PrestaShop apmācība

Prestashop apmācība iesācējiem


Ir daudz veidu, kā izveidot tiešsaistes veikalu. Sākot no WooCommerce, izmantojot Shopify, potenciālo tiešsaistes pārdevēju rīcībā ir daudz rīku. Šajā PrestaShop apmācībā jūs iepazīsities ar vēl vienu.

Ja jūs nezināt, PrestaShop ir programmatūras gabals, kuru varat lejupielādēt un instalēt savā serverī, lai izveidotu tiešsaistes veikalu. Kā tāds tas ir ļoti līdzīgs Magento, kas ir vēl viens pašpietiekams e-komercijas risinājums.

Šajā apmācībā mēs dziļi padziļināsimies PrestaShop tēmā. Mēs runāsim par to, kas tas ir, kā to instalēt un iestatīt, kā arī par to, kā soli pa solim sākt veidot tiešsaistes veikalu ar PrestaShop.

Vai tu esi gatavs? Tad iesim.

Kas ir PrestaShop?

Pirms runāt par PrestaShop lietošanu, vispirms apskatīsim, kas tas ir. Kā jau minēts, tas ir programmatūras risinājums, kas paredzēts e-komercijas vietņu izveidošanai.

Prestashop mājas lapa

Programmu dibināja privāts uzņēmums, bet tā ir atvērtā koda. Tas nozīmē, ka pastāv liels skaits brīvprātīgo, kas iegulda savu laiku, prasmes un enerģiju PrestaShop uzlabošanai. Šis modelis ir labi darbojies arī WordPress un citās atvērtā koda CMS.

Vairāk par PrestaShop uzticas 260 000 veikalu.

Prestashop lietošanas statistika

Programmatūrai ir visas funkcijas, kas vajadzīgas tiešsaistes veikala izveidošanai:

 • Pārvaldiet produktus, krājumus, pasūtījumus un klientus
 • Maksājums, nosūtīšana, nodokļi un citas juridiskas prasības
 • Mārketinga iespējas, ieskaitot SEO, kuponus, īpašos piedāvājumus, e-pasta mārketings
 • Detalizēta atskaite par visām jūsu tiešsaistes veikala daļām
 • Veikala paplašināšanas, internacionalizācijas un pielāgošanas veidi

Svarīgi atzīmēt, ka, lai arī PrestaShop ir bezmaksas, joprojām pastāv ar to saistītās izmaksas. Pirmkārt, jums ir nepieciešams mitināšana un domēns. Sistēmas prasības ir diezgan normāli, tāpēc jums nav nepieciešams kaut kas īpašs. PrestaShop ir tikai dažas konfigurācijas vajadzības, kuras vajadzētu uzņemt lielākajai daļai saimnieku.

Tāpēc, lai iegūtu priekšstatu par izmaksām, kā piemēru varat aplūkot mūsu WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzēju sarakstu. Izlasiet arī rakstu par domēna reģistrēšanu. Turklāt jums, iespējams, būs jāiegādājas motīvi un spraudņi. Par to sīkāk runāsim turpmāk.

Visbeidzot, ja rodas kādas grūtības, PrestaShop piedāvā lielu atbalstu dokumentācija, izstrādātāju dokumenti, forumos, un vairāk.

PrestaShop iestatīšana un uzstādīšana

Labi, ka tagad, kad mēs zinām, par ko mēs runājam, pārdomāsim, kā to izmantot. Galu galā tas, iespējams, ir iemesls, kāpēc jūs vispirms ieradāties šajā PrestaShop apmācībā.

Kā minēts, programmatūras instalēšanai ir nepieciešams mitināšana un domēns. Alternatīvi, lai pārbaudītu PrestaShop, jūs varat arī iestatīt vietējo vidi un instalēt to datorā.

1. Lejupielādējiet un izpakojiet

Pirmā lieta, kas jums jādara, iestatot tiešsaistes veikalu ar PrestaShop, ir programmatūras lejupielāde. Tādēļ dodieties uz oficiālā lejupielādes lapa.

prestashop lejupielādes lapa

Šeit jums jāievada sava e-pasta adrese, jāpiekrīt pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un pēc tam jānospiež lielā rozā poga. Tādējādi sāksies lejupielāde.

Kad tas būs izdarīts, jums būs zip fails, kas jums jāizsaiņo. Iekšpusē būs trīs priekšmeti: an indekss.php fails, cits fails sauc Instalēt_Prestashop.html, un zip fails. Mēs pie tiem drīz atgriezīsimies.

2. Izveidojiet datu bāzi

Nākamā lieta, kas mums jādara, ir izveidot datu bāzi. Tāpat kā citi programmatūras risinājumi, piemēram, Joomla, Drupal un WordPress, PrestaShop vietne sastāv no divām daļām: failu sistēmas un datu bāzes. Pēdējais satur visus svarīgos datus, piemēram, saturu, tekstu, lietotājus un satura attiecības. Pati programmatūra PrestaShop satur jūsu attēlus un failus, kas nepieciešami satura parādīšanai no datu bāzes.

Datubāzes izveidošanas veids būs atkarīgs no mitināšanas pakalpojumu sniedzēja. Daudzi izmanto tādu programmu kā phpMyAdmin. Ja jūsu pakalpojumu sniedzējs izmanto cPanel, Lasi šo.

phpMyAdmin

Jums būs vajadzīgas četras lietas:

 1. Datubāzes nosaukums
 2. Lietotājvārds šai datu bāzei ar pilnām piekļuves tiesībām
 3. Datu bāzes resursdatora nosaukums (bieži tas ir vietējais īpašnieks)
 4. Šī lietotājvārda parole

Pierakstiet tos kaut kur, mēs drīz tos izmantosim.

