Tipy na zlepšenie funkčnosti WordPress pre vaše webové stránky

Tipy na zlepšenie funkčnosti WordPress pre vaše webové stránky

Inštalácia témy na webovú stránku založenú na WordPress alebo jej jednoduché spustenie online bez riadnej optimalizácie nestačí na optimalizáciu funkčnosti WordPress a jeho skutočné použitie. Webové publikum sa stalo veľmi náročné a náročné.


Hľadajú rýchlo optimalizované, funkčné a zároveň dobre vyzerajúce zdroje online, ktoré poskytujú všetky informácie a funkcie, ktoré hľadajú. Pri vytváraní použiteľného a funkčného webu WordPress venujte pozornosť nasledujúcim 10 hlavným tipom.

1. Vyberte najlepšieho hostiteľa

Tu začína príbeh. Výkonný a spoľahlivý hosting je obrovským determinantom lepšej funkčnosti WordPress. Existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať. Niektoré z nich sú lacnejšie ako iné, vrátane rôznych súborov funkcií do cenových plánov. Ak chcete pomôcť pri výbere najlepšieho hostiteľa, ktorý bude spĺňať požiadavky vašej webovej stránky, pozrite si nasledujúci kontrolný zoznam.

 • Pri výbere najlepšieho typu hostingu zvážte rozpočet projektu a množstvo údajov, ktoré musíte zdieľať na svojej stránke. Hoci mnohí vývojári nemajú radi zdieľaný hosting z dôvodu skutočnosti, že musíte zdieľať priestor s inými webmi, ide o perfektnú voľbu pre menšie webové projekty, ktoré nemajú stabilný tok príjmov. To môže byť skvelým východiskovým bodom pre stránky, ktoré sa snažia osloviť iba nové publikum.
 • Zraniteľnosť. Je dôležité zvoliť si hosting, ktorý poskytuje pravidelné a bezpečné zálohy. Webové stránky WordPress sú citlivé na hackerstvo. Ak sa chcete cítiť bezpečne, že všetky cenné informácie z vášho webu sú chránené a zabezpečené, vyberte si plán hostenia, ktorý obsahuje pravidelné zálohy.
 • Rýchle načítanie stránky. Vyberte plán hostenia, ktorý obsahuje systém ukladania do vyrovnávacej pamäte a vysoké rýchlosti načítania stránky. Ak nechcete, aby vaši klienti odchádzali na stránky konkurentov, nenechajte ich čakať dlhšie ako 2 sekundy, kým sa načíta webová stránka..

2. Inštalujte doplnky selektívne

Pri hľadaní najoptimálnejšieho riešenia na pridanie špecifickej funkčnosti WordPress na svoje stránky nebudete mať žiadne problémy. Existujú tisíce doplnkov zdarma a rovnako veľa prémiových doplnkov, z ktorých si môžete vybrať pre všetky účely. Navyše, veľa prémií Šablóny stránky WordPress sú načítané s rozšíreniami, ktoré sa zmestia na konkrétne účely. Môže to byť napríklad online rezervačný formulár, jazdec, kontaktný formulár WordPress, LMS, vyhľadávač obchodu WordPress atď..

Aj keď existuje toľko úžasných doplnkov, buďte selektívny. Nainštalujte iba doplnky, ktoré potrebujete, a ak je to možné, skúste kondenzovať funkcie do jedného doplnku. Mnoho doplnkov nie je vždy zlé, ale zvyšuje množstvo úsilia, ktoré musíte vynaložiť pri testovaní aktualizácií..

3. Používajte responzívne vzory

Ako systém na správu obsahu nie je WordPress riešením pre mobilné zariadenia. Ak chcete, aby to vyzeralo a pôsobilo na všetky veľkosti obrazovky úplne dobre, musíte do hlavného panela svojich stránok nainštalovať niektoré doplnky tretích strán. Našťastie existuje veľa responzívnych tém WordPress, z ktorých si môžete vybrať, bezplatne aj za príplatok.

Citlivé témy WordPress pre funkčnosť WordPress - Monstroid

S rastúcim posunom webovej komunity k používaniu vreckových zariadení je nevyhnutné, aby boli všetky stránky prispôsobené pre mobilné zariadenia. Dizajn mobilných zariadení sa stáva čoraz užitočnejším najmä pre funkčnosť WordPress. Pri ich použití si môžete byť istí, že všetky informácie uvedené na webovej stránke sa zobrazujú správne a neprehľadávajú stránku..

4. Integrácia sociálnych médií

Sotva nájdete osobu, ktorá nemá účet v žiadnej z populárnych sietí sociálnych médií. Vďaka integrácii vášho webu WordPress do možností sociálnych médií ho urobíte použiteľnejším pre vaše publikum. Navyše zvyšujete šance, že sa viac ľudí zapája do vašej značky.

 • Možnosti zdieľania v sociálnej sieti umožňujú zákazníkom zdieľať informácie o svojich preferovaných údajoch jediným kliknutím.
 • Miniaplikácie sociálnych médií zobrazujú najnovšie publikácie priamo na stránkach vášho webu.
 • Vďaka funkcii sociálneho prihlásenia nie je potrebné vyplňovať registračné formuláre.

