Vietņu veidi (piemēri)

Veidojamo vietņu veidi ar piemēriemNeatkarīgi no tā, vai esat jauns Web attīstību vai pieredzējis, var būt noderīgi zināt vai atgādināt par dažāda veida vietnēm, kuras veidot.


Ja vēlaties sākt uzņēmējdarbību vai apgūt tīmekļa attīstību, ir noderīgi zināt, kādas iespējas ir saistītas ar izveidojamās vietnes veidu. Jūs atklāsit, ko varat sasniegt.

Ja esat pieredzējis, nākamā izveidojamā vietnes veida izskatīšana var palīdzēt izvēlēties, kādus projektus vēlaties pieņemt, kāda veida aģentūru vēlaties strādāt, vai klienta veidu, kuru vēlaties apkalpot jūsu biznesā..

Piemēru skatīšana var kalpot par iedvesmu arī jūsu darbā. Jūs varat sākt izdomāt, kuras vietnes vēlaties izveidot, kāda veida vietnes jūs vislabāk veidojat un kā jūs varat uzlabot, ņemot vērā pašreizējās dizaina tendences.

Tātad, šeit ir dažādi veidojamo vietņu veidi, to darbība un veids, kā jūs varat izveidot katram vietnes veidam piemēru..

Veidojamo vietņu veidi: brīdinājums

Zemāk uzskaitītie vietņu veidi ir apvienoti ar reālās pasaules populāru vietņu piemēriem.

Lai gan tas nekādā ziņā nav pilnīgs saraksts, tas ir lielisks sākumpunkts ar dažiem resursiem, kas palīdzēs jums sākt tos izveidot.

Lai gan katru vietņu veidu var izveidot, izmantojot dažādus rīkus un programmas, tie visi ir lieliski piemēri, kad ir jāatbild uz jautājumu “Kādas ir vietnes, kuras es varu izveidot?”

Katrā no veidojamo vietņu veidiem būs uzskaitīti resursi un rīki, kas tika izmantoti šāda veida vietņu izveidošanai. Kad resurss ir iekļauts sarakstā, tas netiks atkārtots, ja to izmantos cita saraksta vietne.

Tāpēc nekautrējieties sajaukt un saskaņot uzskaitītos resursus, kad esat nolēmis sākt veidot savu vietni.

1 – mazo uzņēmumu tīmekļa vietnes (Džo kafijas uzņēmums)

Vietnes mazā biznesa veida piemērs. Džo Kafijas vietne.

Apmēram pēdējās divās desmitgadēs ķieģeļu un javas veikaliem ir ļoti svarīgi izveidot tīmekļa vietni. Ar laiku tas kļūst aktuālāks. Tagad jums ir jābūt arī sociālo mediju klātbūtnei.

Tas kļūst kritisks, jo internets ir kļuvis par nepieciešamību mūsu dzīvē, nevis par jaunumu, kāds tas bija pirms gadu desmitiem.

Mēs ne tikai skatāmies jautrus videoklipus, bet arī maksājam rēķinus, sazināmies, organizējam dzīvi, darbu un iepērkamies vairumā lietu – sākot no pārtikas precēm un mēbelēm līdz drēbēm, elektronikai un visam, kas pa vidu.

Tāpēc uzņēmumiem ir jābūt lietotājiem draudzīgai vietnei, kurai jāspēj ātri sniegt visu klientam nepieciešamo informāciju.

Šī informācija ietver darba stundas, kontaktinformāciju, atrašanās vietas informāciju ar karti un citu būtisku informāciju. Tas var ietvert pat iespēju rezervēt pakalpojumus vai veikt pasūtījumus tiešsaistē.

Šāda veida vietnēm, kuras tiek izmantotas šajā konkrētajā piemērā, varat instalēt un izmantot arī šādus resursus, ja jums ir WordPress vietne:

2 – Portfeļa vietnes (Studija Signorella)

Kādas ir vietnes, kas palīdz jums izvietot klientus? Portfeļa vietnes. Šī vietne ir Studio Signorella.

