Výhody a nevýhody spúšťania WordPress na Ubuntu

Výhody a nevýhody spúšťania WordPress na Ubuntu

Ubuntu je jedným z najlepších operačných systémov, na ktorých môžete prevádzkovať svoje stránky WordPress. Vieme, to je veľké vyhlásenie. A v tomto článku sa o to pokúsime zabaliť. Okrem toho, že je voľne k dispozícii, je to tiež operačný systém s otvoreným zdrojom Linux.


Ubuntu v priebehu rokov vydáva rôzne verzie OS. V tomto článku sa budeme odvolávať na Ubuntu 18.04.4 LTS, pretože ide o aktuálnu najnovšiu verziu dlhodobej podpory. Je nevyhnutné skontrolujte verziu Ubuntu môžete byť v prevádzke hneď po prvom prihlásení do zariadenia.

Ubuntu Server

Na rozdiel od iných operačných systémov Ubuntu zvyčajne vydáva novú verziu operačného systému, Ubuntu príchute, v intervale šiestich mesiacov a dlhodobá podpora každé dva roky. Má jedinečnú schému, ktorá poskytuje päťročnú podporu pre stolné a serverové verzie. Spolu s tým ponúka Ubuntu deväťmesačný podporný program pre vydávané štandardné verzie.

Ak spúšťate obchodnú webovú stránku alebo ak chcete spustiť blog spustením serverovej technológie operačného systému Ubuntu, máte istotu, že máte základné výhody, ako napríklad bezpečnosť údajov a oveľa viac. Najprv sa pozrime výhody a nevýhody prevádzkovania stránky WordPress so systémom Ubuntu.

Výhody prevádzkovania stránky WordPress na Ubuntu

Dozvieme sa, čo je také úžasné na Ubuntu, že vlastníci webových stránok WordPress by to určite mali považovať za možnosť prevádzkovania svojich stránok..

Ubuntu je zadarmo

Pre začiatočníkov sa nemusíte báť rozpočtu, aby ste mohli prevádzkovať svoje stránky WordPress na Ubuntu, pretože je to úplne zadarmo. Nevyžadujú sa žiadne licenčné poplatky. Ubuntu umožnilo miliónom podnikateľov, inštitúcií a profesionálnych blogerov využívať ich služby a spúšťať svoje webové stránky s väčšou kontrolou v porovnaní so zdieľanými hostingovými riešeniami.

prispôsobiteľné

Aj keď možno WordPress prevádzkovať na serveri so systémom Microsoft, väčšina vývojárov webových stránok uprednostňuje Ubuntu pre svoje počítače. Vďaka rozhraniu Ubuntu CLI, ktoré sa podrobnejšie venujeme v neskoršej časti, máte neuveriteľnú úroveň prispôsobenia spôsobu riadenia a správy svojich stránok, ako aj vnútorného fungovania alebo jeho backendu..

Ubuntu je ideálny pre rozvoj

Na rozdiel od čistého okna, ktoré si vyžaduje inštaláciu balíka Microsoft Office, Java, Python a textového editora na plochu alebo do počítača alebo čokoľvek iné, vďaka čistej inštalácii Ubuntu bude práca oveľa rýchlejšia a jednoduchšia. Je navrhnutý s charakteristickými podpornými funkciami, ktoré umožňujú programátorom používať stroje okamžite po ich nadobudnutí. Niečo chýba? Použite príkaz apt-get na rýchle stiahnutie všetkého, čo potrebujete, pomocou jediného riadku kódu z mnohých Ubuntu úložisko.

Ubuntu: Vývoj

Aj keď je Windows vysoko uznávaná pre schopnosť umožniť užívateľovi ľahšie multitaskovanie pomocou GUI, výhody výberu Ubuntu prevažujú nad tým, pretože to pomáha užívateľovi šetriť čas. Keď si zvyknete na rozhranie CLI, budete sa môcť vyvíjať oveľa efektívnejšie a rýchlejšie a zároveň budete mať obmedzené využitie zdrojov servera.

