Labākie statisko vietņu ģeneratori

Labākie statisko vietņu ģeneratori


Vietnes veidošanas process sastāv no divām daļām: jūs sniedzat saturu, un pēc tam jūsu CMS – WordPress vai kāds cits, kuru izvēlaties izmantot – ņem šo saturu, apvieno to ar izvēlēto motīvu un izvēlētajām veidnēm un no tā izveido vietni. lai jūsu klienti vai lasītāji varētu lasīt. Bet šīs divas daļas nav jādara kopā: tās var atdalīt viena no otras, un tas ir tas, ko a statiskās vietas ģenerators (SSG) dara.

Šajā rokasgrāmatā mēs izskaidrosim, kas ir statiskā vietņu ģenerēšana un kādas ir tās priekšrocības, kā arī uzskaitīsim desmit labākos statisko vietņu ģeneratorus, lai sniegtu dažus norādījumus, kā izvēlēties starp tiem..

Kā darbojas statiskā vietņu ģenerators? Un kāpēc izmantot vienu?

Lielākā daļa CMS, kā minēts, dara divas lietas: viņi pārvērš jūsu saturu HTML, apvienojot to ar jūsu motīviem un veidnēm, un pēc tam viņi padara šo HTML pieejamu kā vietni. Statisks vietnes ģenerators sadala šo procesu divās daļās: daļa, kurā jūsu saturs tiek pārvērsts HTML, notiek uz jūsu datora, dodot mapi, kas pilna ar HTML failiem. Pēc tam jūs šos HTML failus augšupielādējat tīmeklī, kur tie visiem ir pieejami kā vietne.

Bet kāpēc to darīt? Pastāv vairākas priekšrocības.

Pirmais ir drošība. Tā kā jūsu vietne, ar kuru cilvēki mijiedarbojas, ir vienkāršs HTML, un to uzlauzt ir daudz grūtāk. Un tā kā statiskais vietnes ģenerators, kurā ir viss datora kods, kurš veic darbu, darbojas tikai uz jūsu datora un vispār netiek pakļauts plašākai pasaulei, to arī nevar uzlauzt. Tas nozīmē, ka drošības atjauninājumi lielākoties nav nepieciešami; jums vairs nav jāraizējas ar regulāriem uznirstošajiem logiem, kas jums iesaka atjaunināt CMS, atjaunināt spraudņus, atjaunināt vietni.

Dažiem tas pats par sevi varētu būt pietiekams iemesls, bet statiskās vietnes ģenerēšanai ir vēl viens būtisks ieguvums: izpildījums.

No statiskā HTML veidota vietne var ielādēt daudz ātrāk nekā tāda, kurā tā jāapstrādā katrā apmeklējumā. Tā vietā, lai saturs un tēma tiktu apvienoti no jauna katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē vietni, šis darbs tiek veikts vienu reizi paaudzē datorā, un pēc tam tas vairs nav vajadzīgs. Tā vietā vietne jau ir skatāmā formā.

Labāka veiktspēja sniedz labumu jūsu vietnei visos veidos. Jūsu klienti, visticamāk, turpina skatīties un atlēcienu līmeņi ir zemāki,  Ātrāks lapu ielādes laiks ir lieliski piemērots SEO, jo Google un citas meklētājprogrammas novērtē ātru veiktspēju un paaugstina jūsu klasifikāciju.

Satiksmes pieaugums nav problēma; ja pēkšņi ir palielinājies apmeklētāju skaits, tas tiks apstrādāts tikai lieliski, un jūs nekad neredzēsit nevienu no šiem “502 Bad Gateway” ziņojumiem, ja vietne ir pārslogota tieši tajā brīdī, kad tā kļūst populāra.

Lai arī ar visām sudraba oderēm ir mākonis, un statiskas vietnes ģenerēšanai nenoliedzami ir jābūt gatavam būt nedaudz tehniskākam, lai šo paņēmienu izmantotu jūsu vietnē.

