Údržba stránok WordPress: Sprievodca tým, čo potrebujete vedieť

WordPress je jedným z najväčších počítačov, ktoré priniesli novú éru publikovania. Poskytuje vám nekonečné príležitosti na trhu – alebo – rozprávajte svoj príbeh do sveta čitateľov. Je to skvelý stroj, áno, je to, ale rovnako ako všetky veľké stroje si vyžaduje občas aj mazanie.


Vidíte, ako by ste mali každú chvíľu nosiť svoju obľúbenú súpravu kolies na rotáciu? Údržba stránok WordPress je niečo podobné.

Takže, bez zbytočného plytvania, začnime s nejakým plánovaním. Máte naplánovať údržbu. Označte ho vo svojom kalendári a držte sa svojich zbraní. To je dôležité.

Aktualizácia WordPress

Keď vytvoríte nejaký čas, použite ho na aktualizáciu svojej platformy WordPress. Nechcete prevádzkovať svoje webové stránky na starej platforme, pretože – hackeri.

update-wp

Ach jo, viem, že sa teraz objaví tlačidlo aktualizácie a potom …

Vždy, keď dobrá stránka robí niečo také pôsobivé ako WordPress, zlá strana bude venovať celý život jej rozviazaniu, takže nepriateľ bude pracovať rýchlo. Z tohto dôvodu na každé vydanie WordPress čakajú tisíce hackerov, aby nasali všetku zábavu. Včasná aktualizácia ich zaistí priamo v krížových chĺpkoch.

Okrem toho WordPress rastie veľmi uvoľneným tempom, ale každý deň získava trakčné kilometre. Výsledkom je, že pri každej aktualizácii sa zavádzajú nové funkcie a funkcie. Nenechajte si ujsť túto zábavu.

Automattic minimálne raz za štvrťrok vydáva aktualizácie platformy. V čase písania tohto článku je WordPress 3.6.1 najnovšou dostupnou verziou. Stiahnite si najnovšiu verziu programu WordPress.

Ak váš web nie je aktualizovaný, ostatní sa zabavia na vaše náklady.

Vyčesajte svoje stránky WordPress za prerušené alebo mŕtve odkazy

Ak to chcete vidieť, zdvihnite ruku:

Chybová stránka 404

Nie veľa rúk vidím. Chyba 404 je výsledkom mŕtvych odkazov. Nefunkčné odkazy. Sú to odkazy, ktoré odkazujú na nedostupné zdroje, t. J. Dlhé stránky, neexistujúce kategórie, presunuté príspevky, pomenujte ich.

Keď sa rozhodnete prekliknúť, vždy sa nám nepáči nefunkčný odkaz, pretože sa skutočne zaujímate o všetko, čo je za odkazom. Čitatelia budú mať v ústach žlč, keď na vašom webe dostanú niekoľko z týchto 404 chýb. Pretože beriete všetko tento záujem a hodiť to psovi – psovi, ktorý jedol vaše domáce úlohy a teraz vaše odkazy.

Ak vás žlč nedostane za zmenu vašich nefunkčných odkazov, môžete musieť opravte ich z nasledujúceho dôvodu.

Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje nenávidia nefunkčné odkazy oveľa viac ako vaši čitatelia a potrestajú vašu zjavnú ukážku drzosti tým, že odvezú vašich čitateľov preč.

Budú dôvod, ah, tento chlap má najviac zlomené zo všetkých firiem. Prečo sa mu obťažovať dávať zadarmo dopravu?

Keď sa to stane, bude to bolieť celú cestu do banky, ale budete mať šťastnejší deň, keď opravíte nefunkčné odkazy. Odkazy môžete upraviť, ak chýba písmeno alebo niečo, uistite sa, či sú prepojené zdroje (skutočne) k dispozícii, alebo jednoducho odstráňte nefunkčné odkazy..

Ak chcete nasmerovať správnym smerom, zoberte to Nástroj na kontrolu prepojení a opravte tieto odkazy. Je to ľahko peasy, takže ho už neodkladajte.

