Vietnes palaišanas kontrolsaraksts

Bezmaksas vietnes palaišanas kontrolsarakstsTīmekļa lapas izveidošana nekad nav bijusi tik vienkārša ar visiem mūsdienās pieejamajiem vietņu veidotājiem un IDE programmatūru. Tomēr, palaišana vietne ar spēcīgu pamatu un bez žagas ir pavisam cita lieta. Lai jūsu vietne varētu darboties, jums ir jārūpējas par elementiem, kas nav tikai dažu lapu iestatīšana un kopiju rakstīšana.


Daudzi vietņu īpašnieki ātri izveido jaunu vietni, pēc tam daudz laika pavada, rūpējoties par SSL sertifikāta instalēšanu, satura rakstīšanu un analīzes iestatīšanu..

Ideālā gadījumā tie ir visi elementi, kas jums būtu jārisina pirms tam jūsu vietnes palaišana, lai jūs varētu koncentrēties uz svarīgiem jautājumiem – palielināt auditoriju un publicēt labāko iespējamo saturu.

Šajā rakstā mēs iepazīstināsim jūs ar 17 punktu kontrolsarakstu ar praktiski visiem elementiem, kas jums būs jāizmanto pirms atklāšanas dienas.

Gatavosimies jūsu vietnes palaišanai!

Vietņu palaišanas pārbaude ar 17 pakāpēm

 1. SSL (HTTPS) pārbaude
 2. CMS sistēmas atjaunināšana uz jaunāko versiju
 3. Dublējumu iestatīšana
 4. Integrēta analītika
 5. Pārliecinieties, ka visas lapas ir pievienotas
 6. Vietnes navigācijas un saišu pārbaude
 7. Pārbaude saturu un kopiju
 8. Vietnes pieejamības nodrošināšana
 9. Vietnes pārbaude mobilajās ierīcēs
 10. Vietnes pārbaude dažādos pārlūkos
 11. Vietnes kartes pārbaude
 12. Robots.txt ģenerēšana
 13. Metadatu un virsrakstu pievienošana
 14. Izmantojot shēmas iezīmēšanu
 15. Vietnes pastāvīgās saites struktūras konfigurēšana
 16. Ņemot vērā AMP integrāciju
 17. Vietnes sociālo mediju profilu izveidošana

1. Pārliecinieties, ka darbojas jūsu SSL sertifikāts (HTTPS)

Droša ligzdas slāņa (SSL) sertifikāti apstiprina jūsu vietnes identitāti un ļauj drošai datu pārsūtīšanai izmantot HTTPS. Tas ir īpaši svarīgi e-komercijas vietnēs, lai gan patiesībā nav attaisnojuma, lai izlaistu šo soli neatkarīgi no jūsu nišas, jo īpaši tāpēc, ka jūs varat bez maksas ģenerēt SSL sertifikātu.

Daudzi labi tīmekļa mitinātāji parūpēsies, lai jūs iestatītu SSL sertifikātu.

Ja nē, varat izmantot tādu pakalpojumu kā Šifrēsim lai ģenerētu bezmaksas sertifikātu un iestatītu to manuāli.

Ļauj šifrēt sertifikātu.

Tomēr paturiet prātā, ka dažām vietnēm ir nepieciešami dažāda veida sertifikāti. Šajā gadījumā jums, iespējams, būs jāiegādājas viens sertifikāts. Abos gadījumos jūs vēlēsities saņemt savu sertifikātu, izmantojot get-go.

HTTPS trafika iespējošana

Kad jūsu SSL sertifikāts ir izveidots, jūs varat novirzīt visu savas vietnes trafiku, izmantojot HyperText Transfer Protocol Secure (HTTPS.). Kā tādu jūs garantējat visu no jūsu vietnes izejošo datu drošību. Turklāt lielākajā daļā pārlūkprogrammu tiks parādīts, vai jūsu vietne ir iespējota HTTPS:

Šifrēta savienojuma piemērs.