Šis “ģenerēšanas posma” un “publicēšanas posma” nodalījums ir jāsaprot, un statisko vietņu ģeneratoriem parasti ir vairāk nekā tehnisko zināšanu bāzes, nevis standarta dinamiskās CMS. Jo īpaši lielākajai daļai statisko vietņu ģeneratoru ir vajadzīga vismaz neliela izpratne par komandrinda: šīs lietotnes parasti virza komandu palaišana, nevis rādīšana un noklikšķināšana.

Tā kā ir nepieciešama komandrinda, statisko vietņu ģeneratori var nebūt visiem, taču, ja esat gatavs apsvērt iespēju uzvilkt piedurknes un ienirt nedaudz dziļāk nekā parasti, pastāv dažas iespējamās uzvaras..

Apskatīsim desmit labākos statisko vietņu ģeneratorus un pēc tam – kā izvēlēties starp tiem.

10 labākie statisko vietņu ģeneratori

1. Hugo

hugo logotips

Hugo ir vieglāk uz termināliem balstītu statisko vietņu ģeneratoru iestatīšanai un lietošanai. Viņu dokumentācija, it īpaši vietnē kā instalēt Hugo un lai tas darbotos, ir diezgan visaptverošs, un vispirms nav jāinstalē jauns pakešu veikals un pēc tam jāinstalē Hugo no.

Tam ir liels daudzums iepriekš izveidotas tēmas kas ļauj vieglāk izvēlēties un izvēlēties savai vietnei vēlamo izskatu, un viena no galvenajām Hugo komandas īpašībām ir tās ātrums.

Lai mainītu savu vietni, pievienojot vai rediģējot saturu, vai mainot motīvu, vietne ir “jāpārbūvē”: tas ir, katrai lapai ir jāapvieno process ar motīvu HTML formātā. Pat nelielas atšķirības ātruma palielināšanas ātrumā var atšķirt starp gaidīšanas sekundēm un minūtēm, kuras gaidāt, lai redzētu veikto izmaiņu rezultātu, un Hugo smagi strādā, lai šajā gadījumā būtu visātrākais.

Ja jūs veidojat vietni no esošajiem datiem, tad Hugo “Ar datiem pamatots saturs”Funkcija padara samērā vienkāršu vietnes satura nodrošināšanu CSV vai JSON formātos. Tas var būt noderīgs veids, kā iegūt dažus esošos datus, kurus vēlaties atklāt pasaulei, ērtākā veidā, lai viņi varētu pārlūkot un pārlūkot, nevajadzējot aktivizēt Excel vai Google izklājlapas..

2. Vienpadsmit vai vienpadsmit11ty logo

11ty ir viens no jaunākajiem SSG, bet turpina palielināt popularitātes sarakstu. Tas sevi dēvē par “vienkāršāku statisko vietņu ģeneratoru”. Tomēr tas prasa pietiekamu tehnisko zināšanu līmeni (un tā dokumentācija to atspoguļo), bet tiem, kas to spēj saprast, tas tiek darīts eleganti.

11ty ir rakstīts JavaScript, un tas to prasa mezgls.js strādāt; jums tas vispirms būs jāinstalē, ja vēl neesat to izdarījis, un pēc tam no komandrindas jāinstalē 11ty.

11ty stingri uztver tīmekļa vietnes darbību līdz vietai, kur viņi lepni parāda a snieguma līderu saraksts no tām veidotajām vietnēm, un tā ir ļoti populāra starp tīmekļa profesionāļiem un tiem, kas vispārīgi veido un veido atvērto tīmekli.

3. Pelikānsiegūt pelikāna logotipu

Pelikānam ir diezgan izstumta estētika, bet, izmantojot Python kā galveno programmēšanas valodu, to ir iespējams paplašināt gandrīz jebkurā vēlamajā virzienā ar nelielu papildu programmēšanu.

