Tipy na zníženie výkonu vášho webu WordPress pre lepší výkon

Každý jednotlivec chce byť vo svojom živote organizovaný so všetkým, čo má pod kontrolou a dôsledne. Nepotrebné predmety vždy odstraňujete z domu, aby boli čisté. To isté platí pre vaše pracovisko, najmä ak prevádzkujete webovú stránku WordPress pre svoju firmu. Aby ste ho vyčistili, musíte vynaložiť úsilie na odstránenie všetkého, čo je zbytočné.


Presne povedané, používatelia prichádzajú k vám, aby využili nejaký druh produktu alebo služby a skutočne sa nestarajú o všetko, čo ste uviedli. Váš web teda musí mať účel a držať sa ho pre každú stránku. Uvádzanie irelevantných údajov bez odkazu na vaše miesto je iba zbytočné úsilie, ktoré iba zhoršuje hodnotu vašej značky.

Kroky na vyčistenie inštalácie WordPress

Na svojom webe WordPress môžete použiť rôzne taktiky, aby bol užívateľsky príjemný a nakoniec maximalizoval zapojenie návštevníkov.

1. Odstráňte nepotrebné doplnky

Aj keď sú doplnky jedným z najdôležitejších prvkov na ľubovoľnom webe WordPress, udržiavanie doplnkov, ktoré nie sú aktívne alebo sú zle kódované, vás môže stáť rýchlosť stránok, čo nie je šikovný krok. Jednoducho odinštalujte alebo deaktivujte doplnky, ktoré nepoužívate.

Okrem toho zvážte výmenu niektorých vašich súčasných doplnkov za tie, ktoré slúžia na viac účelov (Jetpack je skvelým príkladom jediného doplnku, ktorý ponúka veľa funkcií). Zamerajte sa na svoje požiadavky a zoznam zodpovedajúcim spôsobom orežte (nemusíte byť správcom doplnkov).

2. Nechajte navigáciu prehľadnú

Mega Menu

Doprajte svojej navigácii čistý vzhľad. Odstráňte nadmerné kategórie a na hladké vyhľadávanie nezabudnite použiť vhodné kategórie rodičov a detí. Uistite sa, že navigačné funkcie vašich najdôležitejších stránok, môžete použiť značky a widgety kategórie ponúknuť čitateľom prístup k väčšiemu obsahu.

Ak vaše stránky vyžadujú veľa odkazov, zvážte pridanie mega ponuky. Mega mens ponúka návštevníkom vašich stránok veľké zoznamy informácií a zároveň vám umožňuje zjednodušiť hlavnú navigáciu. Doplnky, ako sú Uber Menu, Mega Main Menu a Hero Menu, ponúkajú fantastické možnosti mega ponuky, ktoré skvele fungujú s väčšinou tém WordPress..

3. Usporiadajte obsah stránok

Ak je obsah vašej stránky obrovský, usporiadajte ho štruktúrovaným spôsobom tak, že zoskupíte do odsekov. Nezabudnite tiež použiť správne názvy. Vaše príspevky a stránky by mali mať tituly H1 a potom by ste mali vo svojom príspevku vložiť H2, H3 atď. (Náš príspevok používa H2 pre nadpis „Kroky na vyčistenie inštalácie WordPress“), za ktorými nasledujú nadpisy H3 pre každý číselný bod ). To zlepšuje čitateľnosť a užívateľské prostredie tým, že návštevníkov udržuje mimo nečitateľnej steny textu.

Dôraz na základné formátovanie môže priniesť viditeľné výsledky. Zahŕňa to použitie hlavičiek, zoznamov, úvodzoviek, tlačidiel, odkazov a dokonca aj rôznych štýlov písma, aby sa tok obsahu stal intuitívnejším..

4. Nechajte si skontrolovať relevantnosť

Pri použití obrázkov, videa alebo iných médií v blogovom príspevku na vašom webe WordPress sa musí vzťahovať na predmet. Okrem toho by ste nemali uchovávať médiá, ktoré nie sú pre váš názor relevantné. Pravidelnou aktualizáciou starého obsahu as ním súvisiacich médií je tiež dobrý spôsob, ako sa uistiť, že nemáte nefunkčné obrázky ani odkazy.

