Vysoká cena bezplatných doplnkov WordPress

Vysoká cena bezplatných doplnkov WordPress

Čo sa týka WordPress, dve z mojich obľúbených vecí sú blogovanie – samozrejme – a rozširovanie základnej aplikácie pomocou doplnkov.


Áno, pracoval som s témami a dokonca som na hornej časti platformy postavil niekoľko webových aplikácií, ale často sa vraciam k práci s doplnkami. Sú to ako aplikácie pre WordPress, správne?

A práve teraz existuje šialená pomlčka na vytváranie aplikácií pre rôzne platformy: či už ide o iOS, Android, Mac, Windows a akúkoľvek inú významnú platformu, akú si dokážete predstaviť – vrátane WordPress.

Ale rovnako ako v prípade budovy čokoľvek, Budovanie pre WordPress predstavuje súbor výziev. Ak máte záujem dostať sa do budovania doplnkov obzvlášť pre zábavu, potom je tu ukážka toho, čo by ste mali očakávať.

Čo môžete očakávať od budovania bezplatných doplnkov WordPress

Proces vývoja sa výrazne líši od vytvárania softvéru pre akýkoľvek iný rámec alebo platformu:

 • Máte základnú aplikačnú vrstvu – to je WordPress – a jej sadu rozhraní API
 • Máte závislosti – to znamená váš JavaScript, šablóny štýlov a všetky knižnice tretích strán
 • A máš sadu štandardy kódovania
 • …a viac

Dôležité však je poznamenať, že ak s tým len začínate alebo ak prichádzate z inej platformy, jazyka alebo komunity, potom len preto, že budete ponúkať doplnok zadarmo, to nemusí nevyhnutne znamenať. znamená to, že sa budete rozvíjať ako jeho divoký západ.

Konkrétne vždy, keď odošlete doplnok do úložiska doplnkov WordPress, vaša kódová základňa sa pred schválením skontroluje..

Je to fantastický spôsob, ako zaistiť určitú úroveň kvality toho, čo sa sprístupňuje prostredníctvom úložiska WordPress, je to tak?

Ale existuje výnimka!

Povedal som, že sa nemôžete rozvíjať, akoby to bol divoký západ, ale pravdou je, že ho plánujete vydať na svojom vlastnom blogu, na svojom vlastnom webe alebo na akomkoľvek inom majetku, ktorý vlastníte, potom ste Prakticky zadarmo ho postavte, ako uznáte za vhodné.

Ide o to, že v priebehu času sa ľudia stali opatrní pri používaní bezplatných tém WordPress a doplnkov WordPress, ktoré nie sú hostené serióznym zdrojom alebo ktoré nie sú prémiové kvôli ich kvalite..

Nie je to nevyhnutne, že sada funkcií je zlá, je to, že úroveň kvality kódu je zlá a často vedie k príliš veľkému počtu hackov, problémov s kompatibilitou alebo všeobecných problémov so skúsenosťami používateľov. Aj keď vaša práca môže nie Výsledkom bude pravdepodobnosť, že sa táto reputácia bude rozvíjať jednoducho kvôli povesti, ktorú tento typ práce vyvíjal.

Urobte si láskavosť a získajte bezplatný audit od tímu pre kontrolu doplnkov WordPress.org. Z toho nemáte nič iné ako kvalitu.

Voľne dostupné nástroje

Navyše, ak hľadáte vydanie bezplatného doplnku a ste odhodlaní dodržiavať pokyny pre prácu s osvedčenými postupmi, úložisko doplnkov WordPress ponúka množstvo bezplatných nástrojov, ktoré môžete použiť na podporu doplnku.

wordpress-repository

Okrem ovládania zdroja tiež získate:

 • Domovská stránka doplnku
 • Doplnok je indexovaný a prehľadateľný z ovládacieho panela WordPress
 • Domovská stránka úložiska obsahuje bezplatné fórum podpory, takže môžete podporovať svojich používateľov
 • Systém hodnotenia, pomocou ktorého môžu ostatní oznamovať, ako sa im vaša práca páči (alebo nepáči)
 • Pokyny na inštaláciu
 • Spôsob, ako spravovať často kladené otázky
 • Štatistika počtu ľudí, ktorí používajú verziu vašej práce
 • …a viac

Sladké, správne?