3. Augšupielādējiet failus un sāciet instalēt PrestaShop

Kad jums ir datu bāze, ir laiks augšupielādēt failus uz servera un sākt instalēšanu. Šim nolūkam izveidojiet savienojumu ar savu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, izmantojot FTP, piemēram, ar tādu klientu kā FileZilla.

Lai to izdarītu, nepieciešams FTP lietotājs, parole un servera adrese. Plašāku informāciju par FileZilla varat atrast šajā apmācība. Kad savienojums ir izveidots, atrodiet lejupielādētos un neiesaiņotos failus un sāciet augšupielādi. Tas varētu aizņemt brīdi.

Kad esat pabeidzis, instalēšanu var sākt, dodoties uz domēnu, kas norāda uz serveri, kurā tikko augšupielādējāt failus. Tas automātiski to iesāk.

sāciet instalēšanu

Pagaidiet, kamēr PrestaShop faili ir izsaiņoti.

4. Pabeidziet iestatīšanu

Pēc tam jūs atradīsit sevi šajā ekrānā.

prestashop instalēšanas vednis

Šis ir sākums instalācijas vednim, kurš iepazīstina jūs ar PrestaShop instalēšanu.

Šīs ir darbības un katrā no tām veicamās darbības:

 1. Nolaižamajā izvēlnē izvēlieties vēlamo valodu un nospiediet Nākamais pogu.
 2. Piekrītiet licences līgumam un pēc tam hit Nākamais atkal turpināt.
 3. PrestaShop veiks īsu diagnostiku, lai noskaidrotu, vai jūsu servera vide ir piemērota. Izlabojiet visus šeit redzamos brīdinājumus. Lai virzītos uz priekšu, atsvaidziniet.
 4. Ievadiet savu veikala informāciju, kas nozīmē veikala nosaukumu, kategoriju (viņi to sauc par galveno darbību), kā arī valsti un laika joslu, kurā darbosities. Iestatiet administratora kontu, ievadot vārdu un uzvārdu, kā arī e-pasta adresi (tā ir arī Tavs lietotājvārds!). Pēc tam divreiz iestatiet paroli un pārejiet tālāk.
 5. Šeit jums jāievada datu bāzes servera adrese, datu bāzes nosaukums, pieteikumvārds un parole. Varat arī izvēlēties tabulas prefiksu, un tā, iespējams, ir laba ideja izmantot kaut ko citu, nevis parasto ps_, piem. xyz_. Pārbaudiet, vai viss darbojas tā, kā vajadzētu, un pārejiet pie nākamās darbības.

Kad esat tik tālu nonācis, jūs nokļūstat faktiskajā instalācijā. Šeit PrestaShop izkraus failus, aizpildīs datu bāzi un izveidos visu, kas nepieciešams palaišanai.

prestashop uzstādīšana

Kad tas būs pabeigts, jūs saņemsit šo veiksmes ziņojumu.

pabeigta instalēšana

Kā minēts, pēdējais solis ir izdzēst uzstādīt mape. To var izdarīt, izmantojot FTP, tāpat kā iepriekš, tas atrodas galvenajā PrestaShop direktorijā.

5. Pirmoreiz piesakieties un pārbaudiet savu veikalu

Veiksmes ekrānā atradīsit arī divas pogas, kas aizvedīs uz jūsu vietnes fonu un priekšgalu. Kad jūs noklikšķiniet Atklājiet savu veikalu labajā pusē vai ievadiet domēnu, kas norāda uz serveri, kurā tikko instalējāt PrestaShop, tas jūs aizvedīs pie sava jaunā veikala priekšplāna..

prestashop paraugu veikals

Kā redzat, tam jau ir dizains un daži fiktīvi materiāli, kas kalpo kā gatavā veikala piemērs. Tīri, pareizi?

Kad jūs atgriezīsities un noklikšķiniet Pārvaldiet savu veikalu, tas jūs aizvedīs uz pieteikšanās lapu.

prestashop pieteikšanās lapa

Svarīgs: Drošības apsvērumu dēļ PrestaShop ģenerē nejaušu adresi administratora apgabalam, kaut ko līdzīgu http://jūsu domēns.com/admin345kjnkna. Tāpēc noteikti to atzīmējiet vai kaut kur pierakstiet, lai vēlāk varētu to atrast!

Ievadiet akreditācijas datus, ko izveidojāt instalēšanas laikā (atcerieties, ka jūsu e-pasta adrese ir lietotājvārds) un nospiediet Pieslēgties. Tādējādi jūs nokļūsit galvenajā PrestaShop administratora informācijas panelī. Aizveriet uznirstošo uznirstošo logu, mēs kopā apskatīsim nākamās darbības.

Apsveicam, jūs veiksmīgi instalējāt PrestaShop!

Iepazīstiet PrestaShop informācijas paneli

Kad esat pabeidzis instalēšanu, pirmais, ko redzēsit, ir galvenais informācijas panelis.

prestashop informācijas panelis

Pāriesim pāri tam, ko tas var piedāvāt.

