Kā pievienot Google Analytics WordPress

Kā pievienot Google Analytics WordPressUzziniet, kā pievienot Google Analytics WordPress, ir ļoti svarīga jūsu vietnes pārvaldīšanas sastāvdaļa. Programmatūra var sniegt jums vērtīgu informāciju par to, kas darbojas un nedarbojas jūsu vietnē, un ļauj jums pieņemt apzinātus lēmumus par tās nākotni.


Šajā apmācībā mēs atbildēsim uz vairākiem jautājumiem par Google Analytics, tostarp:

 • Kas ir Google Analytics un kāpēc jums tas ir nepieciešams??
 • Kā reģistrēties Google Analytics?
 • Kā pievienot Google Analytics WordPress?
 • Kā instalēt Google Analytics, izmantojot spraudni WordPress?

Sāksim.

Kas ir Google Analytics un kāpēc jums tas ir nepieciešams??

Pirms iedziļināties tehniskajā materiālā, vispirms runāsim par šīs ziņas tēmu – Google Analytics. Ja esat pilnīgi jauns iesācējs, iespējams, pat nezināt, kas tas ir un kāpēc ir ieteicams to savienot ar savu WordPress vietni. Noskatīsimies vispirms.

1. Google Analytics palīdz labāk iepazīt savu auditoriju

Google Analytics ir tīmekļa analītikas komplekts, kas palīdz jums izprast un analizēt tīmekļa trafiku. Tas atrodas vairāk nekā 50 miljonos vietņu visā pasaulē.

Darbības veids ir tāds, ka savai lapai pievienojat JavaScript koda gabalu (vairāk par to, kas norādīts zemāk), kas ļauj Google izsekot jūsu vietnes apmeklētāju darbībām. Pēc tam šīs aktivitātes tiks apkopotas un statistikas veidā parādītas jūsu Google Analytics kontā.

Google Analytics piemērs

Tālāk ir norādīts, ko varat uzzināt no statistikas.

 • Kas apmeklē jūsu vietni? – Ģeogrāfiskā un tehniskā informācija par jūsu auditorijas atrašanās vietu un ierīcēm, kuras viņi izmanto, lai piekļūtu jūsu vietnei.
 • Ko dara jūsu apmeklētāji? – Uzziniet, kuras lapas viņi aplūko, jūsu atlēcienu līmeni (kas nozīmē to apmeklētāju daļu, kuri aiziet tikai pēc vienas lapas), cik ilgi viņi uzturas jūsu vietnē un vairāk.
 • Kad viņi ierodas? – Google Analytics arī parāda, kad tieši cilvēki stundā, dienā, nedēļā vai mēnesī ierodas jūsu vietnē.
 • Kā viņi atrod jūsu vietni? – Jūs arī iegūstat informāciju par to, vai auditorija jūsu vietni atrod meklētājprogrammās (un kuras no tām), sociālajos saziņas līdzekļos, saitēs citās vietnēs vai arī, ja viņi tieši ievada jūsu vietnes adresi.
 • Kā viņi mijiedarbojas ar jūsu saturu? – No Google Analytics jūs arī varat saprast, kā cilvēki mijiedarbojas ar jūsu WordPress vietni, piemēram, saites, uz kurām viņi noklikšķina. Ja definējat noteiktus mērķus (piemēram, apmeklētāju pārvēršanu par e-pasta abonentiem), varat arī tos izsekot.

2. Izmantojiet informāciju savas vietnes optimizēšanai

Ko jūs varat darīt ar šo informāciju? Cik tas jums ir noderīgs? Zinot iepriekš minēto, jūs varat darīt daudzas lietas.