Ja nekonfigurējat savu vietni HTTPS lietošanai, apmeklētāji saņems brīdinājumu, mēģinot tai piekļūt, kas ir briesmīgi biznesam un jūsu trafika līmenim:

Brīdinājums par nedrošu savienojumu.

Lai izvairītos no šī lielā, problemātiskā brīdinājuma, iesakām to ievērot Google vadlīnijas HTTPS iespējošanai. Ja esat WordPress lietotājs, mēs arī uzrakstījām rokasgrāmatu par to, kā pārvietot savu vietni uz HTTPS, kuru jūs vēlēsities aplūkot.

2. Atjauniniet satura pārvaldības sistēmu (CMS) uz jaunāko versiju

Izmantojot CMS, jūsu dzīvi var vienkāršot daudzos veidos. Šāda veida programmatūra parasti sniedz jums plašu rīku klāstu, lai izveidotu, atjauninātu un pārvaldītu savas lapas, pat ja jums nav zināšanu par tīmekļa attīstību..

Tomēr, tāpat kā cita programmatūra, jums būs jāatjaunina sava CMS, lai pārliecinātos, ka tā joprojām ir stabila un nodrošina jaunākās funkcijas. Reālās pasaules piemēru skatiet WordPress. Šī CMS izlaiž atjauninājumus bieži un ik pēc dažiem mēnešiem ietver jaunas funkcijas.

Pirms savas vietnes palaišanas vēlreiz jāpārbauda, ​​vai izmantojat jaunāko CMS versiju un vai tā labi darbojas ar jūsu vietni. Tas praktiski nodrošinās, ka atklāšanas dienā un pēc tam jūs neiedziļināsities nevienā šķebinošā pārsteigumā.

Lielākā daļa CMS jums paziņos, kad jums ir jāatjaunina programmatūra, tāpēc sekošanai līdzi jaunākajiem izlaidumiem nevajadzētu būt problēmai. Pat pēc tam, kad jūsu vietne tiek aktivizēta, mēs iesakām vienmēr atjaunināt CMS, kad tiek parādīta jauna versija, tāpēc uzmaniet paziņojumus.

3. Iestatiet rezerves risinājumu

Īsāk sakot, dublējumi var būt glābšanas līdzeklis. Jums vajadzētu būt nesenai savas vietnes rezerves kopijai, kuru varat atjaunot, ja vissliktākais notiek ar jūsu vietni. Apsveriet rezerves kopiju kā pēdējo iespēju. Tas neko neliedz, bet kļūst nenovērtējams, kad kaut kas noiet greizi.

Ir daudz veidu, kā varat dublēt savu vietni. Failus var kopēt un lejupielādēt manuāli, izmantot trešās puses pakalpojumu vai darīt to caur savu tīmekļa resursdatoru.

Tīmekļa mitināšanas rezerves risinājuma piemērs.

Mierīguma labad mēs iesakām izmantot tīmekļa resursdatoru, kas pēc noklusējuma piedāvā rezerves risinājumu. Kā tāds jums nav jāuztraucas par kaut kā konfigurēšanu, un, ja kaut kas neizdodas, varat ar dažiem klikšķiem atjaunot savu vietni. Tomēr vienmēr ir labi, ja ir pieejams trešās puses risinājums, lai kā papildu aizsardzību būtu rezerves kopija ārpus vietnes.

4. Integrējiet Analytics risinājumu

Vietņu analītika sniedz jums informāciju par jūsu vietnes apmeklētājiem. Tas ietver satiksmi, uzvedību, demogrāfiskos datus un daudz ko citu. Tas nav pārspīlējums, sakot bez analītikas, jūs galvenokārt lidojat akli. Jūs varētu zināt, vai jūsu vietne piesaista trafiku, taču jūs nesaņemsit ieskatu par to, ko dara jūsu apmeklētāji un no kurienes viņi nāk.

