Základy marketingu sociálnych médií pre váš web WordPress

Základy marketingu sociálnych médií pre váš web WordPress

Marketing sociálnych médií je osvedčený spôsob, ako získať viac návštevníkov vašej webovej stránky. To vám následne pomôže vygenerovať viac potenciálnych zákazníkov, predaja a podnikania z vášho webu WordPress – niečo, čo všetci od našej online prítomnosti chceme, je správne?


Či už sú vaše webové stránky nové alebo zavedené, nikdy nebol lepší čas na využitie sily sociálnych médií na rozšírenie publika. Aj keď si myslíte, že ste sa už postarali o optimalizáciu sociálnych médií pre svoje stránky WordPress, s novými platformami, ktoré sa neustále objavujú, je stále viac, čo môžete urobiť.

Sociálne médiá vám nielenže dávajú viac kanálov na hľadanie a interakciu s cieľovým publikom, ale ak si správne nastavíte webovú stránku WordPress, môžete si vytvoriť armádu fanúšikov, ktorí sú ochotní zdieľať váš obsah a šíriť odkaz svojej značky jednoducho preto, že milujú váš obsah a to, čo musíte ponúknuť.

Ako využiť sociálne médiá na rozšírenie publika na svojich webových stránkach

Aktualizácia vašich webových stránok a blogov však môže byť dosť ťažká, nehovoriac o budovaní prítomnosti sociálnych médií. Kde nájdu ľudia čas na neustále zdvojovanie a zverejňovanie a pripínanie vysokokvalitného obsahu na sociálnych sieťach? Tento článok sa chystá zdieľať niektoré užitočné nástroje a doplnky pre používateľov systému WordPress, ktoré vám pomôžu udržať si prehľad o zvislom smere sociálnych médií..

Tieto riešenia sú navrhnuté tak, aby šetrili čas, podporovali interakcie publika a lepšie propagovali vaše stránky, značku alebo firmu online. Implementácia iba jednej alebo dvoch z týchto metód by vám mala pomôcť začať zvyšovať počet návštevníkov vašich webových stránok, čo vám dáva viac príležitostí na konverziu proti vašim cieľom, nech už sú kdekoľvek..

Vytvorte ľahko zdieľateľný obsah

Nestačí písať skvelý obsah pre vaše stránky. Ľudia píšu na webe všade skvelý obsah, tak ako môžete vyniknúť? Ak chcete cieľovému publiku uľahčiť nájdenie obsahu, prečítajte si ho a potom sa vráťte, aby ste našli viac, musíte propagovať svoje stránky v najvhodnejších sieťach sociálnych médií..

Tlačidlá sociálneho zdieľania

Vysoko viditeľné tlačidlá sociálneho zdieľania na vašom webe môžu výrazne zmeniť, ako často sa váš obsah zdieľa, čo zase ovplyvňuje úroveň návštevnosti vašich stránok. Pridaním týchto tlačidiel môžu návštevníci na ne kliknúť a okamžite zdieľať váš obsah so svojimi priateľmi a sledovateľmi.

Tieto tlačidlá môžu tiež povzbudiť vašich návštevníkov, aby si prezreli svoje vlastné profily a rozhodli sa, či vás budú sledovať na sociálnych sieťach. Získate tak ďalšiu príležitosť spojiť sa so svojím publikom a zmeniť jednorazových návštevníkov na opakujúcich sa čitateľov.

Najlepšie doplnky pre sociálne zdieľanie tlačidiel pre WordPress

AddThis Social Share Plugin

Skvelý bezplatný doplnok WordPress, ktorý na vaše stránky pridáva tlačidlá sociálneho zdieľania, je AddThis. Doplnok zobrazuje atraktívne sociálne zdieľanie a sleduje tlačidlá pre každý obsah na vašich stránkach. Toto povzbudí ľudí, aby okamžite písali alebo tweetovali článok, keď ho prečítajú, aby ste mohli získať viac sociálnych zdieľaní.

Vytvorenie Tweetov s možnosťou Tweetovania

Lepšie kliknite pre Tweet Bezplatne WordPress Plugin

Doplnok WordPress Better Click to Tweet je ďalším skvelým nástrojom, ktorý môže zvýšiť frekvenciu zdieľania vášho obsahu. To vám umožní vložiť citácie do vašich článkov, ktoré vaši čitatelia môžu pípať na svojich sledovateľov jedným kliknutím. Ak si zo svojho obsahu vyberiete správne citácie, ktoré sa stanú klikateľnými tweety, keď sa objavia v časovej osi niekoho iného, ​​vzbudia svoj záujem a pritiahnu ich na vaše stránky. Navyše s trochou CSS môžete ľahko prispôsobiť vzhľad

Predveďte počet svojich sledovateľov

SocialFans Counter Plugin WordPress

Info & DownloadView The Demo

Ak hľadáte doplnok na zdieľanie sociálnych sietí s trochou okraja, potom budete chcieť získať SocialFans. Tento prémiový doplnok pre sociálne siete zobrazuje vašim návštevníkom to, ako ste populárni, a dáva vášmu webu extra dôveryhodnosť a sociálny dôkaz. Ľudia sa k vám pravdepodobne pridajú aj na sociálnych sieťach, ak vidia, že už máte veľa sledovateľov a aktívne sa s nimi angažujú..