Jednoduché aktualizácie

Ubuntu aktualizuje softvér na pozadí bez toho, aby vás narušil vykonávanie vášho projektu; Z tohto dôvodu ju milióny ľudí uprednostňujú pred operačným systémom Windows, čo vyžaduje reštartovanie motora počas aktualizácie. Ak vykonávate nezávažnú aktualizáciu (napr .: z Ubuntu 18.04.03 do 18.04.04), aktualizácia bude rýchla, ľahká a nenaruší vaše stránky. Aktualizácie sú omnoho ľahšie.

Ubuntu: Jednoduché aktualizácie

Rozsiahla dokumentácia

ubuntu open-source príroda ponúka rovnakú výhodu ako WordPress – je neuveriteľne dobre zdokumentovaná. Čokoľvek budete potrebovať, je pravdepodobné, že niekto o tom urobí príručku. Noví používatelia zistia, že ich vyhľadávací nástroj, ktorý si vyberú, sa pri nastavovaní svojich webových stránok stane ich najlepším priateľom.

Viac šetrné k zdrojom

Kvôli nedostatku GUI je Ubuntu v porovnaní s akýmkoľvek iným serverovým softvérom oveľa šetrnejší k zdrojom. Tým sa uvoľní miesto pre chod vašich stránok, namiesto toho, aby sa udržiaval server a jeho nepodstatné procesy na pozadí.

To vám navyše umožní ušetriť o niečo viac. Môžete sa rozhodnúť pre cenovo dostupnejší server s nižšou spotrebou zdrojov, pretože ušetríte pri využívaní zdrojov.

Ubuntu je navrhnutý s predným a stredným príkazovým riadkom

Ubuntu je navrhnutý s vynikajúcim rozhraním príkazového riadka, ktoré sa dá pomerne ľahko naučiť ako predvolenú podporu pre jeho Bash. Okrem toho má ďalšie príkazy, ktoré zjednodušujú správu serverov, používanie miestnych súborov a prácu vývojového prostredia.

Zabezpečiť

Ubuntu si užije veľmi časté aktualizácie zabezpečenia svojho základného softvéru a ponúka svojim používateľom oveľa väčšiu flexibilitu pri navrhovaní dokonalej brány firewall pre vaše webové stránky v porovnaní s inými operačnými systémami. Aj keď počiatočné nastavenie môže vyžadovať výskum a čas, na konci dňa budete veľmi dobre chránení.

Umožňuje ďalšie úložiská dodatočného softvéru

Ubuntu má niekoľko úložísk; prostredníctvom nich poskytuje ďalší softvér pre váš systém. Tieto úložiská zahŕňajú bezplatný, otvorený slobodný softvér, ktorý podporuje Ubuntu, proprietárne zariadenia, bezplatný a otvorený zdroj udržiavaný komunitou, softvér podporovaný Ubuntu.

Nevýhody prevádzkovania stránky WordPress na Ubuntu

Zoberme si niektoré z dôvodov, prečo Ubuntu nemusí byť pre niektorých správcov webu tou pravou voľbou.

Strmá krivka učenia

S ohľadom na to, že ide o softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je zameraný viac na výkonných používateľov, Ubuntu je ťažšie zvládnuť. Používatelia, ktorí majú málo skúseností s používaním rozhrania príkazového riadku, strávia veľa času hľadaním tutoriálov pri pokuse o vykonávanie úloh. Ako už bolo povedané, ak pochopíte základné princípy, ktoré sú za tým, proces ďalšieho učenia je omnoho jednoduchší a určite stojí za to, čo z neho získate..