Kādas ir vietnes, kuras veidot, ja vēlaties parādīt savu darbu? Tas ir vietnes portfeļa tips. Viņi attēlo jūsu projektu vai mākslas attēlus fotogalerijā.

Attēli nav jāizkārto režģī, bet tie bieži vien ir, kā tas notiek. Kad lietotājs noklikšķina uz attēla, viņš to ne tikai redz sīkāk, bet arī aplūko vairāk jūsu darba aspektu konkrētajā projektā.

Portfeļa vietne ir ideāla vietne, ko izveidot, ja vēlaties potenciālajiem darba devējiem vai klientiem novirzīt sava darba piemērus, lai jūs varētu ātri pieņemt darbā.

Bieži tiek iekļauta arī lapa “sazināties” vai “nolīgt mani”, tāpēc ir vienkāršs veids, kā sazināties ar jums par potenciālo darbu.

Šeit ir resursi, kurus izmanto šis piemērs, kā arī nepieciešamie dati šāda veida vietņu izveidošanai:

3 – bezpeļņas vietnes (Džeinas Gudalas institūts)

Izveidojamā vietne paredzēta bezpeļņas organizācijām. Piemērs ir Džeinas Gudalas institūts.

Bezpeļņas vietņu veidu mērķis ir sniegt gan informāciju par labdarību, gan arī veidu, kā cilvēki var ziedot. Lai gan jūs varētu vienkārši norādīt tālruņa numuru, lai cilvēki varētu piezvanīt, tas ir diezgan vecmodīgs.

Mūsdienās jūs varat izveidot bezpeļņas vietni labdarības organizācijai, kas pieņem ziedojumus tieši viņu vietnē.

Ja esat brīvmākslinieks, kurš meklē veidojamu vietni, lieliska iespēja ir vietnes, kuras mērķis ir bezpeļņas organizācija. Labdarības organizācijas bieži meklē palīdzību vietnes izveidē, jo tām parasti ir ierobežots budžets un viņi nevar atļauties nolīgt lielu aģentūru.

Laba bezpeļņas veida vietnei ir nevainojama pārdošanas kopija. Tam vajadzētu patiešām vilināt lietotājus ziedot. Procesam vajadzētu būt arī vienkāršam.

Iepriekš minētajā piemērā ir iepirkumu grozs un izrakstīšanās sistēma, lai pieņemtu ziedojumus tiešsaistē, kā arī zemāk esošie rīki, kurus varat izmantot arī šāda veida vietņu izveidošanai:

4 – emuāru vietnes (Metjū Mullenvega)

Cita veida vietņu izveide ir emuāri. Šis piemērs ir Matt Mullenweg emuārā.

Vārds “emuārs” ir saīsināts “tīmekļa žurnāls”. Tas ir digitālais žurnāls. Tā sākās kā tendence privātpersonām, bet tā pieauga, kad uzņēmumi sāka tos izmantot, lai atjauninātu klientus, kā arī piedāvātu vērtīgu un informatīvu saturu.

Šāda veida vietnēs var vienkārši piedāvāt lasāmvielu. Viņi var pārdot arī produktus, piemēram, emuāra autora rakstītu grāmatu vai reklāmas vietu.

Atšķirība starp emuāru un parasto vietni ir tāda, ka emuārs ir vietne, ko izveidot, ja vēlaties publicēt tikai emuāru rakstus. Tipiskajai vietnei ir citas funkcijas un komponenti, tāpat kā cita veida vietnēm šajā sarakstā.

Tās ir vietnes, kuras jāizveido, ja vēlaties ātri dalīties ar dzīves atjauninājumiem draugiem un ģimenes locekļiem.

Vai arī jūs varat sākt emuāru, kas hronizē jūsu konkrēto braucienu. Daudzi cilvēki to dara, lai iegūtu plašu sekošanu. Tad viņi var pārdot reklāmas laukumus un nopelnīt naudu, darot kaut ko tādu, kas viņiem patīk vai jau bija paredzēts darīt.

