WordPress a webináre: Whys a Hows

Webináre a WordPress: Whys a Hows

Všimli ste si, že všetci vaši konkurenti a veľké mená vo vašom odbore používajú webové semináre? Chceli by ste sa dozvedieť viac o tejto forme komunikácie a o tom, ako ju môžete využiť na rozšírenie svojho publika a podnikania? Chcete sa ubezpečiť, že nezostanete pozadu?


V tomto článku sa dozviete o výhodách webinárov a o tom, ako ich môžete úspešne integrovať do svojej marketingovej stratégie. Diskutujeme tiež o najlepších špičkových riešeniach webinárov, aby sme vám pomohli nájsť to, čo najlepšie vyhovuje vašim cieľom.

Výhody webinárov a WordPress

Webináre a WordPress

Webináre organizuje stále viac a viac firiem. Aké sú výhody a prečo by ste mali zvážiť cestu webinárovou cestou??

Interakcia s publikom

Webinár je skvelý spôsob, ako sa dostať bližšie a osobnejšie k publiku. Prostredníctvom webových seminárov môžete komunikovať a komunikovať s ľuďmi tam a skutočne získať pocit, čo si myslia a chcú. Pomôže vám to lepšie porozumieť cieľovej skupine a začať s budovaním komunity založenej na vašom webe.

Predaj vašich výrobkov

Či už predávate kurzy, členstvo na webe, tovar alebo službu, webinár je efektívny spôsob propagácie prémiových položiek. Namiesto toho, aby ste na svojich webových stránkach uviedli iba svoju komoditu a dúfali, že vás zaujímajú, prinútite svojich návštevníkov, aby sa prihlásili do webinára. Prostredníctvom webinára môžete demonštrovať svoj produkt, ukázať ho v akcii, vysvetliť, ako rieši problém, odpovedať na akékoľvek otázky a skutočne presvedčiť svojich zákazníkov, že je niečo, čo potrebujú.

Pestovanie vášho mailing listu

Poštové zoznamy sú nevyhnutným spôsobom, ako zostať v kontakte so svojím publikom. Okrem výberu najlepšieho doplnku formulára pre optin newsletter sú webináre tiež skvelým spôsobom, ako ich rozšíriť..

Pri spustení webinára budete zhromažďovať e-mailové adresy podľa toho, ako sa ľudia zaregistrujú. Tieto e-mailové adresy potom môžu byť pridané do vášho zoznamu adries (za predpokladu, že dostanete povolenie počas procesu registrácie) a použité na propagáciu ďalších webinárov spolu s propagáciou nového obsahu a produktov..

Pridanie skvelého obsahu na váš web

Keď začnete webináre používať, mali by sa okamžite stať súčasťou vašej marketingovej stratégie pre obsah. Po dokončení je možné webináre archivovať a zverejňovať na vašom webe, pričom poskytujú užitočné informácie prezentované iným spôsobom.

Používanie otázok z webinára

Každý sa občas snaží prísť so zaujímavými a relevantnými nápadmi pre titulky v blogu. Chcete písať články, ktoré pomôžu ľuďom s problémom, ktorý majú, ale často je ťažké premýšľať o tom, čo tieto problémy môžu byť vo vzťahu k vášmu výklenku..

Tu môžu byť webináre veľmi užitočné. Vyberte, či chcete otvoriť rozhovor s otázkami na konci webinára. Tieto otázky potom môžete použiť na vytváranie blogových príspevkov a budúcich tém webinára.

Ak prevádzkujete sériu webových seminárov, starostlivo vyhľadajte aj opakujúce sa otázky alebo témy, v ktorých sa ľudia snažia porozumieť alebo vyriešiť. To by mohlo znamenať, že na trhu nie je dostatok informácií, čo by naznačovalo medzeru na trhu, do ktorej by ste sa mohli zapojiť.

Šetrí čas

Zaobchádzanie s otázkami a požiadavkami publika môže byť mimoriadne náročné na čas a nechávate odpovedať na e-maily kedykoľvek počas dňa. Webinár je veľmi efektívny spôsob, ako ušetriť čas a vybaviť viac otázok zákazníkov naraz.

Vďaka interakcii so svojím publikom sa sprístupňujete, komunikujete so zákazníkmi a riešite ich problémy. Po dokončení webinára budete mať viac času na zvyšok svojej firmy.

Zisk z webinárov

Webináre samozrejme nemusia byť zadarmo a niektorí ľudia si ich prevádzkou zarobia veľa peňazí. Ak sa však chystáte účtovať poplatok za webový seminár, skutočne musíte ponúknuť dobrú hodnotu za peniaze, najmä preto, že existuje toľko webinárov, že za zobrazenie nemusíte platiť..

Jedným zo spôsobov, ako to obísť, je partnerstvo s ostatnými veľkými hráčmi vo vašom výklenku alebo v priemysle. Poskytnutím webinára s rozhovormi z rôznych veľkých mien budete oprávnení požiadať o poplatok.

Webináre pre prémiový obsah

Ďalším spôsobom, ako používať webináre, je ponúknuť ich ako súčasť vašej členskej stránky WordPress. Pridaním mesačných webinárov ako prémiového obsahu budú mať členovia pocit, že dostávajú hodnotu svojich peňazí.

Je to tiež dobrý spôsob, ako zdieľať informácie v inom formáte, ktorý môže pomôcť ľuďom udržať ich záujem a povzbudiť ich, aby naďalej platili mesačné predplatné na vaše stránky. Webináre môžu byť opäť archivované a premenené na zdroj, čím sa zvyšuje objem ponúkaného obsahu.