Augšējā josla WordPress lietotājiem izskatīsies pazīstama. Lūk, ko tas satur:

 • Konfigurējama ātrās piekļuves nolaižamā izvēlne, kas ļauj piekļūt svarīgām darbībām un veikala daļām
 • Meklēšanas lauks, lai meklētu visā veikalā
 • Poga, kas saka Skatīt manu veikalu ved jūs tieši uz jūsu interneta veikala priekšgalu
 • Paziņošanas poga, kas, noklikšķinot, parāda jums jaunākos pasūtījumus, jaunus klientus un ziņojumus
 • Mazā trofejas ikona parāda jūsu sasniegumus tiešsaistes veikala izveidē
 • Visbeidzot, pēdējā ikona ļauj piekļūt profila un noderīgu resursu rediģēšanai

Kreisajā pusē jums ir piekļuve citām veikala daļām. Par tiem sīkāk runāsim tālāk.

Ekrāna galvenajā daļā ir daudz informācijas par jūsu veikala stāvokli un tā uzlabošanu. Varat pielāgot visu redzamo statistiku, mainot laika grafiku augšpusē uz pašreizējo vai pēdējo dienu, mēnesi vai gadu. Jūs varat arī iestatīt pielāgotu laika grafiku un salīdzināt to ar citu, piemēram, pakalpojumā Google Analytics. Ja augšējā labajā stūrī iespējosit demonstrācijas režīmu, tas visu statistiku aizpildīs ar fiktīvajiem numuriem, lai jūs varētu labāk saprast, kam tie paredzēti.

paneļa demonstrācijas režīms

Lielākā daļa elementu ir diezgan pašsaprotami. Viņi stāsta jums, vai jūsu vietne ir atjaunināta, apmeklētāju skaitu, iepirkumu grozus, pasūtījumus, pārdošanu, labākos produktus un citu svarīgu informāciju par veikalu. Zem Prognoze, jūs varat uzstādīt sev mērķus, un PrestaShop jums pateiks, cik tuvu jūs tos sasniedzat.

Mazais pārnesumu simbols augšējā labajā stūrī ļauj pielāgot to attēlojuma saturu. Kad esat uzzinājis par moduļiem, informācijas panelim varat pievienot arī citus šādus elementus.

Ja kaut kas no tā ir neskaidrs, lielais palīdzēt poga augšējā labajā stūrī sīki apraksta visu ekrānā redzamo. Jūs to pamanāt gandrīz katrā PrestaShop ekrānā, tāpēc, ja iestrēdzat, šajā vietā varat vērsties.

Izveidojiet produktu

Protams, kad darbojas tiešsaistes veikals, produktu izveidošana un pārvaldīšana ir viena no vissvarīgākajām problēmām. PrestaShop jūs atradīsit tam atbilstošo funkcionalitāti Katalogs> Produkti. Noklikšķinot uz tā, jūs nokļūstat zemāk redzamajā ekrānā.

produktu katalogs

Šeit atrodams visu jūsu vietnē esošo produktu saraksts. Šeit tos var arī filtrēt, aktivizēt / deaktivizēt, dublēt un izdzēst.

Lai izveidotu jaunu produktu, noklikšķiniet uz tāda paša nosaukuma pogas augšējā labajā stūrī vai nospiediet Ctrl + P. Tādējādi jūs nokļūsit nākamajā ekrānā.

izveidot jaunu produktu

1. Pamata iestatījumi

Pirmais, kas jums jādara, ir augšpusē iekļaut sava produkta nosaukumu. Tieši blakus jums ir nolaižamā izvēlne, kas ļauj jums noteikt, vai tas ir fizisks produkts, produkta iepakojums (vismaz divu jau esošu produktu kombinācija) vai virtuāls produkts.

Zemāk jūs atradīsit savus pamata iestatījumus. Noklikšķiniet uz lauka augšpusē, kur teikts Nometiet attēlus šeit augšupielādēt produktu attēlus. Ja jums ir vairāki, varat arī izvēlēties, kurš no tiem būs vāks. Noklikšķiniet uz viņiem, lai pievienotu parakstu.

Tālāk jūs atradīsit teksta redaktoru, kurā varat pievienot produkta kopsavilkumu (kas parādīsies veikala lapā) un garāku aprakstu, kas būs redzams tiem, kas skatās pašu produktu.

Visbeidzot, jūs varat pievienot funkcijas, zīmolus un saistītos produktus. Ņemiet vērā: lai jūs šeit varētu izvēlēties, tie jau ir jāizveido dažās citās izvēlnēs.

Labajā pusē ir vairākas svarīgu datu iespējas:

 • Kombinācijas – Šeit jūs nosakāt, vai tas ir vienkāršs produkts, vai arī tas, kurā varat izvēlēties tādas lietas kā lielums, svars, krāsa utt. Ja tā ir pēdējā, varat to konfigurēt sadaļā Kombinācijas cilne, kas parādīsies, iespējot šo opciju.
 • Atsauce – Šis ir šī produkta atsauces kods, kas ir svarīgs krājumu pārvaldībai.
 • Cena – Nosakiet cenu ar nodokļiem un bez tiem, kā arī nodokļu likmi. Plašāka informācija par to iestatīšanu vēlāk.
 • Kategorijas – Tāpat kā emuāru ziņas, kategoriju piešķiršana produktiem atvieglo filtrēšanu un atrašanu. Izvēlieties no tiem, kas jums jau ir jūsu vietnē, vai izveidojiet jaunus.