Emuāra iestatīšana ir diezgan vienkārša. Tas attiecas uz iepriekš minēto piemēru un izmantotajiem resursiem:

5 – personīgās vietnes (Džeina Fonda)

Pie cita veida vietnēm pieder arī personīgās vietnes, piemēram, šis Džeinas Fondas vietnes piemērs.

Kādas ir sabiedrisko personu un ietekmētāju vietnes? Tās ir personiskās vietnes, kas vietni padara vārda vārdu un centrā.

Šis ir vietnes tips, ko izveidot, ja vēlaties personu raksturot kā zīmolu. Personīgās tīmekļa vietnes raksturīgais raksturojums ir nosaukums, kas ir persona, par kuru šī vietne ir domāta.

Izņemot to, nav konvenciju par to, ko var iekļaut šāda veida vietnēs. Vispārīgi runājot, aplūkotā tēma ir patiesi izteikta tēma, ņemot vērā personības toni, stilu un viedokli.

Personīga vietne ir, kā arī nosaukums saka, personiska. Tātad, jūs varat izvēlēties publicēt tikai emuāru ierakstus vai arī varat paplašināt un pārdot preces, izveidot kopienu un daudz ko citu.

Džeinas Fondas personīgajā vietnē ir instalēti šādi resursi un rīki, kas jums varētu būt noderīgi, ja nolemjat, ka šī ir viena no vietnēm, kuru veidot nākamajam projektam:

6 – e-komercijas vietnes (Riplijs tici vai nē!)

Ripley's Believe It or Not e-komercijas veikals.

Izmantojot e-komercijas veikalu, jūs varat pārdot produktus un pakalpojumus tiešsaistē. Šāda veida vietnēs ir tādas sastāvdaļas kā produktu lapas ar pogām, kas vai nu tieši novirza uz norēķinu lapu, lai apstrādātu maksājumu, vai arī preces var ievietot virtuālā iepirkumu grozā.

Priekšmeti tiek savākti tur, līdz pircējs ir gatavs izrakstīties un veikt pasūtījumu.

Tās ir vietnes, kuras jāveido, ja vēlaties nopelnīt naudu vai vēlaties sākt uzņēmējdarbību.

Tā uzstādīšanai nav pat jāmaksā daudz. Piemēram, jūs varat izmantot rentablas vai bezmaksas platformas un programmatūru, piemēram, WordPress un WooCommerce, Squarespace vai Wix, lai nosauktu tikai dažas.

Ir pieejama daudz vairāk programmatūru, kas maksā augstākas cenas, taču noteikti varat izveidot e-komercijas veikalu bez tiem. Varat arī tos pievienot vēlāk, kad jūsu bizness aug.

Šeit ir citi resursi un rīki, kas tiek izmantoti veikalā Ripley’s Believe It or Not eCommerce, un kas jums varētu noderēt, ja šis ir viens no vietņu veidiem, kuras vēlaties izveidot:

7 – nišu vietnes (Ņuļina)

Vietne nišā Newlyn.

Šie vietņu veidi, kas jāizveido, ir par konkrētām tēmām. Piemēram, Newlyn tīmekļa vietne ir koncentrēta uz tipogrāfijas pakalpojumiem uzņēmumiem.

Nišu vietnes ir ideāls vietņu veids, ko izveidot, ja vēlaties nulli piesaistīt savai auditorijai vai ja jums ir mērķauditorija ar īpašu interesi.

Šiem mērķiem izveidojot nišas vietni, jūs varat iegūt vairāk sekotāju un klientu vai klientu, jo vietni varat strukturēt tā, lai mērķētu uz noteiktu cilvēku grupu.

Tas ir pretstatā vietnes izveidošanai, kas pievilina plašu auditoriju, un tas ir grūti, jo visi ir atšķirīgi. Tātad, var būt grūti visiem pārsūdzēt.

Tas, kā jūs veidojat šāda veida vietnes, ir atkarīgs no jūsu izvēles, un tas, kas darbosies jūsu nišā. Jūs varat izvēlēties apvienot elementus no cita veida vietnēm.