Tam ir atbalsts vietņu datu importēšanai no WordPress, kas atvieglo pāreju no esošās WordPress vietnes uz statisku vietņu ģenerēšanu, nezaudējot pašreizējo iestatījumu, nekā dažiem citiem SSG. Tāpat kā labāka SSG klase, tas ir paredzēts, lai spētu apstrādāt visu vietni, nevis galvenokārt emuāru veidošanai.

Sākotnēji Pelikānam ir nedaudz stāva mācīšanās līkne, kas padara to piemērotāku kādam, kurš vismaz ir mazliet iepazinies ar Python. Tāpat jums jau būs nepieciešama Python instalācija datorā, un nav izstrādāti norādījumi tiem izstrādātājiem, kuriem tādas nav … bet, ja jūs esat izstrādātāja tips, kurš jau izmanto Python, tad Pelican ir laba vieta, kur sākt..

4. Nikola

nikola logo

Nikola izmanto ļoti “iekļautas baterijas” pieeju statiskās vietņu ģenerēšanai, nodrošinot ļoti detalizētas emuāru veidošanas un pilnu vietņu veidnes, kā arī attēlu galerijas un meklēšanu.

Tam ir diezgan plašs saraksts spraudņi un arī tēmas. Lai arī Nikola mēdz virzīties uz tehniskāku tirgus galu; jums būs jābūt diezgan pārliecinātam par Python attīstību, lai izdarītu vairāk nekā šeit esošie pamati, bet, ja jūs esat, tad Nikola piedāvā lielāku paplašināmību nekā daudzas no alternatīvām.

Motīvu saraksts nav ļoti visaptverošs, tāpēc, ja jūs meklējat kaut ko skaistu, nevis informatīvu, varbūt labāk meklēt citur. Tomēr pārbūves ātrums ir ātrāks nekā vairums citu iespēju.

Tāpat kā Pelikāns, Nikola pieņem, ka jums jau ir pieejams Python un nepaskaidro, kā to izdarīt, tāpēc, ja jums nav un ir Windows, tad jūs varētu vēlēties apskatīt kādu no citām alternatīvām.

5. GatsbijsGatsby logotips

Gatsby sevi sauc par statisku PWA ģeneratoru. PWA ir mākslas termins Progresīvas tīmekļa lietotnes, kas var darboties bezsaistē, tiek pievienots sākuma ekrānam mobilajā ierīcē utt. To var izdarīt ar jebkuru vietni, ieskaitot tās, kas izveidotas ar citām SSG, taču Gatsby nodrošina šo atbalstu.

Tiem, kas pārzina Web komponentu bibliotēku React, Gatsby var būt laba izvēle, jo tā ir veidota ap to, tāpēc jūs varat atkārtoti izmantot pazīstamo vidi, kuru jūs jau zināt – patiešām, React pašas vietne tiek būvēts kopā ar Gatsbiju.

Gatsby ir nepieciešama gan node.js, gan versiju kontroles sistēma git jāinstalē. Viņiem ir diezgan detalizēts komplekts dokumentācijas lapas par to, kā iestatīt Gatsby vidi, tostarp operētājsistēmā Windows, taču tas ir diezgan iesaistīts process, ja jūs nepārzināt komandrindu. Turklāt dokumentācija apvieno Windows, Linux un Mac instrukcijas, padarot to nedaudz grūti izpildāmu.

6. Džekils

Jekyll logotips

Jekyll ir viens no vecākajiem statisko vietņu ģeneratoriem, bet joprojām tiek aktīvi attīstīts, un tā popularitāte lielā mērā izraisīja SSG inovāciju plūdus, kas radīja visu pārējo šajā sarakstā.

Viena no pretenzijām uz slavu ir tā, ka tā ir iebūvēta Github koda mitināšanas pakalpojumā: savu saturu ir iespējams saglabāt Github krātuve, mākoņa piedziņa koda iegūšanai tādā veidā, ka Github darbos Jekyll kodu priekš jūs un pārveidojat saturu vietnē, jums vispār nav jāpavada kods.

