Sprievodca dokumentáciou bezplatných tém WPExplorer a návodom na používanie

Nasledujúci príspevok popisuje kroky na nastavenie a používanie jednej z našich bezplatných tém WordPress. Tento príspevok prejde na určité funkcie, ktoré nemusia byť k dispozícii pre všetky témy, preto si ich pozorne prečítajte. Ak narazíte na nejaké problémy, môžete poslať hlásenie o chybe v službe Github.


Dôležité upozornenie pre začiatočníkov: Nasledujúca príručka predpokladá, že viete používať natívne funkcie WordPress. Ak ste novým používateľom programu WordPress, môžete si pozrieť naše videopríručky WordPress, ktoré vysvetľujú veľa základných funkcií systému WordPress..

Inštalácia témy

Inštalácia je veľmi priama. Prejdite na Vzhľad-> Témy, kliknite na „Pridať nový“ a vyberte predtým stiahnutý súbor zip. Toto by sa malo nazvať niečo ako wpex-elegant.zip, kde „elegantný“ je názov témy.

Inštalácia-theme

Nastavenie domovskej stránky

Nižšie sú uvedené kroky na nastavenie domovskej stránky. Nasledujúce možnosti budú závisieť od toho, či vaša téma podporuje rôzne funkcie alebo nie. Napríklad, ak používate motív blogov, stačí sa pozrieť na krok 1, ak však používate obchodnú tému, ako je napríklad Elegantná téma WordPress, budete chcieť vyskúšať všetky kroky okrem prvého. ktoré sa týkajú vašej témy, pozorne si prečítajte!

1. Téma blogu

Ak používate motív blogov, nemusíte robiť nič, na vašej domovskej stránke by sa mali predvolene zobrazovať najnovšie príspevky.

2.Business / portfólio / iná téma

Ak téma, ktorú používate, nie je štandardným motívom blogov, stačí na nastavenie domovskej stránky vytvoriť novú stránku a vybrať šablónu domovskej stránky. Potom prejdite na Nastavenia-> Čítanie a nastavte túto stránku ako možnosť „Predná strana“.

Šablóna domovskej stránky

Nastavenia čítania WordPress

3. Posuvník

Ak téma, ktorú používate, obsahuje podporu pre posúvač na domovskej stránke (budete vedieť, pretože ju môžete vidieť na ukážke), nebudete musieť inštalovať žiadne doplnky tretích strán alebo urobiť niečo komplikované na jej nastavenie. Téma obsahuje vlastný typ príspevku s názvom Prezentácie a pridáte ich rovnako ako štandardné príspevky a každý príspevok bude posúvačom v posúvači..

dôležité: Ak ste snímky pridali správne a na domovskej stránke ich nevidíte, vo všeobecnosti to znamená 1 z 2 vecí. Na jednej strane ste domovskú stránku nenastavili správne, ako je uvedené vyššie. Po druhé, na vašom webe je konflikt javascript. Skúste deaktivovať všetky aktívne doplnky, aby ste sa uistili, že problém nespôsobuje žiadny..

Posuvník domovskej stránky

Posuvník na domovskej stránke

4. Hlavné funkcie

Niektoré z našich bezplatných tém zahŕňajú vlastný typ príspevku s názvom Domáce funkcie. Tento typ vlastného príspevku bol pridaný, aby vám uľahčil pridávanie „funkcií“ na svoju domovskú stránku. Na ukážke Elegant WordPress Theme si môžete pozrieť príklad. Hlavné funkcie sú ikony a text pod posúvačom, pozri obrázok nižšie:

Domovská stránka Funkcia WordPress

Pridanie funkcií domovskej stránky je veľmi jednoduché.

Nastavenie stránky blogu

Ak používate firemnú tému, kde môžete mať blog na samostatnej stránke (nie na domovskej stránke), nastavenie je veľmi jednoduché! Jednoducho vytvorte novú stránku (pomenujte ju, čo chcete), potom prejdite na Nastavenia-> Čítanie a definujte túto stránku ako možnosť pre stránku s príspevkami..