Lai sniegtu jums piemēru, apskatiet savas vietnes atlēcienu līmeņa analīzi. Ja redzamais rādītājs kļūst pārāk augsts, varat secināt, ka ir problēmas ar jūsu vietnes UX vai veiktspēju, un rīkoties, pirms tā pasliktinās.

Ir ļoti daudz analītisko platformu, no kurām izvēlēties, bet mēs esam lieli fani Google Analytics. Tas ir ne tikai bezmaksas, bet arī sejā ienes daudz datu.

Google Analytics apskats.

Kaut arī pārāk daudz datu varētu iebiedēt, tā nav slikta problēma. Google Analytics integrēšana jūsu vietnē ir vienkārša, tāpēc mēs iesakām to darīt jau pašā sākumā.

Tomēr ir vērts uzsvērt, ka jaunas vietnes bieži vien nepieņem lielu trafiku. Tas nozīmē, ka var paiet laiks, līdz jūsu analītikas rīks sāks vākt visu vērtīgo informāciju. Pat ja tā, tas ir labāk, ja tas ir izveidots un darbojas jau no paša sākuma, tāpēc jums vēlāk nav jāspēlē..

5. Pārliecinieties, vai visas nepieciešamās lapas atrodas savā vietā

Apmeklējot vietni ar nepabeigtām lapām, apmeklētāji, domājams, domā, ka tā ir pamesta vai nepilnīga. Neviena vietne nav arī lielisks izskats, un tā var ietekmēt lietotāju uzticības līmeni un profesionalitātes šķietamību.

Kopīga vietņu veidošanas problēma ir tā, ka sākumā mēs bieži domājam pārāk ambiciozi. Tā vietā, lai domātu par galvenajām lapām, kas jūsu vietnei ir vajadzīgas jau no sākuma, jūs galu galā apsverat desmitiem iespēju, lai realizētu ideālu savā galvā. Šis vērienīgums ir liels, taču tas var (un bieži vien arī) aizkavēt jūsu vietnes palaišanu.

Mēs iesakām atgriezties pie rasēšanas tāfeles un norādīt, kuras lapas ir kritiskas jūsu vietnes funkcionalitātei. Pieliecieties tiem, kas jūs uzsāks, un pārliecinieties, vai viņi visi ir gatavi sabiedrībai. Kad jūsu vietne ir aktivizēta, varat sākt domāt par tās paplašināšanu.

Vēl viens aspekts, kas vietnei var šķist pussacepts, ir salauztu saišu klātbūtne. Mēs, iespējams, piedosim pārtrauktu ārējo saiti vai divas, taču, ja mēs nokļūstam kļūdainā navigācijas izvēlnē, tas var būt darītājs.

Tomēr, ja vien jūsu vietnes lapu skaits nav mazs, katras saites pārbaude ar rokām var būt neticami laikietilpīga. Par laimi, ir daudz tiešsaistes rīku veiciet saišu pārbaudi tev:

Izmantojot pārtrauktu saišu pārbaudītāju.

Ļaujiet saišu pārbaudītājam darīt savu lietu un salabot visas sabojātās saites jūsu saturā, kam vajadzētu būt tikai dažām minūtēm.

7. Pārbaudiet savu saturu un kopiju

Par pirmo elementu pieturēsimies pie pamatiem. Neviens nevēlas apmeklēt vietni, kas piepildīta ar drukas ierakstiem vai kopiju, kas skan tā, it kā mašīna to būtu uzrakstījusi. Pirms jūsu vietne tiek publiskota, jums tai jāpieņem smalki zobaina ķemme un jāpārliecinās, ka esat ieguvis šādus aspektus:

 • Gramatikas un pareizrakstības kļūdas
 • Pretrunas ar jūsu kopiju
 • Lieks saturs

Ja jums ir nepieciešama neliela palīdzība, varat to izmantot tiešsaistē gramatikas pārbaudes rīki, piemēram, gramatika, lai palīdzētu novērst radušās kļūdas:

Izmantojot gramatikas redaktoru.