Ale tu je vec, o ktorej sa pri vstupe do tejto hry diskutuje len málo ľudí: Ak máte doplnok, ktorý je obzvlášť populárny, podpora sa môže stať mimoriadne náročnou..

Ste jeden človek, ktorý udržiava projekt nainštalovaný na desiatkach tisícov blogov a všetci títo ľudia majú možnosť zdieľať problémy týkajúce sa vašej práce.

Či už máte povinnosť pomáhať týmto ľuďom, je pre mnoho ľudí sivou oblasťou. Niektorí ľudia hovoria, že pretože je to zadarmo, nie sú potrebné žiadne povinnosti; iní hovoria, že odkedy ste ju vydali, mali by ste byť pripravení ju podporiť.

Toto nie je miesto pre túto diskusiu.

Kamkoľvek spadnete, nepodceňujte čas, ktorý môže podpora trvať. Z tohto dôvodu vás tiež žiadam, aby ste si prečítali skvelý príspevok Chris Lema na rozlišovanie medzi zákazníkmi a používateľmi.

Slovo o podpore

Keby som sa ubezpečil, že som dostatočne zdôraznil aspekt podpory, bol by som na škodu. Rovnako ako je úložisko doplnkov WordPress, môže priniesť veľa negatívnych pocitov k projektu, ktoré ste kedysi začali milovať jednoducho kvôli veľkému množstvu žiadostí, ktoré prichádzajú o podporu (či už ide o funkcie, požiadavky alebo skutočné chyby). ).

Nehovorím, že tieto žiadosti ignorujem – koniec koncov, niektorí ľudia budú mať čas na podávanie správ o veciach, ktoré zlepšia vašu prácu; ak však ľudia zvyčajne dostávajú kompenzáciu za svoj čas a vy trávite neprimerané množstvo času riešením otázok týkajúcich sa podpory, môže nastať čas zvážiť zavedenie nejakého typu obchodného modelu do doplnku..

Aj keď to pre tento príspevok nie je možné, myslím si, že stojí za to spomenúť ponúknutie bezplatnej verzie prémiového doplnku. Ak sa používateľom váš doplnok páči a nájdu v ňom hodnotu, sú často ochotní zaplatiť za jeho podporu.

„Váš doplnok je na hovno!“

Jednou z najväčších výziev pri spravovaní produktu je riešenie úrovne sťažností, ktoré môžete dostať.

Pravda je, ľudia zriedka zavolajte na centrá podpory zákazníkov, aby ste povedali „poďakovanie“ alebo „vynikajúcu prácu“, nie? Ako často sa máš? naozaj informujte svoju spoločnosť pôsobiacu v oblasti mobilných telefónov, že ste radi, že ste s posledným telefonátom nezdržali hovor?

presne.

Z tohto dôvodu sa na to vzťahuje dodanie produktu v akejkoľvek kapacite – vrátane doplnku WordPress – takže ak ste ešte nevyvinuli doplnok alebo ste na pokraji vydania, pripravte sa na sťažnosti..

Nejde o používateľov nie chvála pluginy, ktoré používajú. Klamal by som, keby som povedal, že sa tak nestalo, ale počet sťažností často preváži počet ocenení.

Je to jednoducho povaha toho, ako ľudia, a teda aj trh, fungujú.

Myslím, že sme všetci vybudovaní inak, pretože sa to týka prijímania kritiky. Niektorí ľudia majú hrubú pokožku a môžu ju vziať, nechať ju prevrátiť chrbtom a ísť; iní, nie toľko. Ale je to niečo také môcť sa v priebehu času učiť a rozvíjať.

Takže ak ste v druhej skupine a práve vstupujete na trh: buďte pripravení, ale neberte to osobne. Stáva sa to každému z nás a na riziko, že dôjde k potrestaniu, budú slová stláčané :).

Teraz choďte na zostavenie doplnku

V podstate je tento príspevok „ak by som vedel, čo teraz viem“ o WordPress, potom by som skrátil veľa chýb, nesprávnych krokov a učil som sa určité hodiny tvrdo.

Myslím, že všetci oceňujú učenie sa od ostatných dúfajme tento príspevok pomohol skrátiť niektoré z vecí, ktoré zvyčajne prichádzajú s uvoľnením doplnku.

V každom prípade je hovor lacný. Choďte niečo postaviť :).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map