Vietnes lietojamība 101

Izmantojamība ir būtiska jebkuras vietnes panākumiem. Ja vietnes izmantošanu ir grūti izaicināt, tā lietotājiem būs ne tikai neapmierinoša, bet arī sabojās jūsu biznesu.


Lietotāji mazāk laika pavada vietnē, kuru viņiem ir grūti izmantot, un pirms jūsu aicinājumu uz darbību pabeigšanas atsakās. Viņi arī mazāk atcerēsies lasīto un daudz retāk atgriezīsies.

Īsāk sakot, slikta vietnes lietojamība uzņēmējdarbībai ir briesmīga. Bet ko jūs varat darīt šajā sakarā??

Atbilde slēpjas:

 • Izpratne par to, kas tīmekļa vietni, pirmkārt, padara grūti izmantojamu.
 • Zinot lietu uzlabošanas paņēmienus.
 • Pašreizējās lietojamības pārbaudes programmas ieviešana visā vietnes darbības laikā.

Tieši šos trīs komponentus mēs izpētām šajā amatā, sākot ar to, kas tīmekļa vietni, pirmkārt, padara grūti izmantojamu.

Kas padara vietni grūti lietojamu

Ir trīs galvenie iemesli, kāpēc kādam ir grūti izmantot vietni.

Pirmais iemesls ir tas vietne vienkārši mulsina. Varbūt tajā ir pārāk daudz elementu ekrānā, kas lietotājam ir jāapstrādā. Alternatīvi, var būt daudz traucējošu animāciju vai attēlu. Jebkurā gadījumā lietotājs ātri satriec.

Otrs iemesls ir tas vietne neatbilst cerībām. Piemēram, ja es jautātu, kā jūs meklējat vietnē, iespējams, ka jūs nospiedīsit lapas augšējā labajā stūrī un pirms meklēšanas pogas nospiešanas ievadīsit meklēšanas vaicājumu ievades laukā.

Tomēr, ja ievades lauks nebija augšējā labajā stūrī vai trūka pogas, jūs nekavējoties sajauksit, jo vietne neuzvedās tā, kā jūs gaidījāt.

Wikipedia meklēšanas piemērs
Ilgu laiku Wikipedia mulsināja lietotājus ar savas meklēšanas iespējas izvietojumu un marķējumu.

Galīgais iemesls, kāpēc cilvēki cīnās ar vietnēm, ir tas viņi vienkārši pārāk daudz no viņiem jautā. Daudzas vietnes lietotājiem piedāvā pārāk daudz iespēju vienā piegājienā ar gariem produktu sarakstiem, neskaitāmiem aicinājumiem uz darbību vai uzpūstu navigāciju.

Cilvēki kļūst satriekti, cieš no analīzes paralīze saskaroties ar pārāk daudz iespējām. Patiesībā, Hika likums ir parādījis tiešu saistību starp iespēju skaitu un laiku, kas vajadzīgs izvēles izdarīšanai. Tas ir laiks, kurā vairums lietotāju nevēlas veikt ieguldījumus tiešsaistē.

Vairāk izvēles nozīmē lielāku reakcijas laiku
Hiksa likums mums parāda, ka jo vairāk izvēles mēs piedāvājam lietotājam, jo ​​ilgāks laiks būs vajadzīgs, lai viņš izlemtu, tādējādi palielinot iespēju, ka viņi pamet vietni.

Neapšaubāmi, apskatot savu vietni, tā šķiet pietiekami vienkārša. Tomēr diemžēl jums ir sliktas iespējas spriest par jūsu vietnes izmantojamību. Tam ir divi iemesli.

 • Pirmkārt, jo tuvāk mēs kaut ko pazīstam, jo ​​intuitīvāks tas kļūst. Jums ir jādomā tikai tad, kad iemācījāties braukt, lai saprastu, ka tā ir taisnība. Kad cilvēki pirmo reizi iemācās braukt, tas ir milzīgs, ņemot vērā tik daudz dažādu lietu. Tomēr pēc tam, kad esat nobraucis dažus gadus, darba vietā ir viegli ierasties, ja nav atmiņu par braucienu, nemaz nerunājot par automašīnas vadīšanu.
 • Otrkārt, apskatot mūsu vietni, mēs tai parasti pievēršam visu uzmanību. Tomēr lietotāji reti ir. Padomājiet par to, kā jūs pārvietojaties citās vietnēs. Jūs bieži ieskauj uzmanības novēršana neatkarīgi no tā, vai tie ir trokšņaini kolēģi birojā, vai arī jūsu bērni pieprasa uzmanību mājās.