 • Pielāgojiet vietni tā, lai labāk apkalpotu auditoriju. Piemēram, uzlabojot tehniskos aspektus vai pievienojot valodu.
 • Optimizējiet datplūsmas avotus – ieguldiet vairāk tādu, kas darbojas īpaši labi, vai arī palieliniet centienus pret tiem, kas to nedara.
 • Uzlabojiet savu saturu un satura stratēģiju, lai apmeklētājiem sniegtu vairāk tā, kas viņus interesē.
 • Izsekojiet mārketinga kampaņas un pārbaudiet, vai tās darbojas.
 • Atrodiet savas lapas ar viszemāko veiktspēju un veiciet pasākumus, lai tās uzlabotu.

Īsāk sakot – tīmekļa analītika ļauj jums novērst minējumus un pieņemt lēmumus par savu vietni, pamatojoties uz faktiem un pamatotiem datiem, nevis zarnu sajūta. Pakalpojumu Google Analytics var izmantot pilnīgi brīvi, tāpēc tas neveicina vietņu izmaksas.

1. solis. Reģistrējieties, izmantojot Google Analytics

Lai varētu savienot programmatūru ar savu vietni, vispirms ir jāpierakstās. Mēs to vispirms darīsim, dodoties tālāk uz Google Analytics mājas lapa.

Izveidojiet Google analytics kontu

Ja jums jau ir Google konts, vienkārši izmantojiet to, lai pieteiktos. Ja nē, noklikšķiniet uz pogas, lai reģistrētos un izveidotu pilnīgi jaunu kontu. Kad būsit izdarījis abus, redzēsit zemāk redzamo ekrānu.

Iestatiet Google Analytics kontu

Tas jau diezgan daudz parāda procesu, kuru mēs pāriesim. Sist Pierakstīties lai sāktu. Nākamajā ekrānā, izvēloties mobilo lietotni un vietni, noteikti izvēlieties a vietne. Pēc tam jums jāievieto sava informācija.

Norādiet konta informāciju

Ņemiet vērā, ka jūsu kontā var būt vairākas jūsu izsekotās vietnes. Tādējādi atbilstošs konta nosaukums var būt kaut kas līdzīgs Biznesa tīmekļa vietnes. Vietne nosaukumam, adresei, nozares kategorijai, valstij un laika joslai jābūt pašsaprotamai. Zem Datu koplietošanas iestatījumi, jūs varat izvēlēties visu, kas jums šķiet piemērots.

Kad tas ir izdarīts, noklikšķiniet uz Iegūstiet izsekošanas ID turpināt. Nākamajā darbībā jums, iespējams, būs jāpiekrīt Google Analytics pakalpojumu sniegšanas noteikumiem. Pēc tam jūs redzēsit lapu ar savu izsekošanas kodu un izsekošanas ID.

Google Analytics izsekošanas kods un ID

Pagaidām tas ir viss, ko mēs gribējām sasniegt.

Nākamajā darbībā mēs pievienosim izsekošanas kodu jūsu WordPress vietnei. Lai to izdarītu, jums var būt nepieciešams kods vai izsekošanas ID, tāpēc ir jēga atstāt pārlūka cilni atvērtu. Ja jūs to aizverat un jums vajadzēs nokļūt vēlāk, izsekošanas kodu vienmēr varat atrast zem Administrators> Izsekošanas informācija> Izsekošanas kods.

2. solis. Uzziniet Google Analytics pamatus

Pirms ķersimies pie tā, kā pievienot kodu savai vietnei, izmantosim iespēju ātri apskatīt galveno Google Analytics saskarni. Tādā veidā jūs labāk izprotat tur atrodamās informācijas veidu. Jūs varat nokļūt, noklikšķinot uz Mājas pogu.

