Web dizaina tendences

Web dizaina tendences pastāvīgi mainās, un 2020. gads nav izņēmums.


Šogad daudzi dizaineri uzsāk drosmīgus eksperimentus – pārkāpjot noteikumus, izgudrojot esošos stilus un vēl vairāk iedvesmojoties no rūpnieciskā un drukātā dizaina -, kamēr citi turpina virzīties uz pēdējos gados tik populārā rotaļīgā tipogrāfijas un treknā minimālisma robežas..

Dizaina ainavas skats no putna lidojuma skaidri norāda, ka dizaina pieeja ir daudzveidīgāka nekā jebkad agrāk.

Bet aiz šīs estētikas un pieejamo metožu dažādības slēpjas aizvien pieaugošās problēmas. Kaut arī UX dizains un tā koncentrēšanās uz lietojamību un funkcijām ir kļuvusi aizvien nozīmīgāka, dizaineriem pieejamā pieaugošā tehniskā elastība lika citai grupai vēl vairāk pievērsties tīmekļa dizainam kā mākslinieciskam nesējam.

Tas viss nozīmē, ka 2020. gads ir dizaina galējību gads. Ir pagājuši dienu laiki, kad notiek vienota pieeja tīmeklim, izmantojot vētru (atcerieties, vai 2012. gadā plānots plāns?). Tas, kas ir palicis, ir daudz niansētāks un daudz interesantāks.

Apskatīsim galvenās dizaina tendences 2020. gadā.

Estētiskās tīmekļa dizaina tendences 2020. gadā

1. Melns ir atpakaļ

Kad Apple un Google gandrīz vienlaicīgi 2019. gadā atbrīvoja tumšā režīma iestatījumus, viņi uzsāka tendenci populārās vietnēs attīstīt alternatīvas tēmas, kas īpaši paredzētas vājā apgaismojumā.

Bet tumšā režīma ilgtermiņa ietekme var būt vēl plašāka. Pēkšņi Geocities vietnēm no 1997. gada vairs nebija monopola uz tumšu fonu un neona krāsām. Un dizaineri 2020. gadā izmanto priekšrocības.

Tūkstošiem dizaineru jau šogad ir izlaiduši tumšās tematikas vietnes, un viņu dizainparaugi nav paredzēti izmantošanai tikai vājā apgaismojumā. Tumšs fons atkal ir mainstream. Melns ir atpakaļ.

DevArt tumšā tēma

Google DevArt un Divas šimpanzes kafija ir divi lieliski stila piemēri.

2. Didone burtveidoli

Dizaineri plaši eksperimentēja ar 2019. gada tipogrāfiju, un šī tendence jau palielinās ātrumu 2020. gadā, kristalizējoties īpašā burtveidolu apakškopā, kas pazīstama kā Didones.

Didones ir burtveidoli ar gariem, šauriem serifiem, bieziem vertikāliem gājieniem un kontrastējošām plānām horizontālām līnijām.

Printeri Didones popularizēja 1800. gadu sākumā, un šie burtveidoli piedzīvoja atjaunošanos 2020. gadā. Daži jau ir sauc Didones “Nākamās desmitgades tipogrāfija”, un mums ir tendence tam piekrist.

didone logotipi

Allswell, Vox un Winc logotipi ir spilgti stila piemēri, taču tendences kļūst ne tikai tieši zīmoli patērētājiem un plašsaziņas līdzekļu uzņēmumi. Daudzi tehnoloģiju jaunizveidoti uzņēmumi, piemēram Skillshare un Robins, izmanto Didones kā sekundāros burtveidus, lai cilvēcei pievērstos zīmoli, kas pretējā gadījumā justos mazliet auksti un roboti 2020. gadā.

Skillshare izmanto didones tipogrāfiju

3. Negabarīta tips

Runājot par burtveidoliem, Didones nav vienīgā tipogrāfiskā dizaina tendence šogad.

