Trendy v oblasti marketingu WordPress: Zameranie na proces predaja s vyššou úrovňou dotyku

Tipy a trendy týkajúce sa marketingu WordPress

Dajte si pozor! Toto je ďalší príspevok o marketingu. Nenechajte sa však sklamať. Budeme hovoriť o príjemných veciach: ako prilákať viac zákazníkov k vašim produktom a službám WordPress zabudnutým na reklamy Google a spätné odkazy na chvíľu.


Najprv objasňme niektoré z menej vzrušujúcich aspektov.

V marketingovom vývoji existujú 3 hlavné kroky, ktoré sú teraz neoddeliteľnou súčasťou prezentácie správnej položky: povedzte, ukážte a dajte šancu vyskúšať.

Tieto sú ľahko implementovateľné v reálnom svete. Najjednoduchší príklad: zákazník, ktorý chce kúpiť odev, príde do akéhokoľvek obchodu s odevmi, môže si pozrieť popis produktu, samozrejme, môže vidieť aj samotný produkt (ukázať), a čo je skutočne dôležité, je schopný nasaďte ho (skúste). Perfektný scenár.

V podobnej situácii, ktorá sa však vykonáva vo svete internetu, existuje väčšia pravdepodobnosť, že bude požadovaná náhrada. To všetko preto, že posledný krok („vyskúšať“) sa často ignoruje.

Prečo je „pokus“ taký dôležitý? Je to prirodzený nástroj, ktorý zvíťazí nad zákazníkom. Skutočná zbraň ekologického marketingu je zbraň, ktorú je možné implementovať aj bez obchodníka. Ten je schopný poskytnúť úspešný výsledok bez množstva reklám.

Stručne povedané, krok „vyskúšajte“ horniny, pretože:

 • Táto stratégia stanovuje pre zákazníka dva dôležité momenty: dôveru a transparentnosť. Vzťahy založené na dôvere a bezpečnosti sú vždy cieľom oboch strán. Je to tiež hlavná filozofia WordPress. Pravdepodobne to vysvetlí nasledujúci príbeh:
  Snímka: Sadhana Balaji

  Obrázok Kredit: Sadhana Balaji

 • Poskytuje „predajný proces s vyšším kontaktom“ a dáva zákazníkovi kontrolu nad nákupným procesom.
 • Toto je druh overenia s vašim cieľovým publikom s vyhliadkou, že tento konkrétny produkt vyrieši skutočné potreby zákazníka.

Čo teda? najúčinnejšie a najmodernejšie spôsoby „poskytnutia príležitosti vyskúšať“ na palube zákazníkov a dokážete, že vaše produkty a služby WordPress sa oplatí používať? Poďme hovoriť o hlavných troch:

 1. Garancia vrátenia peňazí
 2. Skúška zadarmo
 3. Demo + bezplatná skúšobná verzia

Garancia vrátenia peňazí

Garancia vrátenia peňazí

Je to druh riešenia stratégie „vyskúšať“: používatelia platia za produkt / službu, pričom ju považujú za testovaciu jazdu. Prečo nie, sú si istí, že svoje dôvody budú môcť získať späť.

Áno, doplnky WordPress, témy a ďalšie digitálne produkty nie sú hmatateľné. Ako teda môžu byť refundované? To je to, čo niektorí poskytovatelia softvéru stále tvrdia, že sa držia politiky proti vráteniu daní v digitálnom svete. Ale to je spôsob, ako nikam, pretože mnoho populárnych online trhovísk SaaS (nielen v priemysle WordPress) sa už preukázalo.

Nešťastní zákazníci, ktorí nedostanú vrátenie peňazí, sa nevrátia, aby si kúpili nové veci, ostatným neodporúčajú nič av najhoršom prípade zanechajú negatívnu spätnú väzbu na nezávislé zdroje. Vaša povesť túto záťaž nepotrebuje.

StudioPress, jeden z najbezpečnejších a profesionálnych poskytovateľov tém WordPress, je vynikajúcim príkladom kvalitnej starostlivosti o zákazníka a obchodnej stratégie. Ak zákazníci nie sú spokojní, môžu získať náhradu do 30 dní podľa nároku na internete oficiálna stránka politiky.

Vašou ďalšou otázkou je pravdepodobne to, ako čo najlepšie využiť túto stratégiu?

