Viss par MySQL datu bāzēm

Kas ir MySQL datu bāze?

MySQL ir atvērtā koda datu bāzes pārvaldības sistēma, ko izplata un atbalsta Oracle Corporation. Tehniski datu bāzes ir labi strukturētas datu kolekcijas, sākot no visvienkāršākajiem un vissarežģītākajiem datiem, sākot ar vienkāršu vārdu sarakstu un beidzot ar milzīga informācijas apjoma kolekciju lielai korporācijai. Lai datu vākšana un izguve būtu ērta un organizēta, nepieciešama datu bāzes pārvaldības sistēma.


Vēl viena MySQL īpašība ir tā, ka tā ir relāciju datu bāze. Relāciju datu bāzes ir tās, kas datus glabā atsevišķās tabulās, nevis tikai ievieto visus vienā lielā krātuvē. Tas nozīmē, ka datu glabāšana un izguve ir efektīva, jo faili tiek sakārtoti noteiktā glabāšanas vietā. Faktiski termins SQL apzīmē “Structure Query Language” un kopš tā laika ir kļuvis par visizplatītāko standartizēto datu piekļuves valodu.

Vēl viena laba lieta ar MySQL ir tā, ka tas ir atvērts avots, kas nozīmē, ka ikviens, kurš vēlas, var to izmantot un pat modificēt atbilstoši savām vajadzībām. Tā kā tas ir atvērts avots, tas ir pieejams bez maksas, tāpēc ikviens var to vienkārši lejupielādēt no interneta, nebaidoties, ka par to būs jāmaksā. Turklāt MySQL serveris ir pazīstams ar ātrumu, uzticamību, mērogojamību un viegli lietojamu. Daži var domāt, ka bez maksas rada daudz trūkumu, taču tā serveris darbojas ērti uz darbvirsmas vai klēpjdatora.

Kā izveidot MySQL datu bāzi?

Daudzas lietojumprogrammas, piemēram, e-komercijas programmatūra, CMS lietojumprogrammas un forumi, palaist izmanto MySQL datu bāzes. Lai izveidotu MySQL datu bāzi, jums jāiziet trīs darbību process; pirmais ir datu bāzes lietotāja un paroles izveidošana, otrais process ir privilēģiju piešķiršana lietotājam, lai piekļūtu datu bāzei, un trešā, faktiskā datu bāzes izveidošana.

Tas var likties biedējoši, bet, izmantojot MyPQL datu bāzes vedni, kas atrodams jūsu cPanel, datu bāzes izveides uzdevums kļūst ātrs, vienkāršs un viegls. Jums jāveic sekojošās darbības:

 • Pirmkārt, jums jāpiesakās savā cPanel un jānoklikšķina uz MySQL datu bāzes vedņa, kas atrodams sadaļā “Datu bāzes”.
 • Tad “1. solī” jāievada datu bāzes nosaukums..
 • Veicot “2. darbību”, jums jāievada datu bāzes lietotājvārds un parole.
 • Pēc tam 3. darbībā jums jāpiešķir savam lietotājam privilēģijas savai datu bāzei. Jūs varat vienkārši noklikšķināt uz “Visas privilēģijas”, ja vien izstrādātājs nav īpaši pieprasījis.
 • “4. solis” faktiski ir visu tikko pabeigto uzdevumu kopsavilkums. Jūs varat pamanīt, ka jūsu datu bāzes nosaukums un datu bāzes lietotājs kā prefiksu izmanto cPanel lietotājvārdu. Ja jums ir jāizveido papildu datu bāzes, viss, kas jums jādara, ir atkārtot iepriekš uzskaitīto procesu.

Kā eksportēt MySQL datu bāzi phpMyAdmin?

Dažreiz jums var nākties izveidot datu bāzes dublējumu vai nu kā drošības pasākumu, vai arī, lai pārsūtītu datu bāzi uz citu serveri. Jūs varat viegli eksportēt datu bāzi, izmantojot phpMyAdmin – rīku, ko var atrast jūsu cPanel. Lai eksportētu, jums jāveic šādas darbības:

 • Viss sākas ar jūsu cPanel, tāpēc, pirmkārt un galvenokārt, jums jāpiesakās savā cPanel.
 • Zem virsraksta Datu bāzes noklikšķiniet uz phpMyAdmin ikonas un pēc tam kreisajā izvēlnē esošajā sarakstā atlasiet datu bāzi, kuru vēlaties eksportēt. Jūs to varat atlasīt, noklikšķinot uz tā.
 • Pēc tam noklikšķiniet uz cilnes Eksportēt, kas atrodama izvēlnē lapas augšdaļā.
 • Zem virsraksta “Eksportēt” pārbaudiet zem “Skatīt datu bāzes izkārtojumu (shēmu)” un pārliecinieties, vai ir atlasītas visas tabulas, kā arī SQL opcija..
 • Pēc tam sadaļā “Struktūra” iespējojiet opciju “Pievienot DROPTABLE / VIEW.PROCEDURE / FUNCTION” un pārliecinieties, vai ir atlasīta “Save as file”, kas atrodas lapas apakšējā kreisajā stūrī. Ņemiet vērā – ja jūsu datu bāze ir diezgan liela, daudz ātrākai lejupielādei varat izvēlēties “zip” vai “gzipped”.
 • Noklikšķiniet uz pogas “Aiziet” labajā apakšējā stūrī un pēc tam noklikšķiniet uz Saglabāt pēc pieprasījuma. Ar šo darbību tiek sākts lejupielādes process vietējā datorā. Vairākām datu bāzēm vienkārši atkārtojiet 3. – 7. Darbību.

Kā importēt MySQL datu bāzē vietnē phpMyAdmin?

Lai gan ir nepieciešams eksportēt datu bāzi, jūs atradīsit nepieciešamību arī importēt vienu no cita servera savā serverī. Lai to izdarītu, varat izmantot arī phpMyAdmin. Tomēr, lai to importētu, jums ir jābūt datu bāzes dublējuma failam, kuram parasti ir paplašinājums “.sql”, lai gan tiek pieņemti arī .zip un tar.gz. Lai importētu failu, jums jāveic šādas darbības:

 • Atkal jums jāpiesakās savā cPanel.
 • Kad esat pieteicies, noklikšķiniet uz phpMyAdmin ikonas, kas atrodama jūsu cPanel sākuma ekrāna “Datubāzes”..
 • Pēc tam kreisajā izvēlnē esošajā sarakstā atlasiet datu bāzi, kuru vēlaties importēt.
 • Augšējā izvēlnē noklikšķiniet uz cilnes Importēt.
 • Pēc tam zem “Importējamais fails” noklikšķiniet uz pogas “Pārlūkot” un pēc tam atrodiet datu bāzes dublējuma failu.
 • Pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Aiziet” ekrāna apakšējā labajā stūrī, lai sāktu importēšanas procesu. Kad importēšana ir pabeigta, zem cilnēm ir jāredz zaļa atzīme un paziņojums, kurā vajadzētu pateikt kaut ko līdzīgu: “Importēšana ir veiksmīgi pabeigta,… ..”
 • Ja jums jāimportē vairāk vai vairākas datu bāzes, jums ir jāatkārto un jāizpilda 3. – 7. Darbība katrai datu bāzei, kuru vēlaties importēt..
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me