Sociálna integrácia pre funkčnosť WordPress

Mnoho tém má aspoň základnú integráciu do sociálnych médií prostredníctvom widgetov alebo modulu hlavičky / päty. Je však veľmi ľahké pridať ho sami pomocou doplnku WordPress pre sociálne médiá. Keď nájdete doplnok, ktorý vám vyhovuje, rozšírte svoju prítomnosť pomocou týchto tipov z nášho blogu:

 • Základy marketingu sociálnych médií pre váš web WordPress
 • Ako monitorovať analýzu sociálnych médií pomocou WordPress
 • Ako zvýšiť počet sociálnych médií z vášho webu WordPress

5. Použite animáciu HTML5

Je to už desať rokov od oficiálneho oznámenia smrť Flash. Na dnešnom webe je lepšie vylepšiť váš web pomocou animácie HTML5 z niekoľkých dôvodov. Vyhľadávacie nástroje v prvom rade nevidia prvky vašej stránky založené na formáte Flash.

Ako často aktualizujete prehrávač Flash? Neviete si spomenúť, kedy ste to naposledy urobili? Tak urobte väčšinu používateľov webu. Väčšina z nás používa zastarané prehrávače Flash, ktoré nepodporujú efekty animácie Flash, pomocou ktorých ste vylepšili svoje stránky. Animácia HTML5 je navyše priateľská k mobilným zariadeniam, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že vaše stránky budú vyzerať interaktívnejšie.

6. Uľahčite a zrejmite svoju navigáciu

Pre prví návštevníci vašich stránok by malo byť ľahké nájsť potrebné informácie za pár sekúnd. Intuitívne a rozpoznateľné vzory navigácie vylepšia zážitok z prehliadania používateľov, vďaka čomu bude váš webový zdroj vyzerať užívateľsky príjemnejšie..

Ak premýšľate o prvkoch navigácie na webe, ktoré by mali byť na vašom webe, neobnovujte koleso. Vždy je dobré umiestniť navigačný panel do hornej časti stránky. To je presne to, kde ho používatelia očakávajú. Pridajte tiež hlavné vyhľadávacie pole založené na Ajaxe vedľa hlavného navigačného panela vašej stránky. Vylepšite svoje stránky pomocou zoznamu kategórií na bočnom paneli, archívoch a strúhanke.

7. Jednoduchý a čistý dizajn

Pri vytváraní alebo vylepšovaní stránok WordPress majte na pamäti jedno jednoduché pravidlo – návštevníci stránok hľadajú funkčnosť systému WordPress cez formulár. Takže pri práci na dizajne vašich stránok si položte jednoduchú otázku – „Zmätí môj dizajnér tento návrh?“ Ak váhate odpovedať na túto otázku, môže byť pre vás lepšie zvoliť inú stratégiu.

Jednoduchý elegantný dizajn WordPress

Ľudia majú radi predvídateľné návrhy. Na určitých miestach radi vidia určité prvky. Ak sa tak nestane, budú frustrovaní a zmätení, čo ich núti odísť na stránky konkurentov.

8. Použite CDN

Použitím CDN sa uistite, že rýchlosť vášho webu je porovnateľná s konkurenciou. Toto je kľúčová súčasť zrýchlenia WordPressu a keďže existuje toľko bezplatných služieb CDN, ktoré si môžete vybrať, nemáte výhovorku, aby ste to vyskúšali..

CDN je sieť na doručovanie obsahu, ktorá sa zvyčajne nachádza po celom svete a dodáva vášmu statickému obsahu webovej stránky (napríklad obrázky alebo CSS) vašim čitateľom rýchlejšie, ako dokáže váš vlastný webový server. Môžete si prečítať viac o výhodách CDN, ale vo všeobecnosti je to dobrý nápad pre všetky webové stránky (WordPress alebo nie). V skutočnosti – používame CloudFlare tu vo WPExplorer a fungovalo to pre nás skvele.

9. Zamerajte sa na SEO

Funkčnosť WordPress: SEO

Nezabudnite na SEO. Je to naozaj také dôležité, ako hovoria ľudia. Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja si vyžaduje veľa času a úsilia na zvládnutie, ale existuje veľa doplnkov, príručiek a tipov online, ktoré vám pomôžu začať. Tu je len niekoľko z našich obľúbených položiek:

 • Ako používať SEO na posilnenie vášho hodnotenia vyhľadávačov
 • Základné stratégie WordPress SEO na zlepšenie poradia
 • Najlepšie WordPress SEO tipy pre nové firmy
 • 10 WordPress SEO tipov, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok
 • Video SEO Tipy, ako vyťažiť maximum zo svojich videí WordPress
 • Navyše na našom blogu SEO

10. Nezabudnite na aktualizáciu

Nakoniec – nezabudnite priebežne aktualizovať svoju inštaláciu, tému a doplnky WordPress! Nielenže sa aktualizuje dôležitý tip zabezpečenia WordPress, ale tiež to, že máte k dispozícii všetky najnovšie opravy chýb a nové funkcie (čo vedie k zlepšeniu vašej funkčnosti WordPress)..

Záverečné myšlienky o funkčnosti WordPress

WordPress je výkonný systém na správu obsahu, ktorý používa viac ako 30% webových stránok dostupných na súčasnom webe. Rastúca komunita WordPress poskytuje viac nástrojov a užitočných odporúčaní o tom, ako zvýšiť funkčnosť a použiteľnosť vášho webu. Dúfame, že vám tipy, o ktorých sme diskutovali v tomto príspevku, pomôžu správne optimalizovať vaše stránky a zvýšiť zapojenie používateľov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map