Dôležitosť zdieľateľných obrázkov

Obrázky sú kľúčovou súčasťou úspešnej kampane v sociálnych médiách. Ľudia teraz častejšie prezerajú a čítajú príspevok v sociálnych médiách, ktorý obsahuje pútavé obrázky. Tento vizuálny obsah môže tiež zvýšiť pravdepodobnosť, že vaše publikum bude zdieľať vaše blogové príspevky alebo správy zo sociálnych médií na svojich vlastných kanáloch. Ak obrázok na vašom webe vyzerá dobre, existuje veľká šanca, že ho radi využijú na vylepšenie vlastného zdroja sociálnych médií..

Každý príspevok, ktorý uverejníte, či už na svojom blogu alebo na sociálnych sieťach, musí obsahovať zaujímavé a relevantné obrázky. Ak sa váš obsah páči ľuďom a obrázky odzrkadľujú tento obsah, s väčšou pravdepodobnosťou ich budú zdieľať. Rovnako tak, ak niekto vidí na sociálnych médiách obraz, ktorý okamžite upúta ich pozornosť, potom je väčšia pravdepodobnosť, že si prehliadnu sprievodný článok alebo znova pošlú túto správu svojim sledovateľom..

Zjednodušte zdieľanie obrázkov

Pinterest Pinet na doplnok Hover Plugin

Ak máte webovú stránku so silným obrázkom, budete chcieť tieto obrázky zdieľať na Pintereste. Ak chcete zdieľať svoje obrázky rýchlo a ľahko pre svojich návštevníkov, môžete si nainštalovať bezplatný plugin Pinterest Pin It. Tento bezplatný doplnok pridá ku každému obrázku tlačidlo „pripnúť“, takže ak niekto chce pripnúť obrázok na svoju stenu Pinterest, stačí kliknúť. Je to vynikajúci spôsob, ako zdieľať svoje obrázky na Pintereste a zvýšiť návštevnosť vašich stránok.

monarcha

Info & DownloadView The Demo

Ak chcete, aby boli vaše obrázky ešte ostrejší, výkonný Monarch od Elegant Themes je prémiový doplnok na zdieľanie sociálnych sietí pre WordPress, mali by ste sa pozrieť. Monarch ponúka vynikajúce možnosti zdieľania v sociálnych sieťach, ako aj mimoriadne ľahký a efektívny spôsob zdieľania vašich obrázkov na rôznych platformách sociálnych médií..

Keď je Monarch nastavený, návštevníci vašich stránok jednoducho potrebujú umiestniť kurzor myši na obrázok, aby si mohli zobraziť výber tlačidiel na zdieľanie v sociálnej sieti. Tento obrázok je možné zdieľať na kanáloch sociálnych médií podľa výberu publika iba niekoľkými kliknutiami. Keď čitatelia zdieľajú vaše obrázky, je pravdepodobnejšie, že zvýšite návštevnosť svojich stránok a vygenerujete nových potenciálnych zákazníkov.

Je potrebné zdôrazniť, že zakúpením Monarch získate aj prístup k pôsobivému doplnkovému formuláru na zasielanie e-mailov Bloom a veľkému výberu vysokokvalitných tém WordPress..

Integrácia sociálnych médií na vaše stránky

Ak sa na sociálnych platformách odohráva veľa spoločenských interakcií, je dôležité, aby ste ich predviedli na svojich webových stránkach. Ak návštevníci vašich stránok zistia, že vaše sociálne médiá majú veľa vecí a sú veľmi populárne, budú sa chcieť pripojiť ku konverzácii.

Zobrazením informačného kanála Instagram na svojich stránkach, na nástenke Facebooku alebo najnovších tweetoch si vaše publikum dokáže rýchlo uvedomiť, čo sa deje vo vašej sociálnej sieti, a rozhodnúť sa, či sa zapojí alebo nie..