Nerozdeľujte peniaze iba – najprv sa pokúste dosiahnuť cieľovú pozíciu zákazníka a ponúknite mu ruku v akejkoľvek náročnej úlohe, ktorú nedokázali konkurovať pri používaní vašich produktov. To znamená, že ponúka podporu najvyššej úrovne. Ak to nepomôže, zanechajte zákazníkovi pozitívny dojem pomocou týchto jednoduchých krokov:

 1. Správajte sa rovnako, ako keby ste riešili otázku pred predajom.
 2. Nie sú tu žiadne nepríjemné otázky!
 3. Nesnažte sa zmeniť názor zákazníka, ale namiesto toho navrhnite užitočné riešenie.
 4. Ospravedlňujeme sa, že produkt nespĺňal ich potreby, ďakujeme zákazníkovi za pomoc a za vyskúšanie.

Niektorí manažéri stále veria, že akýkoľvek poetický a sofistikovaný e-mail môže zmeniť názor klienta. Zvyčajne to nebude fungovať. Ak však máte konkrétnu ponuku ako útechu (zľava, spolupráca atď.), Môže to byť účinný spôsob, ako prilákať zákazníka, aby zostal.

Skúška zadarmo

Bezplatné skúšobné obdobie

To je taký sladký zvuk pre uši zákazníka. Skúšobné verzie zadarmo a „vyskúšajte skôr, ako si kúpite“, ešte nemusia byť priemyselným štandardom, ale sú to obrovské trendy. A to je skvelá správa pre spoločnosti SaaS, ako aj pre kupujúcich.

Hlavným zmyslom tejto stratégie je poskytnúť už spomínaný „predajný proces s vyšším dosahom“..

Mnoho poskytovateľov WordPress to stále považuje za riskantné. Ale v závislosti od vášho produktu a cieľového publika, prečo by ste nemali rozširovať prístup k veciam, vďaka ktorým je váš produkt skvelý?

Lincoln Murphy, osoba, ktorá pomáha spoločnostiam SaaS zvyšovať mieru bezplatnej skúšobnej konverzie, keď poskytla vynikajúce porovnanie:

„Znižuje skúšobná jazda Ferrari hodnotu Ferrari? Nie … ak vôbec, to je to, čo uzatvára obchod pre väčšinu kupujúcich. “

Ako odborníci z MarketingExperiments reklamácia, bezplatná skúšobná ponuka a záruka vrátenia peňazí sú síce funkčné, ale ich vnímanie používateľmi sa môže úplne líšiť. Pokúste sa ponúknuť oboje. Napríklad, začnite s bezplatnú skúšobnú verziu a pokračujte v pridávaní záruky vrátenia peňazí, aby ste získali ešte väčšiu dôveru potenciálnych zákazníkov a aby sa cítili bezpečnejšie.

Nenechajte sa však posúvať na skúšobnú verziu zdarma, ale okolo nej nevytvárajte stratégiu. Zvážte nasledujúce kľúčové body.

1. Definujte perfektnú životnosť skúšobného účtu

Berúc do úvahy, že táto stratégia sa uplatňuje s rôznymi typmi produktov a služieb WordPress, ktoré sa správajú inak, skúste funkčnosť a funkcie vyskúšať sami. Priemyselný štandard WordPress je 30 dní, ale to samozrejme nie je smer, ktorým sa treba riadiť pre všetkých. Toto by malo byť množstvo času, ktoré je ideálne na to, aby ste nestratili záujem o to, čo ponúkate. Navyše, ak skrátite skúšobnú dobu, bude to mať pocit naliehavosti, vďaka ktorému budú používatelia konať rýchlejšie.

Záver: skúste nájsť šťastné médium. Napríklad jeden z dobre známych odborníkov na WordPress tam WPMUDEV našiel toto médium za 14 dní.