2. Daudzumi

daudzumu panelis

Šajā cilnē jūs kontrolējat šī produkta krājumus un pasūtījumus:

 • Pieejamais daudzums un minimālais daudzums vienā pirkumā
 • Krājumu atrašanās vieta, kurā brīdī krājumu līmenis tiek uzskatīts par zemu, un vai jums jāinformē, kad tas nonāk
 • Atļaut / neatļaut pasūtījumus, konfigurēt to, ko pircēji redz, kad produkts ir noliktavā un tā vairs nav, un kad tas atkal būs pieejams

3. Piegāde

piegādes panelis

Nav pārsteigums, ka šeit ir viss, kas saistīts ar produkta nosūtīšanu:

 • Produkta izmēri un svars, lai aprēķinātu nosūtīšanas izmaksas
 • Piegādes laiks (gan noliktavā esošam, gan bez noliktavā)
 • Papildu piegādes maksa, ja piemērojama
 • Pieejamie šī produkta nesēji, kas konfigurēti jūsu iestatījumos

4. Cenu noteikšana

cenu panelis

Šajā ekrānā veicat pielāgojumus lietām, kas ir saistītas ar produkta cenu noteikšanu:

 • Cena ar nodokli vai bez tā, piemērojamie nodokļu noteikumi un tas, vai produkts ir pārdošanā
 • Vienības cena, ja to pieprasa jūsu atrašanās vietas likumi
 • Izmaksas, kas nozīmē, ko jūs par to maksājāt, lai palīdzētu PrestaShop noskaidrot jūsu peļņu un peļņu
 • Konkrētas cenas dažādām klientu grupām, valūtas, valstis, datumi un daudz kas cits, kā arī tas, kā nosvērt šos īpašumus

5. SEO

SEO panelis

PrestaShop komplektācijā ir diezgan stabilas iebūvētās SEO funkcijas. Šeit jūs varat kontrolēt daudz to, kā produkts izskatās Google meklēšanā, ieskaitot SEO virsrakstu, meta aprakstu un pastāvīgo saiti. Ja nepieciešams, varat arī iestatīt lapu novirzīšanu.

6. Iespējas

opciju panelis

Visbeidzot, šis ekrāns ļauj produktam pievienot papildu opcijas un informāciju:

 • Produktu redzamība (produktu katalogs, meklēšana visur, neviens no iepriekšminētajiem)
 • Vai tas ir pieejams pasūtīšanai un vai tas ir paredzēts tikai jūsu interneta veikalam
 • Tagi, kas klientiem palīdz vieglāk atrast to, ko viņi vēlas
 • Stāvoklis (jauns, lietots, atjaunots) un tas, vai šo informāciju nodot
 • Papildu informācija, piemēram, ISBN numurs, svītrkods
 • Iespēja pielāgot produktu, piemēram, ar pielāgotu tekstu vai attēlu
 • Faili, kas pieder šim rakstam, piemēram, rokasgrāmata, instrukcijas vai cits

7. Publicējiet produktu

Kad esat ievadījis visu informāciju, vispirms tiek izdarīts viss, ko vēlaties darīt Saglabāt ekrāna apakšējā joslā.

publicēt produktu

Tādā veidā jūs esat pārliecināts, ka jūsu ievadītais neizzudīs. Pēc tam, izmantojot attiecīgo pogu, varat priekšskatīt, kā izskatās produkts. Kad jūs to izdarīsit, PrestaShop jau jums pateiks, ja kaut kas nav kārtībā un tas ir jālabo.

Kad viss ir kārtībā un esat apmierināts, izsūtiet produktu uz savu veikalu, pārslēdzot Bezsaistē poga uz Tiešsaistē (otrādi, protams, tiek atcelts arī produktu publicēšana). Un šeit ir gatavais rezultāts:

gatavais produkts

Tagad nebija tik grūti, vai tas bija?

Citas produktu kataloga iespējas

Šīs ir citas iespējas, kas atrodamas Katalogs sadaļu un to, ko jūs tur varat darīt:

 • Kategorijas – Izveidojiet un pārvaldiet produktu kategorijas, lai labāk kārtotu jūsu izstrādājumus
 • Uzraudzība – rāda daudz informācijas par jūsu produktiem, piemēram, tukšas kategorijas un produktus ar trūkstošu informāciju
 • Atribūti – Šeit jūs pārvaldāt produkta atribūtus un funkcijas, piemēram, krāsu, izmēru, svaru utt.
 • Zīmoli un piegādātāji – Zīmoli ļauj apmeklētājiem filtrēt savus iecienītākos produktu veidotājus, un šeit varat saglabāt arī savu piegādātāju adreses
 • Datnes – Pirms pirkšanas, piemēram, saglabājiet svarīgus failus, kurus klienti varētu vēlēties izlasīt
 • Atlaides – Iestatiet atlaides, kuponus vai precīzākus atskaitījumus
 • Krājumi – Šeit jūs pārvaldāt, cik daudz no katra izstrādājuma jums ir pieejams, un kad jūs saņemsit brīdinājumu par maziem krājumiem

Pielāgojiet savu dizainu

Protams, viens no vissvarīgākajiem sava veikala izveides aspektiem ir tā dizains. Tāpēc mēs to sīki apskatīsim.

1. Pārbaudiet motīvu un logotipu

Mūsu pirmā pietura ir Dizains> Motīvs un logotips.

motīva un logotipa izvēlne

Šeit jūs pamanīsit iespējas augšpusē, lai iestatītu mājas lapas logotipu, klientu e-pastus un rēķinus. Jūs varat arī iestatīt favonu (mazo ikonu, kas parādīsies pārlūka cilnēs). Tas ir tikpat vienkārši kā noklikšķināšana Pārlūkot vai Izvēlieties failus, augšupielāde un pēc tam saglabāšana. Ievērojiet ieteikumu par izmēru augšējā kreisajā stūrī.