Google analytics konts

Labajā pusē vienmēr redzēsit savas vietnes statistiku, bet kreisajā pusē varēsit izvēlēties, kurus datus apskatīt. Programmas daļa, kurā jūs pavadīsit visvairāk laika, ir Ziņojumi cilne. Jūs atradīsit vairākas atšķirīgas sadaļas, kurās, noklikšķinot uz tām, ir citas apakšizvēlnes un šāda informācija:

 • Īsts laiks – parāda, kas notiek jūsu vietnē novērošanas brīdī. Cik daudz apmeklētāju tajā šobrīd atrodas, no kurienes viņi ir, ko viņi apskata un vēl vairāk.
 • Auditorija – Satur informāciju, kas palīdz uzzināt vairāk par lietotājiem, piemēram, apmeklētāju skaitu noteiktā laika posmā, cik ilgi viņi vidēji uzturējās, kā arī demogrāfisko, kā arī tehnisko informāciju par viņiem..
 • Iegūšana – parāda, kuri avoti lietotājus sūta uz jūsu vietni, un informāciju par jūsu mārketinga kanāliem.
 • Uzvedība – Viss par to, ko jūsu lietotāji dara pēc tam, kad viņi ierodas jūsu vietnē, saturu, kuru viņi apskata, un vēl vairāk.
 • Pārveidošana – Ja esat iestatījis mērķus pakalpojumā Google Analytics, šeit ir redzams, kur jūs saprotat, cik labi jūs tos sasniedzat.

Viss labi līdz šim? Tad apskatīsimies, kā tagad Google Word pievienot savai WordPress vietnei.

3. solis. Pievienojiet Google Analytics WordPress

Lai Google Analytics varētu sākt izsekot jūsu apmeklētājus, iepriekš norādītajam kodam ir jābūt katrā jūsu vietnes lapā, kurā vēlaties to darīt. Parasti tas ir viss. Lūk, kā to panākt manuāli.

A iespēja: ievietojiet kodu header.php

Viens no galvenajiem izsekošanas koda pievienošanas veidiem savai vietnei ir tā ievietošana galvenē. Tādā veidā tas tiks ielādēts katrā lapā.

Pateicoties tam, kā WordPress ir iestatīts, to ir ļoti viegli sasniegt. Lielākajai daļai standarta tēmu ir: header.php fails, kas atbild par vietnes galvenes sadaļas izvadīšanu. Tātad šeit varat vienkārši ievadīt Google Analytics kodu.

Tomēr, veicot izmaiņas motīvu failos, ņemiet vērā, ka vienmēr to ir ieteicams izdarīt a bērna tēma. Pretējā gadījumā viņi atjaunos galveno motīvu. Bērnu tēmas kopumā ir ļoti noderīgas, un par tām noteikti vajadzētu lasīt sīkāk.

Kad esat izveidojis bērna tēmu, vienkārši nokopējiet header.php no galvenās tēmas tajā un sāciet to rediģēt. Pēc tam nokopējiet un ielīmējiet izsekošanas kodu no Google Analytics tieši pirms slēgšanas kronšteins.

Pievienojiet Google Analytics izsekošanas kodu WordPress galvenes failam

Pārliecinieties arī, vai kods ir iesaiņots

Saglabājiet, augšupielādējiet un no šī brīža pakalpojumam Google Analytics vajadzētu sākt izsekošanu.

C iespēja: izmantojiet pielāgotu spraudni

Trešā iespēja manuāli pievienot izsekošanas kodu savai vietnei ir sava spraudņa izveidošana. Tas arī dod jums iespēju ieslēgt un izslēgt ierakstus no WordPress fona. Turklāt tas nodrošina, ka Google Analytics izsekošanas kods paliek jūsu vietnē pat tad, ja maināt motīvus.

Ja nekad iepriekš neesat izveidojis spraudni, neuztraucieties - tas ir tiešām vienkārši! Pirms mēs pie tā nonākam tikai īsā piezīmē: lai viss darbotos, aktīvajai tēmai ir jābūt wp_head āķis iekšā header.php. Parasti tas tiek ieviests pēc noklusējuma, taču ir vērts to pārbaudīt!

