Google Analytics avārijas kurss digitālajiem tirgotājiem

Piedalījās viesu eksperts Endrjū Maklilins Colibri digitālais mārketings


Viena no lietām, ko esam iemācījušies kā galvenā Sanfrancisko digitālā mārketinga aģentūra, ir tā, ka mūsu centieni ir gandrīz pilnīgi bezjēdzīgi, ja mums nav iespējas izmērīt savu ietekmi. Tāpat kā vairums uzņēmumu, mūsējais ir atkarīgs no atgriezeniskās saites, rezultātu izsekošanas, jaunu pieeju un stratēģiju pārbaudes un no objektīvās rezultātu salīdzināšanas.

Digitālajiem tirgotājiem Google Analytics ir viens no vissvarīgākajiem rīkiem, kas ļauj izsekot rezultātiem un pārliecināties, vai jūsu vietne ir optimizēta meklētājprogrammām. Mēs esam izveidojuši šo avārijas kursu zemāk, lai sniegtu jums sistēmu, kas jums nepieciešama, lai izprastu programmatūru un sāktu to strādāt savā digitālajā instrumentu komplektā. Neliela atruna, tas nav domāts, lai aizstātu paša Google analītikas kursu un sertifikāciju, bet drīzāk to papildinātu..

Google Analytics un numuru nozīme

Iedomājieties scenāriju: ir pavasara vidus. Jūsu vietne tikko ir publicējusi jaunu galveno lapu, kurā frāzes ir nedaudz atšķirīgas no jūsu parastās firmas zīmes. Jūs izveidojat saiti uz galveno lapu no ikmēneša biļetens un publicējat saites uz to savās sociālo mediju kontos. Trīs dienas vēlāk jūsu vietnē ir noteikts reklāmguvumu pieaugums (teiksim, pārdošanas apjomi no jūsu tiešsaistes veikala). Liekas, ka reklāmguvumi korelē ar jauno galveno lapu ar mainīto zīmolu, tāpēc jūs visu savu vietni darāt atkārtoti, lai atbilstu jaunajam tonim un attēliem. Pēkšņi tomēr reklāmguvumi samazinās, un ieņēmumi ir visu laiku zemākie. Kas notika?

Kļūda šajā piemērā bija divu notikumu – jaunās galvenās lapas un reklāmguvumu skaita – korelācijas saskaņošana un, bez pierādījumiem, pieņemot, ka jaunais zīmols tieši izraisīts reklāmguvumu smaile. Ja jūs būtu izsekojis trafiku, izmantojot Google Analytics, jūs būtu redzējis, ka jaunās galvenās lapas atlēcienu līmenis ir neparasti augsts un laiks lapā ir neparasti zems. Cilvēki ienīda jaunais zīmols, pat cilvēki, kuriem jūsu vietne ir pietiekami patikusi, lai reģistrētos biļetenam. Jūsu reklāmguvumi palielinājās, jo tie vienmēr mainījās šajā gadalaikā: cilvēki pērk dāvanas Mātes dienai.

Šajā scenārijā datu analītika jūsu vietni būtu izglābusi no neveiksmīgas pašabotācijas, kas saistīta ar nepatīkamu rīcību bez pierādījumiem. Vienīgais skaidrais panākumu ceļš ir grūti skaitļi, to izcelsmes izsekošana un datu segmentēšana pēc daudziem dažādiem mainīgajiem..

Lai izmantotu Google Analytics

-Kanāli un tehnikas

Lai gan mūsu iepriekšminētais scenārijs bija vērojams, nekļūdieties pakalpojumā Google Analytics par visaptverošu un beigu mārketinga rīku, kā dēļ daži cilvēki to izmanto. Patiešām, ir viena kardināla kļūda, ko daudzi nepieredzējuši digitālie tirgotāji pieļauj, pirmo reizi izmantojot Google Analytics. Ļaujiet mums paskaidrot.

Būtībā Google Analytics datus galvenokārt sadala pa kanāliem. Ir arī citi veidi, kā konfigurēt pārskatus, taču noklusējuma un tā, ar kuru cilvēki sāk, satiksme tiek sadalīta tādās grupās kā “Organic” (cilvēki, kuri jūsu vietni meklēšanas rezultātos atrada, meklējot atbilstošus atslēgvārdus), “Direct” (“Direct”). cilvēki, kuri noklikšķināja uz saites, ielādēja grāmatzīmi vai ierakstīja vietrādi URL), “Sociālie tīkli” (cilvēki, kuri nāca no atsaukšanās uz sociālajiem medijiem), “Apmaksātā meklēšana” (cilvēki, kuri noklikšķināja uz apmaksātu sludinājumu) utt..