Zem tā tiek parādīta pašreizējā tēma un atrodamas pogas, lai apmeklētu motīvu katalogu un mainītu lapas izkārtojumu. Drīz pie tā nonāksim.

Visbeidzot, apakšā redzat PrestaShop tirgū pieejamās tēmas, kurām varat piekļūt no šejienes.

2. Instalējiet un mainiet tēmu

Ja vēlaties mainīt sava PrestaShop veikala motīvu, zemāk varat atrast dažus motīvus Dizains> Motīvu katalogs. Tomēr, lai tos iegūtu, jums jādodas uz tēmu tirgus, lai jūs to varētu darīt tieši.

Prestashop veidņu veikals

Šeit jūs varat filtrēt motīvus pēc PrestaShop versijas, veikala kategorijas, valodas un daudz kas cits. Diemžēl oficiālajā tirgū nav nevienas bezmaksas tēmas, un cenas ir no 60 līdz 300 USD.

Tomēr tur, piemēram, ir bezmaksas motīvi Veidnes briesmonis kur var dabūt kaut ko par sociālās akcijas cenu. PrestaShop forumos ir arī dažas bezmaksas tēmu kolekcijas.

Kad esat izvēlējies tēmu (un / vai iegādājies to), atgriezieties veikalā un noklikšķiniet uz +Pievienojiet jaunu motīvu virsotnē.

Pēc tam jums ir trīs veidi, kā iegūt motīvu savā vietnē:

 • Augšupielādējiet to kā ZIP failu
 • Importējiet to tieši no tā URL
 • FTP to tēmas mapi PrestaShop instalācijā un izvēlieties to nolaižamajā izvēlnē

instalēt jaunu motīvu

Pēc augšupielādes tas parādās jūsu motīvu sarakstā zem Motīvs un logotips.

jauna pieejama tēma

Noklikšķiniet uz Izmantojiet šo motīvu (virziet kursoru virs jaunās motīva un apstipriniet) to aktivizē. Pēc tam, apskatot savu veikalu, var redzēt, ka saturs ir vienāds, tomēr dizains ir mainījies.

jauna aktīva tēma

3. Izvēlieties Lappuses izkārtojumi

Poga ar diezgan nelielu pielādi ar svarīgu funkciju ir Izvēlieties izkārtojumus pogu zem jūsu motīvu saraksta. Noklikšķinot uz tā, jūs nokļūstat lapā, kurā nolaižamajā izvēlnē varat izvēlēties katras vietnes lappuses izkārtojumu. Tas, kas ir pieejams, ir atkarīgs no tā, ko jūsu tēma var piedāvāt.

izvēlēties izkārtojumus

Piemēram, tēma, kuru tikko uzstādījām, ļauj jums izvēlēties starp pilna platuma, trīs kolonnu vai diviem divu kolonnu izkārtojumiem. Tāpēc, ja jūs neapmierina vienas lapas izkārtojums, tas ir, kur jūs to maināt.

4. Mainiet sākumlapas konfigurāciju

Augšpusē Motīvs un logotips, jūs atradīsit cilni ar nosaukumu Mājas lapas konfigurēšana. Kā jūs varat iedomāties, šeit jūs veicat izmaiņas savā mājas lapā. Horizontālās joslas apzīmē dažādos tur aktīvos moduļus. Noklikšķinot uz tā, tas tiek izcelts arī kreisajā pusē esošajā shēmā.

mājas lapas konfigurācija

Ja, piemēram, vēlaties atspējot slīdni, vienkārši noklikšķiniet uz tā, tad uz mazās bultiņas un izvēlieties Atspējot. Tādējādi tas tiks noņemts arī no jūsu veikala priekšpuses.

atspējot moduļus mājas lapas konfigurācijā

Dažām pozīcijām, piemēram Mājas produkti, tas piedāvā arī dažus blokus, kurus varat instalēt tieši no šīs lapas.

moduļi, kas pieejami instalēšanai mājas lapas konfigurācijā

Turklāt izvēlne piedāvā saites uz citām fona sadaļām, kurās varat veikt vēl citas izmaiņas. Piemēram, ja vēlaties pievienot moduļus mājas lapai vai mainīt to secību, tas jādara vietnē Moduļi sadaļa. Vairāk par to tagad.

5. Darbs ar moduļiem

Pievērsīsim uzmanību Dizains> Pozīcijas. Neuztraucieties, ja sākumā tas šķiet mazliet tehniski, jūs ātri to saķersit. Šeit redzamie ir visi jūsu motīva āķi un tiem pievienotie moduļi.

pozīciju izvēlne

Āķi ir noteiktas motīva vietas (gan priekšpusē, gan aizmugurē), un moduļi var būt tādas lietas kā logrīki, statistika, saišu saraksti, abonēšanas formas, attēlu slīdņi, sociālās pogas un daudz kas cits. Piemēram, pie displayHome āķis, jūs atradīsit moduli ar nosaukumu Pielāgoti teksta bloki.

izstādīšanas mājas āķis

Kā jūs droši vien varat uzminēt, tas ir Lorem ipsum mājas lapā aizpildīts bloks.

pielāgots teksta bloks priekšpusē

Āķa īss apraksts arī norāda tā stāvokli tēmā. Tātad, ja vēlaties veikt izmaiņas šajā blokā, tas ir tas, kur jūs to darāt.