Akvizícia klienta

Ak ponúkate službu, webináre sú skvelým spôsobom, ako získať viac klientov. Ponúknite webinár alebo sériu webinárov, ktoré učia vaše cieľové publikum o tom, ako vykonávať služby, ktoré sami ponúkajú.

Napríklad, ak ste vývojár webových stránok, spustite webinár, ktorý ľudí učí, ako vytvoriť základnú webovú stránku. Sledovaním vášho webinára diváci získajú dôveru vo vás a uznajú vašu odbornosť. Na konci webinára si budú mnohí môcť vytvoriť svoje vlastné webové stránky, ale iní si ešte nebudú dostatočne istí, aby tak urobili. To je, keď ponúkate svoje služby.

Ako začať s webinármi a WordPress

Existuje množstvo profesionálnych riešení, ktoré môžete použiť na hosťovanie svojich vlastných webových seminárov. Tu sú niektoré z najlepších možností.

WebinarJam

WebinarJam

WebinarJam je na svojej najzákladnejšej úrovni doplnkom pre službu Google Hangouts, ale obsahuje niektoré veľmi pôsobivé a užitočné marketingové funkcie. Pravdepodobne najväčším lákadlom pre veľké podniky je neobmedzený počet účastníkov vašich webových seminárov, ktoré sú podporované.

Za usporiadanie webinára s viac ako stanoveným počtom ľudí nie je obmedzený žiadny poplatok ani poplatok, takže čím viac divákov priťahujete, tým lepšie. Medzi ďalšie vlastnosti patrí:

 • Možnosť pridať 10 simultánnych rečníkov do každej relácie webinára
 • Rozhovor s publikom v reálnom čase
 • Pozvite členov publika, aby sa okamžite pripojili k vášmu vysielaniu
 • Výzva na akciu na nákup produktov v reálnom čase
 • Plná integrácia platobných brán, ak platíte za svoje webináre
 • Integrácia so všetkými autoresponders

Ako vidíte, WebinarJam je výkonný nástroj. Nevýhodou je, že samotné webové semináre nie sú hostené na vašom webe, a cena 397 GBP za ročné predplatné nie je pre každého.!

EasyWebinar

EasyWebinar

EasyWebinar je populárne riešenie pre webové semináre, ktoré sa integrujú s WordPress prostredníctvom doplnku. EasyWebinar využíva silu služieb YouTube Live a Google Hangouts, vďaka čomu je mimoriadne spoľahlivý. Môžete streamovať neobmedzený počet divákov, vytvárať ľubovoľný počet udalostí a ponúkať súkromné ​​alebo verejné sedenia. Poskytuje tiež vynikajúcu škálu marketingových nástrojov. Medzi hlavné vlastnosti patrí:

 • Vopred zaznamenané video udalosti vysielané počas relácií webinárov v reálnom čase
 • Živé udalosti možno previesť na vždyzelené alebo automatizované udalosti
 • Pracuje s programami WordPress, OptimizePress 2, Leadpages a mnohými ďalšími softvérmi na tvorbu stránok
 • Vytvorí všetky stránky potrebné pre marketing (registrácia, ďakujem, udalosť, opakované prehrávanie a odpočítavanie stránok)
 • Vytvorí automatickú postupnosť e-mailov
 • Krásne optimalizované šablóny

Ak chcete usporiadať udalosti vo svojej vlastnej doméne, musíte si kúpiť licenciu a nainštalovať doplnok WordPress. EasyWebinar, ktorý sa predáva za rovnakú cenu ako WebinarJam, nie je lacný, ale za cenu ponúka pôsobivú službu..

WebinarIgnition

WebinarIgnition

WebinarIgnition je profesionálne a zároveň priame riešenie a môže byť rozumnou voľbou pre tých, ktorí začínajú v oblasti webinára. WebinarIgnition, ktorý je k dispozícii ako doplnok, sa hladko integruje do akejkoľvek témy WordPress a je relatívne jednoduchý na nastavenie.

WebinarIgnition vám umožňuje vytvárať živé aj automatizované webové semináre a ponúkať všetky nástroje, ktoré by ste očakávali v súvislosti s marketingom webinárov. Medzi ďalšie vlastnosti patrí:

 • Umožňuje vám integrovať akýkoľvek tok videa (napríklad Google Hangouts alebo LiveStream) na vašu webovú stránku Live alebo Automated.
 • Umožňuje návštevníkom zaregistrovať sa prostredníctvom svojho prihlasovacieho mena na Facebooku
 • Centrum živej konzoly znamená, že svoj webový seminár môžete spravovať tak, ako sa práve deje
 • Možnosť vybrať si otáznik alebo oblasť rozhovoru na vašej živej webinárskej stránke
 • Prispôsobiteľné šablóny stránky
 • Sledovanie predaja a konverzií

Oveľa lacnejšie ako WebinarJam alebo EasyWebinar bude stáť jednorazový poplatok 97 dolárov. Vďaka tomu je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú profesionálne riešenie webinára o rozpočte.

Záverečné myšlienky na webináre a WordPress

Či už prevádzkujete obchod s elektronickým obchodom, webovú stránku pre členov alebo blog, webové semináre ponúkajú toľko výhod pre každý druh podnikania, že je čas začať vážne uvažovať o ich spustení. Akonáhle ste pre vás vybrali riešenie webinára, identifikujte, čo chcete zo svojich webinárov získať, a podľa toho prispôsobte každú udalosť. Potom sa posaďte a sledujte, ako sa vaše podnikanie darí.

Ponúkate webináre na svojich stránkach? Aké riešenie webinára používate a aké tipy by ste dali niekomu, kto práve začína webinárovou hrou?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map