2. Interakcia s potenciálnym kupujúcim

Niektorí marketingoví stratégovia tvrdia, že skúšobná doba je nastavená na zníženie interakcie človeka potrebnej na predaj. Dúfajme však, že už je jasné, že „zameranie na používateľa“, ktoré je mimochodom hlavným mottom spoločnosti Google, je kľúčovým faktorom pri budovaní dôveryhodného vzťahu so zákazníkom a najmä potenciálnym zákazníkom. Nezabudnite preto:

 • Namiesto odkazu na stránku sprievodcu alebo stránku s častými otázkami ponúkate osobné držanie.
 • Posielajte následné e-maily. Ak je to možné, prispôsobené (áno, čakali ste na toto slovo), čo sú v našom prípade automatizované e-maily založené na správaní. Napríklad, Zendesk predajní technici posielajú e-maily s následnou kontrolou, v ktorých navrhujú pomoc používateľom, ktorí sa počas prvých 3 dní najviac angažujú (zamerajte sa na najaktívnejších a sľubných používateľov). To im pomáha byť efektívnejší pre svojich klientov. V kombinácii s telefónnymi hovormi to pomohlo zvýšiť skúšobnú konverziu až o 30%. Toto percento pochádza z výskum spoločnosti Totango, ktorá pomohla spoločnosti Zendesk sledovať správanie používateľov. Ak chcete získať podobnú analýzu správania vašich používateľov, môžete použiť bezplatnú analytickú platformu pre spoločnosti SaaS, ako sú HeapAnalytics alebo MixPanel (obe majú bezplatné plány).
 • Nerušiť. Stratégia starostlivosti o zákazníka „vždy pripravená pomôcť“ už priniesla svoju účinnosť. Rovnako príliš veľa „spamu“ potenciálneho zákazníka dokázalo jeho neefektívnosť.
 • Po uplynutí 2 až 3 dní odošlite pripomenutie. Ak chcete vytvoriť lepší e-mail, skúste vyskúšať svoje výzvy na akciu (vyskúšajte iné štítky s tlačidlami / odkazmi) – tieto e-maily vytvárajú pocit naliehavosti, nemali by však byť účinné.

3. Kreditná karta alebo nie kreditná karta

Je to dlhodobá diskusia o bezplatných skúšobných verziách. Jediná jediná vec je zrejmá: žiadosť o zadanie informácií o kreditnej karte pri registrácii bezplatnej skúšobnej verzie vydesí klienta. Pokiaľ sa vaša spoločnosť nenachádza medzi tzv. Najlepšími lídermi v oblasti SaaS (už populárne a autoritatívne spoločnosti), pravdepodobne je lepšie túto metódu odložiť o nejaký čas.

Jeden z hlavných Totangova správa vyšetrovania sú stále relevantné:

Porovnanie konverzií

Ak si nie ste istí, akým spôsobom sa máte riadiť, znova testovanie a ďalšie testovanie. Poskytnite svojim používateľom dve možnosti – s požadovanými informáciami o kreditnej karte a bez nich a vykonajte niektoré testy A / B na sledovanie konverzií.

Napríklad po nízkych sadzbách registrácie s informáciami o kreditnej karte spoločnosť CrazyEgg zistila, že návštevníci boli jednoducho vystrašení, aby poskytli tieto podrobnosti. Vytvorili a otestovali ďalšiu prihlasovaciu stránku s vysvetlením, že sa neuskutočnia žiadne automatické poplatky: toto zlepšenie viedlo k 116% nárastu skúšobných registrácií..

Moz spoločnosť tiež požaduje informácie o kreditnej karte, ktoré poskytujú potrebné vysvetlenie:

Vysvetlenie podrobností

Demo + vyčistené skúšky

Ukážka a skúšobná verzia

Čo je demonštračný test? Z hľadiska marketingu je to podobné bezplatným skúšobným účtom, ale technicky má iný spôsob implementácie.

Zatiaľ čo bezplatné skúšky sú dobrým nástrojom pre veľké komunity WordPress, ako je WPMUDEV, stratégia pre demo skúšky je efektívnejšia a cenovo dostupnejšia pre malých vývojárov doplnkov WordPress, poskytovateľov tém, webovských dizajnérov alebo pre kohokoľvek iného, ​​ktorý uvoľňuje svoj prvý komerčný produkt / službu WordPress..

Napríklad ste vyvinuli nový skvelý doplnok pre posúvač WordPress. Nebude hostená na vašom serveri a vaši používatelia nebudú potrebovať žiadne osobné účty na vašom webe, aby s ním mohli pracovať. Máte možnosť nielen ukázať, ako doplnok funguje (v reálnom príklade front-end alebo v promo videoprezentácii), ale namiesto toho môžete skutočne umožniť potenciálnym zákazníkom prístup k backendu doplnkov, aby si ich mohli vyskúšať z prvej ruky. Ponúka oblasť testovania karantény okrem opisu vražedného produktu môže fungovať omnoho lepšie.