Vložte kanály na svoju webovú stránku WordPress

Doplnok WordPress pre sociálny prúd

Info & DownloadView The Demo

Našou najlepšou voľbou na vytvorenie sociálneho kanála s WordPress je Flow-Flow. Tento doplnok s prémiovým doplnkom má všetko, čo potrebujete na vytvorenie sociálnej steny typu všetko v jednom. Je to vynikajúci spôsob, ako čitatelia informujú o tom, čo ste robili, a rýchlo, viete, na ktorých stránkach ste aktívny.

Doplnok Social Feeds Juicer

Juicer je tiež bezplatný doplnok WordPress, ktorý tiež uľahčuje vkladanie vašich sociálnych médií na vaše stránky. Tento doplnok môžete nainštalovať a používať zadarmo (stačí sa zaregistrovať na bezplatný účet a aktivovať ho) alebo inovovať na prémiový plán pre ďalšie funkcie.

Nielenže propaguje vaše stránky sociálnych médií na vašom webe, ale ponúka aj analýzu toho, kto používa váš zdroj a ako s ním interaguje. Pomôže vám to zistiť, ktoré platformy sociálnych médií sú najobľúbenejšie pre vaše cieľové publikum a čo môžete urobiť pre optimalizáciu propagácie vašich stránok..

Automatizácia zdieľania sociálnych médií

Neustále zdvojovanie, pripínanie a uverejňovanie príspevkov na sociálnych sieťach je nevyhnutné, ak chcete mať silnú online prítomnosť. Organizácia je však tiež mimoriadne časovo náročná a náročná. Našťastie existuje niekoľko nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť automatizovať tieto úlohy a ušetriť vám čas.

MIssinglettr

Informácie a sťahovanie

MIssinglettr je jedným z najlepších spôsobov automatického zdieľania obsahu na sociálnych sieťach. Tento užitočný nástroj opätovne zdieľa obsah na vašom webe po celý rok pomocou premyslenej kampane a kalendára obsahu. Musíte si len vybrať, čo chcete zdieľať, ktoré spoločenstvá chcete použiť, nastaviť plán, pridať značku a značky hash a potom kampaň schváliť. Je to také ľahké.

Oživiť starý príspevok WordPress Plugin

Info & DownloadView The Demo

Doplnok Revive Old Post Pro je ďalším nástrojom, ktorý vám ušetrí veľa času a úsilia. Je to vďaka jeho schopnosti znova umiestniť starý obsah blogu do vašich sietí sociálnych médií podľa výberu. To znamená, že už nemusíte neustále písať nový obsah, len aby ste upútali pozornosť vašich sledovateľov.

Okrem toho sa nemusíte báť, že sa váš starý, ale stále hodnotný obsah stratí a zabudne. Tento doplnok vám umožňuje vybrať si, aký typ článkov chcete zverejniť na sociálnych médiách, ako často a kde. Aj keď je k dispozícii bezplatná verzia tohto doplnku, ak skutočne chcete automatizovať svoje úsilie v oblasti zdieľania sociálnych médií, stojí za zváženie zaplatenie komerčnej verzie a zistenie, koľko väčšej návštevnosti môže na vaše webové stránky smerovať..

Hootsuite sociálny manažér

Ešte bohatšou možnosťou na organizovanie publikovania na sociálnych sieťach je HootSuite. Jedná sa o výkonné prémiové riešenie pre správu marketingu sociálnych médií, ktoré ponúka okrem iného mnoho ďalších možností zdieľania, analýzy a zabezpečenia v sociálnej oblasti. S programom Hootsuite môžete tiež automaticky plánovať príspevky. Týmto spôsobom môžete používať rôzny obsah na rôznych platformách sociálnych médií naraz v rôznom čase. To znamená, že sa nemusíte sami fyzicky uverejňovať, napriek tomu však môžete osloviť svoje publikum na správnych kanáloch sociálnych médií v správnom čase..

Záverečné úvahy o marketingu sociálnych médií pre WordPress

Vyššie uvedené možnosti sú len niektoré z mnohých spôsobov, ako môžete využiť sociálne médiá, aby ste zvýšili návštevnosť svojich webových stránok WordPress a dúfajme, že vygenerujete viac predaja, výnosov alebo provízií. Avšak, rovnako ako väčšina vecí v živote, neexistuje žiadna definitívna odpoveď, pokiaľ ide o to, ako efektívne využívať sociálne médiá. To, čo potrebujete, sa bude líšiť v závislosti od typu vašej stránky a od cieľovej skupiny. Urobte si čas, vyskúšajte rôzne doplnky a riešenia a len sa pozrite, čo vám najviac vyhovuje.

Ako v súčasnosti propagujete svoje webové stránky na sociálnych sieťach? Aké kroky ste podnikli na automatizáciu tohto procesu? Aké výsledky ste videli z vášho úsilia? Prosím, podeľte sa o svoje myšlienky a skúsenosti v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me