Tipy a triky na Facebooku pre prácu s mágiou pre vaše stránky WordPress

S koniec 1,7 miliardy aktívnych používateľov, Facebook môže byť výkonnou platformou na oslovenie nových zákazníkov a zvýšenie cielenej návštevnosti vašich stránok. Nie je to však také jednoduché, ako len uverejňovať obsah na Facebooku a dúfať v to najlepšie.


Facebook sa neustále mení a majitelia firiem musia neustále aktualizovať, aby efektívne využili svoju moc. Našťastie existuje niekoľko osvedčených a účinných stratégií, ktoré môžete nasadiť, aby ste si užili najširší možný dosah.

V tomto článku sa zameriame na sedem stratégií, ktoré môžete použiť na maximalizáciu dopadu vášho úsilia na Facebook.

Tip č. 1: Vytvorte si stránku profilu a firmy na Facebooku

Dobre, takže to je pre mnohých z vás jasný krok. Pravda je však taká, že veľa ľudí sa ešte musí pustiť do sveta Facebooku. Iba od apríla 2015 41% amerických firiem využívajúcich Facebook na marketing. Mnoho majiteľov malých firiem okrem toho používa na reklamu na Facebooku svoj osobný profil a nie špecializovanú firemnú stránku, a to aj napriek mnohým výhodám, ktoré prináša používanie firemnej stránky..

Naša obchodná stránka na Facebooku (kliknutím zobrazíte a páči sa mi!)

Naša obchodná stránka na Facebooku (kliknutím zobrazíte a páči sa mi!)

Ak ešte nemáte firemnú stránku nastavenú (musíte si tiež vytvoriť účet, ak už taký účet nemáte).

Tip č. 2: Pridajte na svoje stránky tlačidlá zdieľania v sociálnej sieti a postupujte podľa nich

Dosah je výraz, ktorý sa vzťahuje na počet noviniek na Facebooku, na ktorých sa váš obsah objaví po zverejnení. Aj keď o dosahu vašich príspevkov rozhodujú zložité algoritmy Facebooku, existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste vylepšili svoj dosah.

Jedným z očividných spôsobov, ako rozšíriť svoj dosah, je mať viac ľudí ako vaša stránka. Uľahčite svojim čitateľom, aby sa vám vaša stránka na Facebooku (a ďalšie účty sociálnych médií) páčili pridaním tlačidiel na sledovanie sociálnych aktivít na svoj web. Urobíme to tak, že na bočnom paneli zobrazíme vyhradenú miniaplikáciu Facebook (stačí sa pozrieť napravo od tohto príspevku).

Ak nechcete používať veľkú miniaplikáciu, môžete namiesto toho pridať tlačidlo na sledovanie Facebooku a rôzne ďalšie tlačidlá sociálnych médií. Existuje veľa možností priamo z Facebook, alebo môžete použiť doplnok (návrhy nájdete nižšie).

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť dosah, je okrem pridania nového sledovateľa aj povzbudenie návštevníkov, aby vám zdieľali obsah vo svojich profiloch pomocou tlačidiel na zdieľanie v sociálnych sieťach. Prispôsobené tlačidlá môžete zahrnúť do rôznych umiestnení na príspevkoch, stránkach a obrázkových stránkach.

Koniec blogového príspevku WPExplorer zobrazujúci posúvacie tlačidlá na bočnej strane stĺpca a statické tlačidlá na spodnej strane stĺpika

Máme rolovacie tlačidlá na boku stĺpikov a statické tlačidlá na spodku stĺpikov

K dispozícii je veľa doplnkov, ktoré vám pomôžu pridať zdieľané sociálne médiá a sledovať tlačidlá. Medzi dve populárne možnosti patrí Zdieľanie Jetpacku (súčasťou doplnku Jetpack) a Aplikácia SumoMe Share (súčasťou doplnku SumoMe). Existuje tiež veľa prémiových možností, ako sú Monarch a Easy WordPress Social Sidebar.

Tip č. 3: Nastavte svoje stránky na automatické uverejňovanie na Facebooku

Nastavenie vášho webu na automatické uverejňovanie príspevkov na Facebooku vám ušetrí čas a problémy s prihlásením sa na Facebook a manuálnym vytváraním príspevkov. Môže sa to uskutočniť rôznymi spôsobmi, vrátane Modul Publicize spoločnosti Jetpack alebo prostredníctvom doplnkov ako Automatické zverejnenie na Facebooku.