Nie ste si istí, ako nastaviť skúšobnú verziu pre svoj produkt? Žiaden problém. Existuje niekoľko nástrojov WordPress, ktoré umožňujú túto mágiu.

Jedným z nedávno vydaných nástrojov na jednoduché vytvorenie front-end demo a bezplatnej skúšobnej verzie produktov WordPress je doplnok Demo Builder pre ľubovoľný produkt WordPress. Tu nájdete jasné pokyny, ako s ním začať pracovať a aké príležitosti získate ako správca doplnku:

Demo Builder

Ak chcete začať vytvárať demoverziu / akúkoľvek – ukážku (živý príklad vášho produktu WordPress v akcii) a / alebo zablokujte prístup, ktorý používatelia môžu otestovať, mali by ste začať vytvorením siete viacerých miest WordPress na hosťovanie skúšok (karantény, ktoré budú ďalej automaticky uprataný).

Pomocou doplnku Demo Builder môžete vytvoriť atraktívny živý príklad svojho produktu, ktorý si potenciálni zákazníci môžu podrobne prezrieť (najmä ak ide o komplexný doplnok s množstvom funkcií). Tu je a živé ukážky ako funguje Demo Builder (demo zobrazuje test Visual Builderu).

Tento Demo Builder pracuje pre akýkoľvek produkt WordPress a umožňuje používateľom poskytnúť registráciu bezplatného skúšobného účtu na testovanie potrebných nástrojov z vlastného osobného dashboardu WordPress. Po určitom čase (ktoré definujete) sa tieto účty automaticky vyčistia, takže nepotrebné účty neukladáte a vaši potenciálni zákazníci potom majú dôvod konať po práci s produktom.

V skutočnosti získate veľa vynikajúcich nástrojov na správu, ktoré vám umožnia nastaviť účty a ukázať používateľom všetky výhody vášho produktu:

Funkcie pre staviteľa

Ako vidíte, okrem nastavení môžete vylepšiť svoje marketingové príležitosti aj pomocou štandardnejšej techniky e-mailového marketingu – automatizácie MailChimp. To vám v prípade potreby pomôže sledovať (čítať: nevyžiadať spam) používateľov.

Tu si môžete vyskúšať, ako tento backendový účet pre používateľa funguje.

Niektorí malí poskytovatelia služieb WordPress využívajú túto stratégiu bezplatných pokusov so zrnkom soli: čo keď potenciálny klient nepáči produkt alebo ak nevyhovuje jeho potrebám, aby si ho nekúpili? Táto obava môže byť pre vaše podnikanie skutočne skvelá správa. Demo skúškou sa môžete potenciálne vyhnúť neoprávneným vráteniam alebo negatívnej spätnej väzbe a dokázať, že váš produkt je skutočne „tak dobrý, ako je inzerovaný“.

Navyše v tomto prípade môžete mať väčšie šance na konverziu zákazníka na lojálneho klienta, ktorý vám môže poctivo pomôcť pri zlepšovaní produktu z dlhodobého hľadiska.

Nehádajte, ktorá z možností je pre klienta najlepšia. Umožnite im prispôsobiť si produkt podľa svojich potrieb.

závery

Záruka vrátenia peňazí, bezplatné skúšky a ukážky sú sľubné marketingové stratégie, ktoré by mala nasledovať každá veľká a malá komerčná značka WordPress. Pomáha posilňovať vašu značku v očiach spotrebiteľov a budovať vzťahy medzi tvorcami WordPress a ich zákazníkmi.

Stratégie, ktoré sme opísali, nie sú potrebné alebo dokonalé pre každý obchod alebo produkt elektronického obchodu, musíte určiť, ktorý prieskum je pre vás vhodný, a vykonať vlastný prieskum trhu a testovanie. Popísané odporúčania považujte za varianty ďalších marketingových experimentov.

Dúfajme, že toto napísanie bolo užitočné pre tých, ktorí uvažujú iba o použití niektorej z týchto stratégií alebo sa s nimi už spriatelili.. Mimochodom, máte nejaké skúsenosti na zdieľanie s témou? Ďalšie tipy alebo otázka? Zanechajte nám komentár!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map