2020. gada sākumā daudzas vietnes jau ir izmēģinājušas dramatiski lielu izmēru vietnes. Daudzos gadījumos dizaineru izmēri ir tik lieli, ka viena vai divas teksta rindiņas aizņem lielāko daļu skata portāla vai pat visu to..

Cowboy Bicycle izmanto lielus fontus

Dizaineri bieži saista šo tendenci ar treknrakstā krāsām un ilustrācijām, kas cieši saistītas ar pašu tipu. Kovboju velosipēdi ir fantastisks stila piemērs.

4. Vintāžas stili

Šrifti nav vienīgās relikvijas, kas rada atgriešanos. Vintage stili šogad ir atgriezušies lielā mērā.

Sākot ar 60. gadu psihedēliskajām krāsām un 70. gadu siltākajiem zemes toņiem un beidzot ar 80. gadu arkādes jutīgumu un 90. gadu grunge faktūru, nostalģija šogad ir tikai dažu klikšķu attālumā..

Daži no šiem dizainparaugiem, piemēram, Gucci’s Grip skeitborda spēle, ir nepārprotami parodijas, bet citi, piemēram, Desmitiem un NudieJeans, uztver sevi daudz nopietnāk.

Gucci grip skeitborda spēle

Protams, nostalģija ir bijis spēcīgs pārdošanas rīks, jo bija lietas, par kurām vajadzētu nostalģēt, un tādi populāri zīmoli kā Apple, Nike un Instagram gadiem ilgi to veiksmīgi izmantojuši. Joprojām šī tendence palielinās, un šķiet, ka visticamāk, ka vintage stili saglabāsies sarunas sastāvdaļa visas nākamās desmitgades laikā.

5. Apskates dziļums

2020. gada sākumā daudzi zīmoli ir uzsākuši mākslīgās 3D stila dizainu, kura dziļuma izveidošanai tiek izmantoti slāņi un ēnas.

Atšķirībā no 2000. gada sākuma skeuomorfisma vai tam sekojošās plakanās dizaina tendences, šis stils ne pilnībā aptver nefunkcionālu ornamentālismu, ne arī pilnībā no tā izvairās. Tā vietā dizaineri mēģina pievērst uzmanību galvenajiem satura elementiem, piemēram, aicinājumiem uz darbību un funkciju ilustrācijām, izmantojot perspektīvu.

Vienkārši sakot, tas nav plakans. Tas ir īss.

Fullstory mājas lapas piemērs

FullStory pašreizējā mājas lapa ir skaidrs stila piemērs ar katru grafiku, kurā ir gan izplūdušas, gan neskaidras ēnas, vairāki slāņi un abu fotoattēlu un ilustratīvu elementu sajaukums. Lai veiktu labu izmēru, ir pat Didone-esque sekundārais burtveidols.

6. Drosmīgs minimālisms

Minimālisms šogad paliek tikpat populārs kā iepriekšējos gados, ja ne vēl vairāk.

Faktiski daudzas minimālisma vietnes jūtas pat drosmīgākas nekā jebkad agrāk, skaistuma radīšanai paļaujoties gandrīz tikai uz smago tipogrāfiju un piesātinātajām krāsām. Trešā un Grūbes vietne ir fantastisks piemērs, kurā ir mainīgi pilna skata laukuma krāsu bloki, rotaļīga Didone tipogrāfija un daudz negatīvas telpas elpošanas istabai.

Citi piemēri, piemēram Jauninājumi ir grūti, pilnībā izvairieties no ilustrācijām, bet stāsta vietā izmantojiet animāciju.Trešā un birzs minimālistiskā vietne

Lai arī minimālisms 2020. gadā varētu šķist ne novatorisks, ir patīkami redzēt, ka tas turpina augt un attīstīties šādi. Un, ja dizaineri to turpinās izmantot ar tik pārsteidzošu ietekmi, minimālisms, visticamāk, saglabāsies kā tendence nākamajos gados.