Tādā veidā Github lapas pakalpojumu var izmantot kā statiskās vietnes resursdatoru bez maksas, un šī iestatīšanas dokumentācija ir diezgan skaidra un viegli sekojama.

Tomēr tas joprojām prasīs zināmas zināšanas par git koda kontroles sistēma. Protams, ir arī iespējams pats palaist Jekyll uz sava datora, un viņi to nodrošina Windows instalēšanas instrukciju komplekts, kaut arī Windows netiek oficiāli atbalstīts.

7. Statiq.web

statiq logotips

Statiq Web ir diezgan jauns papildinājums SSG rindām, un tas joprojām tiek diezgan intensīvi attīstīts. Tāpēc tas ir vispiemērotākais tiem, kuri vēlas iesaistīties šajā procesā un pievienoties sabiedrībai, sniedzot informāciju par to, kas darbojas labi un kas ne.

Tās unikālais pārdošanas punkts ir tas, ka tas ir veidots, izmantojot .NET, tāpēc tie, kuriem ir zināmas zināšanas par šo programmēšanas paketi, atradīs Statiq Web lieliski piemērotu viņu pašreizējai pieredzei. Tas ir vispārīgāka Statiq Framework projekta projekts, tāpēc pieredzējušāks programmētājs var spēt aptvert lielāku ietvaru, lai izveidotu kaut ko visaptverošāku.

8. Publii

Publii logo

Publii, atšķirībā no vairuma citu statisko vietņu ģeneratoru šeit, nav komandrindas rīks. Tā vietā tā ir darbvirsmas lietojumprogramma, kas ir pieejama operētājsistēmām Windows, Mac un Linux.

Varētu domāt, ka tas ir kaut kas līdzīgs WordPress, izņemot to, ka tā vietā, lai tā būtu vietne, tā ir programma, kas darbojas jūsu datorā un pēc tam ģenerē statisku vietnes versiju, kas ir gatava publicēšanai tāpat kā citi rīki.

Ir iebūvēti publicēšanas rīki, lai statisko vietni novirzītu uz dažādiem esošajiem resursdatoriem, piemēram, Netlify un mākoņa mitināšanas vietām. Tam ir importēšanas sistēma esošas WordPress vietnes konvertēšanai uz Publii, kā arī maksas profesionāla līmeņa tēmu tirgus..

Pati lietojumprogramma ir bezmaksas un atvērtā koda, un tajā ir aktīva lietotāju kopiena, kas palīdz viens otram diskusiju forumā. Publii ir vismazāk tehniskais no pašreiz piedāvātajiem statisko vietņu ģeneratoriem, lai arī tam joprojām ir gandrīz visas priekšrocības. Kādam, kurš nevēlas iekļūt kodēšanas un komandrindu pieejā, tas ir lielisks risinājums.

9. WP2Static

wp2static logo

WP2Static izmanto diezgan atšķirīgu pieeju nekā citi statiskie vietņu ģeneratori: tas pats par sevi nav stingri vietnes pārvaldnieks. Tā vietā tas darbojas roku rokā ar WordPress, lai izveidotu statisku vietnes versiju, kuru pārvalda pati WordPress.

Iepriekš aprakstītā valodā WP2Static atstāj WordPress atbildīgu par jūsu rediģēšanu un satura pārvēršanu HTML, apvienojot to ar tēmām un veidnēm. Pēc tam atveriet WP2Static, lai ņemtu šo HTML un publicētu vienkāršs HTML kaut kur tīmeklī.

Tam ir dažas acīmredzamas priekšrocības: jūs varat turpināt izmantot pazīstamo WordPress saskarni, kā arī piekļūt visai WordPress plašajai tēmu un spraudņu bibliotēkai.