Viena no pirmajām lietām, ko varat darīt, ir izmantot augšupvērsto un lejupvērsto bultiņu vai noklikšķināt uz pozīcijas numura, lai velciet un nometiet moduli citā pozīcijā. Tādā veidā jūs varat mainīt bloķēšanas vietu. Izmaiņas tiek automātiski saglabātas, tāpēc tās ir tieši redzamas arī sākumlapā.

Lai pilnībā atbrīvotos no moduļiem, noklikšķiniet uz mazās bultiņas pogas un izvēlieties Atvienojiet.atvienojiet moduli no āķa

Alternatīvi, atzīmējiet izvēles rūtiņas vairāku moduļu kreisajā pusē un noklikšķiniet uz Atceliet atlasi poga, kas parādās.

atvienojiet vairākus moduļus

Katrā ziņā bloka vairs nebūs.

6. Transplantācijas moduļi

Ja vēlaties to atgūt, modulis jāpiestiprina pie āķa. PrestaShop to sauc par “pārstādīšanu”, un tai ir sava lapa. Jūs varat nokļūt, izmantojot Transplantējiet moduli pogu augšējā labajā stūrī Pozīcijas ekrāns.

transplantācijas moduļa izvēlne

Augšpusē esošais nolaižamais saraksts parāda jūsu vietnē pieejamos moduļus. Kad esat izvēlējies vajadzīgo, Transplantācija uz saraksts kļūst aktīvs un sniedz jums visas vietas, kurām to pievienot. Zem Izņēmumi, jūs varat noteikt, kur šim konkrētajam modulim nevajadzētu parādīties. Tas šajā gadījumā nav īsti piemērojams, bet ir jēga citiem moduļiem. Vai nu ierakstiet sarakstu ar komatiem, vai izvēlieties no zemāk esošā saraksta (izmantojiet Ctrl un Maiņa izvēlēties vairākus).

transplantācijas moduļa konfigurācija

Saglabājiet savas izvēles apakšā, kad esat apmierināts. Pēc tam pielāgotajam teksta blokam vajadzētu būt atpakaļ. Ja vēlaties veikt izmaiņas vēlāk, vienmēr varat noklikšķināt uz Rediģēt poga modulī Pozīcijas ekrāns, lai atgrieztos šajā izvēlnē. Papildinformāciju par āķiem un moduļiem varat atrast palīdzības sadaļā vai dokumentācija.

7. Pārveidojiet savu izvēlni

Tomēr ko darīt, ja vēlaties mainīt nevis moduļu esamību vai izvietojumu, bet gan to saturu, piemēram, galveno izvēlni? Ritinot līdz Pozīcijas izvēlni, jūs varat redzēt, ka tā ir pievienota displayTop āķis.

galvenās izvēlnes modulis uz displeja āķa

Tomēr, ja vēlaties veikt izmaiņas rādījumos, jums jāgriežas Moduļi> Moduļu pārvaldnieks. Šeit atrodami visi pieejamie moduļi jūsu vietnē – gan aktīvi, gan neaktīvi.

moduļa vadītājs

Lai atrastu galvenās izvēlnes moduli, pārslēdziet nolaižamo izvēlni zem Statuss uz Iespējotie moduļi. Pēc tam meklējiet Galvenā izvēlne zem Dizains un navigācija (jums, iespējams, būs jānoklikšķina uz Redzēt vairāk apakšā).

galvenā izvēlne moduļu pārvaldniekā

Jūs to varētu arī atrast, izmantojot meklēšanas joslu augšpusē. Katrā ziņā, kad jūs noklikšķiniet uz Konfigurēt, tas jūs aizvedīs šeit:

konfigurēt galvenās izvēlnes moduli

Kreisajā pusē redzat to, kas jau atrodas izvēlnē, labajā pusē – jūsu veikalā pieejamās lapas. Izmantojiet Noņemt un Pievienot pogas, lai atbrīvotos no izvēlnes elementiem vai pievienotu vairāk izvēlnei. Atzīmējiet jebkuru no jau esošajiem priekšmetiem un pēc tam izmantojiet bultiņu pogas kreisajā pusē, lai mainītu to secību. Lai pievienotu pielāgotas saites, izmantojiet apakšā esošo veidlapu.

Kad esat pabeidzis, neaizmirstiet ietaupīt, lai redzētu izmaiņas veikalā. Ņemiet vērā, ka dažādiem moduļiem būs dažādas konfigurācijas iespējas. Tātad, šis ekrāns ne vienmēr izskatīsies vienādi.

8. Pārveidot lapas

Nākamā pietura ir Dizains> Lapas.

lapu izvēlne

Šeit mēs vēlamies mainīt Par mums lappuse. Pirmais, ko pamanīsit, ir tā saucamās lapu kategorijas. Tas ļauj labāk sakārtot lapas pēc tēmas. Tas viņus arī pārvietos tajā pašā kategorijā rīvmaizē.

Pašlaik mēs vienkārši vēlamies ritināt uz leju līdz Par mums un noklikšķiniet uz “pildspalvas simbola” labajā pusē, lai to rediģētu. Tādējādi mēs nonāksim šajā lapā:

rediģēt lapu

Iestatījumi šeit ir diezgan vienkārši. Augšpusē varat mainīt kategoriju, kurā vēlaties parādīt šo lapu. Zemāk jūs varat modificēt lapas virsrakstu, norādīt meta virsrakstu, aprakstu un atslēgvārdus (pēdējais nav īsti nepieciešams). Iestatiet pastāvīgo saiti zem Draudzīgs URL. Priekšskatījums parādīs, kā šī lapa izskatīsies meklētājprogrammās.