Lietas ir vēl sliktāk mobilajās ierīcēs, kur mēs bieži tās izmantojam, kad atrodamies ārpus mājas, kā arī veicot citas darbības, piemēram, skatoties TV.

Tātad, ja mēs nevaram uzticēties mūsu spriedumam attiecībā uz mūsu vietni, kā mēs varam sākt uzlabot tā lietojamību? Atbilde ir tāda, ka mums ir jāpārbauda.

Vietnes lietojamības pārbaude

Daudzi uzskata, ka lietojamības pārbaude ir greznība, ko viņi nevar atļauties. Ka tas ir laikietilpīgi un dārgi. Tomēr, lai arī tas noteikti var būt abi, tam nav jābūt.

Iesācējiem ap testēšanu ir daudz nepareizu priekšstatu. Jums nav jāpārbauda ar daudziem cilvēkiem. Piecu vai sešu cilvēku ir daudz, jo vairāk neatklāj ievērojami vairāk problēmu. Jums arī nav obligāti nepieciešama jūsu reālā auditorija. Lai gan lietojamības pārbaude vienmēr ir labāka kopā ar faktiskajiem lietotājiem, lielākajai daļai cilvēku būs jāsaskaras ar tiem pašiem izaicinājumiem. Tikai strādājot ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (piemēram, vecāka gadagājuma cilvēkiem vai bērniem), demogrāfijai ir nozīme.

Vairāk testētāju nenozīmē, ka ir atrastas vairāk problēmu
Atklāto papildu problēmu skaits dramatiski samazinās, ja testē vairāk nekā 5 vai 6 lietotāji.

Ir daudz vienkāršu testu, kurus varat palaist, un tos var veikt vai nu bez maksas, vai arī ne vairāk kā par dažiem dolāriem. Turklāt rezultātu bieži var iegūt stundas laikā. Jūs varat pavadīt ilgāk, nekā diskutējot par pareizo pieeju, kad jūs tikko būtu varējis izmēģināt un saņemt galīgu atbildi.

Labākā pieeja ir pieņemt “pārbaudīsim to” domāšanas veidu. Citiem vārdiem sakot, ja jums ir lēmums izlemt, kādu stratēģiju izvēlēties, nedomājiet, pārbaudiet.

Pirms testēšanas negaidiet līdz vietnes pārveidošanas beigām. Šajā posmā ir par vēlu. Ja atrodat problēmas, problēmas novēršana ir pārāk laikietilpīga un dārga.

Pārbaudot savas vietnes izmantojamību, jūs nekad nevarat sākt testēšanu pārāk agri. Ir pat iespējams pārbaudīt, izmantojot skici vai stiepļu rāmi. Tomēr, pirms kaut ko veidojat, jums bez šaubām ir jāpārbauda dizaina makets.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir skice, stieples rāmis vai dizaina koncepcija, kopā ar lietotājiem varat veikt divus vienkāršus testus, kas jums pateiks, vai dodaties pareizajā virzienā.

1) Pirmā klikšķa pārbaude

Apmeklējot vietni, pirmais klikšķis, ko lietotājs veic, var labi noteikt, vai viņš veiksmīgi veic savu uzdevumu.

Labi ievērots vietņu izmantojamības pētījums Autors: Bobs Beilijs un Kari Volfsons atklāja, ka, ja lietotājs ieguva pirmo klikšķi pa labi, viņiem bija 87% izredzes pareizi izpildīt savu uzdevumu. Tomēr, ja viņi saņem pirmo klikšķi nepareizi, tas samazinās līdz 46%.

Mēs varam pārbaudīt, cik liela ir iespējamība, ka lietotājs saņems pirmo klikšķi, parādot viņiem dizaina koncepciju un pajautājot, uz ko viņi noklikšķinās, lai izpildītu konkrētu uzdevumu, ko mēs viņiem piešķiram.

Varat to izdarīt personīgi vai vadīt aptauju, kuru cilvēkiem izsūtāt pa e-pastu, sociālajiem medijiem vai savu vietni. Turklāt ir daudz pakalpojumu, kas dalībniekus jūsu vārdā piesaistīs tikai par dolāru vienai personai.

