Zdieľaný vs cloud hosting – ktorý by ste si mali zvoliť?

Zdieľaný vs Cloud Hosting - Ktoré by ste si mali zvoliť pre svoj web WordPress?

Hosting WordPress, zdieľaný verzus cloud hosting, vitajte vo svete alebo hádankách a záhadách. Hosting WordPress je takmer nočnou morou pre všetkých používateľov WordPress, ktorí nie sú dostatočne oboznámení so všetkými variantmi, ktoré existujú na tomto trhu..


Takže chcete hostiť svoje nové stránky WordPress a chcete vedieť, ktorá je najlepšou alternatívou pre váš projekt? V tomto článku sa budem čo najviac snažiť objasniť hlavné rozdiely medzi zdieľaným a cloudovým hosťovaním a podrobne vysvetliť, prečo je potrebné jeden alebo druhý v závislosti od vášho projektu potrebovať. Dúfam, že prečítaním tohto článku budete oveľa lepšie pripravení na riešenie všetkých alternatív a čo je najdôležitejšie, budete pripravení klásť dôležité otázky hostiteľským spoločnostiam v nádeji, že budete mať oveľa lepšiu predstavu o tom, čo získavate do, predtým ako sa do nej dostane!

Čo je zdieľaný hosting?

Zdieľaný hosting je proces hostenia vašich webových stránok na serveri spolu s webmi iných používateľov. Konkrétne sa vyhradený server používa pre vaše súbory, databázy a e-maily spolu s ostatnými používateľmi, v zásade na zdieľanie zdrojov. Keďže povahou hostenia je optimalizácia využívania zdrojov, použitie vyhradeného servera pre jedného zákazníka nie je pre poskytovateľa hostingu optimálne. Preto sa zrodil koncept zdieľaného hostenia, v ktorom skupina používateľov zdieľa spoločný server.

V tejto situácii je užívateľ zdieľanie zdrojov uvedeného servera so zvyškom skupiny na tomto serveri, to je to, čo sa najčastejšie nazýva a uzol. Pretože väčšina dedikovaných serverov je dostatočne výkonná na to, aby hostila stovky používateľov súčasne bez toho, aby sa potila, je to prijateľná prax.

Vo svete zdieľaného hostenia sú používatelia na zdieľanom serveri spravovaní spravidla tzv ovládací panel. Na tento účel hostingové spoločnosti kupujú a používajú bežné hostiteľské ovládacie panely. Existuje veľa dobrých a dobre známych ovládacích panelov hostingu, ale najobľúbenejšie sú cPanel a Plesk Onyx. Dobrými príkladmi bezplatných ovládacích panelov sú VestaCP a Webový panel Centos, pravdepodobne ich však neuvidíte tak často kvôli ich voľnej povahe.

Zdieľané vs Cloud Hosting: cPanel

Ovládací panel je zodpovedný za kontrolu zdrojov a bezpečnosti tak, aby všetci zákazníci boli v dobrom stave (podľa podmienok každého hosťovacieho plánu každého používateľa). Ovládací panel je tiež zodpovedný za správu e-mailov a doménových akcií týkajúcich sa DNS a podobne.

Aby som to zhrnul: zdieľaný hosting sa skladá zo servera (nazývaného uzol), v ktorom skupina používateľov zdieľa zdroje prostredníctvom ovládacieho panela.

Aké sú výhody zdieľaného hostingu?

Zdieľaný hosting môže byť rýchlejší ako cloud hosting v závislosti od kvality a odhodlania hostiteľskej spoločnosti. Môže to byť pravda, pretože správa vyhradených serverových prostriedkov, ak sa vykonáva správne, zaručuje menšiu latenciu. Skutočne dobrá konfigurácia bude tiež rýchlejšia ako cloudová štruktúra pre princíp zložitosti. Mať menej zložitú štruktúru, ktorá stojí za procesom hostenia stránok, zníži latenciu a zvýši výkon.

Existujú nevýhody zdieľaného hostingu?

Problém je, že väčšina spoločností s tým nehrá spravodlivo. Zvyčajne sa snažia maximalizovať zisky a pritom sa snažia umiestniť čo najviac používateľov na každý uzol. Tým sa účinne zvýši latencia, pretože servery by mohli bežať na plnú kapacitu. Zavádza tiež ďalší problém: bezpečnosť. Príliš veľa používateľov na jednom serveri sa môže ukázať ako problematické z bezpečnostných dôvodov. Toto je možné zmierniť použitím špeciálnych verzií systému Linux na riadenie alokácie zdrojov, ako je napríklad Cloud Linux. Zdieľaný hosting tiež nie je ideálny, ak potrebujete spustiť konkrétne scenáre, napríklad vyhradený aplikačný server pre novú aplikáciu..

Najlepšie zdieľaný hosting

Webhosting Bluehost

Zdieľaný hosting Bluehost

Jedným z najväčších a najlepších príkladov zdieľaného hostingu je Bluehost. Táto populárna možnosť webhostingu ponúka ľahko použiteľný zdieľaný hosting pre všetky typy webových stránok, vrátane tých, ktoré sú spustené na WordPress. Chcete vidieť tento hostingový plán v akcii? Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si nášho sprievodcu Bluehost.