Pēc tam izveidojiet lapas saturu redaktorā. Ja jūs kādreiz esat izmantojis klasisko redaktoru WordPress vai parastu vārdu procesoru, jums vajadzētu justies kā mājās. Varat izmantot formatējumu, iestatīt virsrakstus, iekļaut attēlus, saites uz citām lapām, iegult video un daudz ko citu.

Saglabājiet un priekšskatiet apakšā. Pēc tam, pārslēdzot, parādiet sava veikala lapu Parādīts poga uz . Kad ievietojat veikalu tiešsaistē, jūs, iespējams, vēlēsities arī iestatīt Meklētājprogrammu indeksācija uz . Protams, ja tam ir jēga, jūs varat arī lapu neiekļaut meklēšanas indeksā.

Papildus tam jūs esat izdarīts. Saglabājiet visas veiktās izmaiņas, lai tās redzētu priekšpusē. Jaunu lapu izveide darbojas tāpat.

Citi dizaina iestatījumi

Ko vēl dara Dizains sadaļa ir ko piedāvāt? Pārņemsim to ātri:

 • E-pasta tēma – PrestaShop regulāri sūta e-pastus klientiem (piemēram, viņu pasūtījuma apstiprinājums). Šeit jūs varat kontrolēt šo ziņojumu dizainu un citus aspektus.
 • Attēlu iestatījumi – Šajā panelī jūs iestatāt izmērus, kurus PrestaShop rada attēliem, kurus augšupielādējat veikalā.
 • Saites logrīks – Izveidojiet saturu saišu saraksts modulis.

Iestatiet maksājumu vārteju

Kad esat izveidojis savus produktus un izstrādājis savu veikalu, ir pienācis laiks izveidot maksājumu vārteju. To var izdarīt zem Maksājums> Maksājuma metodes.

maksājumu vārteju izvēlne

Augšpusē atrodami maksājuma veidi, kas jau ir pieejami jūsu klientiem. Zemāk ir vairāki moduļi, kurus varat instalēt, lai jūsu veikalam pievienotu vairāk. Vietnē ir pieejami arī citi tirgus laukums.

Noklikšķiniet uz Konfigurēt sāk iestatīšanu. Uzmanieties, ka daudzas no elektronisko norēķinu iespējām ļauj tos darbināt testa režīmā, lai jūs varētu tos izmēģināt bez faktiskā maksājuma.

konfigurēt maksājumu vārteju

Izvēlieties visu, kas jums ir jēga, un konfigurējiet to. Kad maksājuma vārteja ir aktivizēta, apmeklētājiem automātiski ir pieejama, un šie moduļi nav nekur jāpievieno. Tomēr, ja vēlaties noņemt maksājumu vārtejas, kuras vairs nelietojat, tas jādara vietnē Moduļu vadītājs.

Lokalizācija un nodokļi

Viens no pēdējiem soļiem varētu būt jūsu veikala lokalizēšana un tulkošana starptautiskiem klientiem. PrestaShop padara to patiešām vienkāršu, un opcijas varat atrast sadaļā Starptautiskā> Lokalizācija panelis.

lokalizācijas izvēlne

Šeit tas ļauj iestatīt noklusējuma valodu, valsti, valūtu, laika joslu, vienības utt. Varat arī iestatīt tās dažādām vietnēm, kuras, iespējams, ēdināsit..

Forša lieta: PrestaShop nāk ar lielu daļu jau konfigurētu. Tā vietā, lai visu ievadītu manuāli, varat lejupielādēt tā saukto lokalizācijas pakotnes. Vienkārši izvēlieties, kurā valstī vēlaties lokalizēt savu veikalu un kuras daļas jums jāpielāgo (štati, nodokļi, valūta, valoda, vienības). Tad sit Importēt.

Pēc tam jūs to visu iegūsit savā vietnē, lai jūs varētu to piedāvāt klientiem. Plus, PrestaShop automātiski iekļauj valodas un valūtas maiņu jūsu veikalā, ja ir pieejams vairāk.

valūtas un valodu mainītājs prestashop

Turklāt jūs atradīsit iespēju iekļaut tulkojumus savām lapām un produktiem aizmugurē.

Papildus iepriekš minētajam, jūs atradīsit vēl trīs cilnes Lokalizācija panelis:

 • Valodas – jūsu vietnē instalētās valodas. Dzēsiet tos, kas jums vairs nav nepieciešami, un rediģējiet datuma formātu un citas valodas īpašības.
 • Valūtas – Tas pats, kas valodām, bet valūtām. Tas ietver arī iespēju aktivizēt valūtas maiņas kursu.
 • Ģeogrāfiskā atrašanās vieta – Tas ļauj ierobežot piekļuvi savam veikalam vai tā daļām atkarībā no apmeklētāja atrašanās vietas.