Pat vislabākie gramatikas pārbaudes rīki tomēr nevar kompensēt sliktu rakstīšanu. Ja domājat, ka jūsu kopija ir vāja, pirms palaišanas veltiet laiku būtisko bitu pārrakstīšanai. Pretējā gadījumā jūsu vietne izskatīsies neprofesionāla.

8. Pārliecinieties, vai jūsu vietne ir pieejama

Lieliska vietne nav tikai stils vai saturs, tai ir arī jāpiedāvā lieliska lietotāja pieredze (UX). Tas nozīmē, ka ir viegli mijiedarboties, lasīt un navigēt. Iepriekšējos punktos mēs jau esam apskatījuši vairākus no šiem soļiem. Tomēr joprojām ir dažas piekļuves vadlīnijas, kuras vēlaties ievērot, tostarp:

 • Pārliecinieties, ka lietotāji var pārvietoties jūsu vietnē, izmantojot tastatūru
 • Alternatīva teksta pievienošana attēliem
 • Pareizi izmantojot galvenes
 • Pārliecinieties, ka veidlapas darbojas

Visi šie mazie pielāgojumi rada ļoti pieejamu vietni. Tas nozīmē, ka gandrīz 100 procenti jūsu apmeklētāju var izbaudīt jūsu vietni, un jūs sniedzat labāku visaptverošu pieredzi arī tiem, kuriem ir traucējumi.

9. Pārbaudiet savu vietni mobilajās ierīcēs

Lielākā daļa pasaules mijiedarbojas ar tīmekli galvenokārt caur mobilajām ierīcēm. Tomēr ne visas vietnes ir veidotas, paturot prātā mobilās ierīces. Dažas problēmas, ar kurām varētu saskarties jūsu vietne:

 • Grūti mijiedarboties ar (piemēram, tekstu, kas ir pārāk liels vai mazs, grūti noklikšķinātiem elementiem utt.)
 • Materiālu izmantošana, kas nav optimizēti maziem ekrāna izmēriem

Īsumā, jūs vēlaties, lai jūsu vietne jābūt mobilam draudzīgam no pirmās dienas. Vienkāršākais veids, kā to pārbaudīt, ir satveršana no savas mobilās ierīces, pārbaudot, vai navigācija ir vienkārša, un mijiedarbojoties ar vietni, lai izskaustu visas problēmas:

Atsaucīgas vietnes pārbaude.

Ir arī daudz rīku un pakalpojumu, kurus varat izmantot, lai pārbaudītu savas vietnes gatavību mobilajām ierīcēm. Piemēram, Google piedāvā Mobilam draudzīgs tests jūs varat darboties savā vietnē bez maksas. Pārbaude ģenerē pamatīgu pārskatu, kurā norādīts, ko tu dari pareizi, nepareizi un kā to labot. Tas ir lieliski piemērots, lai ātri novērtētu piemērotību mazajam ekrānam.

10. Pārbaudiet, vai nav problēmu ar dažādiem pārlūkiem

Jūs, iespējams, esat saskāries ar vietni, kas darbojas vienā pārlūkā, bet ne citā (it īpaši, ja esat 90 gadu bērns). Lieki piebilst, ka jūs nevēlaties, lai tas notiktu ar tavs vietni, tāpēc pirms palaišanas ir svarīgi to pārbaudīt, izmantojot dažādus pārlūkprogrammas.

Tur ir simtiem pārlūkprogrammu, kuras varat pārbaudīt, taču, godīgi sakot, lielākā daļa cilvēku izmanto lielo piecinieku. Tie ir Chrome, Safari, Internet Explorer / Edge, Firefox un Opera. Tas ir pietiekami vienkārši, lai instalētu visus un pārbaudiet savu vietni manuāli.