5. Pravidelne spúšťajte aktualizácie

Aktualizujte WordPress

Uistite sa, že vaša inštalácia WordPress, témy a doplnky sú aktuálne. Ak ste sa o chvíľu neaktualizovali, urobte to. Pri používaní aktuálnej verzie programu WordPress je potrebné zaistiť, aby ste získali najnovšie bezpečnostné záplaty pre program WordPress, ako aj kompatibilitu s doplnkami a motívmi pre svoj web..

Pred aktualizáciou vždy odporúčame zálohovať vaše stránky WordPress. Toto je dôležité preventívne opatrenie pre prípad, že sa niektorý z vašich doplnkov prestane aktualizovať, takže máte spôsob, ako vrátiť svoj web do pôvodného stavu. Na uľahčenie zálohovania zvážte niektorú z najlepších zálohovacích služieb a doplnkov pre WordPress.

6. Sledujte rýchlosť svojich stránok

Pingdom Tools

Ak načítanie vašej stránky trvá príliš dlho, musíte zistiť príčinu, ktorá by mohla brániť jej plynulému chodu. Pingdom Nástroje sú skvelým spôsobom, ako skontrolovať rýchlosť vášho webu WordPress.

Použitie rýchleho hosťovania je dobrá voľba pre vyššiu rýchlosť webových stránok, ale niektorí ľudia tiež zamestnávajú zdieľaný hosting, pretože ponúka veľkú hodnotu za peniaze. Nezáleží však na tom, vždy používajte plán hostenia, ktorý je vhodný pre váš webový prenos – pri zdieľanom hostení aktívne zdieľate prostriedky svojho servera s ľubovoľným počtom ďalších webových stránok a pri spravovanom hostovaní často dostávate iba nastavená čiastka. Nezabudnite zvoliť plán, ktorý je pre vás ten pravý.

Mali by ste sa tiež pozrieť na svoju tému a tiež na aktívne doplnky. Niektoré doplnky WordPress (témy a doplnky) sú náročné na zdroje (napríklad niektoré z veľkých posuvných doplnkov) a zle kódované môžu určite spomaliť vaše stránky. Pred stiahnutím a inštaláciou vyskúšajte rýchlosť ukážok stránok s živými témami a pred pridaním akýchkoľvek nových preskúmajte doplnky.

7. Osviežte správcovský panel

WP Optimize WordPress Plugin

Ak chcete pracovať iba na svojom klientskom rozhraní, nestačí to len udržiavať čistú tvár a zároveň nosiť nemotorné oblečenie – to nie je dobré znamenie. Back-end alebo admin oblasť webových stránok WordPress je rovnako dôležitá ako jej čelný pohľad. Existuje toľko skrytých vnútorných diel, ktoré je možné optimalizovať.