Šī noklusējuma datu grupa ļauj bīstami viegli uzskatīt katru atsevišķo kanālu par diskrētu mārketingu stratēģija. Tā ir nopietna kļūda, un tā aizķer arvien vairāk un vairāk digitālo tirgotāju.

Google Analytics veic lielisku darbu, lai pastāstītu jums par vietnes trafiku un lietotāju izturēšanos utt., Bet neizturas pret to kā “visaptverošu” jūsu plašākiem mārketinga centieniem. Labākais padoms, ko mēs jums varam dot, ir izmantot rīku tā, kā tas ir paredzēts. Nemēģiniet āmurēt naglu ar skrūvgriezi un negaidiet, ka Google Analytics smagi cels jūsu digitālā mārketinga stratēģiju..

Kas tas Var Dariet

Tāpēc, neņemot vērā to, runāsim par Google Analytics dažādajām priekšrocībām un lietojumprogrammām. Grupējot trafiku diskrētos avotos, tas var pateikt, no kurienes nāk jūsu apmeklētāji. Tas var jums pastāstīt, kāda veida ceļus lietotāji izmanto, nokļūstot jūsu vietnē, un datus var segmentēt ar vairākiem mainīgiem lielumiem, lai iegūtu pilnīgāku priekšstatu. Tas var izsekot reklāmguvumus, mērķus un lietotāju mijiedarbību, un pareizajos apstākļos to var izmantot, lai redzētu, vai jaunām mārketinga iniciatīvām ir tāda ietekme, kādu jūs cerējāt.

Iedomāsimies citu scenāriju. Vēlaties uzzināt vairāk par savu lietotāju demogrāfiju, it īpaši, lai palīdzētu jums izlemt, vai būtu vērts laiku ieguldīt vietnei paredzētā mobilajā versijā vai novirzīt mārketinga pasākumus. Tātad diagrammējiet datus, sadalot lietotājus pēc atrašanās vietas, ierīces veida (ekrāna izšķirtspēja var pateikt, vai tā bija planšetdators, mobilais tālrunis vai darbvirsma), pārlūkprogrammu, valodu utt..

Analizējot rezultātus, jūs atklājat, ka lielākā daļa jūsu apmeklētāju galvenokārt ir vāciski runājošo planšetdatoru lietotāji, no kuriem lielākā daļa atrodas Eiropā. Šķiet arī, ka lielākā daļa jūsu lietotāju ir atkārtoti apmeklētāji, parasti sekojot tiešai saitei.

Tātad ko tu dari?

Šajā gadījumā būtu prātīgi ieguldīt savas vietnes versijā vācu valodā, kas ir optimizēta mobilajām ierīcēm. Jūs droši vien redzētu ievērojamus panākumus arī no biļetens, jo tik liels procents jūsu lietotāju ir izrādījuši atkārtotu vai pastāvīgu interesi par jūsu saturu.

Ļaujot datiem pastāstīt vairāk par notiekošo, jūs uzzināsit vairāk par saviem lietotājiem un varēsit labāk apmierināt viņu vajadzības.

Benchmarking

Dati, pat visaptveroši, ir tas, ka bez konteksta jums tas nav noderīgi. Nevar ekstrapolēt pat no dažiem datu punktiem. Šeit tiek ieviesta etalonu noteikšana.

Būtībā etalonsalīdzinājums ir process, kurā jūs izsekojat datiem laika gaitā attiecībā pret apstākļiem, lai iegūtu priekšstatu par to, kā “tipiska” izplatība varētu izskatīties, lai jums būtu veids, kā novērtēt datus par konkrētu kampaņu, salīdzinot ar vidējo . Kad vien iespējams, mēs izsekojam datus vismaz vismaz trīs mēnešus, kad nāk klajā ar mūsu standartiem, lai ņemtu vērā novirzes (piemēram, iepirkšanās mātes dienā!) Ideālā gadījumā jūs vēlaties izsekot datiem, salīdzinot salīdzinošos rādītājus no tā paša mēneša gadā, tajā pašā nedēļas dienā un pat tajā pašā dienas laikā. Piemēram, ja jūsu trafiks parasti ir ap pulksten 5:00 pēc PST laika (tas ir, plkst. 14:00 Berlīnē), tad, salīdzinot jaunas kampaņas vai galvenās lapas rezultātus, jūs vēlaties izsekot tā paša perioda rezultātiem. Lielākā daļa biznesa vietņu parasti ir vērojamas dienas vidū darba dienās, savukārt lielākā daļa atpūtas vietu ir vērojamas vakaros un nedēļas nogalēs.

