Tipy, ako sa stať nezávislým spisovateľom, od jedného blogera k druhému

Sprievodca nezávislým blogovaním pre WordPress

Písanie článkov pre WordPress na blogu môže byť pekným spôsobom relaxácie, uvoľnenia denného napätia a dobrého spôsobu zvládania stresu, ale čo robiť ako prácu? Čo ak sa stanete spisovateľom na voľnej nohe?


Byť nezávislý pracovník nie je záhradou plnou ruží, ale je to zážitok, ktorý môže byť veľmi uspokojivý tak pre váš príjem, ako aj pre váš pocit úspechu. Skúste sa opýtať webového dizajnéra, aké je príjemné jednať so zákazníkmi. Rozumiete mi. V tejto príručke sa s vami podelím o svoje osobné skúsenosti, nápady a metódy v nádeji, že vás to inšpiruje k tomu, aby ste sa stali nezávislým spisovateľom..

Rozhodnite čo vy Chceš písať

Rozhodnutie, o čom by ste mali písať, môže byť únavné, ak nie ste určeným typom človeka. Ako všeobecné pravidlo, mali by ste písať o tom, čo máš najradšej. Riešenie pre menej alebo jednoducho skákanie na trend nie je možné. Odborné písanie na blog nie je niečo, čo sa dá dosiahnuť s miernym záujmom – potrebujete vášeň.

Ľudia budú chcieť čítať o vašich skúsenostiach, vašich odborných vedomostiach a svojich názoroch, ak pochádzajú z miesta, kde ste na to inšpirovaní. V opačnom prípade sa budú články, ktoré píšete, cítiť nudné a prázdne. Na internete je príliš veľa obsahu, aby ste mohli prispieť nudnými článkami. Keď píšete o niečom, vaša vášeň musí byť tam.

Nečakajte, až sa to stane

Plánujete niečo napísať na blog? Neplánujte príliš veľa alebo neprevažujte. Keď sa stanete spisovateľom na voľnej nohe, vytváranie článkov môže byť bolestne pomalý proces, ak plánujete príliš veľa. Otvorte prázdnu stránku vo svojom obľúbenom editore a začnite písať. Spravidla sa mi zdá oveľa jednoduchšie Najprv sa zamerajte na širšiu myšlienku a potom pridajte hlavné témy / tituly. Ak máte napísané hlavné témy, zvyšok článku bude prúdiť oveľa rýchlejšie a ľahšie.

Vytvorte si svoj vlastný blog a pokračujte

Ak chcete upútať pozornosť, musíte mať spustený vlastný blog. Ak chcete začať blog, vyberte si cenovo dostupnú hostingovú službu (jednou z vynikajúcich možností je služba Cloudways, ktorá sa začína už na $ 10 / mesiac – ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si môj prehľad o službe Cloudways). Po zverejnení dostatočného obsahu zvážte vytvorenie vlastného pokračovať online.

Aj keď môžete využívať bezplatné služby, ako napríklad about.me, vždy uprednostňujem svoje vlastné domény. Môžete si vytvoriť svoj vlastný životopis online pomocou jednoduchých nástrojov av žiadnom momente. Pre doménu navrhujem jednoducho použiť svoje vlastné meno. V mojom prípade, alexvojacek.com je viac ako dosť.

Staňte sa spisovateľom na voľnej nohe: Pokračujte

Používajte správne nástroje

Predtým, ako sa zapojíme, uvedomte si, že pracujem na systéme Windows 10, takže odporúčané nástroje sú určené pre používateľov systému Windows. Niektoré sú k dispozícii aj pre iOS, ale musíte si skontrolovať obchod s aplikáciami.

Zostavenie životopisu môže byť veľmi jednoduché, ak použijete správne nástroje. Aj keď by ste mohli použiť jednu z týchto úžasných tém obnovenia WordPress, ďalším skvelým spôsobom, ako začať svoj vlastný životopis, je bezplatný tvorca webových stránok, ako napríklad Mobirise, Wix atď. Tento užitočný nástroj vám umožní vytvoriť webovú stránku v žiadnom momente, jednoducho pridaním modulov, obrázkov a textu. Keď budete mať svoj web pripravený, je to také ľahké ako kopírovanie súborov na váš nový hostingový účet a váš web by mal byť okamžite viditeľný. Mobirise je tvorca webových stránok vo formáte HTML, ktorý funguje úplne bez kódu, takže nie sú potrebné žiadne predchádzajúce znalosti. Okrem presúvania súborov do vášho hostingu a keďže ide o tvorcu HTML, nebude potrebné vytvárať ani databázy!

Práca na článkoch, keď sa stanete nezávislým spisovateľom, bude vyžadovať niekoľko nástrojov. Ak chcete písať offline, Word bude vaším najlepším priateľom. Ak používate Windows, nezabudnite ich pridať Jedna poznámka do vašej obľúbenej sady programov. Tento praktický nástroj vám umožní ľahko ukladať obsah a synchronizovať ho s cloudom. Je veľmi užitočné, keď máte nové nápady na písanie a nie je dosť času na vytvorenie skutočného nového dokumentu. Aplikácia OneNote sa synchronizuje so všetkými vašimi zariadeniami, takže je to jednoduchý spôsob vytvárania rýchlych poznámok, ktoré by sa neskôr mohli zmeniť na úplné články.

Staňte sa spisovateľom na voľnej nohe: Nástroje

Ak svoje články upravujete sami, je dobré mať základné vedomosti photoshop. Tento nástroj umožňuje jednoduchú manipuláciu s obrázkami. Ak nie ste v spoločnosti Adobe, môžete vždy ísť bezplatnou cestou GIMP.