Ja jūs nolemjat to izmantot kā aptauju, jums būs nepieciešama īpaša programmatūra, kas var izsekot, kur lietotāji noklikšķina uz jūsu vietnes statiskā attēla. Viens labs šāda veida programmatūras piemērs ir Izmantojamības centrs. Tie ne tikai ļauj palaist neaktivizētus pirmā klikšķa testus, bet arī atbalsta otro, es ieteiktu, testu – piecu sekunžu testu..

Izmantojamības centra attēla siltuma karte
Izmantojamības centrs ļaus veikt pirmā klikšķa testus un pat palīdzēs piesaistīt dalībniekus.

2) piecu sekunžu tests

Pirmā klikšķa pārbaude palīdz saprast, cik efektīva ir navigācija, piecu sekunžu tests pārbaudīs jūsu vietnes vizuālo hierarhiju. Citiem vārdiem sakot, tas ļauj jums saprast, vai lietotāji redz galvenos elementus lapā.

Kā norāda nosaukums, piecu sekunžu testā jūs parādāt lietotājam lapu piecas sekundes pirms tās paslēpšanas. Šajā brīdī jūs lūdzat lietotājam atcerēties redzēto.

Ņemiet vērā ne tikai to, ko viņi atgādināja, bet arī kārtību, kādā viņi atkārtos šos elementus jums. Parasti cilvēki vispirms minēs lietas, kurām bija visnozīmīgākā ietekme. Ja cilvēki cīnās, lai atsauktu jūsu aicinājumu uz rīcību vai kritisku ziņojumapmaiņu, jūs zināt, ka jums ir problēma, kas jānovērš.

Varat arī pajautāt lietotājiem, ko viņi domā par šo vietni. Jūs varat būt pārsteigts par atbildēm. Bieži vien tas, kas mums šķiet acīmredzams, nebūs jūsu lietotājiem. Nav neparasti, ka lietotāji pilnībā pārprot vietnes tēmu vai jūsu organizācijas piedāvātās tēmas.

Ne tas, ka jūsu testēšana aprobežojas ar dizaina koncepcijām. Varat arī pārbaudīt esošu vietni vai prototipu, palaižot lietojamības pārbaudi.

3) Viegla lietojamības pārbaude

Ir daudz veidu, kā veikt lietojamības pārbaudi, taču mūsu vajadzībām es iesaku visvieglākās no visām testēšanas iespējām. Tas palīdzēs jūsu prātā noteikt izmantojamības pārbaudes vērtību un varbūt pamudinās jūs nākotnē kļūt ambiciozākiem.

Lietojamības pārbaudes veids, uz kuru es atsaucos, ir pazīstams kā neveicināta, attālināta pārbaude. Citiem vārdiem sakot, jums nebūs jāpārbauda klātienē, un jums nav jābūt klāt, kad notiek eksperiments.

Lai veiktu šāda veida testēšanu, jums ir nepieciešams veids, kā izvietot testu tiešsaistē un reģistrēt cilvēkus, kuri to veic. Par laimi ir pieejami daudzi rīki, piemēram, UserBrain.

UserBrain lietojamības pārbaude
UserBrain ir viens no daudzajiem rīkiem, kas ļauj palaist neaktivizētu attālinātas lietojamības pārbaudi.

Iestatīšana ir vienkārša. Jūs definējat uzdevumu, kuru vēlaties lietotājiem izpildīt jūsu vietnē, un pēc tam uzaiciniet cilvēkus to izpildīt.

Atgriezties ir īss video no lietotāja, kurš mēģina pabeigt jūsu uzdevumu, ieskaitot audio komentāru, kurā lietotājs izskaidro, ko domā un kāpēc viņi pieņem lēmumus, ko viņi dara jūsu vietnē.

Atkal tādi rīki kā UserBrain bieži vien jūsu vārdā piesaistīs lietotājus, kuru izmaksas sākas no USD 15 atzīmes. Tomēr jūs varat arī iesaistīt savus dalībniekus no draugiem, ģimenes vai kolēģiem. Tas nozīmē, ka nemēģiniet izmantot cilvēkus no sava uzņēmuma, jo viņi pārāk daudz zinās, lai būtu labi dalībnieki.

