Emuārs vai vietne – kuru izvēlēties?

Emuārs vs vietneIr divi jautājumi, kas mums tiek uzdoti ļoti bieži. Abi rotā blogošanas tēmu: “Emuārs salīdzinājumā ar vietni – kāda ir atšķirība starp viņiem?” un “Vai man vajadzētu izveidot emuāru vai vietni?”


Nav pārsteigums, ka cilvēki cīnās ar šīm lietām. Visa emuāra un vietnes mīkla var būt mulsinoša, ja jūs nekad iepriekš neesat eksperimentējis ar šo tēmu.

Šajā īsajā resursā mēs jums parādīsim, kādas tieši ir atšķirības starp emuāriem un vietnēm, kā izlemt, kurš jums ir nepieciešams, kādas ir izmaksas, un kā izveidot emuāru vai vietni pats un bez problēmām..

Emuārs salīdzinājumā ar vietni – kāda ir atšķirība?

Labi, tas varētu būt pārsteidzoši, bet sāksim ar šādu paziņojumu:

Emuārs ir vietne.

Padomājiet par to šādi:

Emuārs vs vietne

Šajā kontekstā emuārs ir a veida vietne.

Lai to būtu vieglāk saprast, sāksim ar jautājumu centrā:

Kas ir vietne?

Ja apmeklējat pārlūku Chrome vai Safari un ievadāt jebkuru tīmekļa adresi, piemēram vietnesetup.org – tu tiksi galā vietnē. Faktiski navigācija jebkur vispār no jūsu tīmekļa pārlūkprogrammas jūs nolaidīs kaut kāda vietne. Tas nozīmē, ka Google ir arī vietne, tāpat kā Facebook, kā arī YouTube.

Vietnes identificē pēc to domēna vārdiem – tīmekļa adresēm. Kā redzat, šīs vietnes adrese ir vietnesetup.org. Facebook adrese ir facebook.com, un tā tālāk.

Labi, jo īpaši, ar ko tieši atšķiras emuārs no vietnes?

Iepriekš redzamajā grafikā ir teikts, ka emuāri ir vietņu apakškopa. Tas ir nedaudz līdzīgi automašīnas salīdzinājumā ar sacīkšu automašīnām. Nozīmē, ka viņiem visiem ir četri riteņi un motors, bet sacīkšu automašīnas mērķis ir daudz konkrētāks.

Kas ir emuārs?

Emuārs ir vietņu veids, kurā galvenā uzmanība tiek pievērsta atsevišķu emuāru rakstu (sauktu par emuāra ziņu) pamanāmai demonstrēšanai, parādot tos emuāra mājaslapā apgrieztā hronoloģiskā secībā (jaunākais pirmais).

Lai arī sākotnēji tas varētu šķist nepatiesi, ideja praksē ir ļoti vienkārša. Mērķis ir pārliecināties, ka tas, kurš apmeklē emuāru, mājaslapas pašā augšdaļā redz jaunāko emuāra ierakstu.

Lūk, ko tas parasti izskatās:

emuāra piemērs

Persona, kas pārvalda emuāru, neatkarīgi no tā, vai tas ir uzņēmuma īpašnieks vai privātpersona, var dalīties ar stāstiem / jaunumiem / rakstiem, kas attiecīgajā laikā ir visatbilstošākie..

Ņemot to vērā, emuāri galvenokārt balstās uz tekstu. Nozīme, uzmanība tiek pievērsta uzrakstīts raksti vairāk nekā vizuālie materiāli – piemēram, attēli utt.

Emuāri darbojas arī tā sauktajā CMS (Satura pārvaldības sistēma). Šis ir tikai izdomāts rīka nosaukums, kas ļauj rediģēt emuāra saturu līdzīgi tam, kā jūs to darāt MS Word vai Google Docs. Šī CMS atvieglo jūsu satura pārvaldību, jo, lai efektīvi rūpētos par emuāru, jums nav vajadzīgas nekādas zināšanas par tīmekļa attīstību vai programmēšanu.

No otras puses, ja mēs skatāmies uz vispārīgu vietni, šādas prasības nav. Vietnes var parādīt savu saturu jebkādā veidā. Saturs var būt arī jebkas, sākot ar tikai teksta lapām un beidzot ar attēliem, beidzot ar video, beidzot ar produktiem tiešsaistes veikalā utt. Vietnes var izmantot arī CMS. Viņi var izmantot arī statiskus HTML formāta dokumentus, ko izveidojis tīmekļa izstrādātājs.

To sakot, atbildēsim šādi:

“Kā izlemt, vai man ir nepieciešams emuārs vai vietne?”

Pirms mēs palīdzēsim jums atrisināt šo jautājumu, sāksim kaut kur citur.

2019. gadā jums patiešām nav jādomā par “emuāru un vietni” vai nu / vai.

Mūsdienu rīki, kas ir mūsu rīcībā, mums to ļauj ir gan tajā pašā laikā. To var iegūt, izmantojot jaudīgu vietni CMS, kas ļaus jums izveidot emuāru kā daļu no jūsu vietnes. Tātad dienas beigās jūs saņemat funkcionālu vietni ar iebūvētu emuāru funkcionalitāti.