Vyžaduje odborníkov

Keď sa vezme do úvahy téma vývoja webovej stránky, vyžaduje si odborníka, ktorý ovláda rôzne druhy príkazov a funkcií. Komplexná webová aplikácia bude pravdepodobne vyžadovať, aby za ňou pracovali viacerí vývojári. Užívateľ WordPress by však mal byť úplne v poriadku, keď začína sám.

Potenciálne migračné ťažkosti

Ak uvažujete o zmene stránky WordPress hostenej na zdieľaných hostingových službách, môžu sa vyskytnúť problémy pri migrácii stránky WordPress na server napájaný systémom Ubuntu..

Tipy na spustenie Ubuntu

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zvoliť Ubuntu ako váš bežiaci web, ktorý vás udrží na správnej ceste.

Aktualizujte svoj operačný systém okamžite a pravidelne

Po inštalácii Ubuntu do vášho počítača by pred aktualizáciou operačného systému malo byť prioritou aktualizácia operačného systému. Je vhodné spustiť aktualizáciu najnovšej verzie operačného systému na trhu. Ak sa po inštalácii nepodarí aktualizovať operačný systém Ubuntu, existuje vysoká pravdepodobnosť problémov pri inštalácii archívov alebo softvéru..

Vyberte požadovaný zásobník

Preskúmajte a rozhodnite sa, ktorý balík webových serverov je pre vás ten pravý. Dve najbežnejšie možnosti sú LEMP a LAMP.

Pozrime sa, čo každá z nich obsahuje:

  • LEMP – tento zásobník serverov sa skladá z Linuxu, Nginxu, MySQL a PHP.
  • LAMP – ďalšia obľúbená voľba nahrádza Nginx Apache a obsahuje tiež Linux, MySQL a PHP.

Existujú aj iné alternatívy, ale výberom medzi týmito dvoma zabezpečíte ľahšiu správu stránok, pretože sú to najviac dobre zdokumentované zásobníky, ktoré sú k dispozícii.

Spustite výskum

Začnite skúmať rozhranie príkazového riadku, naučte sa najpopulárnejšie požadované príkazy a vyberte preferovaný spôsob pripojenia. Spravidla sa pri používaní VPS so systémom Ubuntu budete musieť pripojiť k serveru prostredníctvom SSH. Ak ste používateľom systému Microsoft Windows, zvážte vyskúšanie PuTTY. Medzitým, ak používate Linux alebo iOS, budete sa môcť pripojiť k serveru prostredníctvom terminálu.

Naučte sa klávesové skratky

Toto je jedna z výhod prevádzkovania vášho WordPress na Ubuntu. Poskytuje flexibilitu, ktorá umožňuje užívateľovi nastaviť požadované skratky podľa vášho výberu, ktoré vám pomôžu s ľahkým otvorením aplikácií, prepínacích tabúľ atď. Či už používate nano editor alebo rozdelenie tabúľ TMUX, je dôležité oboznámiť sa s rôznymi klávesovými skratkami, ktoré pomôžu lepšie spravovať váš server.


Je celkom zrejmé, že už chápete výhody a nevýhody prevádzkovania stránky WordPress na Ubuntu. Rozhodnutie je nakoniec na vás. Pokiaľ ide o výber ideálneho webhostingu pre vaše stránky, je treba veľa premýšľať.

Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie, je dôležité vziať si čas a pozrieť sa na dostupné možnosti. Ako začiatočník používateľa WordPress je dôležité mať realistické ciele, ktoré majú na pamäti, že skúsenosti, ktoré máte, a ciele webových stránok, ktoré máte, vám pomôžu udržať váš sen nažive a urobiť najlepšie rozhodnutie..

Ak hľadáte bezplatného a priameho hostiteľa, ktorý nevyžaduje veľa problémov, odporúčam vám spustiť vaše stránky WordPress na Ubuntu. Bez rozpočtu by ste z toho určite mali úžitok. Je to vynikajúce miesto, kde môžete založiť malú firmu a pestovať ju bez veľkého rozruchu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map