Kā redzat, pārbaudei nav jābūt grūti izpildītai, un, ja jūs nolemjat izmantot trešo personu, lai palīdzētu darbā pieņemšanā, rezultātus bieži iegūstat tikai stundas laikā. Tā rezultātā jūs varat pārbaudīt visā pārveidošanas procesā un pat regulāri savā aktīvajā vietnē. Tā ir laba ideja, jo jo vairāk pārbaudes posmu jūs veiksit, jo vairāk problēmu jūs atklāsit.

Labāks ir vairāk testu ar mazāk testētāju
Vairākas pārbaudes kārtas ir efektīvākas nekā viena kārta, kurā piedalās daudz cilvēku.

Tas nozīmē, ka jūs ātri sāksit atrast problēmas ar savu vietni, kuras jālabo. Tas, kā jūs risināsit šīs problēmas, būs atkarīgs no tā, kādas tās ir. Tomēr atlikušajā šī raksta daļā es vēlos dalīties ar jums parastajos veidos, kā jūs varat palīdzēt pārvarēt lielāko daļu jūsu vietnes lietojamības šķēršļu..

Kā uzlabot vietnes lietojamību

Ir daudz veidu, kā uzlabot savas vietnes lietojamību. Tomēr trim jomām ir vērts pievērst īpašu uzmanību. Šie ir:

 • Jūsu interfeisa vienkāršība.
 • Kritiskā satura un aicinājumu uz darbību redzamība.
 • Satura atbilstība un skaidrība.

Apskatīsim šos trīs sīkāk.

1) Vienkāršojiet interfeisu un saturu

Vairumā gadījumu jūsu vietnes interfeisa un satura vienkāršošana ir visefektīvākais veids, kā uzlabot jūsu vietnes lietojamību.

Bieži vien vietnes ir piepildītas ar nevajadzīgiem elementiem, piemēram, bezjēdzīgiem attēlu attēliem, sekundārām navigācijas saitēm un neatbilstošu saturu, kas lietotājam nerūp.

Pārāk bieži mums ir tāda attieksme, ka kādam tā varētu šķist noderīga, tāpēc ievietojam to tiešsaistē. Rezultātā mūsu vietnes kļūst tik pārblīvētas, ka cilvēki nevar atrast elementus, kas viņus interesē.

Par laimi, jūs to varat atrisināt ar vienkāršu trīs soļu procesu.

Pirmais solis ir līdz novērtējiet katru elementu noteiktā lapā un pajautājiet sev, vai jūs varētu noņemt šo elementu. Kāda negatīva ietekme tam būtu, un vai tā ir maksa, kas ir jāmaksā par izmantojamāku vietni?

Otrais solis ir jāveic apskatiet atlikušos ekrāna elementus un jautājiet, vai kāds no šiem elementiem pilda sekundāru lomu. Varbūt tie rūpējas par sekundāras auditorijas vajadzībām vai ļauj lietotājam veikt mazāk svarīgu uzdevumu.

Ja tas tā ir, pajautājiet sev, vai jūs varētu paslēpt šo elementu, lai nenovirzītu cilvēkus no svarīgākiem uzdevumiem. Vai to var paslēpt vairāk apraktu vietnē vai varbūt tas varētu būt zem cilnes vai akordeona? Tas nozīmē, ka tas joprojām ir pieejams cilvēkiem, bet lielākajai daļai lietotāju to nesarežģī.

Visbeidzot, ir pienācis laiks apskatīt to, ko mēs esam atstājuši lapā. Mums jāpieņem daži lēmumi par to, kam mēs vēlamies, lai lietotājs pievērš vislielāko uzmanību.

Piemēram, kāds ir jūsu galvenais aicinājums uz rīcību? Vai tam tiek pievērsta ievērojami lielāka uzmanība nekā sekojošai darbībai, piemēram, “sekojiet mums sociālajos medijos?”

Kas par saturu? Kādā secībā cilvēki, iespējams, redzēs jūsu saturu? Vai tam būs jēga? Vai cilvēki redzēs jūsu strapline paskaidro, ko jūs darāt, pirms viņi redz kaut ko mazāk kritisku, piemēram, jūsu pasta adresi?

Tieši šeit var noderēt piecu sekunžu pārbaude. Tas palīdzēs jums atklāt, vai jums ir laba lapas vizuālā hierarhija.

Protams, lai spriestu, vai jums ir lietas kārtībā, jums galvā ir nepieciešama skaidra ideja par to, kādi elementi ir vissvarīgākie lapā.

Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir pievērst uzmanības punktus elementiem. Piešķiriet sev 25 uzmanības punktus. Katrā lappuses elementā jābūt vismaz vienam punktam, bet, ja vēlaties, lai cilvēki vairāk uzmanības pievērš vienai lietai nekā otrai, tai ir jābūt vairāk punktu. Tā, piemēram, jūsu galvenajam aicinājumam uz darbību varētu būt seši punkti, savukārt konfidencialitātes politikai – viens.

Kad esat to izdarījis, varat noformēt lapu, lai atspoguļotu šīs relatīvās prioritātes. Tas rada jautājumu par to, kā jūs noformējat lapu, lai pievērstu uzmanību pareizajiem elementiem.

2) Maksimālas redzamības dizains

Ir daudz paņēmienu, kurus dizaineri izmanto, lai pievērstu lietotāja uzmanību būtiskākiem ekrāna elementiem, piemēram, siksnām vai aicinājumiem uz darbību. Tomēr ir pieci, kas izrādās īpaši jaudīgi. Šie ir:

 • Pozīcija.
 • Attēli.
 • Negatīva telpa.
 • Krāsa.
 • Izmērs.

1) Apsveriet nostāju

Sakarā ar to, kā mēs lasām tīmekļa lapas un kā mēs no viņiem gaidām izturēšanos, dažas lapas pozīcijas, visticamāk, pievērš uzmanību nekā citas.

Piemēram, tā kā rietumos mēs lasām no kreisās uz labo pusi, mēs atbalstām lapu kreiso pusi. Mēs arī esam uzzinājuši, ka lielākajā daļā vietņu labās puses slejā parasti ir sekundārais saturs. Šie abi faktori nozīmē, ka vērtīga satura ievietošana labajā kolonnā samazina iespēju, ka lietotājs to redz.

Lietotāji prioritāti piešķir kreisajai pusei
Lietotāju uzmanība ir aizspriedumi pret kreiso kolonnu.

Lietotāji arī mēdz pievērst lielāku uzmanību saturam, kas atrodas augstāk lapā, tāpēc, ja vēlaties, lai cilvēki kaut ko pamana, bieži vien ir labāk to izvietot augšpusē.

Tomēr būtisks ir arī laiks. Piemēram, ja vēlaties, lai kāds pierakstās uz jūsu biļetenu, varbūt ir labāk šo aicinājumu uz darbību laist zemāk lapā, kad viņiem ir bijusi iespēja novērtēt jūsu satura kvalitāti..

Tāpēc es iesaku pārbaudīt, kad ir jāzina, vai elementus vislabāk izvietot. Jā, parasti vispiemērotākais ir aicinājuma uz darbību izvietošana augstu lapu un kreisajā pusē vai centrā. Tomēr ir daudz izņēmumu, starp kuriem ir arī tēlu ietekme.

2) Rūpīgi izmantojiet attēlus

Attēli ir spēcīgi pievērsuši mūsu uzmanību. Mūsu acis ir vērstas uz attēliem, it īpaši, ja attēlā ir seja. Mēs esam bioloģiski ieprogrammēti pievērst uzmanību cilvēkiem.

Tas var palīdzēt vai kavēt jūsu vietnes lietojamību atkarībā no tā, kā izmantojat attēlus.

Piemēram, lietotāja uzmanībai ir viegli izlaist aicinājumu uz darbību, ja tuvumā atrodas attēls, kas tā vietā pievērš viņu uzmanību.

Attēli var samazināt CTA efektivitāti
Uzmanību ir viegli izlaist, izmantojot tuvumā esošos attēlus.

Tomēr mēs varam arī izmantot attēlu, lai pievērstu lietotāju uzmanību. Piemēram, mums ir tendence ievērot acu acu līniju, ko redzam attēlos. Ja persona aplūko jūsu aicinājumu uz rīcību vai kādu citu kritisku satura daļu, tad mēs to drīzāk pamanām.

Attēli, kas saistīti ar CTA, ir labāki
Attēlu saistīšana ar aicinājumu uz darbību var palīdzēt piesaistīt lietotāju uzmanību.

Ne tas, ka mums ir tendence ievērot tikai acu līniju. Mēs varam izmantot bultiņas vai virziena līnijas, lai pievērstu uzmanību citam saturam vai prom no tā.

