť na vylepšenie svojej témy WordPress. O tejto malej modifikácii bloginfo sme hovorili asi pred pár sekundami. Zatiaľ sme používali Upravme to takto: . Dovoľte mi rozobrať parametre:

 • $ výstava  Toto je kľúčové slovo, ktoré používate na pomenovanie informácií, ktoré chcete získať z databázy. Medzi príklady patrí „meno“, „url“, „popis“, „admin_email“ atď.
 • $ filter – To vám umožní filtrovať získané informácie. V predvolenom nastavení je nastavená na „surové“, čo znamená, že hodnota $ show sa vracia tak, ako je. Ak nastavíte možnosť „display“, spôsobí to, že hodnota $ show bude najprv prešla funkciou wptexturize (). V túto chvíľu sa však nepotí.

Tu je príklad: Predpokladajme, že chceme načítať a zobraziť váš slogan (popis stránok), ktorý vyzerá ako „Najlepšie prémiové motívy WordPress“, najskôr by sme tieto informácie získali pomocou tejto značky …

… ktorý načíta popis stránky $ site_description. Ak chcete na svojich stránkach zobraziť popis svojich stránok, použite tento postup:

Takto získate: Váš slogan je: Najlepšie prémiové motívy WordPress

Poznámka: Existuje mnoho ďalších typov šablóny značiek ktoré vám umožňujú dosiahnuť na vašom webe WordPress omnoho viac. Sú rozdelené do rôznych súborov všeobecné značky, autorské značky, uverejňovať miniatúry, kategórie značiek, a odkaz tagy okrem iného. Môžete ich dokonca použiť vo vnútri slučky, takže by ste sa mali baviť.

Šablóna so štýlmi

Spomínali sme štýl.css skôr. Prečo je súbor style.css opäť dôležitý? Po prvé, poskytuje podrobnosti o vašej téme. Tieto informácie idú do hlavičky šablón so štýlmi, čo pomáha pri identifikácii témy pri výbere v oblasti správcu. Preto by žiadne dve témy nemali mať vo svojich hlavičkách štýlov rovnaké podrobnosti. Tu je príklad hlavičky šablóny so štýlmi:

/ *
Názov témy: Názov témy
URI témy: https://www.yoursite.com/yourtheme
Autor: Vaše meno
URI autora: https://www.yoursite.com/
Popis: Táto téma WordPress je 100% responzívne bla bla...
Verzia: 1.0
Licencia: Všeobecná verejná licencia GNU V2 alebo novšia
URI licencie: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
Značky: zlato, stĺpec, ľavý bočný panel, responzívna mriežka atď
Textová doména: vaše meno
* /

Táto informácia je na prvom mieste (alebo úplne na vrchole) v súbore style.css. Okrem toho sa ubezpečte, že:

 • follow Normy kódovania CSS
 • Použite platné CSS
 • Minimalizujte CSS
 • Pridajte štýly vhodné na tlač
 • Štýly všetkých prvkov HTML

Záverečné myšlienky

Tento podvádzací hárok je iba rýchlym zdrojom informácií, ktorý vám pomôže začať sa učiť vývoj témy WordPress. Pomocou značiek a úryvkov, ktoré tu zdieľame, môžete rýchlo vytvoriť štandardný motív a vylepšiť ho bez toho, aby ste prelomili pot. Samozrejme sa musíte neustále učiť rozvíjať tému WordPress, a preto vám odporúčame WordPress Codex, Tutsi+, Threehouse a ThemeShaper okrem iných renomovaných zdrojov.

V nasledujúcich komentároch sa môžete podeliť o svoje tipy, cheaty, úryvky alebo čokoľvek iné, čo máte na mysli. Radi by sme zistili, kde a ako sa dozviete viac o WordPress. Tak zatiaľ!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map