Ak už máte nainštalovaný Jetpack, prejdite na informačný panel jetpack > nastavenie > stretnutiu > propagovať > Nakonfigurujte nastavenia publicity. Tu sa môžete pripojiť k účtom Facebook a iným sociálnym médiám, takže vždy, keď publikujete nový obsah, automaticky sa zdieľa na Facebooku aj mimo neho.

Jetpack Publicize obrazovka nastavení v rámci WordPress

Jetpack Publicize obrazovka nastavení v rámci WordPress

Tip č. 4: Pridajte na svoje stránky otvorené značky grafických metaznačiek

Ak chcete, aby obsah zdieľaný na Facebooku vyzeral skvele, budete ho musieť pridať Otvorte graf (OG) na označovanie svojich webových stránok. Pridanie značiek OG vám umožňuje prevziať kontrolu nad tým, ako sa váš obsah objavuje identifikáciou rôznych častí vášho obsahu, ako je názov, popis a obrázok:

Odkaz na príspevok na blog WPExplorer pripravený na zverejnenie na Facebooku s obrázkom, nadpisom a popisom

Ako Facebook používa značky Open Graph, aby príspevky vyzerali skvelo

Značky OG môžete pridať ručne alebo ich jednoducho vyhľadať pomocou doplnku, ako je napríklad Váš SEO.

Tip č. 5: Pripojte sa a vytvorte skupiny na Facebooku

Vaša prítomnosť na Facebooku sa nemusí obmedzovať iba na váš osobný profil a firemnú stránku. Jedným zo spôsobov, ako vytvoriť nové pripojenia a vygenerovať potenciálnych zákazníkov, je pripojiť sa k skupinám Facebooku a prispievať k nim. Pokiaľ ide o používanie skupín na Facebooku, existuje veľa stratégií; nezabudnite si prečítať pravidlá skupiny a riadiť sa všeobecnou etiketou Facebooku.

Môžete tiež zvážiť vytvorenie vlastnej skupiny. Ak tak urobíte, môže vám to pomôcť etablovať sa ako autorita vo vašej oblasti podnikania a dá vám kontrolu nad tým, čo sa v rámci skupiny deje. Jednou z hlavných nevýhod správy skupiny Facebook je to, že môže byť časovo náročné, takže je dôležité neustále vyhodnocovať, čo presne za svoj čas dostávate..

Tip č. 6: Použite reklamy Facebook

Možno si myslíte, že reklama na takej veľkej platforme, ako je Facebook, by bola veľmi drahá. Môžete však začať Reklamy Facebook za veľmi malú cenu a implementujte vysoko cielené kampane založené na veciach, ako sú vek, poloha a záujmy.

Obrazovka možností zacielenia reklám Facebook

Možnosti zacielenia reklám na Facebooku

Samozrejme je len na vás, aby ste sa uistili, že sú vaše reklamy efektívne a či ich správne zacieľujete. Reklamy Facebook sa stali mocným a populárnym marketingovým nástrojom. Výsledkom je veľa zdrojov, ktoré vám môžu pomôcť pri vytváraní a zdokonaľovaní reklamných kampaní.

Tip č. 7: Aktualizujte sa na Facebooku až teraz

Krajina na Facebooku sa neustále mení, preto je dôležité, aby ste boli neustále informovaní o tom, čo sa deje. Ako sa Facebook vyvíja, niektoré stratégie sa môžu stať menej účinnými alebo dokonca zastaranými, zatiaľ čo sa objavia nové príležitosti.

Prihláste sa na odber Novinky na Facebooku a ďalšie spravodajské weby sociálnych médií, ako napríklad Social Media Examiner a Social Media Today. Takto nikdy nezmeškáte príležitosť rozšíriť svoj dosah na Facebooku.


Facebook ponúka obrovské množstvo potenciálnych zákazníkov pre vaše podnikanie. Avšak s toľkými podnikmi, ktoré sa zaujímajú o pozornosť používateľov Facebooku, je ľahké sa stratiť v mori profilov, stránok a príspevkov. Ak chcete, aby Facebook pôsobil magicky pre vaše stránky, môžete použiť tieto osvedčené stratégie!

Ktoré stratégie ste považovali za najúčinnejšie pri zvyšovaní návštevnosti z Facebooku na vaše webové stránky? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map