7. Futūristiskas tēmas (un krāsu shēmas)

Šķiet, ka zinātniskās fantastikas stils 2020. gadā atgriezīsies lielā mērā.

No NLO iedvesmotiem dizainiem, piemēram BrightScout vietne uz kosmosa kolonizācijas grafiku vietnē InVision DesignBetter nozares ziņojums, dizaineri izmanto telpu un sci-fi kā inovācijas modeli, līdzīgi kā viņu kolēģi to darīja pagājušā gadsimta 50. gados.

Brightscout vietnes futūristiskā tēma

Pat tradicionāli bez kategorijām piemēram, finanšu pakalpojumi lēkā uz joslas, izmantojot gaismas krāsu shēmas, lai citādi izgaismotu vietas.

8. Abstraktas ilustrācijas

Abstraktas ilustrācijas, kuras bieži sastāv no pasteļa siluetiem, visur bija 2019. gadā. Ja ir norāde uz 2020. gada sākumu, šī tendence turpinās augt.

Vietnes, piemēram GitHub un HelloSign izmantojiet šīs ilustrācijas smalki, bet citiem patīk Ēdams justies smagnēji. Mēs to iegūstam; īsti cilvēki izmanto jūsu abstrakto programmatūru.

piemērotas mājas lapas piemērs

Tomēr, neraugoties uz tās pamatotību, šķiet, ka šī tendence nekur nenotiek.

9. Iespaidīgais 3D

Tā sauktie eksperti jau gadiem ilgi prognozē 3D elementu pieaugumu modernajās vietnēs, taču 2020. gads varētu būt gads, kad tas faktiski notiek masveidā.

Shopify rada interaktīvus 3D elementus

Lielākajā daļā Google veikala produktu lapu tiek izmantoti 3D elementi, lai ilustrētu Google fizisko produktu rūpniecisko dizainu, un pat tādi SaaS uzņēmumi kā Shopify rada interaktīvus 3D elementus, lai gan vilkamas globusa animācijas lietderība ir apšaubāma..

10. Eksperimentāls stāstījums

2020. gads var būt arī eksperimentālo un interaktīvo tiešsaistes stāstījumu ziedonis.

Kamēr vietnēm patīk Sakauj Boco izmantojiet karikatūru žurnāla saskarni, lai popularizētu lietotāju pieredzes paņēmienus, citiem patīk TraffickWatch risināt svarīgus jautājumus, piemēram, cilvēku tirdzniecību, dokumentālā stilā.

Satiksmes pulksteņa piemērs

Šis garā formāta stāstījuma stāstu stāstīšanas veids kādreiz bija populārs drukātajos žurnālos un žurnālos, bet, tā kā vidējais popularitāte izzūd, ir fantastiski redzēt, ka to aizvieto ar interaktīvākiem un viscerālākiem tīmekļa kolēģiem..

Lietojamība un produktu dizaina tendences 2020. gadā

Ja visi iepriekš minētie jutās mazliet pārāk subjektīvi un mākslinieciski, jūs neesat viens.

Lietotāju pieredzes dizaina popularitāte gadu gaitā ir augusi, un arvien pieaugošajam dizaineru skaitam vairāk rūp savu dizainu funkcionālā ietekme nekā estētikai..

Šeit ir dažas no galvenajām lietojamības tendencēm 2020. gadā.

1. Informācijas arhitektūra atgriežas

Informācijas arhitektūra, kas ilgi tiek uzskatīta par UX dizaina rāpojošo tēvoci, gūst triumfālu atgriešanos 2020. gadā.

Līdz ar dizaina sistēmu un uz datiem balstītu shēmu bibliotēku parādīšanos, piemēram GoodUI, dizaineri atgriežas un izgudrošana no jauna, informācijas arhitektūras modeļus, kurus viņi kopš tīmekļa sākuma ir nepārtraukti ignorējuši.