Ak potrebujete iba vylepšiť, zmenšiť alebo orezať obrázky, existuje veľa bezplatných možností online. Skvelá voľba je PicsArt foto editor – ktoré vám umožňujú prístup k viac ako 100 miliónom fotografií, nálepiek, memov a ďalších položiek. Alebo nahrajte svoje vlastné obrázky a pomocou pokročilého editora zmeňte expozíciu, vymažte pozadie, pridajte efekty – v podstate všetko, čo s Photoshopom môžete robiť (a potom niektoré!).

Alebo môžete použiť aj niečo jednoduché, ako napríklad Faststone Image Viewer alebo Online editor fotografií spoločnosti Canva (čo nevyžaduje inštaláciu ničoho). Je to zázrak, že taký výkonný softvér je zadarmo. Využite to maximum.

Použitie vlastných obrázkov v každom blogovom príspevku môže byť problémom, ak vaše témy nie sú technické alebo hmatateľné. Dobré opiton je použitie royalty free fotografií z webov ako unsplash.

Ak potrebujete snímať snímky svojej práce priamo z pracovnej plochy, jednoducho pridajte program, ako je napr Snipaste z obchodu Microsoft Store (mimochodom, existuje aj verzia pre počítač).

Využite sociálne médiá vo svoj prospech

Facebook je vynikajúci na spojenie s priateľmi, ale ak hľadáte prácu, tak to nenájdete. linkedin je úžasná sociálna sieť na nájdenie zamestnania. Využite maximum pridaním pripojení a rozšírením siete. Nebojte sa uverejňovať svoje články v sieti a predstavte si kontakty, ktoré by vás mohli zaujímať o vašu prácu.

Osobne neodporúčam prihlásiť sa na odber pracovných sietí, ako je Fiverr, pokiaľ nemáte radi prácu takmer zadarmo. Webové stránky s online pracovnými miestami sú plné konkurencie, takže je takmer nemožné vyložiť dobré pracovné miesta. Je desaťkrát lepšie vytvoriť si vlastné kontakty a nájsť majiteľov firiem, ktorí majú záujem uverejňovať obsah každý týždeň. Skákanie z náhodnej úlohy na náhodnú prácu je riešením, ktoré z dlhodobého hľadiska vyčerpá vašu energiu.

Staňte sa nezávislým spisovateľom: LinkedIn

Buďte aktívny v komunitách vo svojom výklenku

Viem, že som spomenul, že Facebook je zlý pre prácu, ale jedným z jeho najlepších spôsobov použitia sú skupiny. Či už je to komunita vývojárov, komunita fotografií alebo akékoľvek témy, ktoré vás zaujímajú. Spojenie skupín je dobrým spôsobom, ako nájsť a spoznať svoje publikum pre obsah, keď sa stanete nezávislým spisovateľom. Ak je publikovanie externého obsahu povolené, vždy sa opýtajte skupiny alebo správcu komunity. Zverejnenie svojej práce v skupinách Facebooku je veľmi užitočným spôsobom, ako rozšíriť svoje publikum, dosah a potenciálne potenciály.

Staňte sa spisovateľom na voľnej nohe: Skupiny Facebook

Nebojte sa hovoriť

Takže vaše prvé zadanie je pripravené a vy neviete, čo povedať. Stalo sa vám to už niekedy? Nebojte sa hovoriť. Ak sa článok bude zaoberať niektorými zložitými témami alebo sa bojíte, že to nebude fungovať dobre, nezostaňte dosť. Povedz niečo. Buďte zdvorilí, ale nezakrývajte svoje skutočné motivácie.

Ľudia chcú čítať čestné články, aj keď sú technické. Spoločnosti sa neurazia, ak napíšete niečo negatívne, pokiaľ je to úctivé a dobre napísané. Pustili ste strach, že sa vám nebude páčiť váš obsah. Vždy sa budú zaujímať o to, čo musíte povedať.

Udržujte zdravé životné prostredie

Po nejakom čase písania pre blogy čoskoro zistíte, že vaša práca sa bude znova a znova upravovať. To je normálne. Musíte opustiť svoje ego a predstierať, že vaše dielo je vždy umelecké dielo. Aj keď by to mohlo byť, každý seriózny blog alebo časopis bude mať redaktorov. Títo ľudia majú na starosti vyladenie obsahu, jeho prispôsobenie cieľu časopisu a je úplne normálne upravovať ho..

Nedovoľte, aby úpravy zostali nezmenené. Príliš veľa úprav môže zmeniť hlavnú správu vo vašom článku. Spravidla platí, že obsah, ktorý sa upravuje, je nie zásadne meniť váš nápad potom je to v poriadku. Ak máte podozrenie, že konkrétna úprava zásadne mení článok, musíte to oznámiť editorovi.

Informovanie zamestnávateľa o tom, že úpravy zašli príliš ďaleko, je rozumným spôsobom udržiavania zdravého životného prostredia, ak to urobíte s rešpektom a dobrými mravmi (keď sa trhne, všetci sa budú hnevať)..

Staňte sa spisovateľom na voľnej nohe – a užívajte si ho!

Môžete napísať niekoľko úžasných článkov a niektoré nie také dobré. To sa dá očakávať. Nenúťte sa napísať majstrovské dielo zakaždým. Nezabudnite, že ak sa chcete stať nezávislým spisovateľom, budete potrebovať obetavosť a odhodlanie. Vaše články sa časom budú neustále zlepšovať. Trik je v skutočnosti užite si písanie ne. Ak sa vám podarí vyrovnať záväzok s radosťou, budete mať to najlepšie z oboch svetov. Kto by to nechcel?

Máte nejaké ďalšie otázky o tom, ako sa stať nezávislým spisovateľom? Alebo ste na voľnej nohe s ďalšími tipmi na zdieľanie? Zanechajte komentár – radi by sme vás počuli!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map