Tipy na prispôsobenie WordPressu pre mobilné zariadenia

Tipy na prispôsobenie WordPressu pre mobilné zariadenia

Je bežné, že ľudia používajú ručné zariadenia, aby dohnali svoje čítanie alebo hľadali čokoľvek online. Jedna správa odhaduje že 60% vyhľadávaní sa začne z mobilného zariadenia. Ak je vaše cieľové publikum súčasťou tejto populácie, ktorá je neustále v pohybe, nemáte žiadnu možnosť – musíte sa uistiť, že váš web vyzerá dobre a funguje skvele na mobilných telefónoch. V tomto príspevku sa pozrime na niektoré veci, ktoré môžete urobiť, aby sa váš web WordPress stal mobilným.


Webová stránka vhodná pre mobilné zariadenia sa javí ako malá verzia vášho bežného webu. Na dosiahnutie tohto vzhľadu je potrebné optimalizovať všetky prvky na vašom webe, aby zodpovedali veľkosti obrazovky. Ak chcete prilákať a udržať prevádzku, musíte zaistiť, aby sa váš web rýchlo načítal, najmä na mobilných telefónoch.

Vytvorte si svoj web WordPress mobilným

Robot Googlebot skúma veľa aspektov a zároveň zisťuje, či je webová stránka vhodná pre mobilné zariadenia,

  • či stránka obsahuje príliš veľa reklám alebo softvér, ktorý nie je vhodný pre mobilné zariadenia, ako sú Flash a Java.
  • ak je veľkosť obsahu nadol na obrazovku a text je čitateľný, bez priblíženia alebo vodorovného posúvania.
  • či sú odkazy umiestnené zreteľne od seba, aby sa na ne ľahko kleplo.

Prečo by mal byť váš web WordPress prispôsobený pre mobilné zariadenia?

Prispôsobenie webovej stránky WordPress mobilným je prirodzeným dôsledkom prudkého nárastu počtu mobilných telefónov, lepšieho sieťového pripojenia a prístupu k wifi na verejných miestach. Presvedčivejšie dôvody sú,

  • Vyhľadávacie nástroje považujú mobilnú prívetivosť za hodnotiaci faktor. Prívetivosť pre mobilné zariadenia sa určuje na základe jednotlivých stránok. To znamená, že oblasti vášho webu prispôsobené pre mobilné zariadenia sa vo výsledkoch vyhľadávania umiestnia vyššie, zatiaľ čo zostávajúci obsah bude nižší.
  • Ťažko prehliadateľná webová stránka môže mať za následok vyššiu mieru odchodov, ktorá môže poškodiť SEO vašich stránok. Naproti tomu webová stránka vhodná pre mobilné zariadenia sa môže premietnuť do vyššej rýchlosti stránok a SEO.
  • Aby vaše webové stránky boli prispôsobené pre mobilné zariadenia, často to znamená, že máte čisté siete a rozloženia a možno jednu univerzálnu adresu URL a jednu kódovú základňu..
  • Prívetivosť na mobilných telefónoch zvyšuje podporu a predaj značky.

Ako urobiť váš web WordPress mobilným

Dnešné moderné témy WordPress, napríklad Total, reagujú a môžu zobraziť webovú stránku na akomkoľvek zariadení. Ale môžete urobiť veľa vecí optimalizujte svoje webové stránky pre mobil, okrem použitia responzívnej témy.

1. Použite mobilný prístup

V súčasnom digitálnom scenári nemožno zdôrazniť dôležitosť prispôsobenia sa mobilom. V U.S.A, čas digitálnych médií pre mobilné telefóny je vyšší o 51% v porovnaní so stolovými počítačmi na 42%. Aby sa oslovilo toto publikum, majitelia webových stránok nielen optimalizujú existujúci dizajn webových stránok pre rôzne veľkosti obrazovky. Idú o krok vpred a osvojujú si prvý mobilný prístup.

Prvý mobilný prístup vytvára dizajn UX špeciálne pre mobilné telefóny a uprednostňuje obsahovú stratégiu pre menšiu veľkosť obrazovky. Nielenže optimalizuje existujúcu bežnú webovú stránku pre mobilné telefóny.

