Tipy na lepšiu organizáciu webových stránok WordPress

Tipy na lepšiu organizáciu webových stránok WordPress

Čistý štart je vždy dobrý pocit. Určite ste sa cítili dobre, keď ste začali s čistou inštaláciou WordPress. Ale v priebehu času, keď ste boli zaneprázdnení vytváraním skvelého obsahu alebo dolaďovaním SEO, pravdepodobne ste si nevšimli, že sa neporiadok započítava. A teraz je pre vás ťažké nájsť veci vo vašej inštalácii WordPress? Príliš veľa kategórií? A značky? Blogové príspevky sú zastarané? Pomalé načítanie? Zálohy trvať večne? Ak je to pre všetkých (alebo dokonca pre niektoré) áno, toto je pre vás. Je čas sa pustiť do nejakého seriózneho upratovania, aby ste naplnili svoj WordPress.


Tu je postup, ako lepšie organizovať svoj WordPress:

1. Štruktúra stránky

Menu je rovnako dobré miesto ako akékoľvek iné na začatie upratovania vášho WordPress. Logické a jednoduché menu vedie návštevníkov vašich stránok, aby našli to, čo hľadajú. Ak nenájdu to, čo chcú, pravdepodobne sa vzdialia. A všetci vieme, čo znamená vysoká miera okamžitých odchodov pre hodnotenie vyhľadávacích nástrojov.

Spoločnosť Google sa nielenže spolieha na to, ako je vaša stránka štruktúrovaná pri hľadaní obsahu, ako aj pri určovaní obsahu, ktorý je dôležitejší ako zvyšok. Urobme si preto našu láskavosť a venujme pozornosť ponuke, navigácii a štruktúre stránok.

Nie všetky vaše blogové stránky a príspevky nemusia nájsť miesto v ponuke. Dôležité je správne kategorizovať a označiť vaše príspevky a umiestniť v ponuke hlavné kategórie. Ak sa kategórie a značky zobrazia správne, vytváranie menu sa stáva oveľa jednoduchším. Yoast má slušne komplexný sprievodca o štruktúrovaní webových stránok.

Pre stránky s ťažkým obsahom môže byť potrebné viacúrovňové zostupné menu. Nepreháňajte to, pretože návštevníci nemusia byť príliš horliví na to, aby získali príliš veľa kliknutí na to, aby dosiahli požadovaný obsah.

Dobrým nápadom pre obsahovú stránku je tiež použitie navigácie na hornom paneli na poskytovanie rýchlych prepojení na populárne stránky.

2. Skontrolujte kategórie a značky

V predvolenom nastavení sú všetky príspevky na WordPress označené ako „Nezaradené“. Ak svoj príspevok nezaradíte do kategórie, táto kategória sa zobrazí na vašich webových stránkach. Kategorizácia príspevkov nie je potrebná iba pri WordPress, ale je tiež dôležitá pre SEO. Pomáha vyhľadávacím nástrojom a návštevníkom obmedziť ich vyhľadávanie na webových stránkach. Je to užitočné pri usporiadaní obsahu spôsobom, ktorý je ľahko vyhľadateľný. Kategórie uľahčujú užívateľovi frontend a administrátorom stránok z backendu.

Hlavný rozdiel medzi kategóriami a značkami je v tom, že kategórie sú všeobecné, zoskupujú príspevky, ktoré spadajú do širšieho opisu. Značky sú špecifickejšie. Príspevok môže mať viac ako jednu značku a môže spadať do viacerých kategórií. Kategórie sú hlavné témy, ktorými sa bude zaoberať váš blog, a pravdepodobne sa často nezmenia.

V ideálnom prípade by kategórie mali byť odlišné bez prekrývania. Pri zaraďovaní kategórií a značiek sa na ne pozerajte z pohľadu používateľov, aby im uľahčili prehliadanie. Je vždy lepšie rozhodnúť sa o kategóriách, ktoré budete používať na svojom webe, hneď na začiatku webu. Pomocou značiek ich môžete tiež pridať podľa potreby.

Postupom času však zistíte, že sa vaše kategórie a značky prekrývajú alebo je ich príliš veľa, aby vám pomohli s navigáciou. Vtedy je čas vykonať kontrolu kategórií a značiek na vašom webe.