Ja jūsu vietne darbojas jau kādu laiku, vienmēr ir labi izsekot arī salīdzinošajiem rādītājiem salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Ja jūsu vietne ir palielinājusies ap Ziemassvētkiem, nedariet izmisumu, ja jūnija datplūsma neatbilst visu laiku augstākajiem rādītājiem. Jo vairāk jūs kontekstualizēsit savus datus, jo noderīgāki tie būs un jo precīzāki un pareizāki būs ģenerētie secinājumi.

Padomi un stratēģijas

-Nepieskarieties neapstrādātiem datiem

Kopš analīzes izsekošanas kodu ieviešanas saglabājiet vienu pilnīgi nefiltrētu un nemodificētu skatu. Ja jums tāda nav, izveidojiet to tagad. Kad esat filtrējis savus datus, tas tiek filtrēts ar atpakaļejošu datumu. Google nesaglabā iepriekšējās versijas, tāpēc jūsu veiktās izmaiņas ir pastāvīgas. Ja nejauši nepareizi ieviesāt filtru vai izdzēšat noteiktus datus, tas ir pagājis uz labu, tāpēc glabājiet visu sava konta dublējumu. Jūs vienmēr varat izveidot filtrus, taču datus nevar atjaunot bez arhīva.

-Vispirms izmēģiniet visu testa skatā

Tāpat kā iepriekšējais padoms, pievienojot filtrus vai izveidojot pielāgotu skatu, vispirms vienmēr veiciet izmaiņas smilšu kastē. Izmantojiet testa skatu, lai spēlētu apkārt un pārliecinātos, ka jūsu filtri dara to, ko vēlaties. Tādā veidā jums būs iespēja mēģināt vēlreiz un pilnveidot to, pirms izmaiņas veiksit pastāvīgi.

-Neveidojiet miljonu filtru, kad viens to darīs

Pieņemsim, ka filtrējat robotu surogātpastu (un jums tā vajadzētu būt). Jūs nevēlaties, lai viltus lietotāju dati sagrautu rezultātus, un ir daudz saimniekdatoru vārdu, kurus vēlaties izslēgt. Tomēr atcerieties, ka jūs varat rakstīt vienkāršu regulāru izteiksmi, kuru bezgalīgi pievienot katram jaunajam resursdatora nosaukumam, kuru vēlaties filtrēt. Izgatavojot tikai vienu filtru, ko sauc par “bot surogātpastu” vai ko citu, un pareizi to lietojot, jūs varat ietaupīt problēmu, mēģinot ķemmēt cauri simtiem atsevišķu filtru ikreiz, kad jums jāpievieno vai jāpārveido kāda konkrēta lieta. Tā ir labākā prakse, un ilgtermiņā tas jūs glābs no milzīgām galvassāpēm.

-Dokuments viss pēc datuma

Google Analytics ļauj jums saglabāt izmaiņu, labojumu, jaunu lapu un cita veida žurnālu, un jums tas jāreģistrē katrs mainīt. Es to nevaru pietiekami uzsvērt. Iedomājieties, ka satiksmē pamanījāt neizskaidrojamu smaili, kas sākās pirms diviem vai trim mēnešiem, bet sāk samazināties. Kādas izmaiņas jūsu vietnē veicāt pirms trim mēnešiem, kas, iespējams, to izraisīja? Vai jūs publicējāt biļetenu vai apskatījāt kādu konkrētu tēmu savā emuārā? Vai veicāt izmaiņas vietnes arhitektūrā vai pārveidojat savas izvēlnes? Vai jūs pievienojāt izsekošanas kodu lapai, kas vienmēr bija tur, kas viena vai otra iemesla dēļ tagad nedarbojas?

Bez žurnāla un bez konteksta jūsu dati, lai arī kārdinoši, jums nebūs noderīgi.

Doma atvadīšanās

Tas ir mūsu ātrais Google Analytics avārijas kurss digitālajiem tirgotājiem. Mēs ceram, ka tas jums ir devis vairāk pamata, kā izmantot šo ārkārtīgi daudzpusīgo rīku. Ja jums jau ir zināšanas par Analytics, mēs ceram, ka šī ziņa iedvesmos jūs turpināt attīstīt labos ieradumus un maksimāli izmantot savus datus pašreizējos digitālā mārketinga centienos. Ja esat pabeidzis šo ziņu līdz beigām, tad Colibri Digital Marketing vārdā, Paldies par lasīšanu. Tu rullē. Mēs priecājamies par jūsu atsauksmēm, tāpēc dodiet mums iespēju kliegt Facebook vai Twitter, un dariet mums zināmu, ko jūs domājat! Un sirsnīgs paldies mūsu laipnajiem saimniekiem par šī amata pildīšanu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map