Piemēram, visspēcīgāko un populārāko CMS sauc par WordPress, un tas faktiski ir tas, ko šobrīd izmanto vietne, kuru lasāt.

 • WordPress ir bezmaksas, atvērtā koda un ērti lietojams pat iesācējiem.
 • Pēc būtības tas ir emuāru dzinējs. WordPress savu dzīvi sāka kā emuārs CMS. Tomēr gadu gaitā tas ir kļuvis daudz vairāk.
 • WordPress var darboties vairāku veidu vietnēs, ieskaitot emuārus.
 • Rakstīšanas laikā WordPress nodrošina vairāk nekā 30% visa tīmekļa. Jā, tas ir pareizi, aptuveni katra trešā tīmekļa vietne darbojas WordPress!

Tikai, lai atgādinātu; nedomājiet par to, ka ir jāizvēlas starp emuāru vai vietni. Tā vietā izveidojiet savu vietni WordPress un pēc tam izlemiet, vai vēlāk vēlaties iekļaut emuāra komponentu. Tas ir vairāk nākotnes drošs risinājums nekā jebkas cits.

Alternatīvi, šeit ir daži citi vietņu veidotāji, ja esat diezgan pārliecināts, ka jums jebkurā gadījumā nevajadzēs emuārs.

“Vai uzņēmējdarbībai var izmantot emuāru / vietni?”

Ja atrodaties situācijā, kad vēlaties sākt tiešsaistes biznesu, jautājums par emuāru vai vietni kļūst vēl kritiskāks.

Kā mums rāda pieredze, emuāri izrādās neticami efektīvi kā biznesa rīki.

 • Hubspot pārskati ka uzņēmumi ar emuāriem apmeklē par 55% vairāk apmeklētāju nekā uzņēmumi, kuriem ir tikai standarta vietnes.
 • Emuāra izveidošana sniedz jums dažas īpašas priekšrocības. Viņu priekšnieks; tādām meklētājprogrammām kā Google vienkārši patīk emuāri. Tas ir tāpēc, ka emuārs pēc definīcijas vienmēr būs modernāks nekā statiskas vietnes, un tam vienmēr būs svaigs jauns saturs, ko parādīt cilvēkiem. Google ļoti izbauda šāda veida lietas!
 • Ikreiz, kad savā emuārā publicējat jaunu ziņu, jūsu vietnes dzinējs – WordPress – automātiski piespraudīs Google vietni un uzaicinās viņus nākt un indeksēt jūsu jauno saturu. Statiskās vietnes jums nepiešķir šo prēmiju.
 • Emuāra izveidošana arī atvieglo jūsu uzņēmuma reklamēšanu sociālajos medijos. Padomājiet par to šādā veidā, ja jums ir tikai statiska vietne, tad ko tieši jūs varat dalīties ar saviem sekotājiem sociālajā tīklā? Tā pati tīmekļa lapa, kurā ir jūsu uzņēmuma apraksts, atkal un atkal? Cilvēkiem drīz būs garlaicīgi. Salīdzinājumam, jaunas emuāra ziņas ir lieliski piemērotas, lai dalītos ar saviem cilvēkiem sociālajos medijos. Tā kā saturs vienmēr ir jauns, jūsu sekotāji to drīzāk pārbaudīs.

Vienīgais emuāru mīnuss ir tas, ka kādam ir jāraksta viss šis svaigais jaunais saturs jūsu emuāram. Tāpēc emuāram nepieciešami pastāvīgi ieguldījumi laikā – jums jācenšas vismaz reizi divās nedēļās publicēt jaunu emuāra ierakstu, tāpēc apzinieties to. Statiskas vietnes, no otras puses, bieži vien ir vienreizējas pūles, kas var būt viņu priekšrocība, runājot par emuāru vai vietni.

“Vai es varu nopelnīt naudu ar emuāru / vietni?”

Vardā, .

Ir daudz veidu, kā nopelnīt naudu no sava emuāra vai vietnes. Mēs šeit pat apkopojām 33 šādu veidu sarakstu.

Mēs iesakām ieskatīties šajā rakstā, lai iegūtu sīkāku informāciju, bet kopumā visvienkāršākās metodes, kā nopelnīt naudu no jūsu vietnes, ir šādas:

 • pārdot reklāmas vietu vietnē / emuārā (parasti izmantojot AdSense)
 • pieņemt ziedojumus
 • saistītais mārketings – reklamējiet citu cilvēku produktus par komisiju
 • pārdodiet savus produktus

Runājot par produktu pārdošanu:

“Vai es varu pārdot savā emuārā vai vietnē?”

Kā jau teicām iepriekš, populārākā CMS – WordPress – ir devusi savu vārdu, lai varētu darboties jebkura veida emuāri vai tīmekļa vietnes, kuras var iedomāties, un tas attiecas arī uz tiešsaistes veikaliem!

Tāpēc ātri uz to atbildēt, , jūs varat pārdot savā emuārā vai vietnē.