Čo je cloud hosting?

Cloud Hosting je umenie používania skupiny serverov na hosťovanie skupiny používateľov. V službe Cloud Hosting spoločnosti zvyčajne ponúkajú súkromnú službu, v ktorej môže mať zákazník k dispozícii sadu prispôsobených nástrojov na nastavenie svojho súkromného virtuálneho servera. Cloudhostingové služby využívajú koncept malých strojov, v ktorých si môžete na konkrétne účely otvoriť „aplikačný server“ alebo ľahko vytvoriť, pozastaviť a zničiť svoje virtuálne servery. Je ideálny pre vývojárov a ľudí, ktorí potrebujú používať konkrétne zdroje, či už ide o hosťovanie webových stránok alebo aplikácií.

Služby Cloud Hosting ponúkajú zdroje v oblasti úložného priestoru, výkonu úložného priestoru, dostupnej šírky pásma, počtu procesorov a tak ďalej a účtuje sa vám množstvo zdrojov v závislosti od času, ktorý ste strávili ich používaním. Čím výkonnejšie sú virtuálne CPU, výkon pamäte a úložného priestoru, tým vyššie sú náklady. Cloudové služby v tomto kontexte fungujú ako vytváranie vlastného virtualizovaného počítača, do ktorého pridávate veci, až kým cena v porovnaní s výkonom nedosiahne váš cieľ.

V tomto type scenára sú servery virtualizované, takže prostriedky sú tiež virtuálne. To znamená, že ak existuje dostatočne vysoký dopyt po zdrojoch, hostiteľská spoločnosť môže pridať nové servery do virtuálny uzol rozšíriť množstvo zdrojov bez toho, aby sa zákazníci museli presúvať z tohto uzla. Tento druh nastavenia je ideálny pre expanziu, pretože spoločnosť sa nemusí starať o zdroje a nemusí prerozdeľovať používateľov. Štruktúru cloudu je možné rozšíriť a rozšíriť nielen na niekoľko serverov, ale aj na stovky serverov!

Zdieľaný vs Cloud Hosting: Virtuálny uzol

Verejný verzus súkromný cloud

Cloud hosting možno rozdeliť na verejné verzus cloud. Vo väčšine príkladov cloudhostingu zamestnáva spoločnosť ponúkajúca tieto služby verejný cloud Modely,. To znamená, že získavajú zdroje z oblasti verejne dostupných virtuálnych serverov. Rovnaká verejná sieť sa používa na prenos údajov. Zabezpečuje sa bezpečnosť, aby sa zabezpečilo, že údaje zostanú súkromné. Dobrým príkladom je služba Cloudways, služba, ktorá je založená na iných cloudových službách (o ktorých budeme trochu hovoriť).

Na a súkromný cloud, spoločnosť vlastní cloudovú sieť a služby sú vhodnejšie pre aplikácie, v ktorých je bezpečnosť prvoradá. Súkromné ​​oblaky sú zvyčajne vlastné štruktúry, ktoré nezávisia od externých cloudových sietí.

Aké sú výhody cloudhostingu?

Hlavnou výhodou zavedenia cloudovej štruktúry je to, že spoločnosti sa nikdy nemusia starať o kapacitu uzlov. V takomto prípade jednoducho potrebujú pridať ďalší server do virtuálnej štruktúry. Toto efektívne znižuje alokáciu zdrojov a zvyšuje kapacitu bez akýchkoľvek zmien na ovládacom paneli alebo užívateľoch v uzle.

Keďže cloudový hosting je orientovaný na zdroje, môžete prestať používať zdroj a nebude vám účtovaný žiadny poplatok. Je to z toho dôvodu, že vám sú účtované poplatky za používanie zdrojov, kde ako v prípade zdieľaného hostingu vám účtujeme pevnú sumu (či už používate prostriedok alebo nie).

A tam Cloud nevýhody?

Hlavnou nevýhodou cloudovej štruktúry je zložitosť. Ak bude mať toľko serverov online so všetkým virtualizovaným, môže byť pre spoločnosť ťažké zistiť, kde sa vyskytuje problém, pretože rovnaké údaje sa virtualizujú a ukladajú virtuálne. Tento druh štruktúry zvyšuje latenciu. V prípade kritických webových stránok je výkon nevyhnutný, štruktúra cloudu môže mať menej ako ideálne výsledky. Ďalším problémom s Cloud Hosting je to, že má tendenciu byť drahšie ako zdieľané alternatívy. 1 GB priestoru na zdieľanom hostingu je zvyčajne lacnejšie ako 1 GB priestoru v službe Cloud Service.

Väčšina služieb Cloud Hosting tiež nezahŕňa poštové služby. Na tento účel je potrebné vytvoriť samostatné virtuálne stroje na tento účel (alebo zakúpiť službu), kde väčšina zdieľaného hostingu v predvolenom nastavení zahŕňa správu pošty.