Ďalším dôležitým dôvodom, prečo ísť na prvé miesto v mobile, je oznámenie spoločnosti Google z novembra 2016 o postupnom prechode na prvé mobilné indexovanie. Tento spôsob indexovania spočíva v tom, že spoločnosť Google najprv skontroluje, či sa na mobilných webových stránkach lokality nenachádza indexácia, a to pred stránkami na stolných počítačoch. Pri výbere stránky pre prvý mobilný index, Google používa „klasifikátory“, aby zistil, ako je web pripravený pre index mobilného telefónu. Klasifikátori určujú, do akej miery je webová lokalita pre počítače rovnaká alebo porovnateľná s mobilnou stránkou, pokiaľ ide o obsah, odkazy, schémy, multimédiá atď. V skutočnosti v októbri Gary Illyes zo spoločnosti Google naznačil publiku na konferencii SMX East v New Yorku, že niektoré webové stránky sú už na zozname mobilných indexov, ďalšie ich treba sledovať.

2. Optimalizujte obrázky

Súbory obrázkov sú zvyčajne ťažké v bajtoch. Načítajú sa pomalšie ako iné zdroje, napríklad text a HTML. Ak chcete, aby bol váš web prispôsobený pre mobilné zariadenia, musíte optimalizovať obrázky tak, aby vyhovovali menším obrazovkám. Od verzie 4.4 WordPress do značnej miery stará sa o to, ale na ďalšiu optimalizáciu obrázkov môžete vždy použiť doplnok WordPress.

Na optimalizáciu obrázkov môžete urobiť omnoho viac. Nezabúdajte však, že optimalizácia obrázkov vyžaduje rovnováhu medzi používateľským dojmom, vizuálnym pôsobením a výkonom stránky. Najskôr odstráňte obrázky, ktoré neprinášajú pridanú hodnotu. Ďalej, ešte pred odovzdaním obrázkov, optimalizujte obrázky tak, že ich komprimujete na menšie veľkosti súborov. Ak používate Photoshop, použite Uložiť na web voľba. Online nástroje ako TinyPNG alebo podobné doplnky WPSmush dokážu svoju prácu urobiť aj dosť efektívne. Tiež je tu Stránka Github ktoré vám pomôžu porovnať rôzne kompresné nástroje. Ak sa chcete dozvedieť viac o optimalizácii obrázkov, použite nášho sprievodcu optimalizáciou obrázkov.

3. Implementujte zrýchlené mobilné stránky

Zrýchlené mobilné stránky pre WordPress

Accelerated Mobile Pages je iniciatíva spoločnosti Google s otvoreným zdrojom, ktorá poskytuje rýchle načítanie obsahu v mobilných telefónoch. Poskytuje vydavateľom prostriedky na vytváranie obsahu priateľského k mobilným zariadeniam a jeho okamžité načítanie všade na mobilnom webe. AMP je vlastne veľa optimalizácia na webovú stránku vykonanú jednotným spôsobom podľa požiadaviek spoločnosti Google. K dispozícii bude štandardná škála formátov reklamy, reklamných sietí a technológií. Vydavatelia si môžu zároveň zvoliť aj svoje vlastné formáty, pokiaľ to nie je pretiahnutie rýchlosťou. Máme vlastný návod AMP pre WordPress na vytváranie stránok AMP, ktorý vám pomôže začať. Odporúčame tiež AMP Start od spoločnosti Google vám tiež pomáha vytvárať skvelo vyzerajúce stránky AMP pomocou pripravených šablón a komponentov AMP.

Obsah AMP bude okamžite k dispozícii vo vyhľadávaní Google a bude prístupný prostredníctvom sociálnych platforiem ako Twitter, LinkedIn a Pinterest.

Vďaka špeciálnemu formátovaniu a doručovaniu stránok pre mobilné telefóny sú tieto stránky v mobilných zariadeniach oveľa rýchlejšie. Priemerný čas načítania stránky AMP, ktorý sa načíta z Google, je menej ako pol sekundy. Od októbra 2017 viac ako 25 miliónov domén webových stránok uverejnilo viac ako 4 miliardy stránok AMP. AMP vedie k 10% nárastu návštevnosti webových stránok a zdvojnásobuje čas strávený na stránke. Webové stránky elektronického obchodu AMPed zaznamenali zvýšenie konverzií o 20% nad a mimo stránok AMP.

AMP ešte nie je hodnotiacim faktorom môže to však mať výrazný vplyv na skúsenosti používateľov a následne na SEO.

4. Vyvarujte sa automaticky otváraných okien na celú obrazovku

To niet pochýb vyskakovacie okná. Pri používaní automaticky otváraných okien však vždy potrebujeme, aby užívateľské skúsenosti zostali v popredí. Kontextové okná, ktoré sú relevantné pre kontext, majú chytľavé titulky a ponúkajú skutočnú hodnotu pre čitateľa, majú lepšiu šancu na konverziu. Na druhú stranu, spam, ťažko vyraditeľné kontextové okná, ktoré zobrazujú reklamy nad hlavným obsahom, postačuje na to, aby poslal návštevníka odchádzajúci preč.