Ja vēlaties nobraukt papildu jūdzi, ir arī tiešsaistes pakalpojumi, kas piedāvā daudz vairāk neskaidru pārlūka iespēju, lai pārbaudītu savu vietni. Tomēr lielākajai daļai gadījumu vajadzētu pietikt ar dažiem ātriem iekšējiem testiem ar lielo pieci.

11. Pārbaudiet savu XML vietnes karti

XML vietņu kartes ir faili, kas ietver visus vietrāžus URL, kuru meklētājprogrammām vajadzētu indeksēt jūsu vietnē. Piemēram, varat izmantot vietņu kartes, lai nodrošinātu, ka Google nepalaiž garām nevienu galveno lapu, tāpēc tās tiek parādītas SERP, kā jūs gaidījāt:

XML vietnes kartes piemērs.

Citiem vārdiem sakot, vietņu kartes ir vienkāršas vietrāžu URL kolekcijas. Tiešsaistes pakalpojumu varat viegli izmantot pārmeklēt jūsu vietni un palīdzēs jums automātiski izveidot vietnes karti. Kad tas būs gatavs, varat to iesniegt meklētājprogrammās.

12. Ģenerēt a robots.txt Fails

Kaut arī viņi nav pilnīgi vienādi, robots.txt faili dažos veidos ir līdzīgi vietņu kartēm. Šis fails meklētājprogrammām norāda, kuras lapas tai vajadzētu pārmeklēt. Izmantojot šo failu, rāpuļprogrammām varat arī pateikt, kā izturēties pret ārējām saitēm, bloķēt noteiktus aģentus un daudz ko citu. Lūk, kā robots.txt fails izskatās:

Robots.txt faila piemērs.

Šāda veida faili var kļūt neticami sarežģīti, tāpēc mēs jums iesakām iepazīstieties ar Google vadlīnijām par to, ko iekļaut un kā formatēt savu.

13. Pievienojiet metadatus visām savām ziņām un lapām

Neinicializēti metadati ir informācijas apkopojums, ko meklētājprogrammas izmanto, lai noteiktu, vai jūsu saturs ir būtisks. Pastāv plašs metadatu elementu klāsts, ko varat pievienot savām ziņām un lapām, bet divi galvenie ir šādi:

 1. Virsraksta tagi: Šis ir nosaukums, kas parādās meklētājprogrammu rezultātu lapās (SERP)
 2. Meta apraksti: Šie ir īsi apraksti zem nosaukuma tagiem.

Mērķis ir izveidot virsrakstu un meta aprakstu kombinācijas, kas vilinātu lietotājus noklikšķināt uz jūsu vietnes, kad tā parādās SERP.

SERP lapas piemērs.

Atcerieties, ka metadati jāpievieno visām savas vietnes lapām. Tas pats attiecas arī uz jebkuru jaunu saturu, kuru jūs publicējat pa ceļam. Jo vairāk jūsu metadati ir “tiešā vietā”, jo lielāka ir dabiskās trafika iespējamība.

14. Kad vien iespējams, izmantojiet shēmas marķējumu

Jūsu lapām var pievienot daudz vairāk datu, lai meklētājprogrammām sniegtu vēl labāku priekšstatu par to, kāda veida saturu viņi nodarbojas. Piemēram, Shēmas iezīmēšana ir koda tips, ko varat iekļaut savās lapās, un tas var palīdzēt ievērojami uzlabot jūsu vidējo klikšķu skaitu (VKS) SERP.

Izmantojot shēmu, jūsu lapas var parādīties kā bagātīgi fragmenti. Šie ir rezultāti, kas piedāvā vairāk kontekstuālas informācijas, kas varētu interesēt lietotājus. Piemēram, ja recepti publicējat tiešsaistē, varat izmantot shēmas marķējumu, lai ģenerētu fragmentu, kurā attēlota fotogrāfija, informācija par kaloriju daudzumu, gatavošanas laiku un citu:Divas ābolu pīrāgu receptes.

