Úžasné použitia výkonných zásuvných modulov WordPress

Úžasné použitia výkonných zásuvných modulov WordPress

Existuje veľa prvkov, ktoré môžete začleniť do svojho webu, aby ste zvýšili zapojenie používateľov a vylepšili zobrazovanie vášho obsahu. Často prehliadaný prvok – jazdec – je však ten, ktorý môže mať najväčší vplyv na dizajn a funkčnosť.


Posuvníky sú prenosné prezentácie, ktoré môžu vykonávať mnoho úloh (napríklad zobrazovať vaše portfólio fotografií alebo prezentovať obchodné posudky). Pri správnom použití môžete pre návštevníkov svojich webových stránok vytvoriť pútavý interaktívny zážitok.

V tomto príspevku diskutujeme o tom, čo je posúvač a prečo by ste ho mali používať. Ukážeme vám, ako zvoliť najlepší posúvač WordPress pre vaše potreby, ako aj štyri úžasné spôsoby, ako ho použiť na svojich stránkach. Začnime!

Čo je posúvač (a prečo by ste ho mali používať na svojich webových stránkach)

Celkom téma WordPress (ukážka blogu o cestovaní)

Prezentácie sa používajú na rôznych webových stránkach rôznymi spôsobmi – vrátane ukážky blogu Total Travel, kde sa na prezentáciu článkov používa posúvač..

Posuvník je interaktívna prezentácia, ktorá sa používa na webových stránkach na rôzne úlohy. Aj keď sú zvyčajne náročné na médiá, neobmedzujete sa iba na bicyklovanie okolo série obrázkov alebo videí. Používanie jazdcov navyše prináša množstvo výhod. Napríklad môžu:

 • Rozdeľte obsah svojich webových stránok.
 • Zaujmite návštevníkov svojich webových stránok.
 • Umožňujú vám poskytovať informácie jednoduchým a stráviteľným spôsobom.

Stručne povedané, hlavnou úlohou posúvača je zlepšiť spôsob, akým návštevníci interagujú s vaším obsahom. Platí to bez ohľadu na to, či je obsah vizuálny (napríklad s obrázkami a videami) alebo nie (vrátane písomného obsahu, ako sú posudky).

Ako si vybrať najlepší posúvač WordPress pre vaše potreby

Posúvače nie sú rovnaké, preto je dôležité rozhodnúť sa, ktorý z nich je pre vaše potreby najlepší. Každý má svoje vlastné jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým je vhodný na rôzne účely. Medzi najobľúbenejšie funkcie posúvača patria:

 • Podpora prezentácie v celej šírke.
 • Presúvanie drag-and-drop vašich snímok.
 • Vstavané widgety a krátke kódy.
 • Možnosti konfigurácie (ako sú efekty prechodu a rýchlosti).
 • Multimediálna podpora (vrátane videí, GIF, HTML a ďalších).

Presné funkcie sa budú líšiť podľa jazdca. Napríklad, Slider Revolution (ktorá sa začína na $ 25) je známa pre svoje prechody medzi snímkami a doplnky. Vďaka tomu je dobrou voľbou pre vysoko kreatívne prezentácie. Navyše je súčasťou mnohých prémiových tém WordPress, vrátane programu Total. Posuvník Meta (bezplatné a prémiové) je populárne vďaka inteligentnému orezaniu obrázkov a schopnosti vkladať videá z Youtube na snímky.

Inteligentný jazdec 3 (tiež s bezplatné a platené programy) tiež obsahuje mnoho z vyššie uvedených funkcií, ako aj podporu špičkových prvkov 100 predpripravených snímok:

Stránka s príkladmi jazdca Smart Slider 3

Zistíte, že väčšina posúvačov ponúka dostatok flexibility a sily, hoci správna voľba závisí od vašich potrieb a očakávaného použitia. Z tohto dôvodu sa pozrime na niektoré z jedinečných situácií, pre ktoré je pre vás ideálny jazdec.

4 úžasné použitia pre výkonný výsuvný doplnok

Táto časť vám ponúkne štyri inšpirácie pre výkonný posuvný doplnok. Poskytneme vám tiež niekoľko užitočných rád, ako optimálne implementovať každú metódu. Poďme sa ponoriť!

1. Zobrazte vizuálne prvky pomocou posúvača obrázkov

Príklad posúvača obrázkov

Posuvník obrázkov je príležitosťou na zdieľanie úžasných obrázkov.

Ako už názov napovedá, posuvník obrázkov zobrazí kolekciu statických fotografií. Tieto posuvníky sú vynikajúce na jednoduché zobrazenie vizuálnych prvkov, napríklad portfólia alebo cestovného albumu. Aj keď posúvače obrázkov predstavujú jednoduchý spôsob zobrazovania vizuálnych prvkov, uistite sa, že ich implementujete dobre:

 • Používajte iba obrázky s vysokým rozlíšením. Jednoducho povedané, čím vyššie je rozlíšenie obrázkov, tým väčšie je vnímanie kvality. S týmto vedomím môžete nájsť veľa bezplatných obrázkov online.
 • Optimalizujte svoje obrázky. S bezplatným náradím ako je TinyPNG, môžete zabezpečiť, aby sa vaše stránky načítali rýchlo a aby vaše obrázky zaberali málo miesta na serveri, a to všetko bez ovplyvnenia kvality. Tento sprievodca optimalizáciou obrázkov môžete použiť aj na ďalšie vylepšenie svojich obrázkov.