Arī relatīvais attālums starp kritisku satura daļu un ar to saistītajiem attēliem ietekmēs to, ko cilvēki redz. Kad divi elementi atrodas tuvu viens otram, tie mēdz būt saistīti viens ar otru. Tātad parasti būs attēls tieši blakus aicinājumam uz darbību pievērsiet mūsu uzmanību šim aicinājumam uz rīcību.

Smalks dizaina aicinājums rīkoties
Smalkas dizaina rindas var pievērst lietotāja uzmanību kritiskiem aicinājumiem uz rīcību.

Attiecības starp elementiem var palīdzēt arī citā veidā. Tas var ļaut mums izmantot negatīvu vietu mūsu labā.

3) Negatīvās telpas izmantošana

Esmu pārliecināts, ka esat redzējis Kur ir Wally pagātnē. Tas, kas padara Valēriju tik grūti pamanāmu, nav tas, ka varonis būtu īpaši maskējies. Patiesībā viņam ir gaišs un atšķirīgs apģērbs. Viņu ir grūti pamanīt, jo viņu ieskauj tik daudz elementu lapā, kas konkurē par mūsu uzmanību.

Mēs jau runājām par to elementu skaita noņemšanu, kuri konkurē par mūsu uzmanību lapā. Bet vēl viens paņēmiens, ko mēs varam izmantot, ir kritiskā satura apņemšana ar kosmosu. Bez tā, ka kaut ko citu varētu piestiprināt tuvumā, mūsu uzmanība tiks pievērsta šim satura saturam. Tas ir iemesls, kāpēc mēs redzēsim mazāko atzīmi uz baltas sienas.

Negatīvas telpas
Negatīvā telpa koncentrē uzmanību uz visiem tuvumā esošajiem ekrāna elementiem.

Ne tikai negatīvā telpa ir vienīgais veids, kā padarīt jūsu kritisko saturu atšķirīgu no citiem elementiem. Mēs varam izmantot arī krāsu.

4) Uzlabojiet ar krāsu

Mēs visi zinām, kā putni un ziedi izmanto spilgtas kontrastējošas krāsas, lai izceltos no apkārtnes. Mēs to pašu metodi varam izmantot savās vietnēs, rezervējot atšķirīgu krāsu tikai kritiskam saturam, piemēram, mūsu aicinājumiem uz rīcību.

Iezīmējiet krāsas
Radošais digitālais dizainers Andijs Klarks darbā ar WWF efektīvi izmantoja izceltās krāsas.

Tomēr mums jābūt uzmanīgiem, nevis jāpaļaujas tikai uz krāsu, jo mēs visi to redzam nedaudz savādāk.

Tomēr krāsa var būt spēcīgs līdzeklis, lai pievērstu uzmanību, ja to apvieno ar citām metodēm, piemēram, lieluma izmantošanu mūsu labā.

5) Izmantojiet relatīvo lielumu

Viens veids, kā mēs vērtējam elementu relatīvo nozīmīgumu, ir pēc lieluma. Mēs instinktīvi zinām, ka liela aicinājuma uz darbību poga ir svarīgāka nekā niecīgā saite uz privātuma politiku.

Tomēr svarīgs ir ne pats lielums, bet relatīvie lielumi starp priekšmetiem. Ja viss ir liels, tad nekā nav. Visam ir vienāda nozīme cilvēku prātos.

Turklāt, jo nozīmīgāka ir atšķirība starp elementu izmēriem, jo ​​vairāk tos atšķir. Tātad kontrasts starp mūsu privātuma politiku un primāro aicinājumu uz rīcību ir acīmredzams.

Tomēr pārāk bieži tīmekļa vietnes elementu relatīvais lielums nav pietiekami liels, un tāpēc atšķirība nav pietiekami acīmredzama, lai mainītu.

Kā redzat, dizains ir spēcīgs rīks uzmanības pievēršanai, taču mums jāņem vērā arī mūsu vietnes saturs.

3) Veidojot saturu, ņemiet vērā lietotāju

Vietņu satura galvenā problēma ir tā, ka mēs to neveidojam, paturot prātā lietotāju. Mēs sākam no pieņēmuma “ko mēs vēlamies teikt par sevi”. Tā vietā mums būtu jājautā “ko lietotājs vēlas uzzināt”.

Tas nozīmē, ka no lietojamības viedokļa mums lietotājiem īstajā laikā ir jāsniedz pareiza informācija.