Tur ir simtiem veidu elementu varat izmantot ar shēmas iezīmēšanu, tāpēc pirms palaišanas ir vērts iepazīties ar kodu. Tā varētu būt atšķirība starp lēnu palaišanu un veiksmīgu.

Kādā brīdī jūs, iespējams, esat nokļuvis vietnēs, kas izmanto sarežģītas URL struktūras, piemēram, jūsu vietne.com/public/2018/post=3463452

Ātrs skatiens var pateikt, ar kāda veida saturu jūs nodarbojaties, taču, neskatoties uz to, vietrādis URL jums neko daudz nesaka. Vēl svarīgāk ir tas, ka šādi URL var būt nedaudz smagnēji un neaizmirstami. Ideālā gadījumā jūs apmeklētu tādu pastāvīgu saiti kā jūsu vietne.com/blog/classic-carbonara-recipe

Ne tikai “glītā” URL struktūra ir neaizmirstamāka, bet arī sniedz apmeklētājiem daudz vairāk informācijas. Ideālā gadījumā jūs vēlaties pieņemt pastāvīgās saites struktūru, kas darbojas jūsu vajadzībām. Tādā veidā jums nebūs jāmaina ceļš, kad jau esat publicējis plašu satura bibliotēku.

Tāpat kā daudzos citos WordPress iestatījumos, pastāvīgās saites struktūras mainīšana ir vienkārša. Faktiski WordPress ir pilns raksts par tēmu, un jums to vajadzētu sasniegt dažu minūšu laikā.

16. Apsveriet AMP integrāciju

Google paātrinātās mobilās lapas (AMP) ir sistēma, kuras mērķis ir uzlabot tīmekļa veiktspēju, izmantojot vadlīnijas, kuras, viņuprāt, padara “labākas” vietnes. Kā jūs gaidījāt no nosaukuma, liela uzmanība tiek pievērsta mazākiem ekrāniem, lai gan jūs varat šīs lapas skatīt jebkura izmēra.

Kopš projekta sākuma ir bijušas daudz diskusiju par projektu, jo tas var ietekmēt daudzu vietņu stilu un pieredzi. Turpretī, izmantojot AMP, jūsu lapas var palielināt SERP, parādoties virs organiskā satura.

Pat ja tā, AMP nav lieliski piemērots visu veidu vietnēm, tāpēc jūs vēlaties rūpīgi apsvērt, vai to izmantot vai nē. Ja mēs runājam par emuāriem vai sarežģītā satura lapām, AMP var būt lieliski piemērots. Kopumā tā nav prasība (atšķirībā no vairuma šī kontrolsaraksta elementu), taču ir vērts padomāt, ja vēl neesat to izdarījis..

17. Izveidojiet savas vietnes sociālo mediju profilus

Veiksmīgākajās vietnēs veselīga klātbūtne ir arī sociālajos medijos. Citiem vārdiem sakot, viņiem ir aktīvi profili, kas bieži publicē jaunu saturu, sadarbojas ar sekotājiem un rada zināmu “buzz”.

Labākais laiks, lai sāktu veidot vietnes sociālo mediju klātbūtni, ir no pirmās dienas. Tomēr pirms darba sākšanas vēlaties noskaidrot, kuras platformas ir vispiemērotākās jūsu saturam.

Veikt, piemēram, restorānu. Jūs, iespējams, nevēlaties Twitter kontu, taču klātbūtne Instagram noteikti ir laba ideja.

Ar pārtiku saistīta Instagram barotne.

Koncentrēšanās uz platformām, kur, iespējams, atradīsies jūsu auditorija, ietaupīs daudz laika un pūļu. Pat ja tā, sekotāju celtniecība var aizņemt kādu laiku. Lai gan jūs, iespējams, neredzat daudz labuma no paša sākuma, tas ilgtermiņā atmaksāsies, jo jūs varat novirzīt šos lietotājus atpakaļ uz jūsu vietni..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map