 • Odstráňte témy, ktoré sa už nepoužívajú. Predvolená stránka WordPress je dodávaná s množstvom tém, ale všetky nie sú potrebné. Prakticky tak často nebudete meniť svoju tému. Vyložte svoju starú tému a choďte vpred s menšou záťažou.
 • Odstráňte čakajúce a spamové komentáre. To dáva negatívny dojem z hľadiska SEO. Použi Prázdny spam tlačidlo na vyčistenie týchto komentárov jediným kliknutím, a to pravidelne pre lepšie výsledky. Môžete tiež vyskúšať Antispam Bee plugin, ktorý je špeciálne určený na ochranu vašich legitímnych komentárov a zároveň na zabránenie spamu.
 • Často vyprázdňujte kôš. Príspevky a stránky na vašom webe WordPress, ktoré ste vložili do koša, zaberajú miesto, kým sa neodstránia natrvalo. WordPress má možnosť natrvalo odstrániť príspevky z koša, takže ich používajte.
 • Práce na nefunkčných odkazoch. Odkazy, ktoré nefungujú, majú veľmi zlý dojem pre návštevníkov a vyhľadávacie nástroje. Primárnym krokom je nájsť takéto odkazy a potom ich opraviť. Používajte doplnky ako Kontrola odkazov W3C nájsť nefunkčné odkazy. Potom ich aktualizujte manuálne alebo vykonajte presmerovania 301 (mali by ste si tiež prečítať náš článok o tom, ako odstrániť nefunkčné odkazy, ako aj nášho sprievodcu aktualizáciou permalinkov).
 • Vyčistite svoju databázu. Databáza je nevyhnutnou súčasťou alebo skôr jadrom vašej webovej stránky WordPress, pretože v nej je uložená väčšina potrebných údajov. Vyžaduje si to dôkladné riadenie. Toto vyčistenie môže zahŕňať odstránenie dočasne využívaného miesta na disku, uverejňovanie príspevkov, komentáre proti spamu a ďalšie položky, ktoré sa nachádzajú v koši, a tiež zvyšky z doplnkov a motívov. Zadarmo WP-optimalizácia plugin je veľmi užitočný plugin, ktorý vám môže pomôcť pri optimalizácii databázy týmto spôsobom.
 • Zakážte prvky s menšou potrebou. Je to tiež jednoduchý spôsob, ako orezať zbytočné prvky prítomné v akomkoľvek vizuálnom WordPress. Kliknite na kartu s názvom možnosti obrazovky v pravom hornom rohu panela WordPress. Odtiaľto môžete povoliť alebo zakázať rôzne funkcie iba začiarknutím alebo zrušením začiarknutia príslušných políčok.
 • Je potrebné vyčistiť aj taxonómiu. Ak má váš web nevyužitú taxonómiu, zbavte sa ho. Ak nepoužívate značky a kategórie, odstráňte ich ručne. Keďže pre každý typ príspevku existujú taxonómie (medzi ktoré môžu patriť blogové príspevky, portfólio, zamestnanci, referencie atď. V závislosti od témy a doplnkov, ktoré máte aktívne), budete musieť skontrolovať, či nie sú použité nevyužité položky..
 • Nepoužité médiá musia zmiznúť. V programe WordPress existuje samostatný priečinok s názvom nahranie ktorá obsahuje všetky mediálne súbory, ktoré ste nahrali na svoj web. Z dlhodobého hľadiska to môže viesť k rozsiahlemu ukladaniu, a preto je potrebné ho orezať. Doplnky ako Vyčistenie obrázka dokáže nájsť a odstrániť také mediálne súbory. Môžete tiež použiť Vynútiť regeneráciu miniatúr doplnok, ktorý odstráni všetky orezané obrázky na webe, ktoré môžu zostať zo starých tém, a znova oreže obrázky, ako je definované pre vašu aktuálnu tému, čo môže vyčistiť veľa miesta, ak ste v minulosti prepínali medzi mnohými témami.
 • Orezajte miniaplikácie, ktoré nepoužívate. Platí to pre widgety dashboardu, ako aj pre widgety, ktoré vidíte na rozhraní svojho webu. Pre widgety dashboardu (zobrazené na hlavnej stránke pri prvom prihlásení do inštalácie WordPress) otvorte možnosti obrazovky kartu v hornej časti obrazovky, čím povolíte alebo zakážete políčka avaialbe. Widgety na prednom konci stránky WordPress na bočnom paneli a päte nájdete pod položkou vzhľad> widgety. Ak ich chcete vymeniť alebo reorganizovať, jednoducho ich presuňte.

Nie je potrebné, aby na vašej webovej stránke WordPress chýbali všetky vyššie uvedené body. Stále však dávajte pozor, aby ste skontrolovali prípadné nedostatky, dokonca aj malé zmeny môžu priniesť spravodlivé výsledky.

záver

Vaše webové stránky WordPress sa dajú transformovať za pár hodín dôkladným vyčistením. Decluttering môže poskytnúť interaktívnejší pohľad odstránením všetkých irelevantných prvkov a usporiadaním zvyšku lepším spôsobom. Jednoducho povedané, z vášho webu musíte odstrániť nepotrebný tuk. Uchopte, čo je potrebné, a vyhodte zvyšné.

Dôsledne kontrolujte veci, ktoré nie sú užitočné, ale stále zaberajú váš priestor, a navyše dávajte svojim čitateľom náhodné užívateľské prostredie. A panel administrácie vášho dashboardu je rovnako dôležitý ako vonkajší vzhľad vašich webových stránok na webe. Pravidelne sa vyžaduje dôkladná kontrola front-end aj back-end vašich stránok WordPress. Z dlhodobého hľadiska to zlepší váš web. Výsledkom bude rýchlejšie načítanie stránok spolu s lepšou používateľskou skúsenosťou.

Máte nejaké ďalšie tipy na vyradenie WordPress? Alebo ste vyskúšali náš? Radi by sme počuli vaše skúsenosti!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map