1) Nelieciet lietotājam meklēt atbildes

Pārāk bieži lietotājiem ir jāmeklē vajadzīgā informācija. Piemēram, iedomājieties, ka reģistrējaties biļetenam. Tieši pirms jūs to darāt, prātā nāk daudz jautājumu par to, vai viņi jums sūtīs surogātpastu vai cik droša būs jūsu e-pasta adrese. Tomēr pārāk bieži jums būtu jāmeklē atbildes kādā privātuma politikā, kas apglabāta dziļi vietnē. Tā vietā mums vajadzētu atbildēt uz šiem jautājumiem mūsu biļetenu reģistrācijas formas noformējums.

Uzrunājiet lietotāju jautājumus
Uzrunājiet lietotāju jautājumus tur, kur viņu uzmanība šobrīd ir vērsta. Nelieciet viņiem medīt atbildes.

Ne jau tā, ka šī ir vienīgā problēma ar to, kā mēs pieeja saturam. Mums ir arī ieradums strukturēt saturu, ņemot vērā mūsu skatu uz pasauli. Mēs aizmirstam, ka lietotājs pasauli redz atšķirīgi.

2) saskaņojiet lietotāju mentālo modeli

Mums katram ir pasaules mentālais modelis. Tas ietekmē to, kā mēs redzam pasauli un savienojumus, ko mēs veidojam starp jēdzieniem vai lietām.

Problēma ir tā, ka jo specializētāki mēs kļūstam, jo ​​vairāk mūsu mentālais modelis atšķiras no apkārtējiem. Piemēram, ja es jums jautātu, ko jūs darītu, ja dotos uz banku, jūs, iespējams, domātu par kaut kādu finanšu darījumu. Tomēr, ja es uzdotu to pašu jautājumu kā profesionāls makšķernieks, viņi, iespējams, domā par upes krastu.

Šie atšķirīgie garīgie modeļi var būt liels izaicinājums, veidojot vietnes struktūru, jo jūsu garīgais modelis, iespējams, ļoti atšķiras no jūsu auditorijas. Jūs esat sava priekšmeta speciālists, tāpēc veids, kā jūs skatāt pasauli, atšķirsies no jūsu lietotājiem.

Tāpēc vietnes struktūras izveidē mums vai nu jāiesaista lietotājs, izmantojot tādu paņēmienu kā karšu šķirošana, vai vismaz pārbaudiet jebkuru informācijas arhitektūru, ar kuru mēs nonākam.

Otra problēma, kas var rasties ar jūsu informācijas arhitektūru, ir displejā redzamo navigācijas vienību skaits.

3) Ierobežojiet opcijas un padariet tās atšķirīgas

Daudzās vietnēs ievērojams lietojamības šķērslis ir navigācijas sarežģītība. Daudzās vietnēs katrā navigācijas līmenī vienkārši ir pārāk daudz elementu. Tā ir problēma divu iemeslu dēļ.

 • Pirmkārt, mēs esam briesmīgi, ka mūsu īstermiņa atmiņā ir daudz informācijas. Parasti vienā reizē var būt apmēram četri elementi, tāpēc jūsu kredītkartes numurs ir sagrupēts četrās četrciparu grupās..
 • Otrkārt, jo vairāk navigācijas elementu mums ir, jo lielāka iespēja, ka tie būs līdzīgi. Ja iespējas neatšķiras viena no otras, lietotāji kļūst pārliecināti un, visticamāk, kļūdās.
Padariet izvēli atšķirīgu
Ja jums ir vairākas izvēles, pārliecinieties, vai tās ir atšķirīgas. Ja lietotāji ir pārāk līdzīgi, lietotāji neizvēlas.

Tā rezultātā mums ir jāierobežo to iespēju skaits, kuras mēs lietotājiem rādām vienlaikus, un jāpārliecinās, ka katra opcija ir pēc iespējas atšķirīga un skaidri marķēta. Tas attiecas uz to, vai jūs runājat par navigācijas elementiem, e-komercijas produktu kategorijām vai aicinājumiem uz darbību.

Neliels ieguldījums var radīt lielas atšķirības

Vietnes lietojamība ir milzīga un sarežģīta tēma. Tomēr to ir viegli sākt, un tas radīs ievērojamas pārmaiņas, veicot tikai nelielu piepūli.

Jūs ne tikai beigsities ar laimīgākiem lietotājiem, bet arī redzēsit konversijas likmju uzlabojumi un atgriešanās apmeklētāju skaits, nemaz nerunājot par ieteikumu mutiski.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map