Odstrániť nepoužité značky

 • Najprv môžete odstrániť všetky nepoužité značky. Choďte na Príspevky> Značky. Ak je počet pre každú značku „0“, odstráňte ju. Odstránením kategórií a značiek, ktoré nepotrebujete, uvoľníte miesto v niektorých súboroch správcu WordPress.
 • Ďalej prejdite všetky ostatné značky, aby ste zistili, či môžete niektoré z nich spojiť dohromady. Ponechajte si vhodné značky a zlúčte s nimi zriedka používané značky. Doplnok na presmerovanie s tým by vám mal pomôcť. Po nainštalovaní doplnkov budete musieť zadať adresy URL, ktoré sa majú presmerovať. Pomocou možnosti Rýchla úprava pod Príspevky> Značky, pridať staré značky k starým príspevkom.
 • Po dokončení racionalizácie kategórií a značiek skontrolujte, či nie sú nefunkčné odkazy, a ubezpečte sa, že adresy URL sú presmerované na správnu stránku..

Ak sa chcete dozvedieť viac o doplnkoch, ktoré pomáhajú s kategóriami a značkami, môžete si prečítať náš článok o lepších značkách a kategóriách.

3. Vytvorte interné odkazy vo svojich blogových príspevkoch

Interné odkazy sú výbornou pomocou pri zlepšovaní SEO. Pomáhajú udržiavať návštevníkov na vašich stránkach dlhšie a nasmerujú ich na iný zaujímavý obsah. WordPress uľahčuje spisovateľom vyhľadávanie súvisiacich príspevkov, na ktoré odkazujú. Pri vkladaní odkazu na svoj príspevok môžete rýchlo prechádzať existujúcimi článkami na vašom webe a nájsť súvisiace príspevky, na ktoré chcete odkazovať.

Interné odkazy

Mali by ste si tiež urobiť čas na prehodnotenie vašich starších príspevkov a ich prepojenie na nové súvisiace príspevky.

Ďalším spôsobom, ako to dosiahnuť, je využiť pomoc z mnohých doplnkov súvisiacich príspevkov a zobraziť výber príspevkov súvisiacich s tým, ktoré čítajú návštevníci..

4. Skontrolujte prerušené odkazy

Raz za čas skontrolujte na svojom webe nefunkčné odkazy. Žiadny návštevník nechce pristáť na slepej uličke a nemusí sa obťažovať podľa pokynov na nájdenie relevantného obsahu. Vždy, keď zmeníte adresy URL alebo kategórie alebo značky, nezabudnite pridať presmerovanie na existujúci obsah.

Kontrola prerušeného odkazu je skvelý doplnok na kontrolu nefunkčných odkazov na vašich stránkach. Aj keď existuje veľa ďalších skvelých zdrojov na opravu nefunkčných odkazov.

5. Vyčistite databázu

Vyčistenie databázy môže výrazne zlepšiť výkon stránok. Nová inštalácia WordPress obsahuje iba niekoľko databázových tabuliek. Ale aj keď neustále pridávame obsah, databáza sa zväčšuje a časom sa stáva nepraktickým. Moja trojmesačná inštalácia programu WordPress už má 30 a viac tabuliek, nestačí na to, aby na ne boli ťažké, ale určite sa tam dostanú.

Databázové tabuľky

Najlepšie je vyčistiť databázu pred problémami, ako je pomalé načítanie, zálohovanie alebo import / export súborov. Vyčistenie databázy môže zvýšiť výkon, zrýchliť zálohovanie, odstrániť problémy s pracovným tokom a pomôcť s údržbou webových stránok. Po zálohovaní databázy vykonajte nasledujúce kroky,

 • Začnite vyprázdňovaním koša na príspevkoch a stránkach. Môžete tiež odstrániť príspevky Čakajúce alebo Koncept, ktoré už nepotrebujete.
 • Odstráňte nepoužívané témy a doplnky, len ich deaktivujte.
 • Odstráňte z komentárov neschválené komentáre, spam a smeti.
 • Nepoužité mediálne súbory možno odstrániť z priečinka wp-uploads.
 • Optimalizujte databázu pomocou voľby PHPMyAdmin Optimize Table. Vymažte z tabuľky všetky prípadné režijné náklady.

Odstrániť režijné náklady

 • Poškodené databázy sa dajú opraviť aj zaškrtnutím tejto možnosti.

Optimalizácia databázy

 • Svoju databázu môžete tiež optimalizovať úpravou súboru wp-config.php. Alebo ak dávate prednosť použitiu doplnku, skúste WP-optimalizácia

Sumarizovať

Ak to chcete urobiť ešte ďalej, môžete vykonať audit obsahu raz za čas, aby ste odstránili obsah, ktorý už nie je relevantný. Starostlivé vykonávanie vyššie uvedených krokov by však malo pomôcť zbaviť WordPress väčšiny mŕtvej váhy a predstaviť organizovanejší vzhľad. Udržiavanie zdravého rozumu pri súčasnom pridávaní kategórií a značiek a prijímanie logickej štruktúry ponuky povedie k vyčisteniu a údržbe vášho WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map