Obrazové posúvače môžete považovať za nudnú a nadmerne používanú aplikáciu. Používanie kvalitných a krásnych obrázkov však zaujme vašich čitateľov a posilní dojem, ktorý majú na vašom webe.

2. Ukážte referencie zákazníkov pomocou posuvného kolieska karuselu

Príklad karuselového posúvača

Posuvník karuselu umožňuje bezproblémové začlenenie posudkov a iných útržkov obsahu.

Posuvník karuselu je taký, ktorý pracuje na slučke. Keďže posudky majú tendenciu byť krátke, posúvač karuselu ponúka najlepší spôsob doručenia týchto útržkov obsahu návštevníkom vašich webových stránok. Aby ste to však dosiahli čo najefektívnejšie, budete chcieť vykonať tieto tipy:

 • Použite manuálny karusel. Nie každý číta rovnakou rýchlosťou. Preto je najlepšie nechať svojich návštevníkov rozhodnúť sa, kedy sa posunú na ďalší posudok v jazdci.
 • Zahrňte výrazné tlačidlá. To uľahčuje čitateľom pohyb medzi jednotlivými posudkami.

Najlepšie na karuselovom posúvači je to, že poskytuje vnímanie množstva. Aj keď pracujete na budovaní posudkov pre svoje podnikanie, stále môžete hrdo zobrazovať tie, ktoré máte, bez toho, aby to nepriaznivo ovplyvnilo váš sociálny dôkaz..

3. Predveďte svoju najlepšiu prácu pomocou posúvača portfólia

Príklad posúvača portfólia

Posuvník portfólia môžete použiť na fotografiu, videografiu alebo dokonca nevizuálny obsah.

Stručne povedané, posúvač portfólia je taký, ktorý vám umožní predviesť svoju prácu. Je postavený na účely predstavenia rôznych prvkov médií, vďaka čomu je ideálny na zvýraznenie rôznych aspektov vašich služieb. Váš hlavný záujem by, samozrejme, mal zobrazovať iba vašu najlepšiu prácu. Je však potrebné zvážiť ešte jeden tip:

 • Zahrnúť odkazy na nevizuálny obsah. Nie všetky časti portfólia budú vizuálne (najmä ak ste spisovateľ alebo bloger). Vizuálne prvky (napríklad snímky vašej práce) však môžete stále používať v jazdci a začleniť odkazy na skutočný projekt. To zvyšuje interaktivitu vašich stránok.

Použitie posúvača portfólia znamená, že práca, ktorú môžete zdieľať s návštevníkmi, nie je nijako obmedzená. Je to skvelé pre vaše podnikanie – najmä ak vaše médiá majú mnohostranný charakter – a tiež to dodáva vášmu webu jedinečný dojem.

4. Vytvorte interaktívny obsah pomocou posúvača Parallax

Príklad posúvača paralaxy

Použite jazdce paralaxy na vytvorenie pútavého zážitku pre návštevníkov.

Paralaxový efekt je taký, pri ktorom sa obrázok na pozadí zdanlivo pohybuje v 3D. Využitím tohto efektu môžete ponúknuť hĺbku na inak statickom webe a vytvoriť interaktívny a pútavý obsah. Okrem toho pritiahne pozornosť návštevníkov, a tak im pomôže zapojiť sa. Ak chcete svojim návštevníkom vytvoriť čo najinteraktívnejší zážitok, nezabudnite na tieto tipy:

 • Vyberte si svoj štýl. Medzi ne patrí posúvač, posúvač, myš a 3D. Každý z nich bude mať vplyv na spôsob načítania a zobrazovania vášho posúvača, preto je dôležité, aby ste to urobili správne.
 • Vyberte obrázok starostlivo. Obrázky s negatívnym priestorom sú ideálne na zabránenie neporiadku, ako aj obrázky, ktoré sú na menších obrazovkách dobre škálované.

Samozrejme nechcete, aby bola vaša webová stránka pre návštevníkov drvivá. To znamená, že obmedzíte používanie jazdcov paralaxy a ideálne sa prilepíte na jeden prípad na stránku.


Aj keď posúvače majú svojich kritikov, niet pochýb o tom, že sú ideálne pre množstvo rôznych aplikácií. S pridaním komplexných efektov (napríklad posúvanie paralaxou) a zdanlivo nekonečným spektrom aplikácií (napríklad zobrazovanie vašej vlastnej práce alebo obchodných posudkov) môže použitie jazdca výrazne zlepšiť funkčnosť vašich webových stránok..

Máte nejaké otázky týkajúce sa výberu najlepšieho posúvača WordPress pre vaše stránky? Čo hľadáte v jazdci WordPress? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map