 • Ja izmantojat WordPress, produktus varat sākt pārdot pēc tam, kad esat instalējis papildu spraudni ar nosaukumu WooCommerce. Jūsu emuārs vai vietne pārvērtīsies par pilntiesīgu e-komercijas veikalu.
 • Ja izmantojat citu vietņu veidotāju, piemēram, Wix vai Kvadrāts tad jūs iegūsit e-komercijas veikala moduli.

“Vai es varu BVai jūs pats izveidojat emuāru vai vietni? ”

Atkal atbilde ir .

Jūs pats varat izveidot emuāru vai vietni, un, lai to izmantotu, jums pat nav vajadzīgas nekādas ekspertu zināšanas vai prasmes.

Šeit visu izskaidrojam soli pa solim:

 • Kā izveidot emuāru – rokasgrāmata iesācējiem
 • Kā izveidot vietni – no tukša audekla līdz darba vietnei

“Cik maksā emuāra izveidošana, salīdzinot ar vietni?”

Izmaksas būs atkarīgas no jūsu izmantotās vietnes vai emuāra motora / platformas.

Ja jūs nolemjat izveidot savu vietni, izmantojot WordPress, jums būs jāiegūst tīmekļa mitināšanas konts un domēna vārds, pirms vietne var darboties.

 • Vienkārši runājot, tīmekļa mitināšana ir vieta, kur atrodas jūsu vietne vai emuārs.
 • Domēna vārds ir jūsu vietnes adrese tīmeklī.

Lai gan tas varētu likties iebiedējoši, ja jūs vēl neesat strādājis ar mitināšanu vai domēniem, šīs lietas patiesībā ir diezgan viegli tikt galā ar to nokļūšanu.

Piemēram, for-WordPress mitināšanas plāna pirkšana no tāda uzņēmuma kā Bluehost ir tikpat vienkārša. Viss, kas jums jādara, ir reģistrēties hostinga kontā un samaksāt rēķinu (sākot no USD 2,95 mēnesī).

Piedāvājuma ietvaros jūs bez maksas saņemat domēna vārdu, un arī Bluehost parūpēsies par visa instalēšanu – un pēc tam nodos jums darboties spējīgu WordPress vietni. Viss, kas jums būs jādara, ir to jākonfigurē, izvēloties WordPress motīvu un liekot vietnei izskatīties tā, kā jūs to vēlaties.

 • Šis ir mūsu iesācēja ceļvedis WordPress pielāgošanai.

Ja jūs nolemjat WordPress vietā izmantot citu platformu, piemēram, Squarespace vai Wix, jums būs jāveic arī līdzīgs reģistrēšanās process. Tās beigās jūs iegūsit strādājošu tukšu vietni, kuru varēsit arī turpmāk pielāgot. Šis maršruts tomēr var būt nedaudz dārgāks:

 • Laukuma laukums sākas ar personīgo cenu 12 USD / mēnesī un uzņēmējdarbību – no USD 18 mēnesī
 • Wix biznesa sākums ir USD 13 mēnesī mēnesī un USD 23–49 USD mēnesī

Vairumā gadījumu WordPress kopumā būs daudz lētāks.

Tālāk ir padziļināti apskatīts, cik maksā vietne.

“Kā būs ar manas vietnes palielināšanu nākotnē?”

Iespējams, ka izaugsme ir jūsu prātā, it īpaši, ja jūs savu vietni atklāsit biznesa mērķiem.

Labās ziņas ir tādas, ka augstākās kvalitātes vietne un emuāru platformas nekādā veidā nekavē jūsu izaugsmi.

Piemēram, WordPress izmanto daži no lielākajiem zīmoliem tīklā, tostarp tādi giganti kā BBC, Vadu, un pat Bejonse. Pavisam vienkārši, ja tas ir spējīgs viņus apkalpot, tad tas būs piemērots arī jūsu biznesa apkalpošanai.

Vienīgais, ko jūs varētu vēlēties darīt, kad sākat piesaistīt vairāk apmeklētāju, ir jūsu tīmekļa mitināšanas specifikāciju paaugstināšana augstākā līmenī – tikai tāpēc, lai pārliecinātos, ka serveri var apstrādāt visu trafiku.

Bez tam jūs varat pievienot tik daudz lapu, cik vēlaties, tik daudz emuāra ziņu, cik vēlaties, un tik daudz produktu, cik vēlaties, un joprojām esat pārliecināts, ka tas viss darbosies bez problēmām.

Ir arī laba ideja apsvērt foruma pievienošanu savai vietnei vai emuāram, jo ​​tas ir lielisks veids, kā palielināt apmeklētāju lojalitāti un rosināt sabiedrības aktivitātes.

Ko tālāk?

Mēs ceram, ka tas bija noderīgi un ka emuāra un vietnes tēma jums vairs nav noslēpums. Tiešsaistes klātbūtne ir būtiska, ja jūs vadāt biznesu, taču tas ir arī lielisks hobijs, kas jums patīk kā indivīdam.

Atkal, lai sāktu savu piedzīvojumu ar emuāriem un / vai vietnēm, nekautrējieties izlasīt šīs rokasgrāmatas:

 • sākt emuāru – iesācēja ceļvedis
 • izveidot vietni – no tukša audekla uz darba vietu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me