Citas lokalizācijas izvēlnes

Lūk, kas vēl Starptautiskā sadaļā ir:

 • Vietas – Šeit jūs definējat ģeogrāfiskās atrašanās vietas, kuras pārdodat un nosūtāt vai kuras klienti var izvēlēties kā savu atrašanās vietu, reģistrējoties. Šeit jūs arī konfigurējat nodokļu iestatījumus, valūtu un svarīgus piegādes iestatījumus atkarībā no klienta atrašanās vietas.
 • Nodokļi – Šajā izvēlnē ir iekļauti visi jūsu veikalā ietaupītie nodokļi. Jūs kontrolējat, kura nodokļu likme tiek piemērota kādam ģeogrāfiskajam reģionam, procentiem un citam. PrestaShop to automātiski importē no lokalizācijas pakotnēm, taču jūs varat arī veikt izmaiņas manuāli.
 • Tulkojumi – PrestaShop un tā komponenti ir daudzās valodās, bet ne visi ir pilnīgi. Ja kaut kas nav kārtībā, šajā izvēlnē varat veikt izmaiņas gandrīz visos tulkojumos. Tā ir samērā sarežģīta tēma, tāpēc pārbaudiet lietotājs docs.

Konfigurējiet iestatījumus

PrestaShop piedāvā daudzus iestatījumus, kas atrodas Veikalu parametri un Uzlabotie parametri. Pārāk daudz ir, lai pa tām pārietu pa vienam, tāpēc šeit ir īss pārskats.

Veikalu parametri

 • Vispārīgi – SSL un citi drošības iestatījumi, numuru noapaļošana, displeja iestatījumi, daudzstaru, galvenā veikala kategorija un veidi, kā iestatīt savu veikalu uz apkopes režīmu
 • Pasūtījuma iestatījumi – Tas, ko klienti redz kasē un vai ir iespējamas viesu izrakstīšanās, minimālās pirkšanas un dāvanu iespējas, pasūtījuma statusa ziņojumi
 • Produktu iestatījumi – Iespēja izslēgt iepirkumu groziņus, jaunu produktu un produktu aprakstu iestatījumus, produktu lapu parādīšanas iespējas, krājumu pārvaldību un krājumu pārvaldību, lapu ievietošanu
 • Klienti – kādu informāciju no klientiem pieprasīt un parādīt, klientu grupas (piemēram, atlaides), nosaukumus, kurus klienti var izvēlēties paši (piemēram, Mr./Mrs)
 • Sazinieties – Kontaktinformācija, kas tiek parādīta Sazinies ar mums lapu un veikalu atrašanās vietas
 • Satiksme un SEO – Rediģējiet savas vietnes lappušu pastāvīgo saiti, iestatiet meta aprakstus, SEO virsrakstu un citu meta informāciju, mainiet URL struktūru, konfigurējiet robots.txt, meklētājprogrammas, kuras zina jūsu PrestaShop instalācija, un skatiet vietnes, kas novirza pie jums apmeklētājus.
 • Meklēt – Iestatījumi, lai uzlabotu meklēšanu jūsu vietnē, piemēram, nepareizi uzrakstītu vārdu un tagu, kas tiek izmantoti jūsu vietnē, aizstājvārdi
 • Tirgotāju ekspertīze – Spēļu funkcija, kas piešķir nozīmītes un citas atlīdzības par noteiktu vietnes iestatīšanas daļu pabeigšanu

Uzlabotie parametri

 • Informācija – apkopoti dati par jūsu veikalu, piemēram, informācija par serveri un datu bāzēm
 • Performance – Veidi, kā uzlabot veikalu darbību, notīrīt kešatmiņu, iespējot atkļūdošanas režīmu, saspiešanu, kešatmiņas saglabāšanu un daudz ko citu
 • Administrācija – moduļu atjaunināšana un sīkfailu iestatījumi, augšupielādes kvota un paziņojumi
 • E-pasts – E-pastu saraksts, kas nosūtīts no jūsu PrestaShop instalācijas, iestatījumi e-pastu nosūtīšanai un pārbaudei
 • Importēt – Importējiet datus CSV formā
 • Komanda – Konfigurējiet to, kam ir pieeja jūsu veikalam, kāda loma tam ir un kādas atļaujas tam rada
 • Datu bāze – Darījumi ar pamatā esošo datu bāzi un ļauj palaist SQL vaicājumus, dublēt un atjaunot datu bāzi no PrestaShop
 • Baļķi – Šeit tiek reģistrēts viss, kas notiek jūsu veikalā (piemēram, lietotāja darbības)
 • Vietnes pakalpojums – Izveidojiet API atslēgas, lai savienotu PrestaShop ar trešo pušu programmatūru

Atveriet savu tiešsaistes veikalu, izmantojot PrestaShop

PrestaShop ir jaudīgs e-komercijas komplekts. Tas ļauj jums izveidot pilnvērtīgu tiešsaistes veikalu ar uzlabotajām funkcijām. Varat to pielāgot savām vajadzībām un nekavējoties sākt pārdošanu.

Lai gan iestatījumi ir ļoti sarežģīti, tam ir iesācējiem draudzīgs interfeiss un tas ir piemērots lietotājiem, kas nav tehniski. Atliek tikai saprast, kāda administratora saskarnes daļa to dara.

Funkciju daudzums, ko piedāvā bezmaksas versija, ir pozitīvs pārsteigums. Citi risinājumi iekasē naudu par lielu daļu no tā, ko ar PrestaShop jūs saņemat tieši no kastes.

Vienīgais mīnuss ir tas, ka uzlabotajiem dizainparaugiem un funkcijām cenas ir nedaudz dārgas. Tāpēc jums iepriekš jāizdomā, kas tas jums ir nepieciešams un cik tas maksās. Pēc tam jūs iegūstat robustu un funkcijām bagātu e-komercijas risinājumu.

Kāda ir jūsu iecienītākā PrestaShop funkcija? Vai jums ir kādi jautājumi par iepriekš minēto informāciju? Paziņojiet mums komentāru sadaļā zemāk!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map