2. Pieejamība ir vispārējā pieeja

Advokāti un sabiedrotie jau gadiem ir veicinājuši tīmekļa pieejamību ar acīmredzami atšķirīgiem rezultātiem. Līdz šim dizaineri ir plaši ignorējuši standartus, ja viņi par tiem vispār zina, un vairums mazo uzņēmumu uzskata, ka viņi nevar atļauties veidot piekļuves standartus.

2020. gads varētu būt gads, kurā mainās visas izmaiņas.

Vairāki jaunizveidoti uzņēmumi, kuru darbība ir vērsta uz pieejamības nodrošināšanu, kļūst arvien populārāki. AccessiBe un Lietotājs, piemēram, piedāvāt SaaS platformas, kas automatizē daudzas problēmas, kas saistītas ar vietņu pieejamības nodrošināšanu.

Piekļuve mājas lapas piemēram

AccessiBe jau tagad piedāvā garu ievērojamu klientu sarakstu, tostarp Fiverr, Hilton un BMW, savukārt UserWay var lepoties ar tādiem klientiem kā Disney, eBay un Coca-Cola. Pēc daudzu patērētāju virzītu tiesas procesu pret uzņēmumiem ar sliktiem piekļuves standartiem 2019. gadā šķiet, ka abi jaunizveidotie uzņēmumi 2020. gadā ievērojami palielināsies..

3. Pārredzamība tagad

Interneta patērētāju privātuma likumi, piemēram, GDPR un CCPA, iespējams, ir tikai aisberga redzamā daļa. 2020. gadā patērētāji pieprasa arvien lielāku pārredzamību un kontroli pār saviem datiem.

2000. un 2010. gados uzņēmumiem piederēja klientu dati. Šķiet, ka 2020. gadā un pēc tam šis skripts tiks parādīts.

4. Pazūd dizaina faili

Vai 2019. gads varētu būt pēdējais gads, kuru jūs faktiski plānojat, izmantojot failus, kas lokāli saglabāti klēpjdatorā? Arvien pieaugoša dizaineru grupa tā domā.

Figma, sadarbības UX dizaina platforma ar iebūvētu versiju, kas 2019. gadā ieguva tik lielu popularitāti, ka nav grūti iedomāties pasauli, kurā jaunākās dizaina versijas nosūtīšana pa e-pastu kolēģim ir pagātne.

figmas mjaslapas piemrs

Šajā drosmīgajā jaunajā pasaulē vairāki dizaineri var sadarboties vienā failā, klienti un ieinteresētās puses var sniegt atsauksmes reāllaikā, un rīki ir kļuvuši tik vienkārši lietojami, ka gandrīz ikviens var dot ieguldījumu.

5. Testēšana, mērīšana un eksperimentēšana

Kaut arī gandrīz viss pārējais ir mainījies tiešsaistē, A / B testēšana un produktu analīze ir izturējusi laika pārbaudi. 2020. gads nebūs izņēmums.

Neskatoties uz to, kā GDPR Pastardienas prognozētāji vēlas, lai jūs ticētu, mērījumi un eksperimenti ir dzīvi un labi. Tiešās atbildes mārketings un analītiskās atskaites 2020. gadā var kļūt grūtāki, taču tīmeklis attīstīsies, lai risinātu šo izaicinājumu.

Pasaulē, kur optimizētie reklāmguvumu līmeņi un lietotāju saglabāšana pārspēj visu, uzņēmumi turpinās ieviest jauninājumus.

Ceļš uz priekšu

Ja vairāk nekā desmit gadu web dizains un izstrāde mums ir kaut ko iemācījis, ir skeptiski jāapsver tendences un jāizvairās no pieķeršanās.

Sargieties no spīdīga objekta sindroma.

Ja jūs vadāt uzņēmējdarbību tiešsaistē vai strādājat tīmekļa profesijā, vislabāk ir koncentrēties uz savu plānu un izvēlēties stratēģiju un taktiku, kas, visticamāk, palīdzēs sasniegt jūsu mērķus..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map