Kad esat pabeidzis, viss, kas jums jādara, ir izveidot jaunu PHP failu. Paņemiet izvēlēto teksta redaktoru, izveidojiet jaunu failu un saglabājiet to kā kaut ko līdzīgu nick-google-analytics.php. Pēc tam pievienojiet tam šādu kodu (padoms: tā ir tāda pati funkcija kā iepriekš, kā arī virsraksts, kas ļauj WordPress zināt, ka tas ir spraudnis).

  

Noteikti nomainiet izsekošanas kodu (viss starp ) ar savējiem. Pretējā gadījumā tas nedarbosies. Pielāgojiet arī galvenei vēlamo.

Kad tas ir izdarīts, saglabājiet failu un augšupielādējiet to vietnes spraudņu mapē (wp-saturs> spraudņi). Ja vēlaties, varat tai piešķirt arī savu apakšmapi. Kad esat pabeidzis, aktivizējiet to no WordPress fona kā jebkuru citu spraudni.

Aktivizējiet pielāgoto WordPress spraudni Google Analytics izsekošanas kodam

Lai gan iepriekš minētais nav ļoti sarežģīts, un vēl vienkāršāks veids ir izmantot vienu no daudzajiem pieejamajiem spraudņiem. Tagad apskatīsim procesu ar vienu piemēru un vēlāk apskatīsim vēl dažus spraudņus, kas var rīkoties tāpat.

Kā instalēt Google Analytics, izmantojot spraudni WordPress

Šajā apmācībā mēs izmantosim Google MonsterInsights veidots WordPress. Šim nolūkam tas ir populārākais spraudnis direktorijā ar vairāk nekā diviem miljoniem instalējumu. Tas ir arī patiešām ērti lietojams, un tam ir modulis, kas palīdz padarīt to saderīgu ar GDPR (diemžēl, tikai premium versijā).

Ejam!

1. Instalējiet spraudni

Protams, vienmēr, kad vēlaties WordPress vietnē izmantot spraudni, pirmais solis ir tā instalēšana. Tādēļ vienkārši dodieties uz Spraudņi> Pievienot jaunu. Meklējiet to pēc nosaukuma (meklējiet google analytics vajadzētu būt pietiekami).

Google Analytics WordPress spraudnis

Kad atrodat to sarakstā, nospiediet Instalēt tagad lai sāktu tā lejupielādi savā vietnē. Aktivizējiet, kad tas ir izdarīts.

2. Izveidojiet savienojumu ar Google Analytics

Kad spraudnis ir aktīvs, jūs atradīsit jaunu izvēlnes vienumu ar nosaukumu Ieskats jūsu vietnes informācijas panelī. Noklikšķiniet uz tā, lai pārietu uz Iestatījumi izvēlne.

Autentificējiet MonsterInsights, izmantojot Google Analytics kontu

Klikšķiniet uz Autentificējieties, izmantojot savu Google kontu. Tādējādi jūs tiksit novirzīts uz Google Analytics lapu. Jums tiks lūgts pierakstīties vai, ja jūs jau esat, izvēlēties kontu, kuru vēlaties izmantot izsekošanai.

Pierakstieties Google kontā

Kad esat pieteicies, Google Analytics lūgs jums dot atļauju WordPress spraudnim piekļūt jūsu datiem.

Ļaut spraudnim pievienot Google Analytics WordPress

Tas ir nepieciešams, lai tas darbotos, pārliecinieties, ka jūs to atļaujat. Pēc tam jums joprojām jāizvēlas profils, kuru vēlaties izsekot. Atlasiet iepriekš izveidoto un pēc tam pabeidziet autentifikāciju.

Tieši tā! Jūs tiksit novirzīts atpakaļ uz savu vietni. Mēs jums teicām, ka tas būs viegli!

2.1 Alternatīva metode

Tas nav vienīgais veids, kā pievienot Google Analytics savai WordPress vietnei, izmantojot šo spraudni. Izsekošanas UA kodu varat ievadīt arī manuāli. Lai to izdarītu, vienkārši noklikšķiniet uz Noklikšķiniet šeit, lai autentificētu manuāli.