Piemēram, jūs varat padarīt savu nišas vietni arī par tiešsaistes veikalu, vai arī par forumu, vai arī par wiki.

Šeit ir daži resursi, kurus vietne Ņuļina izmanto un kuri jums varētu būt noderīgi šāda veida vietņu izveidošanā:

8 – Portfeļa vietnes (Plutona TV)

Izklaides vietnes piemērs: Plutona TV.

Runājot par atbildi uz jautājumu “Kādas ir vietnes, kuras turpmāk veidot?” bieži vien aizmirstās iespējas ir vietņu izklaides veidi.

Iepriekš minētajā piemērā, Plutona TV, varat straumēt TV tiešraidi tiešsaistē un bez maksas. Ir arī citi vietņu veidi, ko izveidot izklaides nolūkiem. Varat arī izveidot vietni, lai kopīgotu mūziku, e-grāmatas, videoklipus un blogus, kā arī visu citu, kas izklaidē.

Gūstiet iedvesmu no cita veida vietnēm un apvienojiet izklaidi, piemēram, ar e-komerciju, dalību, wiki un forumu vietnēm.

Jūs varētu izveidot dalības vietni, piemēram, Netflix, kas pārdod maksas abonementus viņu video straumēšanas vietnei. Jūs pat varētu izveidot kaut ko līdzīgu, taču tajā ir arī wiki un forums, lai skatītāji varētu mācīties un apspriest savus iecienītos šovus un filmas.

Ja godīgi, jūs varat izveidot jebkura veida vietni, kas nepieciešama izklaides nolūkiem.

Šie ir resursi un rīki, kurus izmanto Plutona TV, un kurus varat izmantot arī tad, ja vēlaties izveidot šāda veida vietnes:

9 – žurnālu un ziņu vietnes (The New Yorker)

New Yorker vietne.

Ir arī žurnāli vai vietņu jaunumi, ko veidot savam nākamajam projektam. Atšķirībā no emuāriem, tie ir vērsti uz žurnālistiku, nevis uz personīgajām interesēm.

Izmantojot šāda veida vietnes, jūs tiešsaistē varētu izveidot jaunu ziņu noieta tirgu, digitālo modeli vai īpašu interešu žurnālu, piemēram, dažādām nozarēm, vai hobijiem..

Varat arī izveidot šāda veida vietnes ar premium līmeņa abonēšanas funkciju. Apmeklētāji varēja samaksāt, ja reģistrējāties, lai lasītu vairāk nekā tikai dažus rakstus dienā, vai arī lai viņi varētu lasīt vairāk nekā dažas katra raksta rindkopas..

Šāda veida vietnēm, kuras paredzēts izveidot, parasti ir arī tīra, minimāla struktūra un izkārtojums, lai lapas elementi varētu pareizi izcelt publicētos rakstus. Tādā veidā tādi elementi kā fons neizslēdz saturu, lai palielinātu lietotāju iesaisti.

Šeit ir daži resursi un rīki, kurus izmanto iepriekš minētais piemērs The New Yorker. Varat instalēt un izmantot šāda veida vietnēm, lai izveidotu:

10 – forumu vietnes (WordPress.org atbalsta forums)

WordPress.org atbalsta forums.

Vietņu forumu veidi nodrošina organizētu veidu, kā publicēt publisku tēmu diskusijas. Lietotāji var reģistrēties, lai viņi varētu sākt un piedalīties diskusijās un, iespējams, pat apskatīt citas tēmas.

Jūs varētu izveidot vietni forumā, lai apspriestu jebko, sākot no hobijiem, padomiem un populārās kultūras līdz akadēmiskām tēmām un visu citu.

Jūs pat varat izveidot forumu, piemēram, iepriekšējā piemērā, lai lietotājiem piedāvātu veidu, kā palīdzēt viens otram atrisināt tehniskas problēmas ar viņu vietnēm.