Najlepšie cloud hosting

Cloudways Cloud hosting

Cloud Hosting Cloud Hosting

Ak hľadáte spoľahlivý a cenovo dostupný hosting v cloude, v skutočnosti nie je o nič lepší ako služba Cloudways. Ponúka špičkový cloudový hosting (DigitalOcean, AWS, Google Cloud atď.) S ľahko použiteľným rozhraním, takže môžete lepšie spravovať svoje stránky. Viac informácií nájdete v našej úplnej kontrole v službe Cloudways.

A teraz dilema

To je všetko logické a zrozumiteľné, ale hostingové spoločnosti zvyčajne neponúkajú rezané a suché zdieľané vs cloudové hostingové plány. V dnešnom svete veľa hostiteľov začína kombinovať zdieľané služby cloudhostingu takým spôsobom, že už nie je ľahké ich rozlíšiť. Napríklad je teraz prijateľné vytvárať virtualizované kontexty, v ktorých jeden uzol spravovaný ako služba zdieľaného hostingu teraz pozostáva z viacerých dedikovaných serverov virtualizovaných. Tento druh nastavenia je takmer totožný s tým, čo spoločnosti Cloud Hosting s ich službami robia.

Takto môžete vytvoriť scenár, v ktorom platíte za zdieľanú hostingovú službu, ktorá sa v podstate správa ako cloudový hosting, ale beží za ovládacím panelom. Niektoré spoločnosti navyše virtualizovali ovládací panel vo VPS, takže nemáte ani spravodlivé rozdelenie zdrojov, pretože skutočný server, na ktorom sa nachádza ovládací panel, nie je priamo k dispozícii, iba jeho časť!

Čo z toho urobiť??

Nakoniec nezáleží na tom, čo robí spoločnosť so servermi. Či už ide o dedikované servery fungujúce ako čisté uzly alebo skutočnú štruktúru hostingu v cloude, na čom skutočne záleží, je, ako dobre spoločnosť riadi celý balík. dobrý cloud hostingový servis môže bežať úplne dobre aj pre najnáročnejšie použitia. To isté možno povedať o dobrý zdieľaný hosting beží na skutočných hardvérových uzloch. Je to kvalita hostiteľskej spoločnosti a ich záväzok voči používateľom, ktorý robí celý rozdiel vo svete.

Je pre mňa zdieľaný alebo cloudový hosting najlepší?

Pozrime sa, máte nový web WordPress, ktorý chcete dať online. Najdôležitejšou obavou v súčasnosti je cena a výkon. V takom prípade je zdieľaný hosting pravdepodobne najlepšou stávkou, pretože znižujete náklady tým, že si najmete službu, ktorá potrebuje menej zdrojov na ovládanie každého uzla (čo sa premieta do lepších cien na používateľa).

Na druhej strane, ak ste spoločnosť alebo jednotlivec, ktorý potrebuje rýchlo nastaviť webové stránky a aplikácie, služba cloudhostingu vám bude lepšie slúžiť. Panely cloudového hostingu sú zvyčajne lepšie pripravené na vytváranie a hosťovanie najrozšírenejších konfigurácií bez toho, aby ste sa museli o nič starať. Nezabudnite, že si budete musieť sami nastaviť e-mailový server, pretože väčšina cloudových služieb hostenia takýto server neponúka.

Zabalenie zdieľaných verzií Cloud Hosting

Či už používate zdieľaný server alebo hosting dobrých správ, je to, že obe služby sa vzájomne nevylučujú. Zdieľaný hosting je skvelým hostiteľom viacerých stránok, ktoré potrebujú všeobecné možnosti pre e-maily, preposielanie, kontrolu DNS, FTP a databázové služby. Cloudové hostingové služby sú viac zamerané na vývojárov a môžu byť vynikajúce na hosťovanie aplikácií alebo webových stránok na konkrétne účely. Vzhľadom na povahu obidvoch služieb zvyčajne spolu dobre spolupracujú. Napríklad na hosťovanie webových stránok a aplikácií súčasne alebo na kontrolu webu, ktorý sa pripája k obchodu. Čo je ešte lepšie, je to, že väčšina spoločností dnes môže ponúkať obidve služby súčasne.

Aby som to zhrnul pozitívne Cloud hosting, získate vlastné konfigurácie, máte kontrolu nad prostriedkami, ku ktorým máte prístup, a dokonca môžete prostriedky pozastaviť, aby ste znížili náklady. Jedinou skutočnou nevýhodou je, že zdroje majú sklon stáť viac ako pri zdieľanom hostovaní.

Zdieľaný hosting získate lepšiu rovnováhu medzi službami, ktoré sa najlepšie hodia pre webové stránky a služby sú zvyčajne lacnejšie ako cloud hosting. Negatívom je však to, že nemôžete ovládať zdroje ani spúšťať alebo zastavovať služby, ako napríklad pri hostovaní v cloude.

Nech si vyberiete akúkoľvek službu, teraz máte oveľa lepšiu predstavu o výhodách a nevýhodách. Čomu dávaš prednosť? Aké sú vaše názory na zdieľaný vs cloud hosting? Prosím, podeľte sa o svoje názory v komentároch nižšie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map