Stránka blogu

Nastavenie portfólia

Ak téma, ktorú používate, obsahuje typ vlastného príspevku v portfóliu, postupujte podľa krokov uvedených nižšie na pridanie položiek portfólia a vytvorenie stránky portfólia..

Pridávanie položiek

Pridávanie položiek je veľmi jednoduché. Portfóliové príspevky fungujú v podstate ako štandardné príspevky. Vytvorte svoj príspevok, pridajte svoj obsah, nastavte si odporúčaný obrázok … atď. Po zverejnení položky sa táto položka zobrazí vo vašej šablóne domovskej stránky, stránke portfólia a archívoch portfólia.

Odporúčaný obrázok: Nezabudnite nastaviť svoj obľúbený obrázok! Niektoré motívy na tom závisia a ak nie je nastavený odporúčaný obrázok, nemusí sa nič zobraziť.

Portfólio WordPress

Vytvorenie stránky vášho portfólia

Nastavenie stránky Portfólio je veľmi jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť novú stránku a vybrať šablónu „Portfólio“.

Šablóna portfólia

Zmena poradia príspevkov

Často sa ma pýtajú, ako si môžete objednať svoje príspevky vo WordPress. V predvolenom nastavení sa pri uverejňovaní nového príspevku (či už ide o štandardný, portfólio alebo celovečerný príspevok) tento príspevok zobrazí na vašom webe v poradí, v akom bol uverejnený. Ak chcete zmeniť predvolenú objednávku, prečítajte si nasledujúci príspevok pre zmenu poradia príspevkov vo WordPress.

Importovanie vzorových údajov (iba verzia Premium)

Niektoré motívy je možné zakúpiť za prémiovú cenu na Creative Market (na stránke s témou by sa malo objaviť oznámenie, že prémiová verzia je k dispozícii v detailoch témy) a tieto motívy zahŕňajú vzorový dátový súbor XML, ktorý môžete použiť na import živé demo ako ukážka na začiatok.

Ak chcete importovať vzorové údaje, prejdite do časti Nástroje-> Importovať kliknutím na položku „WordPress“ a postupujte podľa pokynov!

Import WordPress

Zmena farieb tém (iba prémiová verzia)

Ak ste si zakúpili prémiovú verziu tohto motívu, budete mať prístup k nastaveniam farieb, aby ste mohli ľahko zmeniť vzhľad svojho motívu. Jednoducho prejdite na Vzhľad-> Prispôsobte a vyhľadajte kartu „Styling“ v prispôsobovači tém. Tu môžete pomocou farebných výberov zmeniť svoj dizajn. Jéj!

Prispôsobovač tém WordPress

Nahlasovanie chýb a podpora

Udržiavanie aktuálnych tém a chýb bez chýb je pre nás veľmi dôležité. Vytvorili sme úložiská Github pre naše bezplatné témy, v ktorých môžete nahlásiť problém. Keď dostávame prehľady, ak v skutočnosti ide o chybu (nie o chybu používateľa), odpovieme na aktualizovanú tému.

dôležitý: Náš systém hlásenia chýb neslúži na hľadanie podpory (otázky týkajúce sa použitia témy alebo pomoc s úpravami). Všetky naše bezplatné témy používajú iba pôvodné funkcie WordPress, a preto by ste ich mali mať možnosť používať bez toho, aby ste potrebovali ďalšie pokyny. Ak máte chybu, je to iný príbeh a my to chceme vedieť, aby sme to mohli napraviť!

Podpora sa poskytuje pre „prémiových“ používateľov. Ak je k dispozícii prémiová verzia na predaj, môžete si kúpiť ďalšiu pomoc, ak si nie ste istí, ako tému použiť, alebo ak máte chybu, ktorá si vyžaduje okamžitú pozornosť. Podpora však nezahŕňa bezplatné služby prispôsobenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map