Keď používateľ klikne na stránku od spoločnosti Google, obsah, ktorý máte indexované v mobilnom vyhľadávaní musia byť ľahko dostupné. Inak nemusia byť vo výsledkoch mobilného vyhľadávania vysoko (od januára 2017). Kontextové okná v reakcii na zákonné povinnosti, napríklad v prípade súborov cookie a vekových potvrdení alebo dialógových okien na prihlásenie, ktoré umožňujú prístup k uzamknutému obsahu, sú spoločnosti Google v poriadku. To isté platí pre reklamy, ktoré zaberajú minimálny priestor na obrazovke a sú ľahko neprístupné.

Naopak, kontextové okná, ktoré sa objavia, keď sa návštevník dostane na stránku z vyhľadávania, ktoré pokrývajú hlavný obsah alebo ktoré sa objavia počas prehliadania návštevníka, v službe Google nenájdu priazeň. Ditto pre samostatné intersticiálne reklamy, ktoré musí používateľ pred prístupom k hlavnému obsahu zrušiť.

Medzi ďalšie osvedčené postupy týkajúce sa automaticky otváraných okien v mobilných telefónoch patrí zabránenie otváraniu automaticky otváraných okien na celej obrazovke alebo zahrnutie rozšíriteľného obsahu, ako sú akordeóny alebo rozbaľovacie boxy na vašom mobilnom webe. Používajte menšie správy, ako sú bannery, inline alebo snímky, alebo skryte obsah za kartami.

John Mueller spoločnosti Google odporúča, aby intersticiálne reklamy, ktoré sa zobrazia medzi kliknutím na vyhľadávanie a prístupom k obsahu, mali negatívny vplyv na hodnotenie. V dôsledku toho vyskakovacie okná pri prechode zo stránky na stránku alebo kontextové okná s úmyslom ukončenia nemusia mať vplyv na hodnotenie.

5. Zvážte vytvorenie mobilnej aplikácie

WordPress Mobile Ready

Mobilná aplikácia je počítačový program, ktorý beží na mobilnom zariadení, ako je telefón alebo hodinky. Napríklad Amazon má nákupnú aplikáciu Alexa. Aplikácie sú teraz k dispozícii a dajú sa stiahnuť pre všetko – pre užitočnosť, produktivitu, navigáciu, zábavu, šport alebo fitnes. Facebook je najviac stiahnutá aplikácia, s 140 miliónov mesačné sťahovanie aplikácií.

Mnoho webových stránok obsahuje mobilné webové stránky aj mobilné aplikácie. Aplikácia poskytuje konkrétne informácie v zrozumiteľnom formáte. Je intuitívne používať a ponúka viac interaktivity. V súčasnosti sa veľká časť elektronického obchodu vrátane platieb realizuje prostredníctvom mobilných telefónov. Mobilné aplikácie sú tu preto, aby zostali a rástli v počtoch. Najlepšie na tom je, že je ľahké zmeniť váš web WordPress na aplikáciu alebo vytvoriť aplikáciu pre vaše malé podniky.

Mobilné aplikácie zvyšujú návštevnosť tým, že umožňujú používateľom klepnúť priamo z ich telefónov. Používatelia majú k vám okamžitý prístup pomocou niekoľkých kliknutí. Aplikácie vám pomôžu osloviť viac zákazníkov a dobre sa integrovať do sociálnych sietí. Pomocou aplikácií môžete pravidelne aktualizovať svoj zoznam produktov a robiť zľavy a ponuky. Alebo sa spojte s partnerskými webovými stránkami a získajte prístup k svojej aplikácii a zaistite lepšiu viditeľnosť.

Zabaliť

Po vykonaní všetkých optimalizácií, aby bol váš web prispôsobený pre mobilné zariadenia, nezabudnite ho otestovať Štatistiky PageSpeed. Test priateľského používania mobilných zariadení Google testuje tiež webové stránky na základe adresy URL.

Tipy v tomto príspevku nie sú v žiadnom prípade vyčerpávajúce. Existuje veľa doplnkov na optimalizáciu WordPress a viac príručiek, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše webové stránky v mobile. Takže ak máte čo pridať, alebo máte otázky, podeľte sa o komentáre nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me