Pravidlo: Skontrolujte svoje odkazy najmenej raz za šesť mesiacov a po vykonaní veľkých zmien na vašom webe WordPress.

Zaoberanie sa spamermi

Spameri sú pravdepodobne tie deti, ktoré nenávidia všetko v živote. Takže aj bez toho, aby o tom vedeli, premietajú túto synergiu do rýchleho občerstvenia a sedenia celý deň pred počítačom, ktorý zverejňuje náhodné veci. Cítia potrebu kompenzácie.

Kredit: Paul

Obrázok Kredit: Pauhatsu

Ale kde ťa to nechá? Niektoré deti hádajú vašu databázu WordPress reťazcami nevyžiadanej pošty. Nekonečná hádka bezvýznamných a odkazom naložených komentárov.

To sa stáva veľa, najmä ak váš doplnok proti spamu tlačí spam do niektorého priečinka.

Zhromažďovanie nevyžiadanej pošty bude vaše stránky udusovať, spomaľuje veci a predstavuje hrozbu pre samotnú štrukturálnu integritu vášho webu. Spam tiež vyradí vaše hodnotenie SEO a poškodí vašu povesť.

Niektoré doplnky proti spamu však automaticky odstránia spam po daných obdobiach, čo je dobré, ale z bezpečnostných dôvodov môžete komentáre zakázať po niekoľkých dňoch, napr. 14 dní, alebo nechajte niekoľko minút vyprázdniť priečinok so spamom.

Prípadne, ak skutočne viete cestu okolo servera, prejdite na stránku phpMyAdmin a spustite nasledujúci databázový dopyt.

ODSTRÁNIŤ Z Wp_comments KDE Kedy comment_approved = ‘spam’

Čo by som povedal o tom je „Ale to vymaže všetok le spam, dokonca aj tých, ktorí sa dostali omylom?“ Oh dobre.

Zálohovanie vašich webových stránok

Teraz, keď sme sa zaoberali spamermi, máme čistšiu webovú stránku. Čo hovoríte, že to podporujeme?

Mimochodom, ak máte radi cestovanie na Jamajku, Back It Up je populárna tanečná rutina, ktorá zahŕňa veľa „zálohovania“, ak viete, čo tým myslím. Ak sa stretnete v niektorom z týchto funky kĺbov a v nepravdepodobnom prípade musíte vysvetliť, čo je záloha webovej stránky, jednoducho povedzte: „Čo? Pozri sa, len si urobím kópiu svojho weeebsite “.

zálohovanieSpäť z Jamajky hovoríme o zálohovaní stránok WordPress. Mnoho webových hostiteľov ponúka túto fantastickú možnosť, ktorá vám umožní zálohovať vaše webové stránky manuálne alebo – tomu neveríte – keby si chcel, naplánovaním automatických záloh. Správny? Mali by sme mať iba automatické zálohy. Alebo si môžete kúpiť záložný doplnok ako BackupBuddy alebo službu, ako je VaultPress.

Preto, ak vám ten nečestný pes pozrie váš kód alebo vás nejaký prefíkaný skript odvrhne, môžete obnoviť svoje stránky späť do pôvodnej slávy behom niekoľkých minút..

Svoju stránku WordPress môžete zálohovať v samostatnom priečinku na serveri alebo si môžete kúpiť nový podnikový účet pre web, aby ste si mohli pravidelne ukladať a zálohovať svoje webové stránky. Ďalší webový priestor môžete použiť na hostenie ďalších projektov a cena plánu webhostingu je skutočne nízka.

Zálohujte si svoj web aspoň raz týždenne, najmä ak je veľa denných aktivít. Ak má váš poskytovateľ hostingu automatickú možnosť, otočte prepínač a nikdy ho nevypínajte. Problém je vyriešený.

Aktualizácia vášho webového obsahu

Ale počkajte, v skutočnosti ste si nelhal, že údržba stránok WordPress nemá nič spoločné s aktualizáciou webového obsahu.?