Tomēr ar to ir arī negatīvas puses: ir svarīgi pārvietot savu WordPress instalāciju uz kaut kur citu, pretējā gadījumā jūs zaudēsit lielāko daļu statiskās vietņu ģenerēšanas priekšrocību..

Jūsu vietnes statiskums nodrošina lielas drošības priekšrocības, jo jūs neizmantojat dinamisku produktu, piemēram, WordPress, bet, izmantojot šo risinājumu, jūs ir joprojām izmanto WordPress. Tāpēc ir svarīgi slēpt, ka WordPress atrodas kaut kur tur, kur to nevar sasniegt neviens, izņemot jūs.

Tehniski domājošie to var pārvietot uz slēptu serveri vai darbināt WordPress savās vietējās mašīnās. Kādam, kurš uzreiz nesaprot, kā to izdarīt, var būt grūti ievērot iesaistītos jēdzienus, un var būt mulsinoši atcerēties, ka vietne, kuru ģenerē jūsu (slēptais) WordPress, nav vietne, kuru sabiedrība redz līdz publicēšanas pogai ir nospiests.

Tomēr, ja jūs esat ļoti pieradis pie WordPress lietotāja saskarnes vai esat cieši saistīts ar konkrētiem WP spraudņiem vai tēmām, kuras būtu grūti atrast vai padarīt pieejamas citā SSG, WP2Static varētu būt ideāls risinājums.

10. Nākamais.js

Nextjs logotips

Next.js ir mazāk ģenerators statiskām vietnēm un vairāk satvars statisku lietojumprogrammu veidošanai, izmantojot React. Tas atbalsta statisko vietņu ģenerēšanu (un pārstrādāja šo atbalstu, lai to daudz uzlabotu 9.3 izlaidumā 2020. gada sākumā), un, ja jūs vēlaties izveidot lietojumprogrammu ar React un vēlaties, lai šajā klasē tiktu atbalstīta klasē vislabākā statisko vietņu ģenerēšana, Next .js ir laba vieta, kur meklēt.

Tas pieprasa labas zināšanas gan JavaScript, gan React, tāpēc tas nav domāts netehniskiem, un dokumentācija ir vērsta uz Linux vai Mac vidi, Windows lietotājiem maksājot par lūpu pakalpojumiem.

Bet tas, kas ir tā vērts, ir ļoti labs, un ap to ir diezgan daudz rosības, kas nozīmē, ka tā attīstās smagi un lēnām virzās uz priekšu.

Kā izvēlēties pareizo?

Tur jums tas ir: saraksts, ko izvēlēties.

Bet kā izvēlēties sev vispiemērotāko?

Nu, ja jūs neinteresē nokļūšana komandrindā, noteikti apskatiet Publii. Ja esat WordPress eksperts, kurš vēlas kļūt statisks, WP2Static balstās uz tām plašajām prasmēm, kuras jums jau ir. Ja jums rūp ātrums, tad jūsu uzmanības centrā ir 11 gadu vecums vai Hugo.

Ja jums ir pieredze kādā noteiktā programmēšanas valodā vai vidē, izvēlieties statisku vietņu ģeneratoru, kas rakstīts ar šo valodu, lai vislabāk izmantotu esošās prasmes: Python gadījumā izmantojiet Pelikānu vai Nikola; par Ruby, Jekyll, par .NET, Statiq, par React apskatiet Next.js un Gatsby un par JavaScript, 11ty.

Ja pārceļaties no esošas WordPress vietnes, pārliecinieties, vai izvēlētajam rīkam ir jūsu WordPress satura importētājs (vairums to dara), un ņemiet vērā, ka eksperimentēšana ir lēta un vienkārša. Varat izveidot testa statisku vietni ar kādu satura piemēru un ģenerēt to tikai uz sava datora, lai neviens cits to neredzētu..

Izmēģiniet rīkus, kas jums patīk – tie visi ir bezmaksas un atvērtā koda – un tad, kad esat gatavs, sāciet meklēt vietas, kur mitināt savu statisko saturu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map