Daudzi uzņēmumi izmanto forumu šādā veidā, lai klientiem piedāvātu pašapkalpošanās atbalstu. Tādā veidā lietotājiem nav tik bieži jāsazinās ar klientu apkalpošanas dienestu, tādējādi samazinot atbalsta izmaksas, kā arī kopējo atbalsta biļešu summu.

Forumi ir lieliski piemēroti tāda veida tīmekļa vietnēm, kuras var izveidot nākamajam projektam, ja jums ir nepieciešams tiešs un organizēts veids, kā ļaut lietotājiem iesaistīties atklātās diskusijās sabiedrībā. Lai gan jūs varat izvēlēties izveidot forumu, kurā jāpierakstās, lai skatītu diskusijas.

Šeit ir resursi WordPress.org atbalsta forums lietojumi, kurus varat izmantot, lai izveidotu pats savu forumu, ja izmantojat arī WordPress:

11 – Wiki vietnes (Fandoms)

Wiki vietnes piemērs ar nosaukumu Fandom.

Wiki vietnes ir digitālās enciklopēdijas, kurās informāciju iesniedz un publicē lietotājs.

Vietnes, piemēram, Wikipedia, ir wiki, kuru mērķis ir radīt brīvi pieejamas zināšanas par ļoti dažādām tēmām. No otras puses, daži wiki, piemēram, iepriekš minētais piemērs Fandom, ir vērsti uz īpašām interesēm, piemēram, populāro kultūru.

Nav svarīgi, kāds ir wiki priekšmets. Daudzi uzņēmumi to izmanto arī līdzīgi forumiem. Viņi izmanto wiki, lai publicētu noderīgu dokumentāciju, kas sniedz atbildes uz vispārīgiem atbalsta jautājumiem.

Tas palīdz samazināt klientu atbalsta pakalpojumu izmaksas, kā arī kopējo atbalsta biļešu skaitu, ko lietotāji iesniedz.

Bet jums nav jābūt biznesam, lai turpmāk wiki būtu jūsu veidojamo vietņu veidu sarakstā. To var izveidot, ja esat sabiedriska persona vai ietekmētājs un vēlaties, piemēram, iesaistīt savus fanus.

Šie ir Fandom izmantotie resursi, kurus varat izmantot arī tad, ja wiki ir vietnes tips, ko izveidot saviem mērķiem:

12 – dalības vietnes (Skillcrush)

Vietne Skillcrush.

Dalības vietne ir vēl viens no vietņu veidiem, ko veidot iespējamam gaidāmajam projektam. Izmantojot dalības vietni, atlasītais saturs ir aizsargāts ar paroli. Lietotājiem jāreģistrējas, lai redzētu privātu saturu.

Vietnes dalībai var piedāvāt bezmaksas reģistrāciju un piemaksu reģistrāciju vai abas. Ir arī daudzas citas iespējamās iespējas.

Piemēram, jūs varētu piedāvāt bezgalīgu vai ierobežotu piekļuvi privātajam saturam pēc viena maksājuma vai arī varat piedāvāt atkārtotus abonementus, kas automātiski atjaunojas.

Izmantojot pēdējo, jūs pat varat izveidot abonementus, kas tiek atjaunoti ar tādu biežumu kā katru dienu, nedēļu, mēnesi vai gadu.

Jūs pat varat izveidot dalības vietni, kurā saturs nav pieejams uzreiz, bet tiek izlaists noteiktos laika intervālos. Tas ir pazīstams kā pilienveida vietnes tips un dalības vietne.

Šie ir rīki un resursi, kas izmantoti iepriekš minētajā piemērā un kuri jums varētu būt noderīgi, ja nolemjat izveidot šāda veida vietnes:

Kopsavilkumā

Ir daudz iespēju, kad runa ir par veidojamo vietņu veidiem. Mēs ceram, ka šis raksts bija noderīgs un sniedza jums iedvesmu, kā pats izveidot šāda veida vietnes.

Kāda veida vietnes jūs vēlaties izveidot? Vai jums joprojām rodas jautājums: “Kādas ir vietnes, kuras jāizveido manam nākamajam projektam?” Dalieties pieredzē zemāk esošajos komentāros.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me