InMotion MySQL datu bāzes apmācība

Kas ir MySQL datu bāze?

MySQL datu bāze ir atvērtā koda datu bāzes pārvaldības sistēma, kuru izmanto un piedāvā vairums tīmekļa mitināšanas pakalpojumu. Pēc definīcijas datu bāze ir labi strukturēts datu apkopojums, kas svārstās no visvienkāršākā līdz vissarežģītākajam, piemēram, no vienkārša vārdu saraksta līdz milzīga informācijas apjoma kolekcijai. Tāpat kā fiziskā datu banka, arī datu bāzes tiek izmantotas, lai atvieglotu un organizētu datu vākšanu un izguvi.


MySQL datu bāzes ir relāciju datu bāzes, kas nozīmē, ka tās datus datus glabā atsevišķās tabulās, nevis tikai ievieto visas vienā krātuvē. Šāda veida datubāzes priekšrocība ir tā, ka datu glabāšana un izguve ir ļoti efektīva, jo faili tiek sakārtoti noteiktā glabāšanas vietā. Faktiski termins SQL apzīmē “Structure Query Language” un kopš tā laika ir kļuvis par pieprasītāko datu piekļuves valodu.

Kā es varu izveidot MySQL datu bāzi?

Daudzām lietojumprogrammām, piemēram, e-komercijas programmatūrai, CMS lietojumprogrammām un forumiem bieži ir nepieciešama MySQL datu bāze. Kā tāds ir ļoti svarīgi tādu izveidot savā sistēmā.
MySQL datu bāzes izveidošana ir trīs soļu process; pirmais ir datu bāzes lietotāja un paroles izveidošana, otrais process ir privilēģiju piešķiršana lietotājam, lai piekļūtu datu bāzei, un trešā, faktiskā datu bāzes izveidošana. Tas var likties mazliet biedējoši, bet, izmantojot MyPQL datu bāzes vedni, kas atrodams jūsu cPanel, datu bāzes izveides uzdevums kļūst ātrs, vienkāršs un viegls. Vienkārši veiciet nākamās darbības:

 •  Pirmkārt, jums jāpiesakās savā cPanel;
 •  Tālāk noklikšķiniet uz “MySQL datu bāzes vednis”, kas atrodams sadaļā “Datu bāzes”.
 •  Tad blakus “Jaunajai datu bāzei” jums jāievada datu bāzes nosaukums;
 •  Pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Nākamais solis”;
 •  Jums tiks lūgts ievadīt savu lietotājvārdu blakus cilnei “Lietotājvārds”;
 •  Pēc tam blakus cilnei “Parole” jāievada arī parole. Jums divreiz jāievada parole un pēc tam noklikšķiniet uz “Izveidot lietotāju”;
 •  Tālāk jums jāpiešķir lietotājam privilēģijas savai datu bāzei. Jūs varat vienkārši noklikšķināt uz “Visas privilēģijas”, ja vien izstrādātājs nav īpaši pieprasījis.
 •  Pēc privilēģiju iestatīšanas jums jānoklikšķina uz cilnes “Nākamais solis”, kas faktiski pabeidz iestatīšanas procesu. Ievērojiet, ka jūsu datu bāzes nosaukums un datu bāzes lietotājs kā prefiksu izmanto cPanel lietotājvārdu. Ja jums ir jāizveido papildu datu bāzes, viss, kas jums jādara, ir atkārtot iepriekš uzskaitīto procesu.

Vai es varu eksportēt MySQL datu bāzi vietnē phpMyAdmin?

Ir gadījumi, kad jums rodas nepieciešamība veikt datu bāzes dublēšanu vai nu kā drošības pasākumu, vai kā prasību vietnes pārsūtīšanas laikā uz citu serveri. Faktiski datu bāzes dublēšana ir viegli izdarāma, to eksportējot, izmantojot phpMyAdmin – rīku, ko var atrast jūsu cPanel. Lai eksportētu, vienkārši rīkojieties šādi:

 •  Piesakieties savā cPanel.
 •  Zem virsraksta “Datubāzes” noklikšķiniet uz ikonas phpMyAdmin un pēc tam kreisajā izvēlnē esošajā sarakstā atlasiet datu bāzi, kuru vēlaties eksportēt, noklikšķinot uz tās..
 •  Pēc tam noklikšķiniet uz cilnes “Eksportēt”, kas atrodama izvēlnē lapas augšdaļā.
 •  Zem virsraksta “Eksportēt” pārbaudiet zem “Skatīt datu bāzes izkārtojumu (shēmu)” un pārliecinieties, vai ir atlasītas visas tabulas, kā arī SQL opcija..
 •  Pēc tam sadaļā “Struktūra” iespējojiet opciju “Pievienot DROPTABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION” un pārliecinieties, vai ir atlasīta “Save as file”, kas atrodas lapas apakšējā kreisajā stūrī. Ņemiet vērā – ja jūsu datu bāze ir diezgan liela, daudz ātrākai lejupielādei varat izvēlēties “zip” vai “gzipped”.
 •  Noklikšķiniet uz pogas “Aiziet” labajā apakšējā stūrī un pēc tam noklikšķiniet uz “Saglabāt”, kad tas tiek prasīts. Ar šo darbību tiek sākts lejupielādes process vietējā datorā.

Kā importēt MySQL datu bāzē vietnē phpMyAdmin?

Lai gan ir nepieciešams eksportēt datu bāzi, jūs atradīsit nepieciešamību arī importēt vienu no cita servera savā serverī. Lai to izdarītu, varat izmantot arī phpMyAdmin. Tomēr, lai to importētu, jums ir jābūt datu bāzes dublējuma failam, kuram parasti ir paplašinājums “.sql”, lai gan tiek pieņemti arī .zip un tar.gz. Lai importētu failu, jums jāveic šādas darbības:

 •  Piesakieties savā cPanel.
 •  Kad esat pieteicies, noklikšķiniet uz phpMyAdmin ikonas, kas atrodama jūsu cPanel sākuma ekrāna “Datubāzes”..
 •  Pēc tam kreisajā izvēlnē esošajā sarakstā atlasiet datu bāzi, kuru vēlaties importēt.
 •  Augšējā izvēlnē noklikšķiniet uz cilnes “Importēt”.
 •  Pēc tam zem “Importējamais fails” noklikšķiniet uz pogas “Pārlūkot” un pēc tam atrodiet datu bāzes dublējuma failu.
 •  Pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Aiziet” ekrāna apakšējā labajā stūrī, lai sāktu importēšanas procesu. Kad importēšana ir pabeigta, zem cilnēm jums vajadzētu redzēt zaļu atzīmi un paziņojumu, kurā vajadzētu pateikt kaut ko līdzīgu “Importēšana ir veiksmīgi pabeigta..
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map