Pozorne počúvajte webový obsah je rovnako dôležitý ako váš kód. Ak neaktualizujete svoj webový obsah alebo pravidelne nezverejňujete nové blogy, sami sa strieľate sami. Preto je užitočné navrhnúť rozvrh druhov.

Redakčný kalendár

Vytvorte časový rozvrh obsahu alebo redakčný kalendár a postupujte podľa nich, aby ste zaistili, že vaše webové stránky budú na tomto fronte dobre dodané. Aktivita (konverzácie, páči sa mi, tweety a čokoľvek iné, čo živí humbuk) je to, čo dostane vaše peniaze na kravu.

Ach jo, práve som ti zavolal najobľúbenejšiu webovú stránku kravu, mali by ste sa naozaj naštvať a punčať na tú klávesnicu už. Ak nezískate obsah, nezískate takú rýchlosť, ako by ste chceli, to je všeobecný princíp.

Vytiahnite svoj (nether región) a pustite sa do práce, ale ak nemôžete napísať, aby ste zachránili husa, najmite si spisovateľa alebo dvoch. Robte čokoľvek, ale aktualizujte svoj obsah. Je to dobré pre:

 • SEO
 • obchodné
 • integrita
 • Globálne otepľovanie (jk)
 • Et cetera et cetera

Takže áno, aktualizujte svoj obsah, čo tiež znamená úpravu starých príspevkov, titulov a opravu všetkých chýb. Niektoré neznáme osoby tvrdia, že by ste si mali svoj redakčný kalendár siahať hlboko do budúcnosti, ale ak máte nasledujúci šesť mesiacov obsahu usporiadaného, ​​urobíte to dobre.

Dôležitosť overenia vašich stránok WordPress

Overenie platnosti vašich webových stránok je skutočne dôležité.

Ak zmeníte kód, štýly, stránky, príspevky, odkazy; čokoľvek, je dôležité overiť vaše webové stránky. Aspoň raz za čas. Nechcete, aby čitatelia narazili na 404 chybových stránok a ďalších prekvapení. Overenie webovej stránky WordPress raz za rok by malo stačiť, ale nezabudnite to urobiť vždy, keď na svojom webe urobíte veľa zmien..

Nakoniec a rýchlo za sebou, skontrolujte si štatistiku svojich webových stránok, prepojiteľnosť, údaje o stránkach a iné formy reklamy hocikedy môžeš. Toto vám pomôže lepšie porozumieť cieľovej skupine.

Tam som videl veľmi dlhý vzorový (údržbársky) kalendár, takže som z vás urobil kratší kalendár, ktorý si môžete dokonca stiahnuť do svojho mobilného zariadenia:

WordPress-údržba-kalendár-wpexplorer

Spustite tento kalendár alebo vytvorte podobný kalendár, aby vaše stránky WordPress fungovali optimálne. A zúčastnite sa čo najviac rodinných večerí. To je ďalší tip.

Panel nástrojov

Tu je niekoľko nástrojov a zdrojov (a spoločnosť):

Ak by ste radšej chceli, aby vám niekto urobil prácu, môžete si vždy kúpiť balík údržby (hovorili sme o niekoľkých službách údržby WordPress v predchádzajúcom blogovom príspevku tu na WPExplorer). Balíky profesionálnej údržby WordPress sa môžu začať od $ 79 online, ale o túto cenu sa nebude starať tvorba obsahu. Len aktualizujte a ďalšie ľahké veci.

Rýchle zhrnutie

V úderníku, aktualizácia WordPress, aktualizácia webového obsahu, odstránenie spamu, odstránenie mŕtvych odkazov po overovanie, zálohovať všetko a potom urob to znova.

Dobre, to znamená koniec nášho Údržba stránok WordPress tutorial. Ak som niečo vynechal alebo máte iný názor, aby bola konverzácia ešte zaujímavejšia, radi by sme si prečítali vaše myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map