Vai WebHostingHub ļauj jums piederēt jūsu vietnei?

Vai WebHostingHub ļauj jums piederēt jūsu vietnei?

Lielākajai daļai cilvēku jautājums par to, kam pieder viņu vietne, šķiet absurds. Daži domā, ka, iztērējis pietiekami daudz naudas un samaksājis par pakalpojumiem, kas nepieciešami vietnes darbībai, viņiem deva tiesības piederēt savai vietnei. Tomēr ne vienmēr tas tā ir. Ja vien līgumā nav skaidri noteikts, ka jums pieder jūsu vietne, jūs nekad neesat tās īpašnieks. Lai to būtu daudz vieglāk saprast, mums vispirms jādefinē termins “savējie”. Jūsu domēna piederēšana ir tāda pati kā tālruņa numura piederēšana mājās, kas jums faktiski nekad nepieder, bet jūs to vienkārši nomājat no uzņēmuma.


Šis jautājums ir diezgan grūts. Ne visi mitināšanas uzņēmumi ļauj jums piederēt jūsu vietnei. Izmantojot WebHostingHub, vai viņu pakalpojumu sniegšanas noteikumu / lietotāja līguma 4.ai daļā ir skaidri norādīts, ka “Klients ir Klienta satura un katra tā elementa īpašnieks vai derīgs licenciāts un Klients ir nodrošinājis visas nepieciešamās licences, piekrišanas, atļaujas, atteikumus un atbrīvojumus no Klienta satura un katra tā elementa izmantošanas, ieskaitot bez ierobežojumiem visas tajā esošās preču zīmes, logotipus, nosaukumus un līdzības, bez uzņēmuma pienākuma maksāt jebkādas nodevas, atlikumus, ģildes maksājumus vai citas kompensācijas par jebkāda veida jebkurai personai vai entītijai; “(Citēts no WebHostingHub pakalpojumu sniegšanas noteikumiem / lietotāja līguma), kas nozīmē, ka klientam tikai pieder vietnes saturs, bet uzņēmums šo vietni vienkārši nomā klientam.

Tehniski tas, kas man nevar piederēt manā vietnē?

Lai padarītu to skaidru un vienkāršu, jūsu vietne patiesībā nepieder tieši tik daudz, cik jūsu vietne faktiski sastāv no daudzām daļām, no kurām dažas pieder jums, bet citas – tikai nomā. Šeit ir vienkāršs ceļvedis par to, kas jums pieder, un jūs vienkārši iznomājat.

 • Jums nepieder tīmekļa serveris. Web serveris ir dators, kas darbina servera platformu, kas mitina jūsu vietni. Parasti datu centram pieder tīmekļa serveris un tas to jums nomā. Ir acīmredzams, ka jums nepieder jūsu vietne, ja vien to neiegādājaties sev.
 •  Jums nepieder Web servera platforma, uzņēmumam tas pieder. To piemēri ir Linux Apache MySQL PHP (LAMP), ASP.NET, Windows IIS + un Microsoft SQL Server.
 •  Jums nepieder tāda satura vadības sistēma (CMS) kā WordPress, Joomla un Drupal. Jums var būt sava CMS, ja autors ir avota kods un pats to esat uzrakstījis. CMS īpašnieks ir tās izveidotājs; jums ir tikai licence to izmantot.
 •  Jums nepieder datu bāzes programmatūra, piemēram, MySQL. Tas, ka jums pieder datu bāzes programmatūra, nozīmē arī to, ka jums nepieder arī faktiskā datu bāze, bet jums pieder vietnes dati un saturs, kas tiek glabāts datu bāzē, ja esat tās autors..
 •  Parasti jums nepieder vietnes avota kods, ja vien pats to neesat izveidojis. Pirmkods ir Web servera platformas valodā izveidota programma, kas satur savienotājus ar citu programmatūru un ko izmanto arī saziņai ar ārējiem sistēmas serveriem. To izmanto HTML / CSS / JavaScript ģenerēšanai, lai pārlūkprogramma darbotos jūsu ekrānā.
 •  Jums nepieder pārlūks; jums ir tikai licence to izmantot.
 •  Pārsteidzošākais ir tas, ka jums nepieder jūsu domēna vārds. Pārsteigts? Faktiski jums nepieder domēna vārds, kaut arī esat reģistrēts domēna vārda īpašnieks. Jūs to tikai nomājat.

Kas man tad pieder?

Kā savas vietnes “īpašniekam” un kā tās satura autoram jums pieder:

 •  Jums vajadzētu būt HTML / CSS / JavaScript / īpašniekam. Šie ir jūsu vietnes pamatelementi un ir valodas, kuras saprot pārlūkprogrammas.
 •  Jums vajadzētu būt savas vietnes vizuālā dizaina īpašniekam. Tas ietver izkārtojumu un grafiskos resursus, piemēram, krāsas, tipogrāfiju, lietotāja interfeisa izveidē izmantotos fotoattēlus, vietnes lasāmo saturu un tajā esošos attēlus un video.
 • Jums vajadzētu būt savas vietnes teksta satura īpašniekam. Tas ietver visu lasāmu, formatētu, kopējamu un ielīmējamu, kā arī indeksējamu meklētājprogrammas vietnes tekstā, ko var padarīt jūsu pārlūkprogrammā. Tas nozīmē, ka jums jābūt teksta satura autoram, lai tas būtu pats.
 •  Jums piederēja savas vietnes fotoattēli, tas ir, ja jūs pats uzņematies fotoattēlus, pretējā gadījumā, ja jūs tos vienkārši nokopējāt no kaut kurienes, fotoattēls ir tikai jums licencēts.

Kāda ir vietnes īpašumtiesību juridiskā realitāte?

Var būt diezgan pārsteidzoši, ka pēc tam, kad esat iztērējis laiku un naudu tīmekļa vietnei, jūs saņemat informāciju, ka jums tas faktiski nepieder. Šie ir šie fakti, kas jums jāpatur prātā, ņemot vērā juridisko realitāti, kāda ir jūsu vietnes īpašumtiesībām. . Pirmkārt, jums vajadzētu atcerēties, ka jūs nekad nevarat likumīgi piederēt tīmekļa servera platformai, sava domēna nosaukumam, tīmekļa platformai, datu bāzes programmatūrai, CMS un pat valodai, kas tiek izmantota jūsu vietnes izveidošanai. Jums arī nekad nepiederēs serveris, kas mitina jūsu vietni, un ka jums tiek piešķirta tikai licence vietnes veidotāja intelektuālā īpašuma izmantošanai un platformai, kas tiek izmantota tās izveidošanai..

Vietnes avota kods var piederēt tikai tad, ja programmu esat izveidojis pats vai arī jums ir kāds, kurš strādā “īrēt”. Tomēr jums pieder savas vietnes saturs un vizuālais dizains.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map