Vai InMotion ļauj jums piederēt jūsu vietnei?

Vai InMotion ļauj jums piederēt jūsu vietnei?

Daudziem no mums, īpaši vietņu iesācējiem, jautājums par tīmekļa vietnes īpašumtiesībām var šķist absurds. Daudzi no mums uzskatītu, ka, tā kā jūs esat iztērējis ievērojamas naudas summas un esat samaksājis par vietnes darbībai nepieciešamajiem pakalpojumiem, jūs esat savas vietnes īpašnieks, un, ja jums vaicā, kam šī vietne pieder, izklausās smieklīgi. Tomēr vai jūs tiešām esat savas vietnes īpašnieks? Jūs varat nekavējoties pateikt jā uz šo jautājumu, bet tas ne vienmēr tā ir. Ja līgumā nav skaidri noteikts, ka jums pieder jūsu vietne, tehniski jūs nekad neesat tās īpašnieks.


Lai labāk izprastu šo diskusiju, ir svarīgi, lai mēs vispirms saprastu termina “savējie” nozīmi. Tehniski domēna īpašumtiesības ir tādas, ka jūs esat mājas tālruņa numura īpašnieks, kurš jums faktiski nekad nepiederēja, bet to nomājat no tālruņu uzņēmuma..
Tomēr šis jautājums ir diezgan sarežģīts, jo ne visi mitināšanas uzņēmumi ļauj jums piederēt jūsu vietnei. Saskaņā ar InMotion pakalpojumu sniegšanas noteikumu / lietotāja līguma un konfidencialitātes politikas 4.ai daļu “Klients ir Klienta satura un katra tā elementa īpašnieks vai derīgs licenciāts, un Klients ir nodrošinājis visas nepieciešamās licences, piekrišanas, atļaujas, atteikumus un relīzes par Klienta Satura un katra tā elementa izmantošanu, ieskaitot, bet ne tikai, visas tajā esošās preču zīmes, logotipus, nosaukumus un līdzības, bez Sabiedrības pienākuma maksāt jebkurai personai jebkādas nodevas, atlikumus, ģildes maksājumus vai citas jebkādas kompensācijas vai entītiju; ” (www.inmotionhosting.com/terms-of-service). Šis noteikums nozīmē, ka klientam pieder viss vietnes saturs, bet ne pati vietne, jo tā tiek nomāta tikai klientam.

Kāpēc es savā vietnē nevaru piederēt??

Vienkārši sakot, jūsu vietne nevar piederēt tik daudz, cik jūsu vietne faktiski sastāv no daudzām daļām, no kurām dažas jums pieder, bet citas jūs vienkārši nomājat no mitināšanas pakalpojumu sniedzēja. Šeit ir vienkāršs ceļvedis par to, kas jums pieder, un jūs vienkārši iznomājat.

 •  Jums nepieder tīmekļa serveris.
 •  Web serveris ir dators, kas darbina servera platformu, kas mitina jūsu vietni. Parasti datu centram pieder tīmekļa serveris un tas to jums nomā. Ir acīmredzams, ka jums nepieder jūsu vietne, ja vien to neiegādājaties sev.
 •  Jums nepieder Web servera platforma.
 •  To piemēri ir Linux, Apache, MySQL, PHP (LAMP), ASP.NET, Windows IIS + un Microsoft SQL Server..
 •  Jums nepieder tāda satura vadības sistēma (CMS) kā WordPress, Joomla un Drupal.
 •  Jums var būt sava CMS, ja autors ir avota kods un pats to esat uzrakstījis. CMS īpašnieks ir tās izveidotājs, un jums ir tikai licence tās lietošanai.
 •  Jums nepieder datu bāzes programmatūra, piemēram, MySQL.
 •  Tas, ka jums pieder datu bāzes programmatūra, nozīmē arī to, ka jums nepieder arī faktiskā datu bāze, bet jums pieder vietnes dati un saturs, kas tiek glabāts datu bāzē, ja esat tās autors..
 •  Parasti jums nepieder vietnes avota kods, ja vien pats to neesat izveidojis.
 •  Pirmkods ir Web servera platformas valodā izveidota programma, kas satur savienotājus ar citu programmatūru un ko izmanto arī saziņai ar ārējiem sistēmas serveriem. To izmanto HTML / CSS / Java skripta ģenerēšanai, lai pārlūkprogramma darbotos jūsu ekrānā.
 •  Jums nepieder pārlūks, jums ir tikai licence tā lietošanai.
 •  Pārsteidzošākais ir tas, ka jums nepieder jūsu domēna vārds.
 •  Tagad tas var būt pārsteigums, taču faktiski jums nepieder domēna vārds, kaut arī esat tā reģistrētā domēna vārda īpašnieks. Jūs to tikai nomājat.

Kas man tad pieder?

Būt savas vietnes “īpašniekam” nozīmē tikai to, ka jums pieder:

 •  Jūs esat HTML / CSS / Java skriptu valodu, savas vietnes celtniecības bloku un pārlūkprogrammām saprotamo valodu īpašnieks.
 •  Jums pieder jūsu vietnes vizuālais dizains.
 •  Tas ietver izkārtojumu un grafiskos resursus, piemēram, krāsas, tipogrāfiju, lietotāja interfeisa izveidē izmantotos fotoattēlus, vietnes lasāmo saturu un tajā esošos attēlus un video.
 •  Jums pieder jūsu vietnes teksta saturs.
 •  Tas ietver visu lasāmu, formatētu, kopējamu un ielīmējamu, kā arī indeksējamu meklētājprogrammas vietnes tekstā, ko var padarīt jūsu pārlūkprogrammā. Tas nozīmē, ka jums jābūt teksta satura autoram, lai tas būtu pats.
 •  Jums pieder jūsu vietnes fotoattēli.
 •  Šis nosacījums ir patiess, ja un tikai tad, ja pats esat uzņēmis fotoattēlus, pretējā gadījumā, ja jūs to vienkārši kaut kur nokopējāt, fotoattēls ir tikai jums licencēts.

Kas man jāsaprot par tīmekļa vietnes īpašumtiesību likumību?

Jūs varat būt pārsteigts, uzzinot, ka neesat savas vietnes īpašnieks. Var likties smieklīgi, ka pēc tam, kad esat iztērējis laiku un naudu savai vietnei, jūs esat informēts, ka jums tas faktiski nepieder..
Šie ir svarīgi fakti, kas jums jāsaprot par juridisko realitāti, kāda ir jūsu vietnes īpašumtiesībām. Pirmkārt, jums vajadzētu atcerēties, ka jūs nekad nevarat likumīgi piederēt tīmekļa servera platformai, sava domēna nosaukumam, tīmekļa platformai, datu bāzes programmatūrai, CMS un pat valodai, kas tiek izmantota jūsu vietnes izveidošanai. Otrkārt, jums nekad nepiederēs serveris, kas mitina jūsu vietni, un ka jums tiek piešķirta tikai licence vietnes veidotāja intelektuālā īpašuma izmantošanai un platformai, kas tiek izmantota tās izveidošanai. Tomēr jums likumīgi pieder jūsu vietnes saturs, ja un tikai tad, ja esat autors pats.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map