Google Analytics izsekošanas ID manuāli ievadiet WordPress

Savu UA kodu kā izsekošanas ID atradīsit savā Google Analytics kontā.

Google Analytics izsekošanas ID

Nokopējiet un ielīmējiet to spraudņa iestatījumu laukā. Pēc tam saglabājiet izmaiņas. Gatavs!

Vienkārši ņemiet vērā, ka šādā veidā nevarat izmantot MonsterInsights pārskatus savā WordPress fonā.

3. Pielāgojiet izsekošanas iestatījumus

Kad savienojums ir izveidots, varat noklikšķināt uz Izsekošana cilni augšpusē, lai veiktu izmaiņas lietotnes izsekošanā jūsu apmeklētājiem.

MonsterInsights izsekošanas iestatījumi

Ātri apskatīsim vissvarīgāko:

 • Iesaistīšanās - Iespējas, kas ļauj ignorēt vietnes lietotājus pēc lietotāja lomas un iespējot notikumu izsekošanu (ti, klikšķi uz saitēm)
 • Demogrāfiskie dati - Ieslēdziet demogrāfiskos datus un interešu pārskatus. Vēl svarīgāk - tur jūs varat ieslēgt IP anonimizāciju.
 • Atļaujas - Ļaujiet jums kontrolēt, kurš jūsu vietnē var skatīt pārskatus un mainīt iestatījumus, neatkarīgi no tā, vai spraudnis tiek automātiski atjaunināts, izsekota lietošanas statistika un parādīti paziņojumi.

Ir vēl dažas nelielas lietas, kuras varat mainīt, piemēram, saistīto saišu pārvaldīšana un citas lietas. Diemžēl lielākā daļa opciju ir spraudņa premium versijas daļa.

4. Pārbaudiet pārskatus

Foršā MonsterInsights lieta ir ne tikai tas, ka to ir ērti lietot, bet arī tas, ka tas Google datus ievelk tieši WordPress informācijas panelī. Jūs to varat redzēt zem Ieskats> Pārskati.

MonsterInsights ziņošana

Jāapzinās, ka jebkādu datu parādīšana Google prasa zināmu laiku. Tādēļ šobrīd šī daļa, iespējams, ir tukša, tāpat kā jūsu Google Analytics kontā. Parasti paiet 12–24 stundas, līdz dati sāk parādīties, vienkārši vēlāk pārbaudiet vēlreiz.

Google Analytics un WordPress īsumā

Google Analytics ir svarīgs rīks, lai uzlabotu jūsu WordPress vietni. Tas var sniegt jums nenovērtējamu informāciju par savu auditoriju, lai jūs varētu labāk apkalpot viņus.

Iepriekš minētajā ierakstā mēs runājām par visu, kas jums jāzina par šo tīmekļa analītikas komplektu, tostarp par to, kas jums jādomā par datu privātuma likumiem.

Turklāt, kā jūs jau redzējāt, analītikas pievienošana savai vietnei nav sarežģīta. Būtībā jums vienkārši jāpierakstās un jāpievieno izsekošanas kods jūsu vietnei.

Pēdējo var izdarīt manuāli, pievienojot to veidnes failiem, iekļaujot to funkcijā vai pielāgotu spraudni. Spraudņi piedāvā vēl ērtāku veidu, kā jūs redzējāt. Tam ir arī daudz dažādu iespēju.

Tagad jūs esat gatavs pievienot Google Analytics savai WordPress vietnei. Mēs ceram, ka tas palīdzēs jums padarīt jūsu vietni vēl veiksmīgāku!

Vai jums ir domas par Google Analytics un WordPress? Ja tā, lūdzu, dalieties tajā komentāru sadaļā zemāk.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map